Kluci nepláčou

Boys Don't Cry

Chlapci neplačú

Krimi / Drama / Romantický

USA, 1999, 114 min

Rozpočet $2miliónovTržby USA $11,540,607Tržby Celosvetovo $20,741,000║ výborné herecké predstavenie, silná dusná atmosféra /65%/(15.12.2008)

Bez diskuse jeden z nejlepších filmů, který jsem kdy měl možnost zhlédnout. Film mne naprosto odzbrojil a než jsem se stačil rozkoukat, tak už byl v půlce, tak rychle ten čas s tímto filmem utíkal. A vlastně jsem během sledování filmu zkontroloval čas pouze dvakrát, což je u mne velmi výjimečné. Už to značí, že film mne dokázal doslova přikovat do křesla a neopustit ho. Hilary Swank zahrála postavu natolik mistrně a uvěřitelně, že jsem měl pocit, že sleduji opravdový příběh. Herecké výkony byly prostě grandiózní, k tomu snad není více co dodat. A co mne doslova šokovalo, když na konci filmu bylo uvedeno, že film byl natočen podle skutečné události, o tom jsem po celou dobu sledování filmu neměl ani zdání a úplně mne to dostalo. Je sice smutné, že tu vychvaluji a vynáším až do nebes, vlastně že tu my všichni vychvalujeme film, který by nevzniknul, nebýt krveprolití a smutného konce jakési Teeny a Candance. Mnohem raději bych si tento film odpustil výměnou za život těchto žen, ale bohužel stalo se, a naštěstí je to natočeno a hlavně zahráno kvalitně a já nemohu jinak, než dát maximální hodnocení, protože tohle je jeden z těch mála filmů, které vám ulpí ve vaší hlavě až do smrti. Ale ať chci nebo ne, nemohu se vyhnout srovnání s jiným filmem, který byl také podle skutečné události, také o transsexualitě a homosexualitě a také hlavní postava skončila v krvi, když ji kdosi umlátil ve spánku baseballovou pálkou. Sice se jednalo jen o TV film, ale také stejně úchvatný a stejně zdrcující. Někteří z vás možná znají název filmu, ale raději ho zde napíšu. Jedná se o film Vojákova dívka a kdysi nám ho nabídla v rámci Filmového klubu ČT2. Pokud vás tedy tento film dostal, zkuste i ten druhý a uvidíte, že si jsou v lecčems podobné...(24.7.2007)

Surový, obnažený, krutý a mrazivý film nakrútený voľne na motívy skutočných udalostí. Strhol ma ako už dávno nič. Už dávno som film nedopozeral až do konca záverečných titulkov. Vynikajúce herecké výkony a niekoľko šialených scén (sex, koniec, psychedelická nočná automobilová naháňačka).(5.12.2004)

Hillary Swank ve své životní roli, co jiného na to více říct... Nemohu a nedokážu tak jako drtivá většina populace pochopit pocity, co prožívá lidská bytost zakletá v cizím v těle navíc jiného pohlaví. Neobyčejné drama a neobyčejný příběh... I když Hillary dokázala přesvědčit po tomto snímku svým hereckým uměním několikrát včetně Million Dollar Baby, Boys Don´t cry je doposud nepřekonán. Tak to cítím a vnímám. Nic víc a nic míň... Sakra to je pocta jak hrom(2.11.2005)

videne prvykrat hrozne davno a odvtedy som film videla snad desatkrat a nikdy ma film neomrzel a ani ma nikdy neomrzi. Nadcasove dielo, ktore nema ohurovat, ale ma v ludoch vzbudit pocit, ze sa treba obcas zamysliet nad vecami, na ktore bezne nemyslime... Hilary aj Chloe boli famozne.(2.1.2011)

• - Film je založen na životě Teeny Brandon. (Kulmon)

• - Brandon spolu se sestrou navštěvovali Marianskou základní školu a poté i Střední školu Piuse X., kde si ho pamatují jako společensky nevhodného. Ve druhém ročníku Brandon odmítá křesťanství z důvodu, že papež Pius X. opovrhuje homosexuály. (MFJD)

• - V lednu 1992 Brandon Teena podstoupil psychiatrické vyšetření, které konstatovalo, že trpí vážnou poruchou sexuální identity. Krátce na to byl převezen Lancaster County krizového centra k zajištění, protože chtěl údajně spáchat sebevraždu. Přiznal, že jako dítě byl opakovaně znásilňován mužským příslušníkem své rodiny. (MFJD)