Delikatesy

Delicatessen

Delicatessen

Komedie / Fantasy / Sci-Fi

Francie, 1991, 99 min

Skvěle vypracované umělecky pojaté horrorové sci-fi dílko o těžkých časech, které zachvátí odlehlou francouzskou vesnici, ve které "řádí" banda stále hladových kanibalů europoidní rasy v čele s lehce psychopatickým řezníkem a jeho obrovským naleštěným sekáčkem na maso. Nemá chybu. Něco na způsob Velké žranice ap... :-)(28.8.2013)

• gouryella

Kdepak nemohu uverit, ze reziser tohoto filmu natocil puvabnou Amelii - tento blud o nicem povazuji jen za jakysi ulet (nepovedeny experiment).(5.8.2002)

úžasná, nevšední, fantasmagorická lahůdka, kterou mě mistr jean-pierre jeunet potřetí přesvědčil, že on je tím pravým mistrem bizarnosti.. škoda jen, že poslední dobou se zabývá spíše bludy typu amélie..:o))(20.6.2008)

Především stylisticky nádherný film.(6.5.2009)

Tihleti Francouzi... Zajímavé komentáře: zputnik, berg.12, Niktorius(6.5.2010)

• - Spoiler: Louison v jednej scéne narafičí všetko tak, aby to vyzeralo, že jeho hlava je oddelená od tela. Louison je tiež pôvodný názov pre slávny popravčí nástroj, ktorý dnes poznáme pod menom gilotína. (Odar322)

• - Jean-Pierre Jeunet přišel na nápad kanibalského řezníka v roce 1988, když byl na dovolené v Americe a bydlel v apartmánu nad řeznictvím. Každé ráno odtud bylo slyšet zvuky sekání masa a hlasy. Jeunetova přítelkyně říkala, že se tam zpracovávají ostatní hosté a příště bude řada na nich. Jeunet sám také později řekl, že americké jídlo opravdu chutnalo, jako kdyby bylo "z pravých lidí". (Morien)