Hrůza v Connecticutu 2: Duch Georgie

Hrôza v Connecticute 2: Duch Georgie

The Haunting in Connecticut 2: Ghosts of Georgia

Drama / Horor / Thriller

USA, 2013, 100 min

Průměrná duchařina, která drží divákovu pozornost pouze díky atraktivní Abigail Spencer. Nebýt jí, šel bych určitě pod 50%. Závěr šup šup a už tu jsou titulky. Pokud se budu chtít někdy k nějakému hororu vrátit, tak tento to nebude. 57%(5.9.2014)

Snímku hodně škodí jeho název, jelikož s jedničkou nijak nesouvisí. Jmenovat se normálně Ghosts of Georgia a nebo Haunting in Georgia, tak je to daleko lepší, ale chápu marketingový důvod. Nicméně osobně jsem dostal to, co mám rád. Děj sice není nejoriginálnější. Zde ale je velice dobře zpracovaný. Začíná se hned od první minuty, na nic se nečeká a i když menší úvod proběhne, tak je divák až vhozen do příběhu, který se duchy jen hemží. A že jich není málo! Je to jen dobře ale. Lidi sice na přemíru duchů mají kecy, ale lidi neví nikdy co pořádně sami chtějí. Jednou je tam málo duchů, podruhé zase moc.Proto tyto řeči v komentářích zde u lidí ignoruji. Duchové zde byli zobrazení velice dobře. Díky jejich všudepřítomnosti (vzhledem k příběhu oprávněné) je atmosféra Ghosts of Georgia od začátku napjatá, temná, nepříjemná a pořád je temnější a temnější. To je to, co mám rád. Naprosto skvěle se Elkinsovi podařilo jasně pro diváka rozlišit prostředí, co vidí "normální" lidé a prostředí, co vidí jen lidé s "darem". Velice to usnadňuje orientaci ve filmu a působí to ještě k tomu moc dobře. Samotná vizuální stránka filmu je skvělá. Scéna s Joyce v karavanu je jednou z nej v duchařských filmech. Poslední scéna s duchy je třešničkou na dortu. Po herecké stránce si také nemám na co stěžovat. I když jsem měl z Murraye trochu obavy, tak nakonec roli Andyho zahrál pro mě dobře, stejně tak ostatní. Nepřehrávají, naopak si na ně člověk rychle zvykne a tím se dokáže do filmu více ponořit. Jsou zde 2 výrazné postavy. Heidi, roztomilá dcera Andyho a Lisy. Je vidět, že Emily Alyn Lind, která jí hraje, má již na svůj mladý věk velké zkušenosti s filmem a seriály (za Revenge dostala cenu) a moc dobře zde postavu Heidi zahrála. Uvěřitelně, s lehkostí, dětskostí a přitom profesionálně. Poslední scéna s ní je prostě naprosto kouzelná. Druhou výraznou postavou je pan Gordy. Postava vysoce charismatická, vyzařující obrovskou energii. Osobně nechápu proč tento film (stejně jako třeba Silent Hill 2) se setkává s takovou kritikou. Řemeslně je skvěle zvládnutý, herecky dobře zahraný a vizuálně parádní. Dějově sice místy dře, ale ne zase tak, aby se nad tím nedalo mávnout rukou. V žánru duchařských hororů se pro mě jedná o moc dobrý počin a pro milovníky duchů až o orgie. A kdo nemá moc duchy ve filmu rád, ať si pustí jiný film.(25.4.2013)

O triedu slabšie ako kvalitná jednotka, ale vlastne som to aj čakal. Zápletka je veľmi podobná ako v prvej časti (rodinka, domček, duchovia, kostlivci atď.), akurát na inom mieste a s inými postavami, čo by až tak nevadilo, ale v tomto prípade si myslím, že platí, že menej je niekedy viac. Tie efekty, masky a duchárske scény boli síce spracované pekne, a duchov ukazovali omnoho častejšie, čiže dalo by sa povedať, že táto časť pôsobí omnoho akčnejším a svižnejším tempom, no atmosféra pokrivkáva, a to poriadne. Tento horor podľa mňa nevydesí, ani keby sa postavil na hlavu, pretože technicky je síce nakrútený na výbornú, ale to množstvo flashbackov, prehnane rýchly strih v akčnejších pasážach či neustále striedanie kamerových filtrov ma štvalo ako už dlho nič. Odporúčať to myslím môžem, pretože herci to nepokazili a nájde sa tu aj pár ľakačiek, ale oproti naozaj vydarenej jednotke je to pre mňa sklamanie, keďže duchárskym hororom fandím viac než dosť.(2.2.2013)

• milka

Naprosto tuctový, rutinně natočený horor s předvídatelným scénářem, který nezachrání ani slušné obsazení plné povědomých ksichtů. Nejvtipnější a nejzájímavější věcí tak na tom zůstal ten název. Proč je to proboha druhý díl filmu, se kterým nemá společného postavy, děj a ani se to neodehrává v Connecticutu? Dneska už se meze k natočení sequelů opravdu nekladou.(6.7.2013)

Pokračovanie kvalitného duchárskeho kúsku je podľa očakávania o niečo slabšie, no stále sa našťastie jedná o dobrý horor. Mladá rodinka sa nasťahuje do starého baráku, kde postupne zisťujú, že tu s nimi prebýva ešte niečo ďalšie. Začnú sa zjavovať duchovia, diať podivnosti a je iba na nich, aby si to dali dokopy a niečo vymysleli, ak chcú prežiť. Čo samozrejme tak rýchlo nebude, veď o čom by to potom bolo. Našťastie to vôbec nenudí, je to pekne natočené a na diváka tu čakajú nejaké tie ľakačky, duchárske výjavy, kvalitné masky a efekty, tradične hlasné zvuky, ale aj porcia slušnej atmosféry a sympatickí herci. Ja som teda spokojný; duchárčinám až tak nefandím, no toto bolo fajn a určite sa pozriem aj na tretie pokračovanie, ktoré sa už pripravuje.(2.2.2013)

• - Na začiatku filmu sedí mama na posteli a v kúte miestnosti vidí ducha. Pri zábere na jej tvár vidno, že ma červené oči a tečú jej slzy. V ďalšej scéne, keď vojde jej dcéra do izby, má už oči normálne a suché. (DJ Rocco iNc)

• - Natáčení probíhalo v Baton Rouge v americkém státě Lousiana a ve městě Winnipeg v kanadské Manitobě. (Terva)