poster

Kluci nepláčou

 • USA

  Boys Don't Cry

 • Slovensko

  Chlapci neplačú

Krimi / Drama / Romantický

USA, 1999, 114 min

 • Boss321
  ****

  Hodně silné drama o děvčeti v jejímž těle uvízl chlapecký duch. Celý příběh je natočen na motivy skutečné události. Výkon, který podala Hilary Swank je naprosto neuvěřitelný, protože potkat ji někde tak uvěřím, že je to kluk. Nechce se ani věřit, že ve skutečnosti je to docela pěkná ženská. Snímek, který otevřel cestu všem zainteresovaným k další hvězdné kariéře. Bohužel místy mi to přislo dosti zdlouhavé a menší prostřihání by nevadilo. Boy's Don't Cry je přesně ten typ snímku, který mi stačí vidět jenom jednou, protože podruhé už by mi to asi tolik nedalo........(13.3.2008)

 • freddy
  *****

  Bez diskuse jeden z nejlepších filmů, který jsem kdy měl možnost zhlédnout. Film mne naprosto odzbrojil a než jsem se stačil rozkoukat, tak už byl v půlce, tak rychle ten čas s tímto filmem utíkal. A vlastně jsem během sledování filmu zkontroloval čas pouze dvakrát, což je u mne velmi výjimečné. Už to značí, že film mne dokázal doslova přikovat do křesla a neopustit ho. Hilary Swank zahrála postavu natolik mistrně a uvěřitelně, že jsem měl pocit, že sleduji opravdový příběh. Herecké výkony byly prostě grandiózní, k tomu snad není více co dodat. A co mne doslova šokovalo, když na konci filmu bylo uvedeno, že film byl natočen podle skutečné události, o tom jsem po celou dobu sledování filmu neměl ani zdání a úplně mne to dostalo. Je sice smutné, že tu vychvaluji a vynáším až do nebes, vlastně že tu my všichni vychvalujeme film, který by nevzniknul, nebýt krveprolití a smutného konce jakési Teeny a Candance. Mnohem raději bych si tento film odpustil výměnou za život těchto žen, ale bohužel stalo se, a naštěstí je to natočeno a hlavně zahráno kvalitně a já nemohu jinak, než dát maximální hodnocení, protože tohle je jeden z těch mála filmů, které vám ulpí ve vaší hlavě až do smrti. Ale ať chci nebo ne, nemohu se vyhnout srovnání s jiným filmem, který byl také podle skutečné události, také o transsexualitě a homosexualitě a také hlavní postava skončila v krvi, když ji kdosi umlátil ve spánku baseballovou pálkou. Sice se jednalo jen o TV film, ale také stejně úchvatný a stejně zdrcující. Někteří z vás možná znají název filmu, ale raději ho zde napíšu. Jedná se o film Vojákova dívka a kdysi nám ho nabídla v rámci Filmového klubu ČT2. Pokud vás tedy tento film dostal, zkuste i ten druhý a uvidíte, že si jsou v lecčems podobné...(24.7.2007)

 • larelay
  *****

  videne prvykrat hrozne davno a odvtedy som film videla snad desatkrat a nikdy ma film neomrzel a ani ma nikdy neomrzi. Nadcasove dielo, ktore nema ohurovat, ale ma v ludoch vzbudit pocit, ze sa treba obcas zamysliet nad vecami, na ktore bezne nemyslime... Hilary aj Chloe boli famozne.(2.1.2011)

 • viperblade
  ***

  Dalo by se říct, že Boys Don't Cry je něco jako milník, když přijde na dramata založena na skutečných událostech, takže to se musí vzít v potaz. Bohužel, tenhle film nezestárnul dobře a dneska diváka, který už pár podobných filmů viděl, nic nepřekvapí a překvapivě i v některých místech nudí. Což film, který se snaží něco říct o takhle složitém tématu, by neměl. Nicméně Hilary Swank si toho Oscara opravdu zasloužila. 60 %.(21.2.2015)

 • movie
  ***

  Teena Brandon (Brandon Teena) prožívá krizi sexuální identity uprostřed americké white trash komunity. Poněkud přehodnocený indie s Ocarem, za co? Uznávám faktickou hodnotu skutečných událostí, kterými je BOYS DONT CRY inspirován, nicméně první půlku jsem pronudil - druhá už je o něco rozjetější, ale mě nenadchla. Nenadchl mě ani výkon Hilary Swank. Chladné. Kruté. Měl jsem se ten večer radši koukat na Dálnici do pekla ...(24.1.2008)

 • - Brandon spolu se sestrou navštěvovali Marianskou základní školu a poté i Střední školu Piuse X., kde si ho pamatují jako společensky nevhodného. Ve druhém ročníku Brandon odmítá křesťanství z důvodu, že papež Pius X. opovrhuje homosexuály. (MFJD)

 • - Brandon Teena je pohřben na památečním Lincolnově hřbitově v Lincolnu, v Nebrasce. Na náhrobku má napsáno "Teena Brandon - dcera, sestra a oddaná přítelkyně". (MFJD)

 • - Dne 19. prosince 1993 byl Brandon zatčen za ujíždění policistům a předložení falešných průkazů. Lana za něj zaplatila kauci. Brandon byl v ženské věznici a svůj pobyt Laně vysvětlil tak, že je hermafrodit (což ale nebyla pravda) a brzy podstoupí operativní změnu pohlaví. Lana mu odpověděla "Mě je jedno, jestli si opice nebo opičák, já tě miluju takového, jaký jsi. A ty jsi dokonalý." (MFJD)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace