Pilot: Tak tohle mě nadchlo. Po nepříliš povedeném The Playboy Club je tu další z letošních seriálových novinek odehrávající se v 60. letech. Ovšem na rozdíl od zmiňovaného seriálu, Pan Am vás dokáže do šedesátek přenést díky precizní výpravě i atmosféře, a zároveň slušně rozehrává děj okolo všech hlavních postav. A ani v nejmenším nenapodobuje Mad Men. Už jsem se bála, že všechny seriály, které se chtějí svézt na úspěchu Mad Men a nostalgie šedesátých let, dopadnou podobně vyumělkovaně jako The Playboy Club. Jsem ráda, že Pan Am jde svou vlastní cestou. Vedle přiblížení toho, jak to chodilo v legendárních aerolinkách Pan Am, se tvůrci nebojí zabrousit i do špionážních vod. Zatím maximální spokojenost. / Nadšená jsem i po třetím dílu. Pan Am je opravdu příjemná oddechovka, která se točí hlavně kolem vztahů, ale špionážní zápletka a zapojení politického dění do příběhu jí dodává na zajímavosti. 1. série - 80% // Nejoblíbenější postavy: Kate Cameron (Kelli Garner), Roger Anderson (David Harbour)(30.9.2011)

• shyster

Jedná se spíše o podprůměrný seriál, který nejspíš táhne hlavně dámskou část osazenstva. Zasazení děje do 60.let je zajímavý tah, zvláště se podařilo vytvořit kulisy těchto let. Jenže samotný děj, který by měl mít 20 minut, je natáhnutý na dvojnásobek. Scénáristi se až tak moc nesnaží a nedokáží vytřesat z toho víc. A ono by to i šlo, když si uvědomíme, jaké postavení měli v 60.let všichni ti piloti a letušky.(31.7.2013)

Hodnocení pilotu: Welcome to the jet age! Příjemný retro look a báječný soundtrack, letadlům PAN AM ale zadrhávají kolečka v nepřirozených, lépe uměle vypjatých chvílích (žádost o ruku na schodech letadla při nouzovém letu ze Zátoky sviní).Taky mi ukažte leteckou společnost (bez ohledu na dobu), která by kvůli svému zaměstnanci z nejnižších kategorií vyslala vrtulník. Opravdu lidi baví něco, čemu nemůžou věřit, když by to šlo natočit sice nudněji, zato věrohodněji? Některé seriály se ani nesnaží zastírat, že scénář jen potřebuje vyčerpat předepsaný počet dílů, a o nic "hlubšího" v tématu nejde, Pan Am je příkladem. Ještě bych vyhodil toho podmíráka Christinu Ricci, naopak Margot Robbie je nádherná! Za retro 4, za scénář 2.(15.12.2012)

Tak jsem dokoukal první sérii. A jsem nadšen. Ten look zlatejch americkejch šedesátejch, letištní prostředí, parádní klasické tryskáče Boeing 707 a sexy letušky v modrých uniformách spol. PAN AM to vše mi sedlo do noty jak už dlouho nic. Boeing 727 PAN AM byl kdysi klenotem mých modelářských sbírek. Nechápu proč, či kdo to tehdá v DDR dovolil, ale mezi všemi těmi túčky Aeroflotu a Interflugu se objevila pravá americká mašina. Vybavil jsem ji tehdy žárovičkami napájenými plochou baterií... Večer na mne svítila z police kabina a okénka trupu... Na seriál PAN AM jsem narazil úplně náhodou. V jednom z nedávno viděných filmů jsem se zamiloval do platinové blondýnky Margot Robbie. Když jsem požádal strýčka Googla o nalezení nějaké té fotky, narazil jsem na tuto krásku v slušivém modrém kostýmku. Pak už byl jen krůček k ochutnávce prvního dílu. A u jednoho sousta nezůstalo. Seriál je zajímavý svoji dobou ve které se odehrává a celým tím prostředím. Je do něj zakomponována i špionážní vložka, snad kvůli napětí. Celé to na mně však působilo mírně naivně a opravdu si neumím představit jak pouhý kurýr po každé nejasnosti či úleku volá svému řídícímu agentovi do USA. A to nebyla jediná věc. Například v jednom z dílů, kdy 707 přistane nouzově na Haiti se už v závěru jaksi neřešilo, kdo od narychlo startujícího stroje odjel se schůdky... Povstalci? Ale na stranu druhou je tam kupa romantiky, humor, vtipné dialogy a pohled do prostředí, které mám rád. Takže jsme tu u závěrečného hodnocení. Udělal jsem si test. Bavil mne každý díl? ANO. Těšil jsem se na další? ANO. Co náplň jednotlivých dílů? SKVĚLÁ. Byly letušky sexy? NO TO SAKRA! Která se líbila nejvíce? NAKONEC VŠECHNY. Čím nejvíce zaujaly? JAK KROUTILY PRDELKAMI V MODRÝCH SUKÝNKÁCH. A co zbytek posádky - kapitán, co-pilot, navigátor? SUPER PARTA. A co další pokračování seriálu? ROZHODNĚ BY SE MĚLO NATOČIT! ------ Takže když to shrnu, musím dát 5 palubních lístků na let Cipperu 22 spol. PAN AMERICAN. * * * * *(15.4.2014)

Celkom zaujimave, ale zdaleka nie must see. Neobnovenie zas tak nemrzi.(20.5.2012)