poster

Kluci nepláčou

 • USA

  Boys Don't Cry

 • Slovensko

  Chlapci neplačú

Krimi / Drama / Romantický

USA, 1999, 114 min

 • gudaulin
  ****

  Uvažoval jsem i o páté hvězdičce, ale jak napsal ve svém scénáři Matty, postavám chybí větší hloubka...Scénárista předpokládal, že problém sexuální identity a vyhrocený krvavý konfikt na konci divákovi postačí a spokojil se s nedostatečně propracovanými postavami pohybujícími se v rámci jednoho skutečného kriminálního případu. Díky hereckým výkonům to postačí, Hilary Swank tuhle roli bude překonávat jen těžko. Svojí proměnou zastínila ostatní - a to je škoda, protože prakticky všichni herci jsou dobří - za zmínku stojí přinejmenším Chloe Sevigny. Po režijní stránce mírný nadprůměr, z ostatních filmových ingrediencí je nutné zmínit kvalitní hudbu. Celkový dojem 80 %.(14.2.2008)

 • Slasher
  ***

  Tři hvězdičky jako kompromis za nudnou a divnou hodinu a půl a nářezový zbytek na straně druhé. Extrémně působivý konec! Hilary Swank zahrála chlapce zajímavě, ale vypadala hrozně odpudivě.(16.12.2007)

 • Sarkastic
  *****

  Tak tohle byla docela síla. Právě v tomto filmu jsem si poprvé všiml Hilary Swankové, která nejenže vypadala jako opravdový chlapec, ale ještě podala výborný herecký výkon. Ten konec byl dost tvrdý, ale ne vše může dopadnout dobře. Dávám 5* a vřele doporučuji.(16.12.2007)

 • akisha
  ****

  Vadila mi jedna jediná věc. Nedokázala jsem se vůbec vcítit do hlavní postavy. O Brandonovi víme zhruba to, že si z strká ponožky do slipů a hraje ho Hilary Swank (ano, je fenomenální). Prostě žádná sonda do nitra, proč tomu tak je, jak se cejtí, jak se jeho charakter postupně vyvíjel od dětství apod. A to mi přijde jako dost velká chyba, protože podle mě přesně o tomhle ten film měl bejt. Přijde mi ale, jako by se víc soustředil na reakci okolí na Brandonův stav, než na Brandona samotnýho. No třeba to takhle původně bylo zamýšlený, ale to jsme už viděli stokrát někde jinde, ať už je to reakce na lesbu nebo místního blázna. Je to ale opravdu jediná chyba, jinak je to natočený poutavě, s výbornou hudbou a skvělou Chloë Sevigny. To se mu ani nedivím, že se do ní zamiloval.(31.10.2011)

 • J*A*S*M
  ***

  Nemám tyhle nezávislé filmy z nezávislého prostředí o nezávislých lidech příliš v lásce. Závěrečná půlhodinka je síla, ale tak nějak mám problém ocenit tu otravnou věčnost, která mu předchází. Většinu filmu jsem byl zaujat jen tím, jak je možné, že postavy Hilary Swankové věří, že je chlapec. Nehraje to špatně, ale ... seriously?(8.6.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace