Hasiči (TV film)

Česko / Slovensko, 2010, 52 min

• lilina133

Ok...najprv som sa potešila, že sa zabavím...potom, keď som videla režiséra som názor poopravila..hmm...môže to byť aspoň priemer...výsledok...nudný podpriemer, desne dabovaný Miroslav Etzler, predvídateľná zápletka a zbytočný úvod, ktorý pripravil film aj o tú štipku napätia...nevydarená a lacná verzia Okrsku 49...a ak tvorcovia chceli vzdať hold neuveriteľne záslužnej práci hasičov, mali radšej natočiť dokument...(22.2.2011)

• Vojcl

Český televizní pokus o akční film? Podle mého očekávání neskutečná tragédie. Laciné efekty, průměrní herci, a ten feministický námět tomu dává korunu! Jedna hvězdička za to, že to alespoň rychle uteklo.(29.10.2011)

Nejsem zastáncem toho, aby se ženy draly na všechna možná i nemožná místa. Jsou prostě pracovní pozice, na kterých by měli být pouze muži a to myslím i samozřejmě práci hasiče, i když to je spíše poslání. Vždycky jsem si myslela, že hasiče můžou dělat jen tvrdí chlapi. Pokud by chtěli být ženy u hasičů, tak by měli sedět v kaceláři někde na dispečinku a zvedat telefony a nebo řešit nějaké papírování. Neumím si představit, že by žena, která má padesát kilo, tahala z plamenů stokilového chlapa, který by byl třeba v bezvědomí. Z vlastní zkušenosti vím, že s bezvládným tělem se blbě manipuluje a to mě neohrožoval oheň. Proč Nova natáčí filmy (Policie Modrava), které se tváří jako pilot k seriálu, když ten seriál nehodlá pustit na obrazovky? To zkouší reakce diváků a bojovat o sledovanost? Mě takové hrátky přestávají bavit. Vždyť by ten seriál nemusel mít dvacet dílu. Klidně by stačilo třeba jen pět epizod.(24.10.2011)

• pakobylka

Na vlastní oči se můžete přesvědčit, že i drama o hasičích lze natočit naprosto nezáživně - bez dynamiky a s absencí jakéhokoli napětí.(24.10.2011)

Ci je dabing dobry , alebo nie , to by sa nemalo prenasat do hodnotenia . Kazdopadne na to , ze sa jedna o lacny tv film , ide o pohodovu oddychovku , ktora vobec nieje natocena amatersky . Plamene su uplne realisticke a neposobia vobec na oko predigitalizovane . Netvrdim , ze sa jedna o bezchybny film , no hodnotenie pod 50% si to nezasluzi .(20.2.2011)

• - Ve filmu se objeví několik slovenských herců, jediná Anna Šišková však ovládala češtinu. Proto Martina Nahálku, který ztvárnil Kábula, a Luciu Molnárovů, která ztvárnila mladou operátorku na lince 150, při postsynchronech nadabovali Petr Gelnar a Lucie Pernetová. Občasnému herci Dominiku Turzovi pak propůjčil hlas Marek Holý. (funhouse)

• - Film byl natočen jak pro Českou republiku, tak pro Slovensko. Děj je naprosto stejný, v obou snímcích hrají stejní herci, ale hasiči na stanici mají v české verzi české uniformy, ve slovenské zase slovenské. Při zásahu jsou vidět policejní auta, která se také liší podle státu. (Stupet)