Teena Brandonová, děvče z malého městečka, utíká po krádeži auta před spravedlností. Při té příležitosti si změní jméno na Brandon Teena a spolu s tím kompletně změní svou osobnost. Teena má totiž už dlouho pocit, že se narodila ve špatném těle. V obrovských zmatcích, které provázejí její přeměnu se seznamuje s dívkou jménem Lana, která fatálně vstoupí do jejího života. Po krátké romantické známosti se Lena doví celou pravdu - policie totiž zatkne "Brandona" a uvězní ho v ženském oddělení. Vyjevit těžkou pravdu milované osobě je pro Teenu nadlidský úkol, ale ukáže se že pravda její vztah s Lanou neohrozí. Bohužel do situace zasáhne Lanina rodina - která vyrovná účty za "zrazenou Lanu" po svém... Film vznikl na základě skutečných událostí a neskutečně věrohodný herecký výkon vynesl představitelce hlavní role Oscara v roce kdy Cenám Akademie dominovala Americká Krása. (oficiální text distributora)

MM_Ramone

"Chlapci neplačú" je americký film, ktorý má diváka presvedčiť o tom aké to je ťažké a náročné, keď niekto trpí krízou sexuálnej identity. Vypočítavá snaha urobiť z chorých, hnusných úchylákov súcitu hodných hrdinov, ktorí to majú v živote nesmierne ťažké. Hilary Swanková tu vizerá ako karikatúra Matta Damona a za to dostala sošku Oscara. Choďte s tým do piče a strčte si do riti aj všetky tie Oscary, Zlaté Glóbusy a ďalšie LGBT ceny, ktoré boli tomuto chorému filmu udelené. Vôbec ma neprekvapuje, že režisérkou tejto zvrátenosti je lesbická rajda Kimberly Peirceová. ** ()

freddy

Bez diskuse jeden z nejlepších filmů, který jsem kdy měl možnost zhlédnout. Film mne naprosto odzbrojil a než jsem se stačil rozkoukat, tak už byl v půlce, tak rychle ten čas s tímto filmem utíkal. A vlastně jsem během sledování filmu zkontroloval čas pouze dvakrát, což je u mne velmi výjimečné. Už to značí, že film mne dokázal doslova přikovat do křesla a neopustit ho. Hilary Swank zahrála postavu natolik mistrně a uvěřitelně, že jsem měl pocit, že sleduji opravdový příběh. Herecké výkony byly prostě grandiózní, k tomu snad není více co dodat. A co mne doslova šokovalo, když na konci filmu bylo uvedeno, že film byl natočen podle skutečné události, o tom jsem po celou dobu sledování filmu neměl ani zdání a úplně mne to dostalo. Je sice smutné, že tu vychvaluji a vynáším až do nebes, vlastně že tu my všichni vychvalujeme film, který by nevzniknul, nebýt krveprolití a smutného konce jakési Teeny a Candance. Mnohem raději bych si tento film odpustil výměnou za život těchto žen, ale bohužel stalo se, a naštěstí je to natočeno a hlavně zahráno kvalitně a já nemohu jinak, než dát maximální hodnocení, protože tohle je jeden z těch mála filmů, které vám ulpí ve vaší hlavě až do smrti. Ale ať chci nebo ne, nemohu se vyhnout srovnání s jiným filmem, který byl také podle skutečné události, také o transsexualitě a homosexualitě a také hlavní postava skončila v krvi, když ji kdosi umlátil ve spánku baseballovou pálkou. Sice se jednalo jen o TV film, ale také stejně úchvatný a stejně zdrcující. Někteří z vás možná znají název filmu, ale raději ho zde napíšu. Jedná se o film Vojákova dívka a kdysi nám ho nabídla v rámci Filmového klubu ČT2. Pokud vás tedy tento film dostal, zkuste i ten druhý a uvidíte, že si jsou v lecčems podobné... ()

Hild

Famózní herecký výkon Hilary Swank. Nemám slova na to, co ona tu předvádí. Bezesporu její životní role. Nemohla jsem uvěřit, že pod chlapcem Brandon se ve skutečnosti ukrývá dívka Teena. Hodně drsné drama, které ale začne nabírat na obrátkách až v druhé polovině. Celé to vyústění je hodně kruté a rozhodně nic pěkného, zvláště pak, když si člověk uvědomí, že jde o film natočený podle skutečných událostí. Po skončení filmu se navíc musí člověk nad některými věcmi pořádně zamyslet. Silné 4* ()

Ded@M@tes

Drsné drama s Hilary Swank, která se převléká a chová jako kluk, jenže vše nejde podle její představy. Pěkný a smutný film natočený na základě skutečných událostí. ( Hodnocení: 7/10 ) ()

Phobia

Kdysi jsem tento film o krizi vlastní identity viděla v původním znění s titulky a s výjimkou občasného pocitu zdlouhavosti mě velmi zaujal, hodně nevšední snímek se sympatickými hereckými výkony. Včera večer jsem si tedy chtěla dát repete na tv Prima Cool, jenže... Jejkokote šmankokote, ten dabing, ten dabing! Pročpak Hillary Swank byla obdařena hlasem afektované kozičky? S takovým kníkáním by jí kluka nikdo s nepoškozeným sluchem nesežral! Vadilo mi to, druhé podívání jsem teda vzdala a někdy si holt... ehm... PŮJČÍM verzi v původním znění. 79% ()

lesumir

Dnes už kultovní psychologické drama o sexuální totožnosti trvá dvě hodiny. Z toho je zajímavých tak posledních dvacet, které stejně vůbec neutíkají. Sugestivní song na konci i závěr sám nutí, aby se zvedlo hodnocení nahoru, což jak vidno spousta lidí udělala, protože to celé předtím je jeden velkej balast, kterej diváka připravuje na onu závěrečnou dekádu emocí. __ Ve filmu není ani jedna postava, se kterou by se dalo sympatizovat a ani nikdo pohledný, jen vyfetovaný, opilý a zašmudlaný trosky. Pravá Amerika :-) ()

LiVentura

Velmi zajímavé psychologické drama o rozpolcenosti jedné individuality. O brutálním znásilnění a vztahu mužů k ženám. ()

DJ_bart

Netradiční coming-out drama stylizované do balady o útěku před spravedlností a okolním světem. Vše mezi tím stojí a padá na famózní herecké expresi Hilary Swank, která je za svůj neobyčejně věrohodný výkon zaslouženě ověnčena Oscarem. Závěr samotný je freneticky nervydrásající, ačkoliv překombinovaně vyhrocený.... [#PRIDE2020] ()

ajuska

Dobrý námět a výborná představitelka hlavní role, ale přesto mi přišlo, že to ve filmu nějak selhává. Ve scénáři jako by byla hluchá místa a přes některé bezesporu působivé scény (a vůbec celou závěrečnou brutální gradaci) mě to zkrátka asi nedostalo tolik jako ostatní. ()

lamps

Hilary Swank je opravdu neskutečná a já jsem po celou dobu nemohl uvěřit, že herečka s tak silným osobním kouzlem dokázala tak věrohodně ztvárnit kluka. Ale jak excelují ona a Chloe Sevigny před kamerou, tak Kimberley Peirce za ní poněkud tápe. Příběh má sice silnou myšlenku a jeho nepříjemná atmosféra se bez problémů zadere hluboko pod kůži, ale ty dvě hodiny se přesto strašlivě táhnou a většina postav je vykreslena takovým způsobem, že si k nim divák jen těžko vytváří nějaký kladný vztah. Já jsem měl po skončení takový rozpačitý pocit, že to celé bylo opravdu jen o Hilary Swank s jejím krátkým sestřihem, kteří si společně rázně kráčely pro zaslouženého Oscara, a že zbytek snímku se mi už teď ztrácí v nejasném mlžném oparu. Pro mě tak 3* a 1/2.. ()

_Berunka_

V tomto psychologickém dramatu je nám představována nelítostná realita… V běžném životě se až tak úplně nesetkám s podobnými případy (obzvláště u nás na vísce), ovšem i tak se mě příběh této dívky dotkl. Teena trpící poruchou osobnosti a pocitem, že se narodila ve špatném těle, je vlastně typický úkaz toho, že člověk musí mít dobré rodinné zázemí, jež ona ostatně postrádá. Její problémy se ale netýkají „jen“ sexuální identity, ale i začlenění do společnosti. Vše se ale odvíjí z minulosti, kdy s mladou dívkou zřejmě nebylo dobře zacházeno a ona se s tím dosud nevyrovnala, a proto se často dostává do problémů. Musí být těžké žít s pocitem, že vlastně nejste to, co jste a vnitřně se sebou neustále bojovat. Jenže Teena ani v nejmenším není pochopena svým okolím. Musí bojovat za svá přesvědčení a za to, že je trochu jiná. Stává se obětí dalšího nelidského zacházení, které poukazuje na krutost, jež se v nás bere. Hilary Swank se zde představila jako velice talentovaná herečka, což nám prokazuje dodnes, její pojetí bylo přesvědčivé, až mrazivé a já mohu oznámit, že jsem těch pár půlhodinek nestrávila jen tak pro nic, za nic. ()

Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 3/10 Efekty 3/10/// +drsné a dost dobře zahrané, dokonalá proměna hlavní představitelky -film působí jako by byl natočen před 20ti lety/// Hůř se to hodnotí. Tak jak teda? Film je dost dobrý a pokud si připomenu že je podle skutečné události, tak mě až mrazí. Je to prostě drsný co se všechno může v partě a nebo v určité oblasti odehrávat. Některé scény byly opravdu silné. Zvláště náklonost a láska kterou prozařovala Chloe Sevigny se jen tak nevidí. Jenže kromě zmíněného mi toho film moc nedal. Trošku se u mě minul účinkem a tak nějak jsem ho prosvištěl aniž by mě samotný film nějak více oslovil. Nehledě na to, že Hilary Swank už navždycky uvidím jako chlapa a to je docela hnusná představa. Stačí mě když se podívám na fotky z kteréhokoliv filmu a uvidím tam Brendona. Tak nevím jestli to holka s touhle rolí vyhrála/// Celkem 44%/// ()

Aky

Velice silné drama o netoleranci a neschopnosti lidské většiny strpět mezi sebou kohokoliv, kdo je někak odlišný. Mnohokrát ztvárněné téma, které zde má opravdu sílu. Začíná jako šňůra legrácek a končí brutálním vyvrcholením korunovaným sdělením, že se jedná o skutečný příběh. ()

Disk

Kdysi dávno viděno nesčetněkrát, dnes (15.11.2013) poprvé viděno na velkém plátně jako závěrečný film queer filmového festivalu Mezipatra 2013. Lepší volba od pořadatelů být nemohla. Film je pořád silným diváckým zážitkem a Hillary Swank si svého prvního Oscara skutečně zasloužila. ()

Cappuccino

Boys Don't Cry vo mne vyvolalo ten druh pocitov, vďaka ktorým milujem-e filmy. Mám na mysli onen dlhosiahly pohľad čelom k obrazovke behom priebehu záverečných titulkov a ťažké popadnutie dychu. Nadmieru realistické a kvalitne zahrané predstavenie. K plnému hodnoteniu chýbalo už len vystrihnutie zopár nepotrebných scén. No, teda, tých scén bolo síce viac než zopár, ale keď vezmem v potaz celkový účinok dejstva na krehké srdce diváka (hlavne to moje), odpúšťam čo sa len dá! Odpúšťam dosť, ale bohužiaľ nie všetko. ()

Ruut

Film z doby, kdy nikdo neřešil slovo TRANS a nebyla to fraška. A ženy umí točit ty nejlepší filmy.... ()

misterz

Vychvaľovať herecký výkon H. Swank to je ako nosiť drevo do lesa. Bez nej by určite nebol film tam kde je, ten rok bol oscar rozhodne v správnych rukách. Oceňujem aj celkovú drsnotu a naturálnu atmosféru, do ktorej bol snímok zabalený ako aj ostatných hercov. Na druhú stranu ale možno to chcelo lepšie si pohrať s psychológiou hlavnej hrdinky, zážitok z filmu by sa ešte viac prehĺbil. Ale aj tak, vynikajúce, výborné... 80/100 Project 52 Films by Women. ()

Satan

Velmi surové, brutální, kruté, nemilosrdné, ale také nesmírně citlivé, romantické a svým způsobem "nehollywoodsky" pravdivé. Hilary Swank zde předvádí DOKONALÉ herectví, kdy se musela připravit jak po fyzické, tak hlavně po mentální stránce, a jde jí to sakra dobře. Oscar naprosto zasloužený. Příběh je na motivy skutečných událostí a to trochu svazovalo jinak vcelku povedený scénář a své udělal i řízný soundtrack. Hlavní síla snímku tkví ale v poslední půlhodině, která působí jako velká emotivní deka na diváka a šokuje ho jedním naturalistickým záběrem za druhým. Kluci nepláčou...ale vím minimálně o jednom, který to při titulcích nevydržel. ()

Chloe Moretz krví zbrocená

Chloe Moretz krví zbrocená

31.03.2012

Dětská hvězdička, která vlastně v dětských filmech nikdy moc nehrála, nám rychle dospívá. V upoutávkách na Temné stíny jí Johnny Depp doporučuje, aby „ta rodidla nenechala více zahálet“. S dospíváním… (více)

Smysl života v dopisech

Smysl života v dopisech