R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů

• USA R.I.P.D. (více)

Elitní detektiv Nick Walker zahyne v přestřelce a dostane druhou šanci na onom světě v Útvaru rozhodně neživých agentů. Je to největší policejní složka tvořená dušemi nejlepších strážců zákona, kteří kdy chodili po světě. Na příkaz "shora" agenti vyhledávají a deportují ze Země bytosti, které sice vypadají jako lidé, ale ve skutečnosti jde o vysoce škodlivé tvory, jejichž pravá podoba je děsivá, povaha ďábelská a touha ovládnout svět silná. Jako zelenáč je Nick přidělen k ostřílenému šerifovi Royi Pulsipherovi, který ho začne seznamovat s chodem téhle originální policejní jednotky. Dozví se například, že pro pobyt na Zemi má každý mrtvý polda změněnou identitu, aby náhodou nenarazil na vlastní pozůstalé. Když tato nesourodá dvojice odhalí plán, který může zničit život na Zemi v podobě, v jaké ho známe, musí spojit své síly a porazit zuřivé duše, které se vzpírají spravedlnosti. (TV Nova)

P.J.2

Taková menší Guilty Pleasure, hrozná debilita která stojí na hlavní herecké dvojci, ale občas to vtipné bylo. ()

merigieren

jednoho poldu podrazí mrtvý-živý kolega, tím že ho zabije, tím se ze živého poldy stane mrtvý-mrtvý, dostane kolegu z divokého západu (jen ten sám by si zasloužil 4*) a spolu zachrání svět proti tomu mrtvému-živému. Přitom si hrají s potvorami a pronášejí moře vtipnejch hlášek. ()

Faila

Že to nebude vyložená debilita jsem pochopila už z obsazení. Bridges sice občas hraje v pitominách a Reynolds taky sem tam ujede, ale když už, tak jsou to většinou právě oni, kdo dané snímky jakž takž zachrání. Takže na tenhle film jsem se těšila a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Nápad super, zpracování ještě lepší, pobavila jsem se opravdu dost, a to nejen díky ústředním postavám (což pro mě bylo trochu překvapující). ()

hazaba

Bylo vidět, že Jeff Bridges i Mary-Louise Parker si natáčení užívali, o ostatních hercích se to však říct moc nedá. Celkově byl film docela slabý a potenciálu nevyužil, což je škoda. Takhle zapadne a nikdo si na něj po roce nevzpomene, pokud se producenti nepokusí na něj nějakým způsobem navázat. ()

chrispe

Na tom filmu je něco podivně známého, nejspíš proto, že to vykrádá kde co, ale já spíš mluvím o takové té knižní atmosféře a to se mi líbilo (taky mi to hodně připomínalo můj oblíbený seriál Mrtví jako já). Snad každý ale musí uznat, že tomu NĚCO chybělo, něco, díky čemu tento příběh vybočí z řady, co udělá scénář, zápletku, poutavou a člověk se díky tomu bude prostě jen bavit a nekoukat občas po hodinkách. Problém vidím už u hlavní dvojky. Nevýrazný Reynolds by mi ani tak nevadil, tady 90% vtipů stejně vycházelo z jeho parťáka, ale Jeff Bridges to (za mě) zkrátka nezvládl. Škoda. Šla jsem do toho s vědomím celkem nízkého hodnocení tady na ČSFD (57%), takže jsem neměla vysoká očekávání a nijak zvlášť zklamaná jsem nebyla. Přítel chtěl prostě akční film, u kterýho může vypnout a nad ničím nepřemýšlet a to se nám myslím dostalo, i když v pochybnější kvalitě, ale stojím si ta tím, že žádná velká hrůza to nebyla. ()

Wallis3

Ono mi to přišlo kako jakási rychlokvaška, ale zas taková hruza to nebyla. Hlavně se mi líbilo, když Bacon řekl, že potřebuje oběť, tak tu oběť provedl a nešlo se kolem dlooouhých a trapných řečí, jak to bývá, aby se dosáhlo debilního klišé, kdy během těch keců někdo přiběhne. Tady příběh frčel, i když se mi zdálo, že rychle, tak romu vubec tak nebylo. Za mě průměrná hovadinka, která má tu výhodu, že vás pobaví. ()

Olík

Čichám, čichám, snahu vydělat si ještě rychle nějaký zlaťáčky na vánoční dárky. Nemaskované kopírování MiB, sem tam nějaká ta hláška, neživý agenti, ovládnutí světa, na oko líbivé efekty, rádoby dynamická dvojice zelenáč – rutinér………trochu to zavání přelomem století, ne? Jednoduchá chlebíčková zábava, která si svého kupce najde, ale do análů se rozhodně nezapíše….teda alespoň ne do těch filmových :D ()

MickeyStuma

Buddy film v plné palbě, ve které odlišné charaktery obou protagonistů v daném kontrastu jejich osobností vytvářejí tak výbušnou dynamiku, až se tomu nechce ani věřit. Akční popcornový snímek je tentokrát zpracovaný na základě stejnojmenného komiksu od Dark Horse, který v Česku bohužel nevyšel, takže není s čím porovnat. https://www.comicscentrum.cz/images/RIPD_1_21229.jpg Po dějové stránce se jedná o mix všeličeho, takže po obsahové stránce není nic, co bychom už odněkud neznali. Jako první jistojistě napadne motiv snímku ´Muži v černém´ (1997). Rozdíl je jen v tom, že se jedná o svět duchů. Další komiksový film pro Ryana Reynoldse a Jeffa Bridgese, kteří sjíždějí dějství takovým švihem, že dá hodně práci se vyznat v tom, co se vlastně právě děje. Ano, svižná akční komedie je to každým coulem, ale s tou rychlostí se to zdá být až moc přehnané. I ta užvaněnost Jeffa je tak markantní, že Eddie Murphy, Martin Lawrence i Chris Rock blednou závistí. Snímek je dle námětu samozřejmě stavěný hlavně na speciálních efektech, kde zarmoutí už CGI animace postav. Skutečně bída s nouzí. Vizuální efekty jsou ve stavu, jakoby vypadly s filmových osmdesátek. Vážně je to z roku 2013? Co se týče scénáře, opravdu by to chtělo mít v rukou onen původní komiks. Ale jo, o akční zábavu postaráno je, ale chtělo by to během sledování ani nemrknout, jinak se může stát, že mnohé vtípky budou přehlédnuty. ()

lemonova

Šla som do toho bez predsudkov a komentáre typu: vykradnuté MIB, vykradnutý Duch, či hlavný hrdina s charizmou varenej "brambory" som si nevšímala... Všetky mali pravdu. ()

Bobsenklár

Asi jsem byl na jiném filmu. Zábavné, sice jednoduché a ničím převratné,ale na zpříjemnění deštivého večera proč ne. Jeff Bridges jako starý kovboj jako vždy výborný. Největší tvrďák je ovšem Číňan s banánem. ()

canni

Ach jo, těšil jsem se. A za celou dobu jsem se třikrát pousmál. SPOILER: Mrzí mne to protože v ukázkách bylo víceméně vše co bylo vtipné z celého filmu. Myslím, že podobnosti s MiB si všimne každý, bohužel toto téma se mi zdá tímto stylem vyčerpané. 40% ()

Killingjoke

Do dneška jsem netušil, že záliba v artových filmech má co dočinění se sexuální orientací. Těžká demagogie, už vzhledem k tomu, že já například artové filmy nijak nevyhledávám, Muži v černém se mi nelíbili a přesto si myslím, že R.I.P.D. je hodně špatný film. Latentní sexuální rozpolcenost na níž kolega komentující neustále upozorňuje a k níž sám patrně inklinuje se dá řešit za pomoci odborníku, ale to jsem hodně odbočil… Jak jsem napsal, Muži v černém mne nijak nebrali. R.I.P.D. (český název vážně stojí zato) staví na podobných základech, opakuji dějové postupy (mazák zaškolující nováčka), ale filmařsky jsou mnohem horší než MiB. R.I.P.D. postrádá jakýkoliv uchopitelný postup vyprávění, střih je hodně odbytý a herecké výkony v hlavních rolích strašné, vizuální efekty působí jako by vznikly před patnácti lety. A nehodnotím tady námět, protože jsem k tomu přistupoval jako k blbině, která má rozesmát spíš, než navodit filozofická témata o posmrtném životě. Jenže, i taková blbina k pobavení musí mít zábavné momenty a příběh, který někoho zaujme. To tento film mimo jiné nemá! Zpět hercům – Ryan Reynolds už pohřbil slušnou řádku filmů a marně si vybavuji jeden, ve kterém by mne přesvědčil, že umí hrát. A pak je tady Jeff Bridges, jehož herecký projev jsem odjakživa nesnášel, zde vyšperkovaný mluvou alá kapitán kripl po obrně. Ne, tohle vážně nemusím. Naopak se mi docela líbil Kevin Bacon a fajn byla i Mary-Louise Parker. Možná, kdyby hlavní role celé sehráli James Hong a Marisa Miller, namísto jen několika štěků, byla by to bývala zajímavější, vtipnější a koukatelnější dvojice. A pak by to možná mohl být i zábavný film… ()

cogi

Sice pouze dvě hvězdičky, ale nemohu říct, že bych se nezasmála. Určitě doporučuji tento snímek na události, kdy se chcete úplně odprostit od všeho a zasmát se. Některé chvíle byly opravdu vydařené. ()

bararich8

Zvláštní, chvílema se jednalo o dobrou komedii a že díky netradičnímu příběhu to měla o mnoho snazší než ostatní a chvílemi to vypadalo jako studenský film z českých luhů a hájů (několik fujky CGI scén a herecké výkony), Bridges a Reynold tam opravdu mohli předvést větší show. Letos zatím nejvíce zabitý potenciál ve filmu. Škoda, jinak se to na to pěkně dívá a člověk se i zasměje, prostě jedna z dalších jednohubek. 3* ()

Dm1tr1j

Dobrá rýchla zábava, mohlo to byť ešte dlhšie zoznamovanie sa nováčika s okolím agentov oddelenia odpočívajúcich v pokoji. Tu mi nedá neposťažovať sa na katastrofálnu myšlienku pomenovať to RIPD. To už tá urna slovensko-česká je lepší nápad ako vykorčuľovať zo šlamastiky pomenovávania policajnej jednotky. ()

lxbch

Lidi, co proti tomuhle filmu máte? Já se teda bavil dobře. Nutno samozřejmě vidět v originálním znění, protože jinak zanikne kovbojská mluva a hlas Jeffa Bridgese. Spousta výborných fórků a dialogů. Jasně, občas tady skřípe logika a pravidla záhrobního světa, ale pokud k filmu přistupujete jako k popcornové zábavě a nezapisujete si do deníčku všechna logická škobrtnutí a sebemenší chybičky, musíte se u toho bavit minimálně jako já. ()

emdvojka

Kvalitné triky v tomto nenápadnom o to zaujímavejšom snímku, kde sa vzájomne stretnú dve generácie hercov. Podľa mňa hlavným ťahúňom bol Jeff, ktorý svojim kovbojským šarmom a tvrdým pohľadom rozpustil nejedno monštrum. Nemôžem si pomôcť, ale aj druhý diel by ma potešil. ()

ortoncz

hmmm... nkědo se tu snažil zopakova MiB a ghostbusters. Ale ani se to vzdáleně nepřibližuje k jednomu z obou jmenovaných filmům. je to prostě nudné a špatné. Až moc velká snaha napodobit něco co už tu bylo, než aby RIPD se snažil přijít s novým nápadem. 40% ()

Yancl

Další z řady nedotažených filmů s velkým potenciálem .. jak něco tak přirozeně zajimavého může obsahovat takovou řadu chyb, nesrovnalostí a dokonce místy i okatě nepovedenou vizualizaci. Což je také důvod celkově nízkého hodnocení, poněvadž tvůrci šli očividně proti divákovi a nabídli hlavně mistrovsky klišoidní dílo (hrdina-padouch-žena). Herecky obsazeno na pohodu, ale také jsem zvětřil pár pasáží, kde Ryan přehrával až moc. Tudíž těch samotných negací nabízí "URNA" nespočet .. kde hledat klady. Pro milovníky scifi žánru určitě skrz samotný nápad zajimavá volba, také je zde k vidění pár povedených hlodů a vlastně celý film má takový humorný nádech, což asi zachraňuje kladné body. Akce také není k zahození ... vem to čert, ale já se nenudil .. takže i přes obrovský výčet chyb ... vlažná žánrovka. [58%] ()

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Nebezpeční stařešinové znovu v akci