Hrůza v Connecticutu 2: Duch Georgie

Hrôza v Connecticute 2: Duch Georgie

The Haunting in Connecticut 2: Ghosts of Georgia

Drama / Horor / Thriller

USA, 2013, 100 min

"Je těžký, když ti lidi nevěří, že jo ?!" Navzdory zdejšímu hodnocení Hrůza v Connecticutu 2: Duch Georgie, pro níž používám hravě obsažný pracovní název Jedna, dvě, pan Gordy jde, rozhodně platí za nesmírně osvěžující duchařinu a především za víc než dobře řemeslně zvládnutou žánrovou prácičku debutanta na režisérské židli Toma Elkinse, který v sobě střihače nezapře ani omylem.. Ten se totiž, což velmi oceňuji, ani při pasážích s rozkládajícími se duchy, kdy by se to přímo nabízelo, neuchýlí k samoúčelnému explicitnímu bordelu, a využívá svoji nejsilnější stránku, totiž brnkání na nervy v místy neskutečně gradujícím snímku prověřenými triky v podobě nervózního střihu, invenčního snímání či hry se světlem, to vše šikovně podepřené nejen zvuky, ale i parádním soundtrackem, díky čemuž mu sežerete i to finále, kde ten zprvu originální mix duchařiny a potenciálně silného tématu převaděčství poněkud zaskřípe.. Opravdu až nečekaně dobrý snímek, v což jsem upřímně po výborném předchozím filmu, když však oba příliš mnoho společného skutečně nemají, ani nedoufal, tvůrci vzhledem k omezenému rozpočtu učinili velice inteligentně natočenou záležitostí, kterou táhne vysoko nad průměr zejména přímo skvostný přesvědčivý výkon Emily Alyn Lind coby Heidi, která dává vzpomenout na kreaci Drew Barrymore v legendárním E.T. Mimozemšťanovi..(8.9.2015)

• kalap

Duchovia sa tu v kuse procidiruju ako na 1.mája, zjavujú sa a miznú až zmiznú na dobro.(5.5.2013)

• Phietros

No to byla opravdu doslova hrůza! Oproti jedničce posun o polovinu dolů. Docela dobrý potenciál s kterého se stalo nemastné béčko bez jiskry.. Herecké obsazení také žádný zázrak až na milou Abigail Spencer! Vsuvky duchařských vidin hodně odfláknuté! Pár scén tu bylo dobrých, holčička zmizí do kopky, hlavní bubák, nitě z krku sestry.. ale zbytek byl spíše k smíchu! 45%(4.11.2015)

• PavelVanekArt

Sice se v tomhle fláku pořád něco děje, ale celkově to působí vetchým a nikam směřujícím dojmem. Paranormální schopnosti jsou už jen uhnilou třešničkou na okoralém dortu. Casting je ale celkem sympatickej. Jinak to v dnešní době funguje snad jen na co nejméně náročné diváky hororu. Na mě už bohužel ne. 2*(18.9.2016)

O něco horší než o čtyři roky starší bratříček, přesto se i v tomto případě jedná o slušný atmosférický horor s dějepisným přesahem :-) I když za ten sladkobolný konec jsem měl sto chutí to mrsknout do odpadu, film jako celek si to ale nezaslouží, duchařské horory mě prostě baví a tento patří určitě k tomu lepšímu. Seru na to, do Connecticutu a Georgie nikdy nepojedu, stejně jsou to vidlácký díry :-)(16.2.2013)

• - Natáčení probíhalo v Baton Rouge v americkém státě Lousiana a ve městě Winnipeg v kanadské Manitobě. (Terva)

• - Na začiatku filmu sedí mama na posteli a v kúte miestnosti vidí ducha. Pri zábere na jej tvár vidno, že ma červené oči a tečú jej slzy. V ďalšej scéne, keď vojde jej dcéra do izby, má už oči normálne a suché. (DJ Rocco iNc)