Třetí hvězda

• Velká Británie Third Star (více)

James trpí rakovinou v pokročilém stádiu. Spolu se svými třemi kamarády se proto vydává na výlet do jeho oblíbené pobřežní oblasti Barafundle Bay v Západním Walesu. Během cesty postupně začínají rekapitulovat své dosavadní životy a tak se ukazuje, že všechno není takové, jako se na první pohled zdá. Poslední výlet Jamese strhaného rakovinou se tak stává pro všechny možností k zamyšlení se nad další cestou ve vlastních životech. Po čas výletu tak obnovují ztracené vzájemné pouto a dokazují, že každý má svůj kříž, který musí nést, a je jen na ostatních, zda mu s ním pomohou či nikoliv. (SaNcHeZ_cz)

lee.loo

Tenhle film má neuvěřitelnou moc z vás rychle udělat jednoho z Jamesových kamarádů včetně toho, že byste ho občas láskou umačkali nebo mu za jeho ironické a zlostné kecy jednu dobře mířenou facku vrazili. Skrz humorné okamžiky, které v takové intenzitě a přirozenosti vzniknou pravděpodobně jen mezi opravdovými přáteli, se prodere sem tam i slza při vědomí toho, že James nenávratně a bez naděje umírá. Nejhorší je u Third Star ta různorodá směsice pocitů (bezmoc, smutek, rozhořčení, zlost, záchvěvy naděje atd.), které ve vás zůstávají třeba i dva dny po sledování tohohle filmu. ()

minima

Poezie. Ale taková prozaická. Jeden z mála filmů, které ve mně vyvolali smích v jednom momentu a hned v tom následujícím velký smutek. Závěr je předvídatelný. Ale to provedení a dovedení diváka až k němu je jednoduše krásné. ()

boombang

Cumberbatch je excelentní, zápletka i rozuzlení nutí k zamyšlení - zbytek filmu už ale tolik zajímavý není a vlastně trochu nudí, ačkoliv se víceméně jede stylem "když se to posere, tak se to posere všechno" (a tím nehodlám téma filmu vůbec zlehčovat - možná jsem však filmů o umírání viděl v poslední době až příliš). A toto a komedie? - ale kdeže!! ()

Solverino

Jen jedna hvězdička za příjemnou angličtinu a trochu dojemný konec. Jinak celkem velká nuda a trapný pokus o vykrádání Klepání na nebeskou bránu. Hlavní hrdina byl jako Holmes neskonale lepší! Otravné a nudné. ()

Anteia

Nemůžu si pomoct, ale něco tomu filmu chybělo, mohli z takového nápadu vytěžit zatraceně víc, ale přesto mu nedokážu dát průměr a nebo podprůměr, zvláštní. ()

XXXXXXXX

Partička přátel se vydává na výlet, protože jeden z nich trpí rakovinou v posledním stádiu. Není tedy žádným překvapením, že pro jednoho z nich je to už výlet poslední. Samozřejmě má každý z party své soukromé kostlivce ve skříni a tak na sebe drobné rozepře nenechají dlouho čekat. Do toho občasné komediální skeče a nechybí ani dramatický závěr. Rakovina je holt svinstvo. ()

Seev

Film, který podává umírání s realistickou krutostí a humorným nadhledem dohromady. A funguje to. Především proto, že příběhu dokážete na 100 % uvěřit. Díky za to. ()

KERUOCOK

S odstupem času si daleko více uvědomuji krásu tohoto filmu. Už po zhlédnutí jsem ani nedýchal byl, nadšen, pobaven a zároveň s temnou hrůzou omráčen. Je to asi nejlepší drama s touto tématikou. Krásné vyprávění o přátelství, významu života… Hlavní Herec mi úplně vyrazil dech, podle mého dojmu to zahrál parádně. Osobně mám rád takovéto filmy a tento řadím na horní příčky - alespoň z těch, které jsem měl možnost vidět. ()

Citera_Mor

Pomalý rozjezd mě málem odradil od sledování. Ale je dobře, že jen málem. Rakovina je vážné téma, ale Hattie Dalton se ho chopil statečně. Způsob, jakým se černý britský humor střídá s vážností je zarážející (v dobrém slova smyslu). V jednu chvíli jsem se smála, v druhou mi běhal mráz po zádech. Nikdy jsem u filmu nebrečela, pak jsem si pustila Third Star. Zhruba od 50. minuty jsem sledovala se zatajeným dechem a pak to šlo z kopce. Nejdříve jen slzy na krajíčku a najednou jsem musela film stopnout, jak mi tekly proudem. Ještě dlouho poté, co jsem film odsledovala, jsem se jen při vzpomínce na poslední scénu v moři téměř rozbrečela. Excelentní! Pět hvězd je pro mě v tomto případě málo. ()

Charlinka

Nějaký ten film o rakovině už jsem přece jenom viděla a musím říct, že tohle mohlo být natočený lépe. Příběh byl dobrý a herci vbráni dobře. Bohužel ale pomalý zmatený začátek tomu dost uškodil. Chápu co se snažili říct a je vidět že se snažili navodit atmosféru ale nějak to celé nemělo úplně ten efekt, který by to mít mělo. V tomhle mi třeba lépe posloužilo 50/50. ()

SelfishMan

Komedie nekomedie, jenže o rakovině a smrti se až tak vesele točit asi nedá. Bohužel valnou většinu filmu (minimálně první polovina) ani nijak zvlášť emocionálně silný a hlavně neskutečně pomalý. Až šlo konečně do tuhého a i ta trocha humoru, kterého bylo vážně jako šafránu, zapadla za obzor a namísto něj vyšly na oblohu drobné hádky a zúčtování, se dostala Třetí hvězda do polohy, kde bych ji viděl raději déle. Méně známi, ale výborní herci a úžasná krajina to uhráli u mě na 65% ()

pavla.o

Rozhodovala jsem se mezi 3-mi a 4-mi hvězdami. Ve filmu je pár dobrých myšlenek, trocha toho černého humoru, u kterého se člověk pousměje, a rozhodně úžasný závěr. Bohužel si ale stejně nejvíc pamatuju, jak tam pořád jen chodili, či jezdili na trojkolce. ()

petronela86

Filmů o rakovině jsem viděla mnoho, ne že by to byl můj koníček, ale stalo se...Třetí hvězdu řadim mezi naprostej top. Absence přeslazenejch keců, velkej slov a gest. Velice syrovým způsobem vylíčenej příběh mladýho kluka, kterej se bojí a zároveň má odvahu udělat to, co udělal. Přičtu-li k tomu krajinu Walesu, výborná podívaná. A Sherlock je skvělej herec, to se ví... ()

Nerdvana

Film, který v podstatě táhne skvělá kamera a tentokrát až naivně jemná obličejová hra psychouše Cumberbatche. Minimalisticky pojatý vandr po britské krajině s tématem pomíjivosti zastrčeným v kapse. ()

kverula

Citlivý příběh o umírání a síle přátelství. Takovému přirozenému vyvrcholení příběhu musím vzdát hold. Herecký výkon B.C. velice realistický. Dějově podobné filmu Hasta la vista! U obou filmů jsem si šáhla do svědomí a pobryndala dioptrické brýle. ()

Fuksinka

Nádherná road movie o přátelství a nenaplněných snech. Se skvělými, přirozenými herci s dávkou britského černého humoru, úchvatné krajiny a nevtíravou symbolikou (peří, ptáci, vlny) bez zbytečného patosu a se vskutku nádherným poetickým koncem. ()

kolly13

Zastavite se a zamyslet se na směrem a cílem svého života, to musel mít na paměti režisér a scénárista. A myslím, že to nezklamalo. Mínusové body za spoustu vaty, která nudí. Plusové za závěr filmu, který dojme k slzám. ()

dr.Hyena

měl jsem želvu jmenovala se leonardo a taky umřela, pak taky užovku červenou, ta dostala plíseň a děda ji roseknul sekyrou. To vůbec nemluvím o rybičkách! ()

LucillaP

Krásný, nenápadný, komorní snímek o přátelství, o smrti, ale hlavně o životě. A že i nezábavné téma umírání se dá natočit s humorem, i když místy černým. Potěšila celá čtveřice herců, dobře se doplňovali, scénář i nádherná krajina. Celkově dojemné, lidské, zanechávající zvláštní pocit ... ()