Třetí hvězda

• Velká Británie Third Star (více)

James trpí rakovinou v pokročilém stádiu. Spolu se svými třemi kamarády se proto vydává na výlet do jeho oblíbené pobřežní oblasti Barafundle Bay v Západním Walesu. Během cesty postupně začínají rekapitulovat své dosavadní životy a tak se ukazuje, že všechno není takové, jako se na první pohled zdá. Poslední výlet Jamese strhaného rakovinou se tak stává pro všechny možností k zamyšlení se nad další cestou ve vlastních životech. Po čas výletu tak obnovují ztracené vzájemné pouto a dokazují, že každý má svůj kříž, který musí nést, a je jen na ostatních, zda mu s ním pomohou či nikoliv. (SaNcHeZ_cz)

Honzzinn

Výtečně zahraný, mrazivě přesvědčivý příběh ze života, okořeněný silnou dávkou brilantního britského černého humoru. Solidních 80 %. ()

Abet

Nádherný príklad toho,prečo tak milujem britské filmy. Osobne nič proti americkej produkcii nemám,ale tá britská je moja šálka kávy. A toto je presne moja obľúbená značka. Natočiť film o smrti s vtipom a eleganciou (a hercami,ktorí vedia hrať)....klobúk dolu. Rovnako si pochvalu zaslúži aj výkon Benedicta Cumberbatcha,ktorý znova raz ukazuje svoj potenciál a osobne dúfam,že ho nestratí. ()

pajiixx

Výjimečný film. S lehkostí, pokorou, vtipem a určitým nadhledem vypráví o umírání i žití. Bez přehnaného patosu a (u jiných filmů nezbytného) moralizování. Co bych vyzdvihla? Především výborné obsazení. Ústřední čtveřice je skvělá a uvěřitelná. A musím říct, že výkon Benedicta Cumberbatche mě opravdu vzal za srdce. Ta tichá bolest, vztek, bezmoc, smutek ale i nepatrné záblesky naděje, víry a odhodlání… to vše, co měl vepsané ve tváři, v očích, když přišly chvíle, ve kterých nevyhnutelně muselo dojít k bilancování nad tím, co bylo a taky k myšlenkám na to, co bude… Některé dialogy jsou rozhodně zamyšlení hodné - “I want more time… I'd take any one of your pointless consumer-fucker lives! I was gonna do so much! I was going to be special…“ Opravdu žijeme? Nebo jen přežíváme? Filmem se line těžko uchopitelná atmosféra, možná částečně vytvářená vědomím, že se jedná o cestu nevyhnutelnou a poslední… Atmosféru taky skvěle dokreslují krásné britské scenerie. A těžko popsatelné, uchopitelné pocity jsem si po hodně emotivní závěrečné scéně a písni (která je mimochodem krásná) odnášela i já. “Remember that you were loved by me and that you made my life a happy one and there's no tragedy in that.“ ()

Linduna

Ještě nikdy mě nic nerozbrečelo nic jako Third star. Už od začátku jsem věděla, jak to celé dopadne. Bylo to předvídatelné..ale nikdy bych nečekala, že u toho budu brečet jako malé dítě. Když někomu děj vyprávím, tak smutně to nezní. Jen jako průměrně drama. Možná mému smutku přidalo to, že hlavním hrdinou je moje platonická láska, Benedict Cumberbatch a taky deep proslovy s britským přízvukem... Ať je to cokoli, vybrečela jsem půlku krabice kapesníčků a to znamená, že je to natočeno opravdu dobře, aby to hrálo na lidské city. A to se povede málokterým filmům tak dobře, jako právě Third star. ()

eamee

...za druhou hvězdou do prava a pak přímo až do rána...po dlouhé době film, který mě dokázal rozesmát a zároven rozbrečet. Taková souhra emocí,snímek se dle mého názoru velmi vydařil. At už se jedná o výkony herců, výběru hudby či nádherné krajiny. Tématem jsme vedeni k zamyšlení nad svým životem, máme ho ve svých rukách a dokud máme čas, který je ten nejcennější můžeme udělat cokoliv, nač čekat...úžasný Benedict opravdu.. ()

verfrt26

Jednoducho natočený film, ktorý snáď zložitejšiu myšlienku ani nemohol mať. Krásne scény, morbídne, no neskutočne vtipné dialógy, že sa až sami budete čudovať, na akej strašnej veci sa to smejete, výborné a úplne prirodzené herecké výkony. Počas filmu sa smejete, divíte, nechápete a pochopíte, plačete a na koniec dlho premýšľate. Third star je dôkazom, že na odovzdanie silnej myšlienky, na podnietenie zmeniť svoj život, či iba spôsob, akým ho vnímame netreba veľkolepé výpravy, drahé kostýmy a najznámejší (v dobe natáčania) herci, stačí iba dať do filmu svoju dušu. Krásny film, ktorý vo vás určite zanechá niečo... niečo veľké a významné. ()

storm23

Nejsem zrovna zažranej fanda Benedicta (jinak bych dal 5*). Film byl v pohodě koukatelný, jen mi přišlo, že některé hádky mohly být dotáhnuty trochu dále, stejně jako konverzace mezi nimi. ()

Janexo

Dramatická komedie nebo komediální drama, existuje tohle spojení? Příběh je o Jamesovi, který má rakovinu a omezené možnosti pohybu, a také o jeho třech přátelích. Má však jedno přání - a to vidět naposledy Barafundle Bay v západním Walesu. Rozhodne se uspořádat společně se svými přáteli pěší túru: Davym, který mu pomáhá s nemocí, Milesem a Billem. James přitom používá pro usnadnění svého pohybu speciální vozík, který se v průběhu filmu rozbije. Během jejich cesty si povídají o tom, kde pracují a probírají, v jaké životní situaci se právě nachází, místo toho, aby vtipkovali a bavili se o nedůležitých věcech. V průběhu filmu můžeme vidět, jak se mění jejich pohledy na to, jak žijí. U samotných postav vidíme vývoj charakteru a přátelství, které mezi sebou mají. Když nakonec dorazí do Barafundle Bay, James odhalí pravý důvod návštěvy této zátoky – chce spáchat sebevraždu tím, že se utopí v moři. Zajímavým bodem filmu je vývoj Milesovi postavy, kterýžto je zpočátku znechucen Jamesovou nemocí, ale postupně se překoná a pomáhá Jamese po rozbití vozíku nést. Je také jediný, který stráví s Jamesem jeho poslední vteřiny. Ve filmu můžeme spatřit také mnoho záběrů na krajinu spojených s krásnou hudbou. Čtyři lidé, čtyři pohledy na umírání, jedno splněné přání a k tomu černý britský humor. ()