Zamilovaní

Šialene zamilovaní

Drama / Romantický

USA, 2011, 86 min

• hous.enka

Všichni čtyři ústřední hrdinové mi jsou nesympatičtí - jak vzhledově, tak svým neracionálním a absurdním chováním. "Kašlu na vízum, kašlu na monogamii, kašlu na vhodnou chvíli na žádost o ruku, kašlu na to, že jsi ženatý" mě neskutečně vytáčelo. Čas plyne, děj se stává plytkým a nepřijde žádný zvrat. Zaujala mě snad jen hudba a prvních dvacet minut filmu. Filmy o sladkobolné lásce na dálku, která všechny (diváky) drásá, mě neberou.(11.8.2013)

Krásný film o trochu jiné lásce než v ostatních romantických slaďácích. Líbila se mi ta originální myšlenka a přestože jsem závěr čekala přesně takový jaký byl, ta závěrečná scéna mě prostě uchvátila! :) dva hlavní aktéři jsou pro mě velkými hereckými objevy, jejich výkony se mi moc líbily. "I love you..like crazy!"(31.5.2012)

• Eldrick

"Romantická" chcíplotina zahleděná do zdi a zabalená v melancholický nudě. Film plný prázdných pohledů dvou nedomrlých pubescentů (oba vypadaj, jak když utekli ze základky), kteří se nemůžou rozhodnout, jestli budou spolu (v UK nebo v USA?, netušil jsem, že i Britové musí mít za velkou louží víza!), bez sebe (každej na svý straně louže), nebo budou šukat někoho jinýho (každej na svý straně louže). Nebo na střídačku (když celníci dovolej). Pokrytecká sentimentalita bez pointy. Jediný, co potěší, jsou M83 a jejich "I Guess I'm Floating".(13.3.2012)

• togaf

Mladá Britka sstuduje v USA, zamiluje se, ale končí ji vízum. Jediné, co musí udělat je vrátit se na dva měsíce do Británie a pak už bude moct navěky věků žít šťasně v Novém světě s panem Dokonalým. Ale Anna je slepice bez mozku, takže se nikam nevrátí a pak se zbytek filmu divý, proč že jí to ti Amíci nechtějí pustit do země za panem Dokonalým. No a Jacobovi se zase divím já, proč opustil krásnou a chápající bloncku a raději se zahazuje se slepicí bez mozku.(30.4.2012)

Ajajaj. Myšlienka vôbec nie je zlá - sám som niečo podobné zažíval, takže sa viem vcítiť do pocitov ústrednej dvojice. Ale aj napriek tomu, že Drake Doremus( to meno znie ako nejaká postava z brakového románu) natočil skutočný film bez zbytočnej nadsázky a zveličovania, chýba tomu sakramentsky veľa. A dôvod je vlastne úplne jednoduchý - až tak strašne sa to snaží emócie držať pod kontrolou, že sa odtiaľ vytrácajú. Niekedy je klišé omnoho väčšia záchrana než sa môže javiť. Pretože snaha o umeleckosť vo vzťahovke sa jednoducho nenosí. A možno aj hej, len to nemôže byť ústredný motív so všetkými odbočkami - tým myslím, že to nemôže byť vzťahova na 100% a tu jednoduche je. A na to aby som sa dozvedel, že niečo skrátka nefunguje som to pozerať nemusel. Plus každý trocha skúsený človek vie, že keď je niečo strašne komplikované, je to odsúdené na zánik. Bez rozdielu ako veľmi sa snažíme myslieť si opak. Felicity je ale krásna a Anton tiež. Mám ich rád a oni boli dôvod prečo som si to pozrel. Ďalšie plus filmu bolo že som J.Lo držal viac palce ako v akomkoľvek jej samostatnom filme. Ale tak zase raz za čas nezaškodí zhliadnuť aj takýto film. Len mám postupne pocit, že tá americká Indie škola nemá už veľmi čo ponúknuť.(11.5.2014)

• - Film bol natočený lacnou kamerou Canon EOS 7D DSLR. (Sufferer)

• - Režisér Drake Doremus ukázal hrubý střih filmu před uvedením na Sundance Film Festival svým bývalým studentům. (zuza99)

• - Scény, které se odehrávaly ve Velké Británii, byly natočeny v USA. (zuza99)