Teena Brandonová, děvče z malého městečka, utíká po krádeži auta před spravedlností. Při té příležitosti si změní jméno na Brandon Teena a spolu s tím kompletně změní svou osobnost. Teena má totiž už dlouho pocit, že se narodila ve špatném těle. V obrovských zmatcích, které provázejí její přeměnu se seznamuje s dívkou jménem Lana, která fatálně vstoupí do jejího života. Po krátké romantické známosti se Lena doví celou pravdu - policie totiž zatkne "Brandona" a uvězní ho v ženském oddělení. Vyjevit těžkou pravdu milované osobě je pro Teenu nadlidský úkol, ale ukáže se že pravda její vztah s Lanou neohrozí. Bohužel do situace zasáhne Lanina rodina - která vyrovná účty za "zrazenou Lanu" po svém... Film vznikl na základě skutečných událostí a neskutečně věrohodný herecký výkon vynesl představitelce hlavní role Oscara v roce kdy Cenám Akademie dominovala Americká Krása. (oficiální text distributora)

Diskantka

Takhle to dopadá, když nosíte umělej penis ve spoďárech. Na konci mi z toho bylo blbě, v dobrym slova smyslu..Proto to hvězdný nebe nade mnou. ()

lobo87

Silný príbeh podfarbený dokonalými hereckými výkonmi tria Swank - Sevigny - Sarsgaard. Z Hillary sa stal chalan ako vyšitý a nemyslím len vizuálnu premenu. Zaslúžený Oscar za výborný výkon. Chloe nesmierne zaujímavá a oprávnene nominovaná. Naturalistické, emotívne, nezávislé a pritom reálne. Málo chýbalo k maximálnemu hodnoteniu... 80% ()

Legabri21

Silný a emocionálně náročný příběh založený na skutečných událostech, který ukazuje boj jedince s jeho identitou a hledáním lásky a přijetí ve společnosti. Hilary Swank v hlavní roli podává nezapomenutelný výkon, za který zaslouženě získala Oscara. Režie Kimberly Peirce je citlivá a odvážná, film tak nabízí nejen silný příběh, ale i důležité poselství o toleranci a lidskosti. "Boys Don't Cry" je bezpochyby důležitým a inspirujícím filmem, který zanechává trvalý dojem. ()

NeMiQ

Ťažko sa mi hodnotí, pretože film nebol určite zlý, Hilary Swank hrala veľmi dobre (aj keď najväčšiu časť premeny na chalana dosiahli po vizuálnej stránke), ale miestami bol film až príliš surový, naturalistický. Nepozerá sa veľmi dobre na násilie, vraždy a iné zverstvá, aj keď tieto veci bežne existujú vo svete, a bohužiaľ sú na dennom poriadku a to dosť často. Samotná téma krízy sexuálnej identity ma vždy núti zamyslieť sa a prehodnotiť môj vlastný postoj a názor na ňu. ()

vodkasesemte

New age agitka jako přešitá. Nvm, proč na konci zpanikařili. Měli ji odvízt do lesa a tam zahladit stopy. Nikdo by se nic nedozvěděl. Ale ruply jim nervíky a takhle to dopadlo. Podruhý mě to tolik nezaujalo. Je to dobře natočený, ale nemá to takovou hloubku. Vlastně tam o nic nejde. Lesbička si chce zapíchat a balí holky v kovbojskym klobouku. Při jedný rádoby hospodský rvačce se připlete mezi dva teplý bráchy, který ji neustále zhulení a ožralí považují za rovnocenného člena smečky. Když jim domu přijde pokuta za rychlou jízdu, zjistí, že s nimi nehrála čistou hru, tak ji nejprve ošukají, zmlátí a pak, když si je pozve šerif podat vysvětlení, ji pro jistotu ještě zastřelí v domě před svědky - jako vystřižený ze života. Nejvíc mě sere, že těm klukum zkurvila zbytek života. Odneslo to hodně lidí kvuli jednomu transexuálkovi, kterej nevěděl, jesli je to nebo oni. Musíme si už položit ruce na přirození a přiznat si, že nám - normálním lidem - už tento svět dávno nepatří, že to my jsme ty zrudy, které potřebují psychologa a transplantaci mozku. Zajímavej komentář - Dobytek. ()

CrazymanM

Velmi silný a příjemný snímek(i když téma není zrovna pro mě),nedivím se,že Hillary dostala Oscara,samozřejmě i zbytek hrál velmi dobře.Jen na tenhle druh filmů musí mít člověk zrovna náladu. ()

solisoli

Raketový rozbeh 27 ročnej Hilary Swank, v detektívnej dráme, kde ako dievča Teena sa vydáva za chlapca. Nie každý z partie to vidí tak, hlavne keď Teena sa intímne zblíži s Lenou, ktorej jej úchylnosť vyhovuje. Každému, ale nie. Dej má svoj vynikajúci spád, napätie a dynamiku v plne reálnom režime, čo najviac dokazuje práve herecký potenciál Hilary a táto dráma sa s istotou zaradí medzi kultové projekty Hollywoodu. ()

krtek3

Silný skutečný příběh Teeny Brandonové/Brandona Teeny, potýkající/ho se s krizí sexuální identity a absolutním nepochopením okolí. Hilary Swank ve své životní roli. Zpracování se mi zdálo převážně v první polovině poněkud rozpačité, kostrbaté, zbytečně rozvláčné, ve druhé ale dostalo spád. Celkově snímek působí hodně syrově a patří k těm, na které se mi těžko zapomíná. ()

paniColombova

Provokativní snímek, jenž ukázal životní stánku a cítění těchto lidí, jako byl Brandon. Film byl smutný tak jak možná smutný život těchto lidí je, když je společnost zavrhuje. Úžasný na tom bylo, že jsem té lásce mezi oběma představiteli opravdu věřila. Jejich spolu strávené chvíle byli opravdu romantické a příjemné, líbili se mi jako kdybych koukala na muže a ženu v jiném filmu a fandila jim. Hilary Swank je prvotřídní herečka. To je chlap, to nemůže bejt ženská. Neskutečně přesvědčivá/vý ve své roli. Musím zhodnoti i výkon Chlöe Sevigny, hrající Lanu, která hrála naprosto normálně, přirozeně, prostě to nehrála. ()

mr.sulas

Jednoznačný koncert dvou hlavních protagonistek.Velice zvláštním způsobem natočené,zvláštní atmosférou na vás dýchající,ale něco jsem tam postrádal.Snad zjistím co to bylo.Prozatím takhle. ()

HollyMolly

Film měl skvělou atmosféru a spád. Děj byl ale poněkud překombinovaný. Odhalení, které bylo nejdramatičtějším okamžikem se roztáhlo do dalších dějových zvratů, které už mi ale nedávaly smysl. Po skončení filmu jsem tedy byla poněkud zmatená, příliš to na mě nezapůsobilo. ()

FandaF

Myslím, že ten film má rezervy. Zřejmě je to kompromis daný věrností skutečné události. Já jsem toho kluka Hilary nevěřil, i když uznávám, že hrála slušně. Mimochodem je to pěkná holka i s těmi krátkými vlasy ;-) Slušný výkon předvádí také Chloe. Film je však silně nadhodnocen, pravdivější hodnocení je na IMDb. Je to zřejmě naším regionem s dříve tabuizovanou tematikou... ()

Chloe Moretz krví zbrocená

Chloe Moretz krví zbrocená

31.03.2012

Dětská hvězdička, která vlastně v dětských filmech nikdy moc nehrála, nám rychle dospívá. V upoutávkách na Temné stíny jí Johnny Depp doporučuje, aby „ta rodidla nenechala více zahálet“. S dospíváním… (více)

Smysl života v dopisech

Smysl života v dopisech