Legendární parta

• USA Rise of the Guardians (více)

Před dávnými časy si kouzelný Měsíc vybral strážce, kteří bdí nad dětmi z celého světa, chrání je a naplňují je údivem, nadějí a sny. Strážci Santa Claus, Sandman, Velikonoční králík a víla Zuběnka jsou parta pohádkových stvoření, která ovládají speciální schopnosti. Musí ale rychle spojit své síly, aby porazili zlého ducha Pitche, který přebírá vládu nad světem tím, že v dětských srdcích vzbuzuje strach. Měl by se k nim přidat i Jack Frost. Ten ovšem o práci strážce nestojí, smyslem jeho života není chránit děti, ale bavit se a provádět mrazivé neplechy... (TV Nova)

JaneElliot

Dětem se to líbilo, animace ve 3D zábavná.. Asi tak vše, co se k tomuto filmu dá říct. Dějově slabé, spíš jakoby kompilace toho, co už tu všechno bylo. ()

Templář

Film s mnohem hlubší myšlenkou, než by člověk od animáku pro děti očekával. Film o tom, jak je důležitá dětská fantazie, která se v dnešní uspěchané době u dětí vytrácí v čím dál tím nižším věku. Ano, nebylo to tak třeskutě zábavné, jako některé jiné animáky a uznávám, že byly i momenty, které my přišly trochu nudné, což bych třeba u jiného filmu neodpustil. Ale tady by mi přišlo líto, nedat filmu plný počet hvězd. Opravdu krásné. Doporučuji. (kino, 2D, dab.) ()

jessic

Dětský film s jasným rozlišením dobra a zla, u kterého se dospělí budou trochu nudit. V naší kultuře prakticky neznámí strážci dětství bojují o víru dětí proti Bubákovi, čekala jsem úplnou slátaninu, z které se vyklubal nečekaně citlivý film pro předškolní děti o dětské víře v nadpřirozeno. Navíc vizuálně působivě zpracované, zejména temná strana Stínu a nočních můr je vynikající a Bubák je civilní a nepůsobí směšně. Děti si zamilují šibalského, nezodpovědného Jacka Frosta a potěší je snad i už u nás populární Víla Zuběnka. Ovšem z ostatních kladných postav budou děti trochu zmatené, protože jsou pro ně ujetí a pro dospělé trochu nudní - tetovaný ruský Santa, nevýrazný Sandman, akční plyšák Zajda mě dost otravovali. ()

david666

Pro dnešní děti asi skvělá podívaná. Mě se však zdálo, že pohádka by neměla být až tak akční jako Smrtonosná past. Ale jinak dobrý. ()

Nicole32

Vizuál krásny - farebný a roztomilý. Sandman bol rozkošný a také detaily ako potetovaný Santa Claus ma príjemne pobavili. Príbeh nič extra, plný klišé ale nič iné som ani neočakávala a vôbec to nevadí. Pevne dúfam, že sa mi podarí pozrieť film aj v origináli. Mala som možnosť len v slovenskom dabingu ale ten sa podaril. Koniec koncov slovenský dabing pri animákoch sa v posledných rokoch naozaj len výnimočne nepodarí. ()

Paserak

U Rimského-Korsakova! Dobrej animáček. Bylo sice těžké se vyrovnat se s obrazem pohádkových symbolů. Nakonec jsem ale vzal potetovaného Santu na milost. Se zajícem to bylo trochu horší. Jinak jízda. Krásné a chytré zpracování bralo dech. Jen mám pocit, že se tenhle film v našich kinech nějak ztratil.... ()

kishi_SO

i ked neni nabiti vtipkami ako Ralph alebo Madagaskar je to uzasny pribeh netradicneho zoskupenia tradicnych sviatkov a bytosti, ktore dava pozor na deti aby ich v tomto zranitelnom obdobi ochranili pred strachom a zlymi vecami. P.S.: Prilis modre premaluj to na cerveno :) ()

Tempest

Hlavním hrdinou je Jack Frost, s kterým legendární partu tvoří Sandman, víla Zuběnka a velmi netradičně pojatí Santa Claus a Velikonoční zajíček (spíše zajíc). Jack Frost původně členem legendární party není, ale objeví se zlo, které bez jeho pomoci nelze porazit. Jack Frost vypadá jako rozpustilý kluk, ale uvnitř ho trápí 2 problémy : děti na něj, na rozdíl od ostatních členů legendární party, nevěří a ani ho tedy nevidí. A pak ho trápí otázka jeho původu, kdo vlastně byl než se stal Jackem Frostem. Jedná se ale o docela veselou podívanou, kterou ocení děti i dospělí. ()

MiniRecenze

Musím říct a budu mluvit za dospělé jedince,že tuto pohádku jsem si užil a dokázala zaujmout jak děti,tak i mě.Navíc jde vidět i originalita určitého nápadu.Příběh,postavy,animace,to jsou všechno povedené věci.Jedná se o svižný animák,který nedovolí vstát ani tomu nejdospělejšímu dospělákovi od obrazovky.Pokud máte možnost,tak určitě ve 3D .Trochu mě vadila lehká spojitost s Vánocemi,ale to se bude jednat spíše o můj problém.Jedná se opravdu o originální podívanou,ne sice tak vtipnou jak bych čekal od Dremworksu. ORIGINÁLNÍ!!! ()

Devilskitten

Nádherná vánoční pohádka o tom zda věřit nebo se bát. Poutavý příběh, zajímavé postavy a pro děti velmi pěkně zpracované. Naše děti se na ni chtějí pořád koukat jak z ní byly nadšené a musím říct, že i já si ji velmi oblíbila. ()

bonovox

Legendarná parta je slušným animákom, ktorý má originálny príbeh a našťastie aj spracovanie je na kvalitnej úrovni. Avengers pre najmenších. ()

ermisuck

Jeden z těch lepších animáků, který si na nich nehraje, dokázal mě rozesmát, ale má i svou pěknou myšlenku. Mám pocit, že pohádky jsou zase na dobré cestě :) ()

Tsuki003

To se mi líbilo! Asi jsem trošku šiblá, věčný dítě a nekonečně infantilní a citlivá osoba, ale budiž. Víra-touha-naděje, ať už dětská nebo ne, to je moje slabá stránka. Mojí dosud NEOBJEVENOU slabou stránkou byl teda ale Jack Frost. Škoda, že je jenom animovaný :) Nebo není? Kdoví, třeba opravdu maluje ledové květy na okna... Rána pod pás pro mě teda byla podoba Santa Clause, který připomíná spíš Dědu Mráze (i ten původní dabing s ostrým r) a zezačátku i ninja-králík s bumerangem. Ale když si člověk po chvilce zvykne, tak se mu to i začne líbit. Jako originální prvek mi přišlo doupě Velikonočního zajíce, protože to jsem doteď nikde zpracované neviděla :) ()

mima33

Neviem čím to je - táto rozprávka neoplýva ničím, čo by sme už nevideli inde - ale ten príbeh sa mi dostal pod kožu. Už veľmi dávno ma nič tak nenadchlo. ()

ariari

bez pochybností. Krása dostala nás jednoduchosťou, ale hlavne obsahom. Je to ako keď si nikto nevšíma pravdu,lebo je len taká obyčajná a holá ,ale ak si oblešie pestré šaty podobenstva a príbehu ,je nádherná. ()

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

07.02.2022

Režisér a ilustrátor Peter Ramsey natočil v roce 2012 svůj animovaný debut Legendární parta, pak si pár let dával pauzu, a teprve v roce 2018 poslal do kin dnes již oscarový a přelomový animák Spider… (více)

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky