Amélie z Montmartru

Amelie from Montmartre

Amélia z Montmartru

Komedie / Drama / Romantický

Francie / Německo, 2001, 117 min

Amelie, je t'aime! ♫ Hodnocení OST: 5/5(6.5.2005)

Pvní film, který na mě tak zapůsobil, že to nemůže být ani možný. Audreyin úsměv je ten neúžasnější, který jsem kdy viděl (Tedy až po úsměvu mojí holky). Scéna se slepcem mě okouzlila, tak dokonale, že teď se snažím pomáhat všem, kteří potřebují naši pomoc a bez nás by nic nedokázali. Však sami uvidíte, až tento film, jestli se to filmem dá nazvat uvidíte.(23.12.2003)

Další z řad filmů pro který není počet hvězdiček dostatečný. Je to takový filmový lék na deprese a "blbou náladu" Tenhle film je ibuprofen mezi filmy. Kamera Vám vyléči oči , scénář a režie Vám vyléčí duši a myšlení . Humorné scény Vám vyladí úsměv a hudba Yanna Tiersena Vám opraví sluch . A kukadla Audrey Tautou ---ty jsou navíc .(25.6.2006)

Jak může člověk který stvořil Alien:Ressurection natočit tak milý, laskavý a kýčovitě romantický humorný opus? Nechápu to, ale jsem rád, že k tomu došlo. Opravdu rád. Vizuální stránka filmu je prostě úžasná, a ta hudba...(21.1.2003)

To, že režisérem tohohle snímku je stejný člověk, jenž natočil Vetřelce : Vzkříšení je pro mě stejná záhada, jako bermudský trojúhelník. Myslím, že popisování toho, jak je tenhle film dokonalý, jedinečný, úžasný a nevím jaký ještě by bylo jen nošením dříví do lesa. Každý, kdo ho ještě neviděl, by si měl zjistit, zda jej v blízkém okolí nedávají někde v kině, eventuelně si jej sehnat na videokazetě a CO NEJDŘÍVE jej shlédnout. Nejlépe ihned. Co, vy tady ještě sedíte a čtete tenhle můj komentář ? Okamžitě vypněte počítač a jděte jej shánět !(19.7.2002)

• - Film získal ocenění Český lev v r. 2001 (Nejlepší zahraniční film). (M.B)

• - Jean-Pierre Jeunet už začal sbírat materiál pro svůj původní plán - aby se děj odehrával v roce 1974. (Karlos80)

• - Roli Amélie měla hrát Emily Watson, ale bohužel nemluví francouzsky, takže měla smůlu. (Kulmon)