Delikatesy

• Francie

Delicatessen

Komedie / Fantasy / Sci-Fi

Francie, 1991, 99 min

Francúzky komediálno-hororový guláš,ktorý je prepracovaný do posledného detailu,získal vo svete slušné ohlasy.Postavy sú skrz-naskrz samí čudáci,jeden lepší ako druhý.Dej sa odohráva v jednej polorozpadnutej bytovke,v bližšie neurčenom období,pravdepodobne povojnovom.Vládne tu hlad.Veľký."Obetujeme babičku?Už týždeň sme nejedli."Cápo s kanikalskými sklonmi prijal ďalšieho nováčika,ten však nie je zďaleka taký hlupák ako sa zdá.A vie hrať na hudobnú pílu...no fakt delikatesa.80%.(19.2.2009)

Jeunet. Jean-Pierre. Narozen ve Francii léta páně 1953...Aneb...Výtvarník s kamerou, jehož Delikatesy jsou ódou na stylově rozbujelou mizanscénu a posedlost detaily. Vizuálně propracované do posledního detailu, vedení kamery promyšlené na každý milimetr (úvodní titulky!), děj opět zatlačen do pozadí. V Delikatesách to ovšem podobně jako v Amélii není žádná vada na výsledné chuti - s vypravěním převážně skrze obraz si tahle mile dekadentní hříčka vystačí a v místech, kde její jemně kořeněný humor začne vynechávat, všechno vyspraví Dominique Pinon se svou ojedinělou mimikou.(14.2.2009)

Celkem zklamání po tom co jsem viděl Město ztracených dětí...Filmu rozhodně nechybý atmosféra, a je celkově dost zajímavý(a nejspíš i podle skutečnosti:-)), ale prostě mě nedokázal zas tak moc upoutat.Město ztracených dětí je o poznání lepší.(3.12.2009)

Jeden klaun, jeden mäsiar, jedna "schizofrenička" a partia čudných obyvateľov jedného post-apokalyptického domu v jednom bizarnom a trošku úchylnom filme o tom, že keď už Francúzi jedia žaby i slimáky, tak prečo nie i ľudí. Proste jedna delikatesa.(1.4.2008)

2 gouryella: Tak já to mám přesně naopak, jak je možné, že někdo, kdo natočil takovouhle vtipnost se potom sníží k točení Amálie? Chápete to někdo? 2 liuk:poor child:-(((24.3.2006)