Teena Brandonová, děvče z malého městečka, utíká po krádeži auta před spravedlností. Při té příležitosti si změní jméno na Brandon Teena a spolu s tím kompletně změní svou osobnost. Teena má totiž už dlouho pocit, že se narodila ve špatném těle. V obrovských zmatcích, které provázejí její přeměnu se seznamuje s dívkou jménem Lana, která fatálně vstoupí do jejího života. Po krátké romantické známosti se Lena doví celou pravdu - policie totiž zatkne "Brandona" a uvězní ho v ženském oddělení. Vyjevit těžkou pravdu milované osobě je pro Teenu nadlidský úkol, ale ukáže se že pravda její vztah s Lanou neohrozí. Bohužel do situace zasáhne Lanina rodina - která vyrovná účty za "zrazenou Lanu" po svém... Film vznikl na základě skutečných událostí a neskutečně věrohodný herecký výkon vynesl představitelce hlavní role Oscara v roce kdy Cenám Akademie dominovala Americká Krása. (oficiální text distributora)

Matt Raider

Tak tohle mě rozsekalo. Vražednej konec dusící se ve víru nespravedlnosti. Nekompromisní Oscar pro Hilary a velice cenná nominace pro Chloe. "Kluci nepláčou" (92%) ()

fredisek

Kdyby to nebylo založené na skutečnosti, musel bych se přemlouvat, abych tomu uvěřil. Určité detaily nedávaly smysl, zvlášť ve chvíli, kdy začalo vycházet najevo, že Brandon je vlastně Teena. Brandon poskytl až moc důkazů o tom, že je někdo jiný a to by člověk, který se zoufale snaží skrýt, co je, asi neudělal. Drsné drama, které ve finále nešetří nikoho...spokojenost, jenže detaily moc nefungují. ()

Kacitr

Těch posledních třicet minut bylo hodně hutných. Temný film o hledání vlastní identity a jak je těžké najít někoho, kdo to chápe. Předsudky byly a budou. Zvlášť u takových, kteří nám jsou ve filmu představeni (John a spol). Jediné v čem převyšuje tahle sorta ty ostatní je počet vychlastaných piv, vykouřených cigaret a rysy splňující kritéria pro ty, jež mají sedět v lochu. Názorná ukázka toho, že ti co mají komplexy a podělanej život, ubližují druhým aby si nabušili to je jejich křehoučký ego. ()

Garch

Když jsem film poprvé viděl, neměl jsem ponětí o nějaké Hilary Swank. Byla tak přesvědčivá, že jsem chvíli nepochyboval, že Teenu Brandonovou hraje mladý herec... Velký Respekt. V dalších rolích jen potvrdila, že může být kým chce. ()

Phoppy

Po docela obyčejných dvou třetinách filmu přišla poslední půlhodina, která byla tak sugestivní a emocionálně vypjatá jako málokteré vyvrcholení filmu co znám...předsudky jsou zasraná a nebezpečná věc... ()

Pawlisman

Začátek se rozjíždí trochu pomaleji, ale druhá polovina už má spád jak hrom. Asi mi stejně vše nedošlo nebo pro to vše nemám dostatečné cítění, protože to jinak totiž skutečně vypadá na 5-ti hvězdičkovej úlet. Pro mě zatím 80%. ()

klokyn

Vo filme sa toho deje málo a väčšiu časť označujem za ukážku flákačského života, kde sa stále len pije. Ale ku koncu je to už dosť drsný film, ktorý sa človeku dostane do hlavy a nechce odísť. Za najväčší zápor filmu považujem herečku Chloë Sevigny, ktorá síce hrala výborne, ale pre mňa je to strašne škaredá herečka - možno by sa do role chlapa hodila viac. ()

no2

9/10 - Takový drsnější a smutnější Fucking Åmål. Často se hrozím filmů, které jsou inspirované skutečnými událostmi, ale tento film mě nezklamal. Z filmů s Hilary Swankovou pro mě přesto zůstává číslem jedna Million Dollar Baby. Pro Boys Don´t Cry totiž platí jedno velké ALE!, a to, že realita není tak černobílá, jak se nám snaží tento film namluvit, což přesně vystihuje komentář uživatele JB2203. Přivírám však nad tím obě oči a hodnotím jako jeden z lepších amerických nezávislých filmů. A jako fanouška The Cure mě také potěšila coververze stejnojmenné písničky. ()

thunnus

Skvělý film o tom, co se stane, když dva zmetci zjistí o holce, že je lesbička. Skvělý kamera, hodně dobré výkony herců - vůbec se nedivým, že Hilary Swank dostala oskara- krásný film. ()

Phillo

Veľa rečí, žiadna „akcia“, no ani na chvíľu neprichádza nuda. Nádherné posolstvo, ktoré vyvolá polemiku o tolerancii inej orientácie bez toho, aby sa podobné záležitosti prepierali niekde v parlamente. Od začiatku vidieť, že tento film chce byť iný a nezavďačí sa každému, ale také by mali oscarové filmy byť. Všetko oscarové však na seba berie Hillary Swank, ktorá naozaj exceluje. Taká obeta pre jednu rolu sa už dnes nevidí (také pribratie Clonneyho na Sirianu vám príde o ničom). Je už síce takmer pravidlom, že Oscary sa vyhrávajú hlavne za úplne iné postavy (Rain Man, Forrest Gump...), lenže Hillary vyzerá ako muž a žena v jednom a to je to, čo dodáva čaro filmu. Týmto sa katapultovala na moju TOP herečku. Jej výkon pridal celú hviezdičku, aj keď som hneď po filme ani len netušil, aké dám hodnotenie. A záver určite nebol očakávaný, ja osobne som čakal niečo úplne iné. INÉ... To je hlavné slovo celého filmu...Niečo nádherne sugestívne iné... 95% ()

chalp

Najvačším zádrheľom vačšiny filmov natočených na motíve skutočných udalostí je ten fakt, že je veľmi ťažké miestami nemožné vtesnať všetok príbeh do niejakých dvoch hodín, v deji som sa sem tam strácal a nevedel či vlastne okolie hlavného hrdinu, pardón hrdinky tuší pravdu, alebo nie.Dlhšie som váhal medzi štyrmi, alebo piatimi hviezdičkami, ale nakoniec to musím posunúť na maximum.Prečo?Pre asi najlepší ženský herecký výkon čo som kedy videl, to čo predviedla Hilary sa slovami veľmi ťažko popisuje, niečo neuveriteľné, miestami dychberúce.Ak si myslíte, že vás už žiadny herec, herečka nemože prekvapiť, tak si po tento film ihneď skočte do videopožičovne. ()

sedlo03

Myslím, že to bude chtít víc než jednu projekci, abych to vše vstřebal. Určitě velmi odvážný a specifický snímek, který jsem nebyl schopen pojmout na první zhlédnutí, ale i tak na mě velmi silně zapůsobil a někdy v budoucnu se k němu jistojistě vrátím. 75% ()

Raimok

Kluci sice nepláčou, ale mně se chtělo plakat, jak strašně mě to nebavilo. Je úžasny, že Swank vypadala fakt jak kluk, kdybych si to nepřečetl, tak to nepoznám, ale jinak pro mě byl ten film otřesnej zážitek. Nějak jsem se nedokázal vcítit do její situace, prostě mi byla nesympatická a stejně tak zbytek povedené partičky. Zaplať pánbů, že je to za mnou. 17 % ()

kdosizrosy

Příběh je to drsný, krutý a syrový. A o to horší, že se opravdu stal. Jenže - do filmu se to tak úplně přenést nepodařilo. Chtělo by to větší a hlubší prokreslenost postav, takhle člověk jen sleduje někoho, kdo vlastně nemá pořádně charakterové vlastnosti. Scény jsou tu místy vážně nepříjemné, ale na mě se ten pocit prostě nepodařilo přenést. Nebýt Hilary Swank, která to celé táhne, byl by ten film asi úplně někde jinde. P.S.: Možná budu jediná, kdo řekne, že Hilary se mi jako ženská nelíbí, ale jako kluka bych ji brala hned. ()

Wancohoff

film som nedokazal dopozerat.irituju ma filmy kde su vsetci taky dementni ze nerozoznaju zenu od chlapa-uz len vdaka hlasu... uz ako maly som nechapal fantagiro-ako mozu byt taky hlupaci... no a film postaveny na takejto blbej premise nemoze byt normalny... ()

Tomislav

Syrové, emocionálně vypjaté, nadčasové a naprosto věrohodné. Co předvádí Hilary Swank, je herecký koncert, který si filmový fanoušek nemůže nechat ujít. ()

pend

Filmu jednoznačně dominuje herecký výkon H.Swank. Samotné téma není zpracováni nijak zvlášť překvapivě. Hlavní hrdina/-nka není nijak zvlášť kladná postava. ()

Chloe Moretz krví zbrocená

Chloe Moretz krví zbrocená

31.03.2012

Dětská hvězdička, která vlastně v dětských filmech nikdy moc nehrála, nám rychle dospívá. V upoutávkách na Temné stíny jí Johnny Depp doporučuje, aby „ta rodidla nenechala více zahálet“. S dospíváním… (více)

Smysl života v dopisech

Smysl života v dopisech