R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů

• USA R.I.P.D. (více)

Elitní detektiv Nick Walker zahyne v přestřelce a dostane druhou šanci na onom světě v Útvaru rozhodně neživých agentů. Je to největší policejní složka tvořená dušemi nejlepších strážců zákona, kteří kdy chodili po světě. Na příkaz "shora" agenti vyhledávají a deportují ze Země bytosti, které sice vypadají jako lidé, ale ve skutečnosti jde o vysoce škodlivé tvory, jejichž pravá podoba je děsivá, povaha ďábelská a touha ovládnout svět silná. Jako zelenáč je Nick přidělen k ostřílenému šerifovi Royi Pulsipherovi, který ho začne seznamovat s chodem téhle originální policejní jednotky. Dozví se například, že pro pobyt na Zemi má každý mrtvý polda změněnou identitu, aby náhodou nenarazil na vlastní pozůstalé. Když tato nesourodá dvojice odhalí plán, který může zničit život na Zemi v podobě, v jaké ho známe, musí spojit své síly a porazit zuřivé duše, které se vzpírají spravedlnosti. (TV Nova)

Spiker01

Zas tak hrozný to nebylo. Zápletka a scénář jsou sice úplně dementní, ale Reynolds s Bridgesem tvoří celkem dynamické duo. Některé kaskadérské kousky působí až úsměvně, ale jinak se je celkem na co koukat...60% ()

Rex Mundi

Nie sú to síce Muži v čiernom ani seriál Dead like me (v oboch sa RIPD výrazne inšpiroval), Ryana Reynoldsa nemusím a Jeffovi by som bez titulkov nerozumela ani slovo - ale venujú sa mojim obľúbeným témam, takže si získali moje sympatie. Malo to fúru chýb, trápne CGI, zbytočne dlhé nudné scény, triviálnu zápletku, cukríkovú romantiku a ešte na kadečo by som prišla... no ale dobre. Proste ich vezmem na milosť - nateraz. A neskôr sa uvidí. Apropos, Mary-Louise Parker ako šéfka bola najlepšia postava :-) ()

D.Moore

Nenáročná jednorázová podívaná, která Muže v černém mixuje spíše s Hellboyem a místy i Van Helsingem než s tolik zmiňovanými Krotiteli duchů. Úplný průšvih to není, Robert Schwentke umí natočit zběsilé akční scény (kamera neustále v pohybu, ale díkybohu se lacině netřese) i komornější momenty velice poutavě. Například scénou, při níž hlavní hrdina zemře, mi doslova vyrazil dech. Stejně tak funguje příjemně svěže poslouchatelná Beckova hudba. A herci jsou také dobří. Jeff Bridges sice občas na tu pověstnou pilu zatlačí až příliš, ale většinu filmu dokáže být zábavný. Ryan Reynolds je sympaťák. Jenže ten scénář - zase! Nemám rád, když si filmaři řeknou: "Hm, tak máme poměrně originální nápad o mrtvých policajtech, čili zbytek už tak originální být nemusí." Od té doby, co se Nick walker dá k URNĚ, se prakticky nestane nic, co bychom už dříve neviděli. A to nevyužití tak úžasného světa, kde vedle sebe na policejní služebně sedí marlowovští detektivové, britští konstáblové a šerifové z Divokého západu! A vůbec se mi ten svět a myšlenka, že mezi živými běhají mrtví a nemrtví, zdál nějak nepropracovaný a plný otazníků. Ostuda ostudná. Takhle zahodit možnost natočit zábavnou letní pokoukanou. Místo toho sledujeme obyčejný buddy film plný různě kvalitních triků, v němž se donekonečna opakuje (zprvu dobrý) vtip s tím, že smrtelníci vidí Bridgese jako blonďatou krasavici a Reynoldse jako malého Číňana. Čistý průměr, ale nijak zvlášť mi to nevadí. ()

MM_Ramone

Nick Walker je elitný policajt. Pri drogovej razii sa spolu so svojim parťákom dostane ku zlatu. A práve kvôli nemu ho jeho kamarát zastrelí. Nick sa po smrti stane členom URNA - Útvaru Rozhodne Nemŕtvych Agentov. Úlohou tejto záhrobnej organizácie je hľadať mŕtvych ľudí, ktorým sa podarilo vyhnúť poslednému božiemu súdu a naďalej ostávajú na Zemi. Je to hodne uletený komiksovo akčný sci-fi film. Výborne som sa pri ňom pobavil. Super akcia, prvotriedne filmové triky, vtipné hlášky a výborní herci na čele s vynikajúcim Jeffom Bridgesom. **** ()

kulyk

Děkuji pěkně, aneb - jak říkáme my, anglofílci - fuck you wery much. Kolektiv pracovníků Universalu se ráčil poučit z krizového vývoje kolem Páti Swayzů a nezasral plátno duchařskou romantikou víc, než je slinivce zdrávo. Svěží nápad, výborný Bridges, mnoho zábavy pro lid. Od nynějška vyžaduji po každé své milce dokonale prostopášného ,,bradkáče", berte to prosím v potaz a nacvičujte, kočeny. Ano, i Ty, liberecký jezdče! ()

PinokKio

Je to jak návštěva filmového second handu, kde se někde vzadu na poličce krčí zaprášená imitace Můžu i v bílém, kterou si nikdo nemá chuť půjčit, natož do ní investovat byť jen dolar .. díky hrozným trikům, hudbě, Reynoldsovi .. prostě všemu! Mimochodem - ideální příležitost podívat se, jak lze prodělat skoro dvě miliardy kaček během necelé hodiny a půl : ) ()

MMR

Na tohle sem se dost těšil a návštěvou kina rozhodně nejsem zklamán. Ba naopak, skvělá jízda plná fantasy efektů, což lahodilo mému oku. ()

Spooner

Tak slibný a zábavný nápad v taaaak nudném a nezajímavém podání. A to jsem Schwentkemu skoro i věřil, že vyvrátí pověst nudného rutinéra. Bohužel se tak ale nestalo a naservíroval tak uspávající film s nezajímavým příběhem a sterilní akcí. Reynolds je překvapivě hodně nevýrazný, Mary-Louise Parker na zabití a hodně hluboké zakopání pod zem a Jeff Bridges to svým rychlým blábolením bohužel sám nezachrání. Pár zábavných nápadů by se sice našlo, ale ani to vzhledem k velikosti zabitého potenciálu nestačí. ()

Wacoslav1 odpad!

Marnost marnost marnost ostrileny veteran Bridges se snazi ale je to k hovnu kdyz nema co hrat celej film je vubec naprosto nevtipnou zpatlaninou z hroznyma postavama co jsou navrch jeste nuceny aby mleli neskutecny sracky do toho se to snazi vylepsit radoby grandioznimy CGI efekty ale fakt si rikam ze utopit 130 mega v takovym braku je vec zhola neproveditelna a na IMDb proste musi byt chyba kazdopadne neudelejte stejnou botu jako ja a obloukem se tomu vyhnete je skoda si takovej film vubec stahovat a uprimnou soustrast potom tem co to dokonce navstivili v kine do prdele prace uz mne to sere vypadal tenhle filmovej rok nadejne ale tradicne stupidni letni blockbustery to zacinaji opet pohrbivat a tak udeluji po White house down druhy zaslouzeny odpad a to jeste Pacific rim predtim unikl tomuto hodnoceni jenom o vlasek no nic za tejden cekam dalsi blbost Red 2 kterou teda aspon nereziruje ten packal co ma na svedomi tohle a Red 1 tak snad to dopadne lip a okurkova sezona filmu nam skonci do ty doby bude Wacoslav1 v pozoru a bude se snazit odhanet zle filmove duchy od nic netusicich divaku takze na tenhle shit nekoukat nekoukat nekoukat! ()

Davies182

Je mi nejspíš cca o dvacet let víc, než je konečná věková hranice cílový skupiny. Hrozná ptákovina toto. Aspoň jsem naivně doufal, že to bude narvaný akcí - vůbec. ()

Xmilden

Samozřejmě že Zemi čeká další invaze, proto tady přece máme úderné ochránce, kteří nás za 5 minut 12 zachrání . Tento úvod bych mohl klidně zkopírovat do minimálně dalších několika filmů, které letos vznikly a nic bych tím nepokazil. V první půli divák sleduje Muže v Černém bez humoru a na závěr se dostaví Krotitelé duchů. Psát že film je značně pitomý nemá ani cenu. Spíše mě překvapila nesympatičnost Jeffa Bridgese. Že Ryan Reynolds pohoří i v dalším filmu se dalo samozřejmě očekávat. Tomu klukovi bych z pověrčivosti nesvěřil roli ani ve dvojce Avatara. ()

LiVentura

Hodnotím zde především originální scénář. Jinak se jedná skutečně o slušně vyvedenou kopii Man in Black.. tohoto se již tvůrci nezbaví.! ()

juta

Milé překvapení, které nešetřilo vtipem, nádhernými scénami plné akce a přeběhlíky z druhé strany. V poslední době už ani nedoufám, že by se mohl natočit ještě nějaký film, který mě takto osloví, ale naštěstí se to děje, i když né tak často jak bych chtěl. Nebyl bych proti, kdyby se natočilo nějaké pokračování. ()

Fiftis

Ryan Reynolds a Jeff Bridges sa ukázali ako zábavná dvojka policajtov, ktorí si vytknú všetko a všade, ale na druhú stranu si budú vždy kryť chrbát. Kevin Bacon vytasil svojho charizmatického záporáka a tieto role mu posledných pár rokoch idú sami od seba na jedničku. Nezostáva, než pochváliť aj príjemne akčný dej, v ktorom sa ale nájde aj veľká hromada pokojných, napriek tomu absolútne nenudiacich scén. Tešiť sa môžete na niekoľko mimoriadne vydarených vtipov, ktoré ťažia z popkultúrnych stereotypov a na excentrický prejav Jeffa Bridgesa v roli muža zákona z divokého západu. Scénky ako starý Číňan strieľa z banánu a neskutočne sexy Marisu Miller v obtiahnutom tope, na tie sa len tak nezabudne. ()

Shakers

Slabé. Bez nápadu, bez lepších hlášok, mizerné efekty a aj herecké výkony. Akcie sú slabé, nudné a ani herecké duo nedokáže zaujať. Chýba tomu aj lepší príbeh, ktorý by vtiahol do deja, ale aj tak je na tomto filme snáď nudné a zle úplne všetko. 35% - 2* ()

Hunt

70%, výborný námět, který lehce připomíná Man in Black, supr obsazení, fajn zpracování, začátek skvělý,...postupně však sklouzává do určitého klišé a zjednodušení ()

lamps

Tempo solidní, příběh v jeho tématickém základu neokoukaný a pár vtípků vyloudí krátký úsměv, ale nemastné, neslané, nevtipné a koneckonců neoriginální. Bridges je fajn, ale místy dost přehrává, Reynolds jakoby byl duchem jinde a Bacon dělá tu nejlacinější představitelnou karikaturu sebe sama. Namísto cíleného letního megafilmu se jedná o tuctovou oddechovku, která zklame i toho, kdo od ní vůbec nic velkého nečeká... ()

Pepinec

Jakmile dostanu v kině do ruky dva lístky, protože na jeden se název filmu prostě nevejde, čuju nějakou kulišárnu. Nikdo mi nevymluví, že s tímhle materiálem (a nemám na mysli jen blond samici Marisu) šel udělat daleko větší randál. Že je Jeff bourák, to víme všichni. On by býval svým talentem zachránil i Spartu v předkole Evropské ligy, ale doufám, že příště ho uvidím v trošku jiné roli, než je záchranář. ()

playboxguest

Muži v černém se vyprdli na ufouny a začali radši chytat ztracené mrtvoly, co se flákaj po světě, místo aby dřepěly v pekle. O filmu jsem věděla kulový, když jsem si ho pouštěla a musím uznat, že jsem se chvilkama bavila víc než dobře. Jediný problém a taky důvod, proč se držím s hodnocením při zemi, je fakt, že mi k té nejlepší zábavě pomohla víc vlastní fantazie, než samotný film, který mi už k závěru připadl trochu slabší, u honičky ve městě jsem se totiž nejvíc zasmála ve chvíli, kdy jsem si jí celou představila v podání zakrslého číňánka a sexy blondýnky. RIPD ale každopádně uteče a má i něco do sebe, určitě si někdy projekci zopáknu, ačkoli zmínění muži v černém bavili bez ohledu na díl o něco víc. 60% ()

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Nebezpeční stařešinové znovu v akci