Signál

Komedie / Drama

Česko, 2012, 113 min

• bassator

47th KVIFF 2012 - CZECH FILMS 2011-2012 - České filmy 2011-2012 (Signál / SIGNAL / Signál)(14.8.2012)

Já nechápu, co se Vám nelíbilo. Jako uznávám, mohlo tam být toho Dyka trošku míň. Třeba alespoň nemusela pořád v hospodě hrát muzika Nightwork a už vůbec na závěr nemusela být ta odporná písnička, kterou on nazpíval, a která s atmosférou samotného filmu nemá vůbec nic společnýho. Jinak se ale po příběhové stránce jednalo o zajímavý český film, který i podle mě nebyl úplně špatně natočen. Na takovou kameru už jsem si totiž zvykl a to klepání se přežít dalo. Dokonce i herci mě překvapili, nejvíc asi Jiří Menzel, ale i Karel Roden byl skvělej. Celkově musím říct, že ten herecký repertoár byl jak z nějakého snového světa a mě ta vesnice fakt bavila. Jo, když už jsme u té vesnici, ta byla taky jak z třetího světa a řekl bych, že sám autor to trošičku už přehnal s tím vesnickým životem, stejně tak jako s pojetím pojmu Pražák. On totiž existuje vychcanec v každém koutu naší republiky a nemusí to být nutně Pražák, ale takhle škatulkovat by se vážně nemělo. Celkově vzato velké mínusy u muziky a pak hodně v pojetí české vesnice. Ta česká nátura tady směřovala až zbytečně do extrému, to být nemuselo. Na druhou stranu ale musím říct, že se pořád jednalo o zajímavý kousek, od kterého jsem čekal daleko horší kvalitu, než jsem nakonec ve skutečnosti dostal.(29.12.2012)

• borsalino

Stále častěji mi stává, že mi někdo říká, že jsem se zapomněl ve filmových sedmdesátých letech československého filmu... a že i dneska se točí dobré české filmy a abych nebyl takový akurátní. Snažím se. Ale snímky jako Signál mě bohužel utvrzují v názoru, že dneska je nejdůležitější, aby hlavní hrdina byla nějaká populární hvězdička, která je do filmu dosazena čistě účelově (v tomto případě Dyk a jeho Nightwork) bez ohledu na to, jestli hrát umí nebo ne. Když se tato pomatená logika smíchá s nevěrohodnou historkou, která se snaží být ještě navíc zabalená v komediálním županu, dostanete tak akorát podprůměrný film. Počítám, že za rok už si na tohle nikdo ani nevzpomene. A není divu...(9.11.2013)

• - Scénář Marka Epsteina k tomuto filmu se v roce 2006 umístil na 2. místě v Ceně Sazky o nejlepší dosud nerealizovaný scénář. (Cheeker)

• - Scenárista Marek Epstein a režisér Tomáš Řehořek se v základní myšlence nechali ovlivnit jinou českou komedii, díky čemuž se v kuloárech snímku přezdívá „Bobule 3“. (Olík)

• - Scény odehrávající se v hospodě podbarvují upravené verzí písní "Jsem gay" nebo "Tepláky" od skupiny Nightwork, jejiž členem je Vojtěch Dyk. (SLOTH)