Signál

Komedie / Drama

Česko, 2012, 113 min

• Marigold

Blátivá neo-normalizační satira, v níž se odporný rurální nádech Bobulí mísí s pachutí Gogola, v němž je idiot opravdu jen idiotem a smradlavými holinkami Ládi Stroupežnického (od furiantů jsem ušli opravdu kus cesty, ale bohužel zadkem napřed). Za postavu "pravého českého génia", který už ví, že se nedá dělat nic, než chcát na pomník budovatelům, bych rozdával facky... Každým dalším přemýšlením ve mně tenhle film probouzí hluboký pocit morálního hnusu a opovržení (nevím, proč mu dávám tolik, asi proto, že je solidně natočený a i herecky se zuby nehty drží milimetr nad úrovní lokálních splašek).(2.2.2012)

• teutates

Česká srajda o tom není pochyb, no jaksi nemam důvod ji hanit. Já vesměs pochopil, o čem to bylo (ehm), dejme tomu, že ta kamera nebyla až tak na pi* a celkově mně srala "jen" jedna jediná věc a to těch 115 min. Nemohl sem se dočkat konce a celkový dojem? Věčnost, strašně dlooouhé roztahaneeé to bylo. Jak sem vzpomínal v úvodu je to srajda, no nemam sílu ani nadávat a ani nikoho shazovat. 3/10(10.3.2012)

• bassator

47th KVIFF 2012 - CZECH FILMS 2011-2012 - České filmy 2011-2012 (Signál / SIGNAL / Signál)(14.8.2012)

Tvůrci si kálejí do vlastního hnízda, když se brání tomu, aby jejich dílo bylo označováno za komedii. Protože pouze silnou žánrovou nadsázkou lze omlouvat mimózní zachycení pořádků v české vesnici (takhle to snad nechodí ani v rurálním Rumunsku, natož tady) a ještě mimóznější chování postav, bez jejichž do očí bijící hlouposti by byla aktivitám Káji a Filose učiněna přítrž hned asi v prvních deseti minutách stopáže. K povrchnímu pobavení slouží Signál dostatečně, jako reflexe čehokoli reálně existujícího se ovšem vůbec nedá brát vážně... Řemeslně je to ovšem solidní práce a nějak cítím, že nedokážu být zlý na film, kde vystupuje pohledná brunetka jménem Verunka. Takže za tři.(17.2.2012)

• Big Bear

Signál je hodně divná záležitost, která má ke komedii hodně daleko. Nad typickém karikováním venkovského lidu, kde co kus to originál zde moc humorného neshledávám a pokud humor mělo dělat ústřední duo Dyk - Hádek, tak se to nepovedlo. Nemám nic proti filmům co vykreslují venkovský život se všemi postavičkami starousedlíků, sedláků, starostů i chalupářů. Nemám nic ani proti moralizování. Signál se evidentně snažil nakousnout téma, že za prachy dnes kde kdo prodá vlastní mámu (přičemž se za to alespoň pár jedinců skrytě stydí). Mámu by ale prodali i tak. Z tohoto mixu slepit dvou hodinový film potřebovalo hodně omáčky kolem... Závěr byl absurdní, neuvěřitelný a rozpačitý(hlavně postoj místního policisty k jednání Rodena). Holt neměl jsem se nechat namlsat upoutávkou. Hvězda za Rodena, i když tu zase hraje podivína... Kde v závěru (a jak) našli hoši pneu na svou dodávku jsem také nepochopil... Závěr ? Než jít na Signál, je lepší být dvě hodiny někde bez signálu... Pokud venkov, pokud drama, tak to už raději třeba Mistry http://www.csfd.cz/film/158200-mistri/ Hvězda za to rýpnutí. *(27.6.2012)