poster

Kluci nepláčou

 • USA

  Boys Don't Cry

 • Slovensko

  Chlapci neplačú

Krimi / Drama / Romantický

USA, 1999, 114 min

 • lesumir
  ***

  Dnes už kultovní psychologické drama o sexuální totožnosti trvá dvě hodiny. Z toho je zajímavých tak posledních dvacet, které stejně vůbec neutíkají. Sugestivní song na konci i závěr sám nutí, aby se zvedlo hodnocení nahoru, což jak vidno spousta lidí udělala, protože to celé předtím je jeden velkej balast, kterej diváka připravuje na onu závěrečnou dekádu emocí. __ Ve filmu není ani jedna postava, se kterou by se dalo sympatizovat a ani nikdo pohledný, jen vyfetovaný, opilý a zašmudlaný trosky. Pravá Amerika :-)(17.1.2009)

 • _Berunka_
  ****

  V tomto psychologickém dramatu je nám představována nelítostná realita… V běžném životě se až tak úplně nesetkám s podobnými případy (obzvláště u nás na vísce), ovšem i tak se mě příběh této dívky dotkl. Teena trpící poruchou osobnosti a pocitem, že se narodila ve špatném těle, je vlastně typický úkaz toho, že člověk musí mít dobré rodinné zázemí, jež ona ostatně postrádá. Její problémy se ale netýkají „jen“ sexuální identity, ale i začlenění do společnosti. Vše se ale odvíjí z minulosti, kdy s mladou dívkou zřejmě nebylo dobře zacházeno a ona se s tím dosud nevyrovnala, a proto se často dostává do problémů. Musí být těžké žít s pocitem, že vlastně nejste to, co jste a vnitřně se sebou neustále bojovat. Jenže Teena ani v nejmenším není pochopena svým okolím. Musí bojovat za svá přesvědčení a za to, že je trochu jiná. Stává se obětí dalšího nelidského zacházení, které poukazuje na krutost, jež se v nás bere. Hilary Swank se zde představila jako velice talentovaná herečka, což nám prokazuje dodnes, její pojetí bylo přesvědčivé, až mrazivé a já mohu oznámit, že jsem těch pár půlhodinek nestrávila jen tak pro nic, za nic.(10.4.2008)

 • paascha
  ****

  hustý americký kreténi(23.7.2007)

 • DaViD´82
  ****

  Emocionálně silná rekonstrukce skutečných událostí. Ač znepokojivé, tak především díky naprosto skvostnému představení Hilary Swank, které po tomto zážitku stěží budete v ostatních snímcích věřit, že je slečna a navíc pohledná.(29.1.2007)

 • Radek99
  *****

  Nejsilnější film o transsexualitě, který jsem kdy viděl... Podobné filmy: Můj růžový život, Konec dětství, Špatná výchova(19.2.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace