poster

Delikatesy

 • Francie

  Delicatessen

 • anglický

  Delicatessen

Komedie / Fantasy / Sci-Fi

Francie, 1991, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Webb
  *****

  Velice delikatesní nápaditý film, který mi sedl perfektně. [9/10] (Constellation, Hachette, Sofinergie, UGC) (Barevný /// Produkce: Claudie Ossard /// Scénář: Gilles Adrien, Marc Caro, Jean-Pierre Jeunet /// Kamera: Darius Khondji /// Hudba: Carlos D'Alessio) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](12.1.2012)

 • DaViD´82
  ****

  Bizarně servírovaná filmová delikatesa s mírnou špetkou dekadence. To vše podávané v naprosto nepopsatelně nádherném sépiově laděném vizuálním kabátu. Je to sice experiment dějově o ničem, ale atmosféra starého rozpadajícího se činžovního domu a jeho ne zcela obvyklích nájemníků vás pohltí... Svým bizarně delikatesním způdobem.(22.1.2007)

 • Djkoma
  ****

  Velmi zvláštní film. Jean-Pierre Jeunet a Marc Caro se opět spojili, aby vytvořili zvláštní, šílenou a vizuálně zajímavou vizi budoucnosti(?), nebo se prostě snažily namalovat obraz současnosti. tak jako tak jim to velmi vychází v detailech, ale jako celek je film velmi rozporuplný a zvláštní. Je těžké o něm něco psát, protože na mnoho lidí bude po pár minutách působit špatně a vypnou ho. Budou tu však tací(pravděpodobně ti, kterým se líbilo Město ztracených dětí), zde naleznou něco víc než je příjemná režie a úchvatné nápady jdoucí ruku v ruce s vizuální pojetí, kterému se málo, který film může rovnat. Delikatesy pouze pro gurmány....(31.12.2007)

 • gouryella
  **

  Kdepak nemohu uverit, ze reziser tohoto filmu natocil puvabnou Amelii - tento blud o nicem povazuji jen za jakysi ulet (nepovedeny experiment).(5.8.2002)

 • Paldini
  ****

  Bylo chybou přijmout jako nového domovníka tohohle bývalého klauna, který kdekoho oblbne svou roztomilostí a umí skvěle zacházet se svým australanem. Znamená to jen jediné. Celý barák bude hladovět.(29.1.2005)

 • - Spoiler: Louison v jednej scéne narafičí všetko tak, aby to vyzeralo, že jeho hlava je oddelená od tela. Louison je tiež pôvodný názov pre slávny popravčí nástroj, ktorý dnes poznáme pod menom gilotína. (Odar322)

 • - Jean-Pierre Jeunet přišel na nápad kanibalského řezníka v roce 1988, když byl na dovolené v Americe a bydlel v apartmánu nad řeznictvím. Každé ráno odtud bylo slyšet zvuky sekání masa a hlasy. Jeunetova přítelkyně říkala, že se tam zpracovávají ostatní hosté a příště bude řada na nich. Jeunet sám také později řekl, že americké jídlo opravdu chutnalo, jako kdyby bylo "z pravých lidí". (Morien)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace