Kluci nepláčou

Boys Don't Cry

Chlapci neplačú

Krimi / Drama / Romantický

USA, 1999, 114 min

První holka předstírající, že je kluk, která mi nepřišla trapná. Film dobrý, ale né úchvatný.(5.5.2004)

Famózní herecký výkon Hilary Swank. Nemám slova na to, co ona tu předvádí. Bezesporu její životní role. Nemohla jsem uvěřit, že pod chlapcem Brandon se ve skutečnosti ukrývá dívka Teena. Hodně drsné drama, které ale začne nabírat na obrátkách až v druhé polovině. Celé to vyústění je hodně kruté a rozhodně nic pěkného, zvláště pak, když si člověk uvědomí, že jde o film natočený podle skutečných událostí. Po skončení filmu se navíc musí člověk nad některými věcmi pořádně zamyslet. Silné 4*(15.7.2011)

Oscar 1 : Herečka HR - Hilary Swank + 1 nominace: Herečka VR - Chloë Sevigny(18.3.2004)

Kdysi jsem tento film o krizi vlastní identity viděla v původním znění s titulky a s výjimkou občasného pocitu zdlouhavosti mě velmi zaujal, hodně nevšední snímek se sympatickými hereckými výkony. Včera večer jsem si tedy chtěla dát repete na tv Prima Cool, jenže... Jejkokote šmankokote, ten dabing, ten dabing! Pročpak Hillary Swank byla obdařena hlasem afektované kozičky? S takovým kníkáním by jí kluka nikdo s nepoškozeným sluchem nesežral! Vadilo mi to, druhé podívání jsem teda vzdala a někdy si holt... ehm... PŮJČÍM verzi v původním znění. 79%(3.2.2009)

Cely film byl prome obrovsky napor na me city - priznam se , ze si nepamatuji film u ktereho jsem probrecel cele zaverecne titulky. Proste jednim slovem vynikajici - pribeh a hlavne Hilary Swank.(2.8.2002)