Třetí hvězda

• Velká Británie Third Star (více)

James trpí rakovinou v pokročilém stádiu. Spolu se svými třemi kamarády se proto vydává na výlet do jeho oblíbené pobřežní oblasti Barafundle Bay v Západním Walesu. Během cesty postupně začínají rekapitulovat své dosavadní životy a tak se ukazuje, že všechno není takové, jako se na první pohled zdá. Poslední výlet Jamese strhaného rakovinou se tak stává pro všechny možností k zamyšlení se nad další cestou ve vlastních životech. Po čas výletu tak obnovují ztracené vzájemné pouto a dokazují, že každý má svůj kříž, který musí nést, a je jen na ostatních, zda mu s ním pomohou či nikoliv. (SaNcHeZ_cz)

decay

Mám vcelku dosť výhrad typu toto nie takto pretože...a tamto sa tam nehodilo...bla bla bla. Napríklad dialógy v niektorých prípadoch nedávajú zmysel resp. nie sú vôbec dopovedané, čo je podľa mňa zámer, ktorý perfektne vychádza a dotvára tak mozaiku celého filmu. Režisér nám tým v podstate hovorí, že nie je podstatné, o čom sa aktéri rozprávajú, ale to čo z toho vzíde. V živote tiež moc nerozmýšľate, čo poviete, ale dôležité sú konsekvencie. S týmto nejak režisér počíta dopredu a to sa mi páči. Oveľa viac takto odkrýva skutočné emócie aktérov. Keď to sčítam a podčiarknem, tak nie až tak podarenú formálnu stránku prekrývajú dojmy, ktoré si z filmu odnášam. A o to predsa ide, aspoň v mojom prípade. ()

bloodcountes

Filmům o umírání na rakovinu se pečlivě vyhýbám, ale když Cumberbatch. No tak jo, jdu do toho. A jsem zasažena. Ne lacinými efekty a přehráváním, ne citovým vydíráním. Ani ne umíráním jako takovým. Něčím jiným. Civilností, humorem, skvělými hereckými výkony, hudbou a v neposlední řadě překrásnou krajinou. Možná filmy o rakovině nemusí být vždycky jenom smutný. Nicméně vyhledávt je nebudu. ()

angloumene

Přestože mě tyhle výpravné filmy o umírajících moc neberou Třetí hvězda má ve srovnání s ostatními něco navíc. Za mě silné 4*. ()

dormouse

Absolutní nuda. Šíleně patetické a nesmyslné. V životě jsem neviděla takovou kamarádskou čtyřku, jaká je tady prezentovaná, s tak blbými dialogy a vyumělkovaným příběhem. Scéna na pláži strašná. Rádoby vtipná a rádoby šáhlá, ale ve skutečnosti strašná. A chudák Benedict musí hrát tak dojímaného a dojemného chytrého mladého muže na odchodu ze života, že nad tím sám musel uronit nejednu filmovou slzu. Co jsme komu, my, poctiví filmoví fanoušci udělali? ()

TeraBum

Obsahuje mírný spoiler! Tak nějak vůbec nevím, co napsat. Po dokoukání jsem filmu okamžitě šoupla pětihvězdu a začala uvažovat, který film z mé TOP 10 bude muset z kola ven. Ale pořád si nějak nejsem jistá, co mě na tom tak zaujalo. Koneckonců, příběh je jednoduchý a nepřináší nic nového. Perfektní herecké výkony i skvělá kamera, zajímavé snové sekvence... to všechno má spousta dalších filmů. Možná mě zaujalo to, že celý film se tváří jako smutný, a on je smutný, Jamesova situace je smutná... ale na konci je řečeno samotným Jamesem, že to není tragédie. A to ve mě rezonuje už tři hodiny, ty závěrečné věty pronesené úžasným hlasem Benedicta Cumberbatche. No, jen dvě věci jsou jisté. 1) Už dlouho jsem nebyla tak rozhozená a zmatená z filmu a 2) tohle určitě není naposledy co jsem Third Star viděla. EDIT: Ty závěrečné věty pronesené úžasným hlasem Benedicta Cumberbatche ve mě rezonují už 5 dní a já přesouvám film do mojí TOP 10. ()

Ayush

Pro mě v poslední době jeden z nejsilnějších filmů. Benedict se krásně zhostil své role a celkové obsazení mi přijde velmi sympatické. V průběhu filmu jsem ani na okamžik neodběhla myšlenkami jinam, byla jsem úplně vtažená do děje. K tomu všemu ještě výborná volba hudby. Byl to pro mě velmi emotivní zážitek, film působí naprosto realisticky a člověk nemůže než sympatizovat s hlavní postavou. Není co víc dodat, nejlépe strávených 92 minut v poslední době. ()

kvileni

...veselé ve své smutné podstatě, zdrcující ve své kráse (nejen okolních přírodních scenérií), Ben je Pan herec a úzko je mi nonstop ještě dnes, tři dny od zhlédnutí... ()

Mlle

Tento film vyžaduje trochu trpělivosti. Hlavně vydržet první polovinu. Potom to celkem stojí za to. Přestože ... nevyléčitelná nemoc některého z hlavních protagonistů je pro film obvykle slabým a těžko zvladatelným námětem. Není divu. Tohle je velmi intimní a už vůbec samotný pokus o sdílení, dokonce prostřednictvím tak masového média jako je film, nemůže než vyznít vždy trochu naprázdno. Každý takový film má v sobě notnou dávku jalového klišé, liší se pak jeho porcí. Přesto... jsou tu momenty, které stojí za to vidět, a zní tu úvahy, které není od věci slyšet. Čtveřice "přátel" (no spíš než ti nejlepší přátelé jsou to lidé, kteří se tak nějak ocitli v Jimově životě), plní Jimovi s rakovinou poslední přání a doprovází ho na výlet do zátoky mimo civilizaci. Jeho poslední přání. Vydáni sobě napospas mimo civilizaci prožívají krušné i veselé chvilky, na kterých toho většinou zase tolik zajímavého není - asi tak, jako kdyby někdo natočil váš soukromý výlet na Karlštejn. Vstříc smrti se nevyhnou vzájemné upřímnosti, a tak se na plátně odehrává pro tyto momenty typická hlubinná kolektivní psychoterapie. Naštěstí není přehnaně patetická, byť se film dojemnému sladkobolu zcela nevyhne, a sem tam tu zazní i něco britsky vtipného. Film končí happy endem, Jim zemře, tak jak si přál, a o tom, že by eutanázie měla už být dávno legální, snad po shlédnutí filmu nemůže být pochyb. Herecky excelují Benedict Cumberbatch a Tom Burke. Na závěr jedno varování - pro lidi, kteří doprovázeli někoho z blízkých s rakovinou na cestě ke smrti, je tu pár docela nepříjemných scén. ()

BOURQUE

Príbeh o tom, ako sa jeden človek lúči zo životom, keď už vie, že niet cesty späť (najzákernejšia choroba v poslednom štádiu). Ten, kto pozná anglický čierny „h...r“, tak vie, že čo môže očakávať. Výkon B. Cumberbatcha je opäť na vysokej úrovni. Osobné hodnotenie: 77% (***) ()

Ben Nevis

Není to ani komedie, ani dojička na slzy, ale něco mezi tím. Samozřejmě nemůžete očekávat popadání za břicho, když hlavní hrdina už to má spočítané a necítí se zrovna nejlépe. Humorné i špatné momenty jsou podány velmi citlivě. Líbil se mi reálný vývoj děje, jak ze začátku jsou všichni povinně rozjásaní a pak postupně odchází energie a přichází život. Cumberbatch byl výborný jako vždy. Některé scénky bych však zkrátila. ()

Heroine

Very english. Dobře obsazená, trochu nudná, smutná komedie. Docela se mi to líbilo, i když se s jednotlivostmi které postavy řeší poměrně těžko sžívám, a to nejen proto, že neumírám na rakovinu... Je tam ale pár nezapomenutelných scén, a cesta k moři jako smíření se se smrtí, hezké. ()

verikova

Konečně film s hlubokou zápletkou, která není servírována jako srdceryvné drama propletené samým klišé, ale se suchým britským humorem. Vlastně pointa filmu - umírání a boj s rakovinou - je tak nějak skryta a celý příběh se jí dotýká jen tak okrajově, aby se neřeklo. Tedy až na konec, kde se emočně vybouříte. Je to film o přátelství, obětování, hodnotách ... Za mě jasných pět hvězd! ()

web-dat

Přesný příklad ... film, který je pro mě o ničem. To že někdo umírá .. to je snad jedno. A že si chce na sklonku svého života užít ... proč se sakra na to mám dívat? Proč se teda všichni nedíváte na každého jednotlivce co kdy umře? To že někdo přichází o život je normální a bohužel je to smutná věc. Ale ... proč se v tom sakra pitvat? Tak hold zemře no. Když se přidá k nějaké víře, tak může věřit ve vzkříšení. Protože tohle není můj žánr, film o ničem kde se jen kecá a blouzí .. co můžu dělat i já sám doma až budu chtít, hodnotit to nebudu ... ale jinak bych normálně střelil ODPAD !!! ()

Brusinka

Já vám nějak nevím... Těšila jsem se hodně (což byla možná chyba), ale na ty čtyři to zkrátka není. Hodně intimní film o umírání, který se ale nijak zvlášť neliší od většiny ostatních s podobným námětem. Je to krásně natočené, dobře obsazené, má to duši i dobrý úmysl a v hlavní roli Benedicta Cumberbatche, který celý ten psychicky i fyzicky náročný part utáhne s neuvěřitelnou grácií. Má to ale i hodně předvídatelných scén, snadno navozené melancholie a až příliš čitelného symbolismu. Co se ale filmu nedá upřít je poslední čtvrthodina, která výrazně přitvrdí a zasáhne vás jako rána baseballovou pálkou. Právě tam Third Star boduje na všech frontách, tam je tím filmem, který jsem chtěla vidět. Hodně silné tři hvězdy ()

ilovebritain

Pět hvězdiček málo. Můžu to vidět stokrát a stejně nebudu mít slov. Za sebe můžu ovšem dodat, že napodruhé to bylo ještě silnější, než napoprvé. Zatímco předtím jsem obrečela až konec, teď jsem střídavě brečela a smála se (někdy i obojí najednou) už od začátku. Poprvé v životě se mi stalo, že jsem probulela celý film a stejně jsem z něj nadšená. Komentovat BC nehodlám. Kdo viděl, chápe. ()

nenet

Dojemné, skličující, občas kontroverzní, místy úsměvné, místy velmi moudré a hlavně uvěřitelné. I přes neveselé téma to byla obohacující podívaná. ()