Tom Yum Goong 2

• Thajsko ต้มยำกุ้ง 2 (více)

Když Kham (Tony Jaa) zachrání svého slona Khona v Sydney, vrací se s ním do Thajska na venkov. Po pěti letech za ním přichází obchodník se slony a chce od něj Khona koupit za libovolnou cenu. Kham slona odmítne prodat a obchodník tedy Khona ukradne. Kham se ihned vydává do jeho sídla, kde po krátké potyčce s ostrahou nalézá obchodníka zavražděného. Vše je navíc připraveno tak, aby si policisté i dvě obchodníkovi dcery mysleli, že jej zavraždil Kham. Začíná tak zběsilá hra, při které Kham musí nejen znovu zachránit svého slona, ale navíc se vypořádat i s policií. (Tamten)

Gogo333

Nebylo to špatné. Akce povedená, sem tam nějaký vtípek. Bohužel filmu hodně ubližují digitální efekty, který vypadaj hodně uměle a ve filmu dost ruší, taky 3D je zbytečný a záběry snažící se o co nejlepší 3D efekt jen otravují a ruší akční jízdu. 60% ()

TERRORDROME

Vrátte mi môjho slona 2. Príbehovú stránku je treba štandardne odignorovať, Kam ( to je meno hrdinu ) chce žiť v mieri vo svojej chtrčke, ale banda vyúdených gangsterov mu zasa raz čórne jeho slona a on teraz musí vymlátiť celé thajské podsvetie aby ho zachránil. K tomu je ešte pridaná podružná zápletka s obvinením z vraždy a plánovaým atentátom na mierovej konferencii. Dejová rovina rovnako podivne nesúvislo sekaná ako v prvom dieli, ale to je ľuďom čo čakali na dvojku u riti, tí sa trasú len na to či Tony a spol. dokážu predviesť ďalší zapamätania hodný masaker so stovkami dolámaných kostí a rozdrvených čeľustí. Nuž, skôr nie. Síce sa tu všetci mlátia do zdochnutia, ale všetko je to tak nejak fádne rovnaké že sa z toho dá ťažko niečo vypichnúť. Motorková naháňačka je z toho celého najnápaditejšia, ale zasa ju kazí množstvo dosť biedne vyzerajúcich digitálnych efektov. Napr. v scéne kde vlak naberie dve motorky čo sa pokúšajú popred neho preskočiť, vyzerajú tie ako vystrihovačky z papiera vlepené do filmu a ten výbuch cisterny je ako z nejakého animáku. Ale ten záber ako Tonyho prenasleduje po ulici nejaká stovka nahustených motoriek bol pekný a aj vtipný. Asi najviac sa mi páčila scéna kde Marrese Crump poprvý krát zmláti Tonyho tak že ten chudák ani nevedel čo sa deje a to bolo aj vcelku neobvyklé aby takto nekompromisne schytával. Inak, Tony sa tu celkovo drží pri zemi a prakticky nepredvádza tie svoje komplikované vzdušné kopance ktoré ho preslávili. Taktiež prínos Jeeji nie je v podstate nič moc, lebo je tam vlastne za takmer neschopnú a nech okolo seba kope sebezúrivejšie tak ju každý furt sfackuje ako sa mu zachce, takže nemá nejakú šancu skórovať. Zato ten Marrés je hustý borec, na toho si bude treba dávať pozor. Hlavným záporákom je však RZA, ktorý je v poslednej dobe všade a tiež prekvapivo naloží Tonymu pár buchnátov. Finále so slonom čo má v kloch výbušninu je potom skôr blbosť než dobrý nápad. Nebyť predošlého dielu ( a prvého Ong Baka ) s jeho orgastickou a nápaditou akciou, hodnotenie by bolo aj vyššie, ale toto nakopávanie počerných zadkov je oproti tomu skrátka príliš nevýrazné. Aj keď stále na úrovni, nie že by to bol nejaký šmejd. ()

Savel

"UKRADLI MU SLONA...ZASE...TO NEMELI...ZASE"...Sem hodně zklamaný. Myslím, že filmy s Tonym mají sestupnou kvalitu a spolu s cečkovým scénářem a ubohými hereckými výkony bohužel velmi klesla i choreografie. Souboje nejsou tak rychlé (čekající záporáci, rozfázované pohyby s pauzami, zvukové efekty jak z kungfu filmu ze 70. let) vůbec ne realistické. Sirovost nahradily úsměvné jackiechanovske momenty (Tonyho grimasy, for s helmou skvelej k popukání, akční scéna s motorkama to už je skoro spíš k pláči) a realnost blockbusterovske efekty (ohnive boty, bleskové ruce...). Digitálních efeků je tu tentokrát plný film, bohužel jsou urážející a momenty pro 3D kina (letící předměty a lidé proti kameře), představují vyložené parodii současné trikařiny. A jen těch pár světlých chvil v podobě drsných dvojčátek nestačily k tomu, aby se filmem nepronudil. Takže v kostce, když béčkový akčňák nenabídne prvotřídní zábavu je k ničemu. + z příručky Jak být dobrým záporákem: Snažit se někoho zabít přejetím na mopedu ve třetím patře thajského domu je prostě blbost. ()

G_I_S_M_O

Vážně nechápu proč můj oblíbenec Tony Jaa nechal do svého týmu zakomponovat přehané a nikterak povedené 3D efekty a CGI, když to vůbec nebylo potřeba. Kde jsou ty doby, kdy jsem koukal na prvního Ong Baka a Tom you goonga bez efektů. To byla teprve paráda a to, co činilo jeho filmy výjimečným - málo střihu a jeho nevšední bojové umění. Pro mě zklamání, avšak i tak jsem se ale poměrně bavil a proto dávám za tři. Od příštích filmů však již nic moc nečekám. ()

Wancohoff

Komedia to bola len v tom, ze polka trikov a bojov bolo digitalnych.pohnojilo to cely film.... A tí nesmrtelní bojovnici...... ()

Strike

Tony Jaa stále umí lámat ruce, nohy a rozbíjet hlavy. To je to, co od něj chceme a očekáváme. A v několika scénách to zde i dostaneme. I když cca 70% filmu jsou bojové scény, tak ne vše je dobré. Bohužel snaha o originalitu a nápaditost dopadnou celkem zle. Zvláště scény s mopedama a v ohni jsou parodií na vše co Jaa kdy natočil. Naopak klasické ,,civilní" akce stále mají kvalitu. Jinak film vypadá klasicky jako od těchto tvůrců - děj lobotomistický, chaotická návaznost scén, která nedává smysl, herci nuloví. Těm vévodí opět děsivý RZA. ()

Matli

Tony mě docela zklamal, těšil jsem se samozřejmě na pořádný lokty a kolena, ale docela bída. Určitě mohlo být více bitek. Nevím proč, ale přišlo mi to, jako kdyby do toho hodně kecali američani. Občas záběry a scény jako z nějaké americké kraviny. RZA toho mohl předvést taky víc se svým nečekaně dobrým bojovým uměním. Ty starý dobrý thajský bitky mi tam prostě chyběly. 60% ()

warrenur

Velke sklamanie. Ako po stranke bojovych choreografii, na ktore som sa tesil primarne a tiez tie nechutne lacne triky boli otrasne. Naviac, pribeh je pritiahnutejsi za vlasy ako ten predosly. Oproti jednotke jednoznacne o dve triedy nizsie. Na Ong-bak sa to v ziadnom pripade nechyta. Kto si nechce skazit zazitok z Tony-ho predoslych kuskov, nech tento ani neriskuje. Bol som zvedavy i na dalsiu herecku rolu JeeJi Yanin, ale aj ta je tu nevyrazna a celkovo slaba. Strasny caj. Neodporucam. ()

jirkis

Příběh je velice jednoduchý a vlastně se celkem opakuje. Bitky jsou ale pořádný nářez a taktéž hudební doprovod. Kdyby některé scény nebyly tak přehnaně nemožné, asi bych dal o hvězdu víc. 65% ()

Hapretor odpad!

Budu přísný. V porovnání např. s Ong-Bak 1 je to fakt odpad. Tam jsem žasl. Tady jsem se nudil a jen kroutil hlavou. Tohle je prostě přepísklé, trapné, jen debilní mlácení bez nějakého smyslu a záživného děje. Jednotlivé bitky mi připomínaly, když jsem hrával v útlém mládí Mortal Kombat - dvě postavičky, i více, do sebe bez ladu a skladu mlátí na umělém stejně nesmyslném pozadí. Nedá se dát jedna * ani za Tonyho, protože nic extra nepředvedl, ani za potitulkové scény - jsou nicneříkající krom toho, že prozradí trik na mostě, a že vlastně to rozbíjení držek byla jedna velká sranda a i cool super hard vyzáblý plešatý rapper RZA se naučil pár chvatů. Pro mě akční blitka roku 2013. ()

bararich8

Pokud jste neviděli tohle, tak jste vlastně ještě nic neviděli. Kde jinde totiž uvidíte babety, hodně babet, Hvězdné války, létajícího slona ala Šemík (ten by mu ještě záviděl), teleportaci (jak jinak si vysvětlit neuvěřitelné lítání "hrdinů" mezi scénami oddělené vodní masou?) a mnoho dalšího. O ději, přesněji o těch několika oddechových minutách, které se ve filmu naskytnou se nemá smysl ani vyjadřovat, ty tam jsou opravdu jen z nutnosti. To je jedna z výhod - hodně akce, žádná omáčka. Další světlou stránkou je přítomnost starého dobrého serži a holčiny (kopací mašiny) z Čokolády. A konečně, nebudete se nudit, budete se totiž čím dál víc divit, na co že se to vlastně díváte. Souboje jsou povětšinou dobré a sem tam najdete i něco neotřelého, ale jsou i lepší (právě starší Tonyho tvorba a nebo výborný Raging Phoenix). Na druhou stranu tu máme spoustu nelogičností, což u těchto filmů obvykle neřeším, ale zde se snad tvůrci úplně vykašlali na nějaké souvislosti a logiku - chci tam vybuchujícího slona, zastávku rychlovlaku pod palácem, Interpol, akupunkturu, tupou gorilu se třema životama a nějakou sexy děvu - jasný, není problém. Pak tu máme dialogy, těch opravdu není mnoho, ale alespoň anglický část má k angličtině hodně daleko. Nechápejte mě špatně, tohle všechno mám nakoukaný a Thajskou produkci mám rád, ale tohle to už je příliš někde jinde, slabé 2*. ()

Parm1

Na tento film jsem se těšil. A hodně. Tak trochu jsem doufal v Tonyho comeback a čekal jsem, že by Tony mohl navázat na kvalitu předchozího dílu, ale nepovedlo se, ani s pomocí JeeJa Yanin, která dle mého mohla být využitá daleko víc, při všem, co umí. Ale zpět k samotnému Tonymu: Vždy když bojoval, bylo to parádní a po právu patří v současnosti mezi nej řezníky na světě, ale když utíkal, nebo skákal, běhal, šílená vizualizace a opravdu slabá hudba podkopávají kvalitu tohoto lehce nadprůměrného filmu. 70% ()

Tamten

Stále vynikající našlapaná thajská mlátička, ale kvality jedničky přeci jen úplně nedosahuje. Po dějové stránce je o něco složitější, což ale není klad ani zápor - je to sice možná zajímavější než čistá rovná cesta za slonem, ale zase se tu objevuje větší množství nelogičností a hloupostí. Ale zde jde hlavně o souboje. A ty jsou bohužel dělány jinak než v jedničce. Zatímco tam si tvůrci hráli s variabilitou technik, stylů a "smrtících" úderů, tak zde se zaměřily na efekty. Můžeme tedy vidět souboj v plamenech, na kolejích, kde při každém úderu probíjejí elektrické blesky atp. Jenže tohle není nijak moc zábavné. Pořádná capoeira či techniky lámající ruce a nohy byly na podívání mnohem zajímavější než hořící stěny. Na druhou stranu i když to úrovně jedničky nedosahuje, stále je to film narvaný bojovým uměním od začátku do konce, kde množství šílených technik a akrobatických kousků převyšuje běžná díla. Co se týče JeeJi Yanin, tak trochu působí, že její role byla přidána trochu navíc. Vždycky se někde objeví, párkrát kopne (přičemž nepředvede nic zcela zázračného) a zase zmizí. ()

Henry Morgan

Mám rád akčňáky s duší, ale tady ten je bez duše a je zde moc vsazeno na bojové scény, které jsou tedy. mimochodem, parádní, nicméně mám rád, když děj dává alespoň trochu smysl. Zápletka i vyústění jasný, ale některé scény byly prostě jen výplní, aby tam bylo víc rvaček. Bavil jsem se u scen se skutrama, i když na můj vkus to bylo zbytečně natahované. Nevím, no, nepřesvědčilo mě to o kvalitní produkci, ale dost na to, abych si postahoval oba Ong-baky :) ()

Likan7 odpad!

Tony Jaa parodující filmy Tonyho Jaa? Je to bohužel tak. Ong Bak je o dynamice, surových fightech a téměř dokonal choreografii. Jenže tady není ani jedno. Naopak tu jsou šíleně hnusný triky, který právě tuhle dynamiku a sílu vystřídali, což prostě nepochopím. Máte tu Jaa, který je bůh bojovýho umění, a místo toho tam dáte trapný triky a absenci návaznosti střihu (Jaa přeskočil kolo, letí ale víc do výšky a téměř ne do dálky, střih a on najednou dopadl na protivníka co leží snad 10 metrů daleko). A těhlech failů je film doslova plný. Příběh samozřejmě nemá smysl moc komentovat, jen mi přijde vtipný fakt, že Kham zase ztratil slona :-) závěrečný fight je vrcholem trapnosti a roruzlení se záporákem a šipka do vody je už jen opravdu pro smích. ()

Vykuk

Chjo... na tohle jsem se těšil, čekal jsem stylovou akční řežbu s kvalitní choreografií. No příběh byl opět debilní, opět slon, ale to bych překousl, nicméně začátek nudný, nesmyslné skoky v "příběhu", pak se to konečně pohlo (s příchodem dvojky), první pořádné martial arts orgie, pak se to ovšem táhlo pořád v tom samém stylu, furt stejné interiéry, furt se křesal s černouškem, několikrát ho sejmul a on se zase vrátil jak termoš v soudném dnu. No a konec se soubojem u slona a kly napěchované výbušninou... hodnocení šlo zase prudce dolů. Po Ong Bakovi 2 už asi nic lepšího nebude. Bleee. ()

Ivoman

Aktuální zážitek a okamžitá reakce. ROZHODNĚ SI TO NENECHTE UJÍT !!! Ano, není to nic, co by v Hollywoodu schválili, ale i přesto je to prostě úchvatné ! Napřed jsem si myslel, že filmem jen proklikám a dám jednu hvězdičku, po pár klikách jsem se vrátil a film s obrovským nadšením viděl celý. _____1_____Ve filmu se toho moc nenamluví, víc se toho hraje mimikou a mlácením. ____2_____Vypadá to částečně jako mix produkce Hollywood a Bollywood. _____3_____Úchylka Tonyho na slony je prostě něco úžasnýho, chtěl bych vidět někoho, kdo před ním rozbije byť jen sošku slona, Bůh mu odpusť. :-) _____4_____Strašně toužím po tom, vidět tento film ve 3D !!!!! _____5_____Film je mix 21 století, filmů Jackieho Chana z 80tých let, akčních béček z 90tých let a já nevím čím všeho, ale prostě tohle musíte vidět !!!!! ()

Budisovie

Ďaľší pekný príklad ako dokáže 3D pokaziť celý film. Aspoň, že bolo vidieť pekne, kde sa čo robilo počítačom a aké boli triky. ()

Olafsson

Slabý! Co maj jako bejt ty digitální triky?' Tony má na to aby všechny kousky prováděl v reálu (viz Ong Bak nebo Protector)!! A co má bejt ten gang teplejch zmalovanejch borců na skůtrech? K smíchu! Tony byl a je špičkový martial artist a je škoda vidět kam se jeho kariéra ubírá... ()