Těšíte se po přečtení titulu na shledání s Robinem Williamsem a Billym Crystalem v nablblém remaku francouzské komedie Otec a otec (1983)? V tom případě nečtěte dál a běžte do kina! Všechny ostatní uklidníme, že naše dolování žumpy světové kinematografie ještě zdaleka nedosáhlo na dno, abychom se museli uchylovat k méně výhřevným náhražkám. Za názvem Den otců se schovává zřejmě nejšťavnatější snímek tohoto roku; příznačně distribuovaný firmou Troma Entertainment, z jejíž stáje vyběhly takové humorné deformity jako Toxický mstitel (1984) či Terror Firmer (1999). Čestné otcovství připadá kanadskému tvůrčímu spolku Astron-6, který tvoří pětice filmových fandů i profesionálů se zálibou v pokleslých filmech, campu a popové estetice osmdesátých let. Podobně jako nostalgická brakovka Somrák s brokárnou (2011) i tato líbezná óda na mechanické splatter efekty vznikla na motivy traileru na tehdy ještě neexistující film. Mezi oběma tituly bychom našli ještě řadu dalších podobností, ale pro pravověrné otrlce bude nejzásadnější informací, že vedle Dne otců vypadá comeback Rutgera Hauera jako mainstreamový čajíček. Ze začátku se vše tváří jako další záměrně nadsazený retro-grindhouse, kde hodně cáká krev, ženy jsou zásadně nahoře bez a vzduchem létají secesně formulované hlášky, vnitřnosti a kulky (ve všech významech). Ale pak se rozjede divoká horská dráha, kde padají veškerá myslitelná tabu, nevkus se snoubí s burleskou a prolamují se klišé žánrových snímků i normy tradiční kinematografie. Příběh o nelítostném mstiteli, jenž za pomoci kněze, traumatizovaného mladíka a striptérky s motorovou pilou vyráží zlikvidovat krátkozrakého kanibala, který znásilňuje a vraždí otce, se rozbíhá do absurdních směrů, takže obsáhne i animované sekvence či výpravy do Nebe a Pekla. (Festival otrlého diváka)

Moena

Přemýšlím proč sakra tu pátou hvězdu nedat. Old-school look tomu sluší, hudba a zvukový efekty perfektní, kvalitní gore (v požehnaném množstí), rozhodně netuctový příběh, sympatický postavy, pár velice slušných vtípků či komických situací a závěr je bez debat. Film se vlastně skládá z několika žánrů a prakticky dvou téměř samostaných filmů (něco jako u Od soumraku do úsvitu) což činí stopáž poněkud delší, ale přesto poměrně dobře stravitelnou. Nevím jak popsat nejlepší scény filmu bez spoilerů, takže uzavírám hodnocení prozatím na 4,5* a jdu sosnout Somráka s brokárnou. ()

C0r0ner

To že to je samozřejmě strašná píčovina už od základu, s tím se počítalo, ovšem že to bude tak strašlivě nevtipné, to už jsem nečekal, což je samozřejmě celý kámen úrazu. Holt ne vždy se zadaří a Den otců se u mě rozhodně nezadaří mezi byť průměrné filmy. 25% ()

Iwus.ka odpad!

Přesně jak uvádí obsah filmu, tohle je dolování žumpy, doslova. Celý film je totiž jeden velký exkrement, který se jen tak nevidí. Pro mě byl tedy tento rádobyvtipný akčně - hororový počin obrovskou ztrátou času. ()

ivan_drago

Film si díky závěrečné části odehrávající se v pekle ty čtyři nakonec zasloužil... Výborná stylizace celého snímku, parádně zvolené songy, pěkné aranžmá jednotlivých obrazů, celkem vtipné a samozřejmě nechutné, brutální a k poblití, ale tou zábavnou formou... Záporák jménem Fuckman zaslouží uznání a je to opravdu nechuťák... tlustý prase a slizoun... Film občas zbytečně sklouzává k nějaké hlubší myšlence jako jsou homosexualita a rozjímá nad začleněním se do společnosti a to do takového filmu nepatří... Ještě, že je to podáno s nadhledem a ironií.. Závěrečná katarze v pekle i konec jsou velmi povedené, i když příšerně zpracované... Ďábel i bůh v jedné osobě v podání Lloyda Kaufmana je luxusně a zábavně zpracován... V něčem mi to připomnělo famózní knížky od Kulhánka... Prostě Troma jak má být... Vnitřnosti, čuráci, kozy a holý prdele... A slovo, kterým bych film vystihl asi nejlépe je.... HNILOBA... ()

Angelic-77

Tarantino s Rodriguezem se můžou jít se svým Grindhousem zahrabat, tohle je největší pocta těm nejbéčkovějším hororům všech dob a jako bonus se budete celou dobu královsky bavit. Možná je třeba ještě upozornit, že záchvaty smíchu budou chvílemi střídat záchvaty zvracení, ale to poznáte sami :). ()

Terzeus

Keď už film od Tromy musím vypnúť po dvadsiatich minútach, niečo je seriózne zle. Má to isté rozpoznateľné syndrómy Tromáckych filmov ale zďaleka sa nechytá na ich zlaté klasiky. Predovšetkým je to totiž jedna veľká nuda, ktorej opulentná snaha byť zámerne trashovým filmom sa nevydarila. 15% ()

Brain-D

Troma je zpátky a je to zase fekalitka. Céčková zábava, která dovede diváka tam, kde by při Áčkové zábavě v životě nepomyslel. Rating NC-17 je u Tromy obvyklý, takže si díky malé reklamě prostě pro Troma-shit-kvalitu musíte někde dohledat. Rozhodně to stálo a je to řádně šťavnatý. ()

Corpsegrinder

Troma se v tomhle filmu projevuje místama docela dost, i tak na to jde Astron-6 svým stylem a všechny ty šílenosti balí do kvalitní satirický filmařiny která je né nepodobná tý typicky osmdesátkový. Ačkoliv se film plnej krve, javorovýho sirupu a znásilněnejch tátů může zdát šílenej, celej scénář je napsanej tak dobře, že film cestou do cíle vezme několik odboček a vše se na sebe nabaluje jako sněhová koule. Triviální zápletka v průběhu filmu nabyde doslova epickejch rozměrů. Je naprosto nemožný předvídat co se stane za další minutu a to jak hlavní hrdinové nakonec všechno vyřeší je vážně něco :)) ()

TERRORDROME

Otcovia to majú ťažké, temnými ulicami sa plíži úchylný obézny čurožrút z pekla Kryštof Mrták, znásilňuje, zabíja, rozrezáva, znovu znásilňuje a požiera chudákov bezbranných tatkov. Pár ľudí je na neho už pekne naštvaných a idú mu po jeho mastnom krku. Trochu nezvyklejšia Troma ktorá kráča cestou Somráka s Brokovnicou, teda ponúka štýlovo oplieskanú drsnú zábavu potretú ktrvou a hnusom. Na taký poloamatersky grinďák je to nakrútené prekvapivo profesionálne, obraz je podobne ako v Planéte Teror účinne zbastardený do retro podoby zo 70-tych rokov, gore efekty na úrovni a tvorcovia dokázali vypotiť dostatok úchylných nápadov. Predovšetkým záverečná polhodina sa začne vykrúcať do neočakávane vysokej psychedelickej špirály, keď hrdinovia spáchajú samovraždy aby si to mohli v pekle rozdať s obrovským slizkým Démonusom Mrtákusom a zachránili dušu sestry jednookého pomstiteľa. Brutalita, dementný čierny humor a zvracanie čriev, treba niečo dodať? Okrem Mrtákových homoznásilňovačiek snáď len toľko že Tromácky guru Lloyd Kaufman tu hrá Boha a dokonca nechýba ani Grindhousovská falošná reklama na akýsi stupídny scifáč. Takže je tam všetko čo taká béčková somarina vyžaduje a ja uznanlivo pokyvujem svojou strapatou hlavou.. ()

drankeryth

Troma znova utoci, tentokrat mam moznost vidiet film novsieho data vyroby. Tromu mam rad, aj ked to trpi neprofesionalitou, co sa tyka masiek, efektov a vsetko okolo toho sa tociaceho. To nevadi, ved vo filmoch od Tromy o to nikdy neslo, tam skor bol ponuknuty vacsi priestor pre bizarny humor a od veci dialogy. V tomto filme je to vsak robene profesionalnejsie a nic nevyzera tak detinsky natocene. Gore scena hned na zaciatku filmu ma prekvapila a zacalo to pekne zostra, co sa tyka gore papanicka:) Na dialogy od Tromy som zvyknuty, ale v tomto filme to vacsinou nikde neviedlo a tiez som sa pomalicky stracal o co tam ide. Samotne peklo bolo smiesne, ale obrovsky, tucny zloduch nevyzeral ani vonkoncom smiesne. Tvorcovia mu dali do vyzoru pekny vzhlad a vyzeral urobeny profesionalne, ako vsetko co sa tykalo hororovych prvkov vo filme. Aj konecna destrukcia hlavneho zaporaka bola originalna. Ved to sa nevidi, aby si jeho ksicht oblial sirupom, nasledkom coho sa zmensil na velkost priemerneho cloveka. A zavrsenim vsetkeho bolo narazenie pipy a otocenim kohutika sa vsetko vo vnutri hnusaka vyvalilo von, pokial nepadol k zemi, ako male babatko. A to nebol koniec, tanecek na nom ho rozmliazdil na uplnu sracku:) Takychto prkotiniek je vo filme viacej, ako obnazena zenska s bujnym poprsim s motorovou pilou v rukach proti tlstemu Mrdakovi sa len tak nevidi. Kto ma rad taketo uchylne filmy, ten nebude lutovat pozriet si tento tromacky kusok. Ja som bol spokojny, len tie niektore spomenute dialogy boli zbytocne rozkuskovane do neznama a film tak unikal uplne mimo. Urcite je to jeden z lepsich filmov od Tromy, ktore som mal moznost doteraz vidiet na obrazovke. ()

Raziel_cz

Ještě větší magořina než The Editor. Tady si Astron-6 dělá prdel z grindhousových filmů a svatá prostato, je to naprosto dokonalý! Jsou tu hláškující zabijáčtí kněží sbírající javorový sirup, souložící svoje ségry a zabíjející démony. Je to megakrvavé a megaúchylné a je to něco, co se v katalogu Tromy ani náhodou neztratí. Jen tak dál! ()

Rathalos

Dal som na komentare poniektorych,ktori tento film ospevovali a pozrel som si to,no samozrejme lutujem,strata casu,neskutocna deb*lina a prvotriedna nuda,jedna hviezdicka za nejake tie gore efekty,inak to stoji za ho*no...:-) ()

tassik

"Mrt(d)ák" si libuje ve znásilňování otců a jejich postupném porcování. Ukousaných genitálií nemá nikdy dost. Stejně tak i vyhřezlých střev a nejrůznějších tělních tekutin. Trash jak se patří ! Setkáte se zde i s bohem a zajímavým vykreslením nebe a pekla. Osamělý mstitel s páskou přes oko hodlá najít pravdu za každou cenu a neštítí se ani incestních praktik. ()