Amélie z Montmartru

• Francie Le Fabuleux Destin d'Amélie Poulain (více)

31. srpna 1997 ve 4 hodiny ráno dostala Amélie (Audrey Tautou) nápad. Musí stůj co stůj najít dávného majitele krabičky vzpomínek, kterou náhodou našla ve svém bytě, a poklad mu vrátit. Jestli to ocení, je rozhodnuto. Amélie začne zasahovat jiným lidem do života. Jestli ne, tak nic. Kultovní romantickou komedii o nesmělé Pařížance s laskavým srdcem milují díky její hravosti a půvabu miliony diváků po celém světě. Film o drobných, ale o to důležitějších radostech, který získal řadu prestižních filmových ocenění, ani po 20 letech od premiéry neztratil nic ze svého šarmu. (Aerofilms)

Johny_MH

Co se zpracování týče - nijak mne to nedostalo. A nechápu celý ten humbuk okolo filmu - Obraz je jako z Matrixu,fotky z Mementa a příběh o zamilované dívce, která se zároveň lásky bojí máte v každém druhém evropském snímku. Například Arizona dream, Purpurová růže z káhiry... Průměr. ()

Marg

Nádherné pohlazení po dušičce. Nabije Vás pozitivní energií. Do té okaté Amélie se prostě musíte zamilovat. Krása. ()

Max Q.

Oddychová, velmi příjemná, sice romantická, ale přesto hodně vtipná komedie. Nezapomenu na toho cestujícího trpaslíka nebo na rybku - sebevraha. Anebo ta mluvící fotografie! ()

Frix

Amelii jsem se az do leta 2003 zcela programove vyhybal v predtuse, ze pujde o silenou hovadinu. Byl jsem vsak donucen jej shlednout pod pohruzkou rozchodu a vida - jeden z my nejlepsich filmovych zazitku vubec. Amelie v sobe skryva kus komedie, romantiky, ale predevsim jde o popis malych i vetsich lidskych radosti a vztahu. Absolutoriu jen napomaha krasna hudba Yanna Tiersena. ()

Dass

Ten film si rozhodně nezaslouží víc. Ostrouháme li údajnou snivou atmosféru Montmartru a půjdeme po obsahu, zjistíme jak dutý a plochý snímek jsme vlastně sledovali. ()

Anworon

Stačí si představit Amélii bez krásného vzhledu a rázem sledujeme potrhlou holku, jež vidí svět poněkud černobíle a které už tolik nefandíme. Film je vyumělkovaný, kýčovitý, trochu studentsky násilně obzvláštňovaný, nepříliš hluboký a přeceňovaný. Ale i osobitý a nonkonformní. Jean-Pierre Jeunet má podobný problém jako Jiří Suchý. Jeho filmy mají nápady, poetiku, kouzlo, ale vyznění celku je slabší. ()

Jenda1

Krasný hravý film se spoustou skvělých nápadů, bezvadnou muzikou a geniální Tautou. Je to pohoda nechat se v dnešní době vtáhnout do tohoto pohádkového světa - kéž bych to v životě uměl alespoň pár dní v roce ()

LuckyK

Zjevení v té době, něco úplně jiného, stále dost filmů se to snaží napodobovat dodnes (více méně neúspešně). ()

Pexeso

Film jako halucinogenní droga. Máte po něm pocit, že všechny milujete a když vyprchá, dáte další dávku. :) ()

chemikals

úžasný příběh - všímáte si běžně v životě malých detailů a odlišností? Lákají Vás osdudy druhých?....Jeunet to dokázal zachytit ulpně přesně. ()

conoscenza

Opravdu nezapomenutelné. Amélie je film, který mě naprosto uchvátil svým nezvyklým provedením, letící mouchou a taky cestujícím trpaslíkem. Amélie je krásná, všetečná a mile, velmi mile stydlivá. Krásný příběh. ()

Lalu

Škoda, že tu nejde dát více než pět hvězdiček :) Tento film je naprosto okouzlující, originální, krásný....Nejde ani popsat, co všechno cítím. Okamžitě jsem si ho zamilovala a nemohla jsem se odtrhnout od obrazovky ;) ()

spelunka

krehkost, laska a krasa zari z tohohle filmu na mile daleko. kez bych v sobe dokazala jednou skloubit tolik elegance, sarmu, puvabu a neznosti jako amelie. ()

Pavlin

Myslím že tento film je dokonalá ukázka toho kam až film může klesnout ve své podbízivosti divákovi,a on na to bohužel slyší.Tento film jsem po zakoupení a zhlédnutí vhodil do koše.Jindy bych jej dal někomu komu by se mohl líbit,ale tohle bych se styděl dát i zadarmo.Filmu se nedá upřít velmi pěkné výtvarné ztvárnění , ale to je úplně všechno.Postava Amélie je naprosto nedovařená.Na tento film si za 10 let nikdo nevzpomene.Pusťte si Prázdniny v Římě a porovnejte s tímto filmem a poznáte co je romantika. ()

Via

Tenhle film miluju - Audrey Tautou a myšlenka upozornit, že krásno je všude kolem nás, jen si toho musí člověk chtít všimnout... Amélie je osůbka, která si dokáže všímat maličkostí a dokáže tím ovlivnit pozitivně své okolí... ;) Amélie se svými činy pokouší pomoci okolí, až trošku zapomíná na sebe samu... ale i ona zjistí, že je někdo v jejím životě... (soundtrack: překrásný - francouzská hudba se svým kouzlem - Yann Tiersen - smekám před klavírními skladbičkami :) ) ()

MartyMcFly89

Mrzí mě, že občas se zhostím role "jdu proti davu". I když jsem s vámi ve většině případů souhlasil, v několika dokonce dával více, tak zde nemohu. Všem přijde hlavní hrdinka optimistická a plná dobré nálady, mě neskutečně se*e. Zrovna jsem se nad podobným chováním, které předvádím teď vztekal u báječného filmu Gran Torino. Nadchl mě, líbila se mi drnost Clinta, natočeno to bylo tak báječně, že mi ani nevadilo mraky klišé. Další dokonalé - Temný rytíř, Iron Man, V Bruggách, ale Amélie prostě ne. Odpuzuje mě. Nelíbí se mi herečka, příběh ani tempo, jakým se příběh ubírá. Prostředí je ale hezké, to se musí uznat. Dal bych za něj hvězdu navíc, ale ubíjí mě představa toho nezdolného božího hovada, [Amelí]. Nemůže být na chvíli normální. Kdyby třeba byla ve stavu šílenství typu Brad Pitt ve 12 opic. Nebo Joey v Přátelích a Joem. Nebo tupé blbosti Penny v Big Bang Theory. Ne, ona má svojí cestu, která mi vadí a tak nedokáži dát víc. Vím, že dělám chybu a neměl bych hodnotit špatně film, který jako dobrý hodnotila většina lidí (takže je na něm spousta dobrých věcí). Ale mám to jako s hop-hopem. Možná to má i dobré texty, nebo kvalitní projev, ale ten styl a kultura mě tak odpuzuje, že se k tomu ani nedostanu. Asi tak. Excuse me. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Česká kinematografie už tradičně trpí nedostatkem peněz. Fond pro rozvoj kinematografie se svými 80 miliony ročně nestačí pokrýt celý potenciál našeho filmového průmyslu. Zvlášť když český film stojí… (více)

Life of Pi podle Jeuneta

Life of Pi podle Jeuneta

02.11.2005

Kniha Yanna Mantela THE LIFE OF PI, zachycuje strastiplnou plavbu 16-letého indického chlapce Pi z Indie do Kanady. Neboť poté, co nákladní loď převážející zvířata do zoo ztroskotá, zůstane na… (více)