Zamilovaní

Like Crazy

Šialene zamilovaní

Drama / Romantický

USA, 2011, 86 min

Pohodová romanca, ktorá donúti diváka trochu popremýšľať. Ono vzťah na diaľku je samo o sebe dosť komplikovaná téma, ktorá často slúži ako vďačný námet pre film. Nepríjemne ma tu ale prekvapil nešikovný strih, niekedy mi trochu trvalo, kým som sa zorientoval v tom, do akého životného obdobia oboch hrdličiek ma to práve hodilo. Dialógy mi tiež často prišli povrchné, na to aká zaujímavá téma tu bola to chcelo niečo hlbšie. Nosná kostra príbehu vrátane samotného záveru však mala hlavu aj pätu, takže to vidím na lepší priemer. 65/100(25.7.2016)

Jasně, že tohle je romantika jako blázen. Vlastně jsem nečekal ani nic jinýho. Myslím si ale, že i taková romantika se může natočit s takovým citem, že Vám po něm bude běhat mráz po zádech. No a tady to není zas tak moc pravda. Dva hlavní protagonisté nic moc. Průběh celého toho filmu vlastně taky nic moc. Nic se neděje a když už něco jo, tak je to tak obyčejné, že se na to nemusel natáčet film.(15.8.2013)

Nezávislé, civilní, křehké a přesto dojímavé. (Jakožto Whoviana obsazení Alex Kingston velmi potěšilo.)(4.8.2012)

Chytrá, sympaticky zahraná, ale jinak nevýrazná romantika, která se po celou dobu pohybuje po hodně malých krůčcích a nepřinese nic, čím by jiné žánrovky předčila.(1.8.2013)

• Lum3n

Film o ničem.. víc k tomu snad ani není třeba dodávat.(16.4.2013)

• - Film je inšpirovaný životnými skúsenosťami režiséra Drakea Doremusa, ktorého manželka Desiree mala imigračné problémy v USA. (Sufferer)

• - Film bol natočený lacnou kamerou Canon EOS 7D DSLR. (Sufferer)

• - Režisér Drake Doremus ukázal hrubý střih filmu před uvedením na Sundance Film Festival svým bývalým studentům. (zuza99)