Jak může člověk který stvořil Alien:Ressurection natočit tak milý, laskavý a kýčovitě romantický humorný opus? Nechápu to, ale jsem rád, že k tomu došlo. Opravdu rád. Vizuální stránka filmu je prostě úžasná, a ta hudba...(21.1.2003)

Skvost mezi skvosty. Dokaze vzdy neskutecne zvednout naladu. Pohodicka jako hrom. Film vlastne o nicem, ale ve skutecnosti o vsem. Doporucuji vsem vecnym pesimistum.(27.7.2002)

AMÉLIA Z MONTMARTRU nemala ďaleko k tomu, aby sa stala synonymom pre slová „pôvabnosť“ a „neodolateľnosť“. Originálny, úžasne pestrofarebný dej, si to svišťí naprieč lúkami, jazerami, lesmi i sex-obchodmi, príbeh hýri snáď desiatkami originálnych nápadov, po vizuálnej stránke je neuveriteľne prepracovaný, jeden kúzelný herecký výkon strieda druhý a nestráca sa v tom ani záhradný trpaslík – cestovateľ. Kino Považan 2001(1.1.2005)

Film, z kterého naprosto čiší naivita, vizuální uhlazenost, dobré nápady a film chutná jako sladké lízátko. Bohužel pro mě je ten film tak sladký a krásný až chvílemi je kýčovitý. Jeho krása je chvílemi samoúčelná a jediný její důvod je, aby sjme se zamilovali do halvní hrdinky. Do její nevinosti a dětské tváře. Bohužel se o filmu jeden čas až moc mluvilo a říkalo se jaká je to bomba. To výsledný dojem trošku ubírá, protože to co čekáte jako geniální vás nakonec může zklamat(a většinou to tak bývá).(8.8.2005)

Další z řad filmů pro který není počet hvězdiček dostatečný. Je to takový filmový lék na deprese a "blbou náladu" Tenhle film je ibuprofen mezi filmy. Kamera Vám vyléči oči , scénář a režie Vám vyléčí duši a myšlení . Humorné scény Vám vyladí úsměv a hudba Yanna Tiersena Vám opraví sluch . A kukadla Audrey Tautou ---ty jsou navíc .(25.6.2006)

• - Spoiler: Hrdinové Jeunetových filmů bývají velmi často napůl či zcela osiřelí. Amélie ve filmu ztratí matku. (Martinibaby)

• - V jedné ze scén se objevuje Volkswagen New Beetle, který se začal vyrábět v roce 1998, tedy o rok později, než se odehrává příběh filmu. (alambert)

• - Jean-Pierre Jeunet už začal sbírat materiál pro svůj původní plán - aby se děj odehrával v roce 1974. (Karlos80)