Teena Brandonová, děvče z malého městečka, utíká po krádeži auta před spravedlností. Při té příležitosti si změní jméno na Brandon Teena a spolu s tím kompletně změní svou osobnost. Teena má totiž už dlouho pocit, že se narodila ve špatném těle. V obrovských zmatcích, které provázejí její přeměnu se seznamuje s dívkou jménem Lana, která fatálně vstoupí do jejího života. Po krátké romantické známosti se Lena doví celou pravdu - policie totiž zatkne "Brandona" a uvězní ho v ženském oddělení. Vyjevit těžkou pravdu milované osobě je pro Teenu nadlidský úkol, ale ukáže se že pravda její vztah s Lanou neohrozí. Bohužel do situace zasáhne Lanina rodina - která vyrovná účty za "zrazenou Lanu" po svém... Film vznikl na základě skutečných událostí a neskutečně věrohodný herecký výkon vynesl představitelce hlavní role Oscara v roce kdy Cenám Akademie dominovala Americká Krása. (oficiální text distributora)

lennyd

Už delší dobu má Teena Brandon (Hillary Swank) problémy se svojí sexuální identitou. Připadá jí, že v jejím ženském těle je uvězněna duše muže. Když utíká po krádeži auta před zákonem, změní si svoji identitu i jméno, a v malém městečku daleko od domova vystupuje jako mladý kluk. Seznámí se s místní omladinou, ve které si ihned padne do oka s krásnou Lanou. Jenže nic netrvá věčně, a jakmile pravda vyjde najevo, předsudky okolí jsou silnější než láska dvou mladých lidí ... Bylo to tu zmíněno již milionkrát - celý film stojí na hereckém výkonu Hillary Swank. I když zpočátku jsem se s její postavou nějak nemohl srovnat, jak film postupoval, začala mi přirůstat k srdci víc a víc, a tak mne konec docela hodně zasáhl (Oscar zde pro Hillary Swank byl naprosto zasloužený). I herecké projevy ostatních nejsou vůbec marné (Chloë Sevigny, Peter Sarsgaard), ale v porovnání s Hillary jsou hluboce v jejím stínu. Ve filmu není žádné slabé místo, a i když se vcelku nic neděje, působivá režie dokáže diváka naprosto dokonale vtáhnout do děje. Téměř dokonalé... ()

LadyDevil

Tohle je opravdu síla, vážení.. ne že bych to nečekala, ale film má velice zvláštní a specifickou náladu.. do příběhu jsem se vžila celkem rychle a závěr mě oddělal. ()

Tomatáš

Hillary Swank bez nadsázky exceluje a dělá z tohoto snímku skvost...Podle mého názoru tímto filmem odstartovala svou prozatím převelice úspěšnou kariéru a já jsem si jí doslova zamiloval.. ()

dANo

Hilary Swank vo svojej životnej úlohe ako dievča, ktoré má problémy so svojou sexuálnou identitou a cíti sa byť chlapcom, podľa čoho sa aj správa. Tento veľmi smutný film o netolerancii a primitivizme na americkom vidieku výchádza z brutálneho skutočného príbehu, z čoho mám ozaj zimomriavky... ()

Master19

V první polovině je divák postupně připravován na to, co musí nevyhnutelně přijít. I přesto ho poté zaskočí intezita emocí, která navíc graduje, aby předsudky a xenofobie z obrazovky či plátna přímo kapaly... Rozhodně velmi slušně natočený film, který nedokáže nudit ani napodruhé. ()

nevermore

Tenhle film mě k slzám tedy vážně nedojal. Proč litovat holky, která od začátku většině lidí ve svém okolí lže?!? A nepomůže tomu ani "úžasná" Hillary Swank. Závěrečná přestřelka tomu rovněž nepomohla, takže snímek mnou jen proplul.. ()

Narya89

Extrémně silný film, znázorňující jak může člověk rozdílně vypadat a jinak se cítit a také to, jaký přístup mají lidé k lidem s určitou odlišností. Hilary Swank v mužské roli je tak úžasně autentická, že ač jisté ženské rysy v obličeji a hlase znát byly, kdybych nevěděla, kdo jí hraje, pravděpodobně by mě přesvědčila. Naprosto skvěle zahraná role, což je těžké už hlavně ve své podstatě hrát jiné pohlaví, proto její Oscar byl podle mě více než zasloužený.Konec byl strhující, totálně mě odzbrojil a rozbrečel ještě na hodně dlouho, protože takovou diskriminaci a ponížení člověka nedokážu vnímat jakkoliv neosobně. Snímek prezentuje celou škálu emocí od těch nádherných a ušlechtilých, ztělesněných Lanou, až po ty temné, odporné stránky lidské povahy zastoupené zde např. Peterem Sarsgaardem. A také nepochybně k síle prožitku přispělo vědomí, že sleduji něco, co se skutečně stalo. ()

Spock

Z počátku ničím zajímavé, postupně však gradující drama o dívce, která měla svůj sen a postavila se realitě, aby která z ní udělala ženu. Konec filmu je pak opravdu nápor na divákovy moce. Věřím, že u toho může někdo i plakat, já dostal ale hrozný vztek na ty dva výlupky, co Teenou tak šeredně zatočili. Možná to znáte, chuť proskočit obrazovkou a něco s tím udělat. Pokud pak bylo cílem filmu vzbudit u diváku emoce, tak se mu to podařilo u mě bezezbytku. ()

horacko

Úžasný herecký výkon Hilary Swank. Podľa mňa jej životná rola. Tak kruté, tak depresívne, tak smutné až je to krásne. Na konci sa vám budú tlačiť slzy u očí a budeme mať za sebou krásny filmový zážitok. ()

Autogram

Kríza sexuálnej identity podľa hollywoodskych predstáv, ako by sa príbeh ani veľmi nemohol stať. A podľa príspevkov v zaujímavostiach sa ani nestal, ide hlavne o tie ťažko uveriteľné časti. Zvyšok je zase len flákanie sa kade-tade a predvádzanie nejakých zbytočných historiek zo života jednej zvláštnej partie, a na konci je tej brutality a nezmyselného masakrovania až príliš. Zahrané je to vskutku dobre a aspoň toto celý film zachraňuje. ()

deckardx

Perfektni zalezitost ! Hilary Swank predvedla famozni vykon, nekdy jsem si dokonce myslel, ze je opravdu kluk.. Vyborny dej a velmi zdrcujici konec.. A je to podle skutecne udalosti, to vypovida o tom kolik je na svete "vidlaku" - mam na mysli ty dva kluky, z kterych se mi delalo fakt blbe.. Nezapomenutelne.. ()

Josefin

Perfektní práce režisérky Kimberly Pierce, úžasná Hillary Swank, až neskutečné jak do téhle role vložila všechny své emoce. Naturalistické a bolestivé zároveň. Krize lidské identity dělá, ze života peklo. A stále existují lidé co mají jen samé předsudky, nedokáží se přesto přenést a ubližují. Boys Don´t Cry 4*/ 75%. Oskar pro H.Swank po právu zasloužený! ()

Pecival

Ta syrovost a jistá neučesanost se k filmu díky tématu výborně hodila. Hilary Swank se při své cestě za sebezničením opravdu překonává, díky čemuž jsem fakt, že se chovala dosti nesmyslně shledal méně iritujícím. ()

solskjaer

Když tak nad tím zapřemýšlím, musím bohužel říct, že film mě docela dost zklamal. Ne, že by byl špatný, on vlastně téměř nic nepostrádal. Výborní herci (obzvlášť Hilary), super kamera a i ten scénář není špatný, jen mě tam prostě něco haprovalo. Film mi přišel zbytečně moc vystresovaný, nervózní a chvílema dost nudil. Opravdu nevím co mě na něm tak naštvalo , ale film Kluci nepláčou u mě vůbec nezabodoval! ()

Houda666

/KOMENTÁR PREZRÁDZA DÔLEŽITÚ ZÁPLETKU FILMU!/ Spočiatku je dej pomerne pomalý bez výraznej zápletky, no tak silný záver a celú druhú polovicu filmu som vo filme zažil len veľmi málo krát (ak vôbec) ... je neskutočne emocionálne nabitý a veľmi reálne zobrazený. Hilary Swank hrala tak presvedčivo, že som chvíľami uvažoval či sa kvôli filmu nedala skutočne preoperovať na chlapa :). Keď som sa pred záverečnými titulkami dozvedel o reálnosti predlohy, tak som zostal s otvorenými ústami sledovať na obrazovku až kým neskončili titulky. Keby som to vedel na začiatku, vnímal by som zrejme film úplne ináč a hodnotil by som ho na plných 5 hviezdičiek. Zostanem ale pri svojom pôvodnom hodnotení. Hodnotenie: 85% ()

Šakalík

Tohle je přesně ten film, který když budete chtít někomu odvyprávět, po pár větách budete v koncích, protože se to odvyprávět jednoduše nedá. To se musí vidět. Příběh samotný je v podstatě velmi smutný, kdy jedná holka, která neví co se sebou, potká další holku, která o svém vlastním životě říká, že ho nenávidí. Je to příběh o mladých lidech plných ideálů, na které svět ale zapomněl. Oni nežijí, oni živoří. Jednoho dne se v tomto mrtvém světě objeví klučina Brandon, který je prostě jiný (a jak divák ví, je i fyzicky jiný). Jenomže být jiný, to se neodpouští nikde. Co je na filmu pozoruhodné, je neskutečně přesvědčivý výkon Hilary Swank v hlavní roli, která taky za to plným právem získala oscara. Její absolutní herectví mě nepřestává fascinovat. Jenomže kromě úžasných hereckých představení film jako takový vlastně nic dalšího nenese. Chvílema jsem se docela nudil. Ale ten závěr je tak emocionálně silný, že navzdory názvu filmu nejeden chlapec určitě zaplakal. ()

Sdoom

Na tohle hodnocení jsem si musel nechat trošku odstup, protože film ve mě zanechal smíšené a zvláštní pocity. Každopádně je to one-(wo)man-show v podání Hilary Swank, i když teda nebylo lehký se smířit s tim, že taková hezká holka hraje kluka. Nevím čím to, ale po závěrečných titulcích ve mě nerezonovalo celé to dění s tragickým vyvrcholením tak, jak by asi mělo, a proto nemůžu dát plné hodnocení. ()

gutshoter

Když jsem si pouštěl toto drama, byl jsem naplňen pocitem vzrušení, který souvisel s očekáváním nejvyšším. Nechci hovořit o zklamání, tak to není, jen ono očekávání bylo asi moc velké a jak už to bývá, všeho moc škodí. Co se týče Hilary Swank - ta získala Oscara bezesporu právem, neboť způsobem, jakým ztvárnila opačné pohlaví, byl a už navždy je skvostný. Zde má předpověď, že právě tato dáma bude zárukou nejvyšší herecké kvality, nezklamala. Již od úvodu děj probíhal velice zajímavým směrem, ale počáteční adrenalin v hlavě klesal a klesal, zatímco můj zmatek v hlavě nabýval značné míry, což mi zřejmě nedovolovalo se soustředit tak, jak by bylo hodno. Konec mé psychologické analýzy! Závěr by tě měl prostě rozsekat, podobně jako Kult hákového kříže. Tady se mi to nestalo. ()

Chloe Moretz krví zbrocená

Chloe Moretz krví zbrocená

31.03.2012

Dětská hvězdička, která vlastně v dětských filmech nikdy moc nehrála, nám rychle dospívá. V upoutávkách na Temné stíny jí Johnny Depp doporučuje, aby „ta rodidla nenechala více zahálet“. S dospíváním… (více)

Smysl života v dopisech

Smysl života v dopisech