Kluci nepláčou

Boys Don't Cry

Chlapci neplačú

Krimi / Drama / Romantický

USA, 1999, 114 min

Neskutečně sugestivní a syrová filmařina, která diváka po celou dobu nenechá ani vydechnout, aby ho ve finále zarazila do sedačky. Hilary Swank předvádí mistrovský výkon, ke kterému jí pomáhá nejen skvěle napsaný charakter, ale i podstatná fyzická proměna, včetně mužského sestřihu. Je až neskutečné, s jakou otevřeností se zde řeší sexualita/vztahy. Oscar je ve správných rukou a věřím, že se akademie nemusela rozmýšlet ani chviličku.(8.5.2006)

Cely film byl prome obrovsky napor na me city - priznam se , ze si nepamatuji film u ktereho jsem probrecel cele zaverecne titulky. Proste jednim slovem vynikajici - pribeh a hlavne Hilary Swank.(2.8.2002)

Hilary Swank, před tímhle filmem to pro mě byla jenom nějaká herečka, který jsem si pořádně nikde nevšiml. Po tomhle filmu to pro mě bude herečka, která ve filmu nejlíp a nejvěrohodněji dokázala zahrát kluka. A to tímhle šokem tenhle film jenom začíná...(29.3.2011)

Dobrý námět a výborná představitelka hlavní role, ale přesto mi přišlo, že to ve filmu nějak selhává. Ve scénáři jako by byla hluchá místa a přes některé bezesporu působivé scény (a vůbec celou závěrečnou brutální gradaci) mě to zkrátka asi nedostalo tolik jako ostatní.(24.7.2007)

Kdysi jsem tento film o krizi vlastní identity viděla v původním znění s titulky a s výjimkou občasného pocitu zdlouhavosti mě velmi zaujal, hodně nevšední snímek se sympatickými hereckými výkony. Včera večer jsem si tedy chtěla dát repete na tv Prima Cool, jenže... Jejkokote šmankokote, ten dabing, ten dabing! Pročpak Hillary Swank byla obdařena hlasem afektované kozičky? S takovým kníkáním by jí kluka nikdo s nepoškozeným sluchem nesežral! Vadilo mi to, druhé podívání jsem teda vzdala a někdy si holt... ehm... PŮJČÍM verzi v původním znění. 79%(3.2.2009)