2 dny v New Yorku

• Francie 2 Days in New York (více)

Mingus (Chris Rock) se živí jako redaktor a rozhlasový moderátor, jeho francouzská přítelkyně Marion Dupré (Julie Delpy) se pokouší prosadit jako fotografka. Vedou celkem poklidný život ve svém newyorském bytě s nevychovanou kočkou a svými dvěma dětmi z předchozích vztahů – dokud ovšem nepřiletí na návštěvu Marionin žoviální, výstřední tatínek Jeannot (Albert Delpy) a její nadržená sestra Rose (Alexia Landeau). Dva dny s energickými francouzskými příbuznými stupňuje v peklo na zemi i Rosin nesnesitelný přítel Manu (Alex Nahon), který se nijak nerozpakuje narušit rodinnou pohodu své bývalé lásky Marion. Té situaci komplikuje i skutečnost, že právě chystá vernisáž první výstavu svých fotografií, reflektujících její dosavadní soukromý život. Trojice hlučných vetřelců ovšem postrádá zábrany a nezná žádné hranice, pokud jde o jídlo, sex a o kritiku všeho amerického s výjimkou „socialisty“ Baracka Obamy. Vztah Marion a Minguse je vystavený náročné zkoušce. Jak to s nimi dopadne, když Francouzi podnikli invazi do New Yorku? (oficiální text distributora)

Juto

Francúzi sú páchnuci, vulgárni, rasistickí a presexovaní, aspoň tak by sa to mohlo zdať na základe 2 dní v  New York, komédie o konflikte kultúr, ktorá sa zvrhne ako včerajší foie gras. ( kačacia pečienka) 6/10 ()

andrii

Plný dům. Taková normální evropská rodinka si přijela jen tak zakousnout do Velkého jablka a hodlá jej "ohlodat" až do morku ohryzku. Všední bližní srší neobyčejnou kadencí temperamentu. Návštěvníci na rozcestí situačního humoru a konverzační přístupnosti řízného švihu, aneb s prodejem duší buďte opatrní. Nikdy nevíte, jaký ďábelský kupec na ni má políčeno. ()

Johnny.ARN odpad!

Ach, Bože, začo som bol potrestaný týmto filmom??? Prečo som musel zažiť toto utrpenie??? Keď je toto komédia, tak ja zjem hadovi nohy. ODPAD!!! ()

drake31

Pošetilý franzúzky chaos v New Yorku nebol tím pravým orechovým pre mňa. Možno sme s Julie na inej vlne humoru, a toto mi jednoducho nesadlo. Bolo to viac otravné než zábavné, a jediné zaujímavé situácie vyprodukoval Rock v rozhovoroch s Obamou. Veľmi slabý filmík ktorí vážne nestojí za pozornosť. Paríž bol predsa len lepší ... ()

jujec

Nudné, divné, zbytečné. Celý film jsem čekal, že se něco stane a jediné, co se stalo, bylo to, že přišly závěrečné titulky a úleva. Divně hašteřící se rodina nerespektující potřeby ostatních členů patří do blázince a ne na obrazovku. ()

Autogram

Viac ako partnerské hádky sú celorodinné hádky a tentokrát je to už čistá psychiatria. Svojrázna francúzska rodina je až príliš svojrázna a do pokojného partnerského života Marion priniesla nepokoj. Záver filmu už trochu vypustil paru a tak to nie sú očakávané štyri hviezdy. ()

Jigsaw88 odpad!

Větší nudu jsem snad nikdy nezažil. Nehledě na tom, že jsem sledoval půlku filmu ve francouzštině. Musel jsem vydat hodně usilí, abych tento film vůbec dokoukal, pořád jsem doufal, že se začně něco dít a kvalita filmu se zlepší ovšem než se něco zlepšilo byl konec. ()

Bobek27

Upřímně první díl se mi líbil o něco víc, ale i tak se jedná o kvalitní pokračování. Chris Rock skvěle sekunduje svému protějšku z minulého dílu Adamu Goldbergovi ve stylu stejného smyslu pro humor. Nezklamal ani otec Marion, Jeannot, který byl ještě víc oplzlý a potrhlý než minule. Co je opět perfektně vystiženo jsou francouzská klišé, chování a výrazy. Jedná se vlastně o velice podobný film jako první díl, akorát v jiném městě, takže komu se líbila Paříž, tomu se bude líbit i NY. ()

dormouse

Takové lepší tři hvězdy. Filmy Julie Delpy jsou určeny především milovníkům Paříže a tento i New Yorku. Protože se mezi ně řadím a film byl většinou vtipný, nikoli však nablblým či fekálním humorem, byla jsem spokojena. Ostatně střet americké a francouzské kultury je vděčné téma a málokdy se dá pokazit. ()

Lou_DLy

stejně jako u 2 dny v Paříži mi film přijde dost podhodnocenej, nutí mě to přemejšlet, proč asi. možná to, co mi připadá jako skvělý - na jedný straně civilní pohled s neambiciózním námětem, a na druhý spousta lidí se svejma malejma podivnostma, který právě v takhle nastavený, "přiměřený komedii", vyniknou - můžou na někoho působit jako rušivá nekonzistence. možná taky humor, kterej není ani třeskutej, ani intelektuální, nemusí přijít divákovi jako správně namíchanej, ale prostě nedotaženej. no, možná, u mě to ale zafungovalo. ()

warrenur

Bol som v znacnom ocakavani, kvoli tomu, ze sa jedna o europsky kusok. Naviac, slusnej kooperacie. Zial, vtipnych momentov je pomenej a zvysok som vnimal ako otravny alebo sileny. Opravar zvonceka, ci obtiahnutie hummera klucom a jeden vystup stareho otca boli srandovne, inak nic moc. Uz dlho som nevidel komediu, ktora by ma ozaj pobavila. Akosi nemam stastnu ruku. ()

GOREGASM

Julie Delpy si mě zaháčkovala svým kouzelně přirozeným projevem v Linklaterově trilogii, a přestože její režijní počin 2 Days in New York je taky hodně ukecaný, drží se spíše v rovině upovídaných allenovek. Paradoxně nejzajímavější postavu představuje jediný racionálně uvažující Chris Rock a svým herectvím vytváří vtipný protipól francouzské pohromy, která se na něj řítí. Tak trochu většinou tady nefunguje na tisíc způsobů ujetá rodina Frantíků (ti patří k Julie ;-), která má těžce neNewYorský lifestyle a máme se jejich velmi francouzskému projevu smáti a za břicho se popadati, nicméně trefa do černého to je tak jednou ze tří pokusů. Na druhou stranu věřím, že spousta diváků bude s tímhle humorem souznít, u mě bohužel ani nic ani moc. Přesto snímek šlape ve svižném tempu, uteče jako voda a dokáže pobavit třeba konzultacemi s papírovým Barackem Obamou. 60% ()

GTS_PUNK

Dejova línia "dvoch dní v New Yorku" nepriamo nadväzuje na film 2 Days in Paris, v ktorom Julie Delpy takisto stvárnila hlavnú postavu Marion. V tomto filme, s odstupom piatich rokov, už žije s novým partnerom Mingusom (Chris Rock) v New Yorku. A podobne ako v predchádzajúcom filme, aj tentokrát sa podstatná časť deja točí okolo rodiny Marion, ktorá za ňou prichádza do New Yorku. S časovým odstupom sa tak Julia Delpy režisérsky, scenáristicky a herecky vracia do role ženy, ktorej tiahne pomaly na štyridsiatku a stále nemá úplne vysporiadaný milostný a vzťahový život. Námetom môže film pripomínať o päť rokov staršieho parížskeho predchodcu, ale v konečnom dôsledku vyznieva úplne inak. Inak, možno dokonca povedať, že ešte lepšie. Relatívna komornosť je tu premenená do omnoho väčšieho celku s väčším množstvom vedľajších postáv a širším prepracovaním príbehu. Samozrejme podľa možností, v tomto prípade tak, že divákovi ponúka podstatne viac humoru s dobre napísanými dialógmi, ktoré sú postavené primárne na interakciách vo vzťahoch medzi jednotlivými filmovými postavami. Pôvodné gro, ktoré v parížskom kabáte fungovalo, sa prenáša aj sem, ale je ešte o čosi viac vyladené. To je len dobre, pretože najviac z toho v konečnom dôsledku profituje divák. Miestami trochu nemiestny, ale dokonale fungujúci humor sa nesie takmer celým snímkom, až pri konci znovu spadá do mierne filozofickej roviny o samotnej podstate jedného vzťahu. Všetko k sebe však pasuje. Pribehovo aj herecky. Julie Delpy predvádza obstojný výkon, Chris Rock baví zo všetkých asi najviac, najmä svojimi reakciami, ale pozadu nezaostávajú ani zvyšní členovia hereckého kolektívu. 2 Days in New York sú ešte bláznivejšie, než predchádzajúce dva dni v Paríži. Rovnako aj príbehovo, herecky a výpravovo prepracovanejšie, čo len zvyšuje ich kvalitu. Z veľkej rady romanticko-dramaticky ladených komédií tak možno tento film zaradiť na pomerne vysoké priečky. Má v sebe dostatok humoru a cítiť, že by z neho vydalo aj na dlhšiu stopáž, než iba na hodinu a pol. Rozhodne by nenudil a bavil ešte viac. Ale to sa mu darí aj takto. A vôbec nie zle. ()

Psycho.R

Čekal jsem, že druhý díl bude slabší, ale netušil jsem, že o tolik. Nejvíc film utrpěl tím, že scénář není kompletně z pera Julie Delpy, na pomoc si přizvala Alexiu Landeau a Alexandra Nahona. Dialogy i příběh tak působí nevyrovnaně a charaktery postav se podivně ohýbají v průběhu celého filmu. Ale i díky té nevyrovnanosti můžeme lehce poznat, které části psala právě Julie, protože ty jsou značně originální a vtipné. Marion je sice dále chorobně lhavá žena, ale v prvním díle toho bylo využito mnohem více a díky tomu mohla i gradovat dramatičnost. Vedlejší postavy z Paříže jsou zde posunuty dopředu, do hlavnějších rolí a není to ku prospěchu... Inu, je to smutné. ()

TommyDiamond

Tak režisérka nám chtěla dát jasně najevo, že když přijedou evropané do New Yorku, tak je to jako když přijede vesnickej buran od traktoru do města, kde mají asfaltové silnice se semafory. Jinak co se týká filmu, tak je to jako když vás někdo při ragbyovém zápasu nabere z boku. Nejdřív se dostaví palčivá bolest, pak výčitky typu proč jsem sem vůbec lezl (pouštěl). A nakonec vám zbude zážitek, kterého se nadobro zbavíte tak za čtvrt roku.... Je to na hranici odpadu, ale dám jednu hvězdu... ()

jafuska

Komedie, která je bláznivá, mít takovéto příbuzné, to by hned tak člověk nenašel a mít je, tak se člověk rovnou zblázní, všechno je v tomto filmu praštěné, žádný dobrý nápad, docela trapné, mě se film zkrátka nelíbil ()

ZombieX

Abych byl upřímný, film se mi líbil od prvního momentu. Zapůsobil na mě jako částečně amatérský alternativní snímek, plný velice zajímavých myšlenek, kterému nechybí určitý nepravidelný rytmus a humor. Několik scén bylo na můj vkus zbytečně prodlužovány, ale na druhou stranu film obsahoval několik silných, působyvých scén, které z mého pohledu dostaly film do čtyřhvězdičkové výše. ()

maniacxl odpad!

Horší nudu jsem zažil jen na srazu komunistů,kde jsem podával zdarma kávu a čaj!A co na tom bylo srandovního do psí pochvy??Hrozná slátanina!!!!! ()