Hasiči (TV film)

Česko / Slovensko, 2010, 52 min

Ci je dabing dobry , alebo nie , to by sa nemalo prenasat do hodnotenia . Kazdopadne na to , ze sa jedna o lacny tv film , ide o pohodovu oddychovku , ktora vobec nieje natocena amatersky . Plamene su uplne realisticke a neposobia vobec na oko predigitalizovane . Netvrdim , ze sa jedna o bezchybny film , no hodnotenie pod 50% si to nezasluzi .(20.2.2011)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Prostředí 7/10/// +Hana Vagnerová, Sandra Nováková, napětí, akce -krátká délka filmu, naopak zbytečně dlouhý popis k filmu/// Hasiči jsou bohužel jen taková jednohubka, který ke všemu uběhne velice rychle. Pořád se totiž něco děje a navíc samotné dějiště požáru je hodně napínavé a dramatické. Hana Vagnerová hraje podobně jako v Expozituře, asi bude chvilku trvat než změní způsob hraní a nebo si je třeba jen na to zvyknut, protože nehraje špatně, jen hraje jinak. Velká škoda že to není úvodní film k seriálu. Je jasné že by měl z čeho čerpat a navíc česká seriálová tvorba by trochu akce potřebovala./// Celkem 72%///(16.11.2011)

• gogo76

Tv film... Áno, presne tak to vyzerá, presne tak sa odvíja dej . Je to pozerateľné, ale v podstate je to film , ktorý vám okrem toho, že vás ukráti o 80 minút, nič nedá. Aspoň mne. Z chýb sa treba poučiť . Ak už z ničoho , tak určite nepredabovávať českých hercov. Strašne mi to vadilo a pôsobilo to dosť rušivo. Keď slovenčinu zvládol M. Táborský, tak by mohli aj ostatní, hoc aj za cenu nedokonalosti. Výsledok dosť nepresvedčivý. 40%(21.2.2011)

• triatlet

I Soptík chtěl být požárníkem. Ale nenudil tím tolik jako Hasiči...(27.8.2012)

Nejsem zastáncem toho, aby se ženy draly na všechna možná i nemožná místa. Jsou prostě pracovní pozice, na kterých by měli být pouze muži a to myslím i samozřejmě práci hasiče, i když to je spíše poslání. Vždycky jsem si myslela, že hasiče můžou dělat jen tvrdí chlapi. Pokud by chtěli být ženy u hasičů, tak by měli sedět v kaceláři někde na dispečinku a zvedat telefony a nebo řešit nějaké papírování. Neumím si představit, že by žena, která má padesát kilo, tahala z plamenů stokilového chlapa, který by byl třeba v bezvědomí. Z vlastní zkušenosti vím, že s bezvládným tělem se blbě manipuluje a to mě neohrožoval oheň. Proč Nova natáčí filmy (Policie Modrava), které se tváří jako pilot k seriálu, když ten seriál nehodlá pustit na obrazovky? To zkouší reakce diváků a bojovat o sledovanost? Mě takové hrátky přestávají bavit. Vždyť by ten seriál nemusel mít dvacet dílu. Klidně by stačilo třeba jen pět epizod.(24.10.2011)

• - Ve filmu se objeví několik slovenských herců, jediná Anna Šišková však ovládala češtinu. Proto Martina Nahálku, který ztvárnil Kábula, a Luciu Molnárovů, která ztvárnila mladou operátorku na lince 150, při postsynchronech nadabovali Petr Gelnar a Lucie Pernetová. Občasnému herci Dominiku Turzovi pak propůjčil hlas Marek Holý. (funhouse)

• - Film byl natočen jak pro Českou republiku, tak pro Slovensko. Děj je naprosto stejný, v obou snímcích hrají stejní herci, ale hasiči na stanici mají v české verzi české uniformy, ve slovenské zase slovenské. Při zásahu jsou vidět policejní auta, která se také liší podle státu. (Stupet)