Hasiči (TV film)

Česko / Slovensko, 2010, 52 min

Nejsem zastáncem toho, aby se ženy draly na všechna možná i nemožná místa. Jsou prostě pracovní pozice, na kterých by měli být pouze muži a to myslím i samozřejmě práci hasiče, i když to je spíše poslání. Vždycky jsem si myslela, že hasiče můžou dělat jen tvrdí chlapi. Pokud by chtěli být ženy u hasičů, tak by měli sedět v kaceláři někde na dispečinku a zvedat telefony a nebo řešit nějaké papírování. Neumím si představit, že by žena, která má padesát kilo, tahala z plamenů stokilového chlapa, který by byl třeba v bezvědomí. Z vlastní zkušenosti vím, že s bezvládným tělem se blbě manipuluje a to mě neohrožoval oheň. Proč Nova natáčí filmy (Policie Modrava), které se tváří jako pilot k seriálu, když ten seriál nehodlá pustit na obrazovky? To zkouší reakce diváků a bojovat o sledovanost? Mě takové hrátky přestávají bavit. Vždyť by ten seriál nemusel mít dvacet dílu. Klidně by stačilo třeba jen pět epizod.(24.10.2011)

• Hennes

Průměrný snímek o jedné ambiciózní dívce, která má touhu stát se hasičem. Podaří se jí zachránit kamarádku z hořící diskotéky a její čin je odměněn přijmutím do hasičského sboru. Příběh běží v časové linii s druhým, kde se malá holčička spojí s dispečinkem hasičů a ti musejí lokalizovat její polohu pro záchranu její i jejího otce. Celkově je to takový šedý snímek s nevýraznými hereckými výkony. Jako pilotní film seriálu ano, jako samostatný snímek ne.(25.10.2011)

• The Viper

Bohužel je film zaslepen až tragickým hereckým výkonem Vágnerové. Ale i tak je to slušný pokus jít směrem nahoru.(24.10.2011)

Celkem překvapivě dobrý film, který nepostrádá určitou akčnost, která drží napětí téměř až do konce. Film obohatí i celkem solidní herecké výkony. Vzhledem ke stopáži se divák ani nestačí nudit:) Prostě a jasně tři a dost:)(23.10.2011)

Možná až moc krátké (70 minut fakt ne!), ale koukat se na to dalo. Příjemně mě překvapilo, že film nevypráví o snaze hlavní hrdinky začlenit se do mužského kolektivu, ale zajímavě popisuje dva případy hasičů (mně se více líbil příběh holčičky, které se tatínek zamknul v koupelně, byla jsem hodně napjatá). Jak jsem už ale napsala, film je příliš krátký a nedokázal všechno dotáhnout do konce.(23.10.2011)

• - Film byl natočen jak pro Českou republiku, tak pro Slovensko. Děj je naprosto stejný, v obou snímcích hrají stejní herci, ale hasiči na stanici mají v české verzi české uniformy, ve slovenské zase slovenské. Při zásahu jsou vidět policejní auta, která se také liší podle státu. (Stupet)

• - Ve filmu se objeví několik slovenských herců, jediná Anna Šišková však ovládala češtinu. Proto Martina Nahálku, který ztvárnil Kábula, a Luciu Molnárovů, která ztvárnila mladou operátorku na lince 150, při postsynchronech nadabovali Petr Gelnar a Lucie Pernetová. Občasnému herci Dominiku Turzovi pak propůjčil hlas Marek Holý. (funhouse)