2 dny v New Yorku

• Francie 2 Days in New York (více)

Mingus (Chris Rock) se živí jako redaktor a rozhlasový moderátor, jeho francouzská přítelkyně Marion Dupré (Julie Delpy) se pokouší prosadit jako fotografka. Vedou celkem poklidný život ve svém newyorském bytě s nevychovanou kočkou a svými dvěma dětmi z předchozích vztahů – dokud ovšem nepřiletí na návštěvu Marionin žoviální, výstřední tatínek Jeannot (Albert Delpy) a její nadržená sestra Rose (Alexia Landeau). Dva dny s energickými francouzskými příbuznými stupňuje v peklo na zemi i Rosin nesnesitelný přítel Manu (Alex Nahon), který se nijak nerozpakuje narušit rodinnou pohodu své bývalé lásky Marion. Té situaci komplikuje i skutečnost, že právě chystá vernisáž první výstavu svých fotografií, reflektujících její dosavadní soukromý život. Trojice hlučných vetřelců ovšem postrádá zábrany a nezná žádné hranice, pokud jde o jídlo, sex a o kritiku všeho amerického s výjimkou „socialisty“ Baracka Obamy. Vztah Marion a Minguse je vystavený náročné zkoušce. Jak to s nimi dopadne, když Francouzi podnikli invazi do New Yorku? (oficiální text distributora)

lobo87

Zaujímavý počin Julie Delpy, ktorý má väčší potenciál, ale nekonzistentnosť deja zráža hodnotenie na priemerných 60%. ()

spotczek

Komedie bez hlubokomyslných úvah, která pobaví prostým dějem s dobrým koncem (ač rodina Julie Delpy dělá seč může, aby jejího partnera odehnala, oba se ještě sblíží díky Juliinu čerstvému těhotenství!). Jde především o konverzační humor, který staví na rozdílnosti kultur a odlišnosti rodinného zázemí. To druhé známe všichni - s partnerem si vlastně bereme i jeho rodinu. A nebrat to ohleduplně a diplomaticky, nejspíš by to většina z nás popsala podobně, jak šíleně to vypadá v této komedii. Její grády totiž ještě nabírají na obrátkách s tím, že blonďatá Francouzska z poněkud živelnějších poměrů si začala s velmi kultivovaným Afroameričanem - a neříkejte mi, že už jenom tohle nezní jako příslib vkusné zábavy! ()

vlk++

Nejlepší je natočit si film sám a ještě se obsadit do hlavní role, pak vám do toho nikdo nemůže kecat ;) Julie Delpy to zvládla, Chris Rock skvěle sekunduje a zbytek je na pobavení všech, kteří něco podobného zažili v jakékoliv roli, příjezd temperamentních příbuzných, kteří si nad ničím moc hlavu nelámou a nevědomky bourají křehké základy rodinného života :) A hafo dialogů. Dalo se, za 3*. ()

DrifterSoul

Inteligentní film pro vnímavé diváky o kulturních a povahových odlišnostech. Někdy hodně ztřeštěný a na hranici vulgarity. To vše ale naservírovaná s noblesou (ne buransky jako v českých "komediích" pana Trošky). A pokud shlédnuto v originálním znění (En + Fr), lingvistická lahůdka ..... ()

Montmorency

Určitě povedenější než první díl.....''zaprodana duše'' byla trochu moc, ale jinak příjemné plkání, příjemný Ch.Rock ()