Mýtický motocyklový kaskadér Luke (Ryan Gosling) se rozhodne opustit svět karnevalu a hry se smrtí. Dozvěděl se totiž, že jeho bývalá milenka Romina (Eva Mendes) nedávno porodila syna. Chce je oba najít a postarat se o rodinu. Aby je finančně zajistil, spáchá na svém motocyklu řadu bankovních loupeží. Jeho dokonalé zločiny ale přilákají zájem ambiciózního detektiva policie Avery Crosse (Bradley Cooper) a zkorumpovaného šéfa místního policejního oddělení Delucu (Ray Liotta). Začíná nemilosrdný boj, ve kterém neexistují žádná pravidla. Drama přesahuje i po patnácti letech do života dvou středoškoláků, kteří zápasí s dědictvím, jehož se jim dostalo. Jediným útočištěm se pro ně stalo místo za borovicovým hájem. (JOJ Cinema)

Disease

Filmařsky v pohodě, změna hlavní postavy je zajímavý nápad, ale to je tak všechno. První třetina výborná a dále již film skutečně "graduje pozpátku" až do nanicovatého konce. ()

peetriss

Ve třech na sebe navazujících dějstvích je divák vtažen do hry osudu ve chvíli, kdy se motocyklový kaskadér Luke dozvídá, že má syna. Tím se rozeběhne sled návazností, který poznamená mnoho lidí předtím zdánlivě zcela stojících mimo dění. Nebudu rejpal, a i když by se nějaké nelogičnosti menšího rázu daly najít, scénář je přinejmenším zajímavý a poutavě napsaný, režisér Derek Cianfrance se projevil jako zručný režisér s přirozeným citem pro látku, její gradaci či řízení tempa vyprávění. Oporou mu bylo velmi kvalitní obsazení i tvůrčí zázemí. Bezpochyby osobité a nadprůměrné drama. ()

DannyBoy80

Slušné, ovšem trochu moc překalkulované. Herecky docela ok, kamera tež, ovšem ten scénář, ten scénář. Příliš náhod i když neříkám, že život by takový příběh nenapsal, šance je ovšem malá. 70% ()

FARGO

Fantastická kronika lidské povahy, která nepřestává překvapovat. Stopáž bere filmu trochu dech a zakončení by slušel lepší dramaturgický dozor. ()

lucijelucije

No..Já jsem musela změnit hodnocení. Protože pokud tuto zajímavost shlédnete po druhé, dostane se vám úplně jiný rozměr podívané. Bohužel ta neúprosně dlouhá doba ten snímek v jistém směru zabíjí..ovšem věřím tomu, že ten čas, který je nám poskytnut, se nijak omezit nedá, protože tohle drama má příběh, který vám má co nabídnout a všechny osudy hlavních postav jsou natolik silné, dramatické a psychologicky náročné, že veškerá kontroverzita se sice nedá tomuto filmu odepřít, přesto musí tohle dílo, podle mě, dostat víc, než jen dvě hvězdy. ()

ApsidalTill

Ryan je proste dokonalý po všetkých stránkach a jeho odchod v tomto filme je zároveň zmenou jeho tempa a žánru ale na prekvapenie, sa kvalita snímku nijak razantne neznižuje a scenár drží záujem až do konca. ()

chessbeer

Začátek zajímavý, fantastický Ryan opět uchvátil (Pokud si nekoupí Porsche, nebo jiné podobně dementní auto a nebude sdílet osud J.D., myslím, že má nakročeno k velké slávě a může být nejlepším hercem všech dob). Poté Luke (R. G.) zjišťuje, že má dítě (Matka dítěte žije s nějakým afroameričanem, proboha proč?) a chce se o něj postarat. Začíná dělat to co umí, jezdit na motorce, respektive ujíždět, poté co vykrade banku. Peníze jdou jeho synovi. Výborná scéna, když přijde do domu, kde žije negr s matkou jeho dítěte, a začne stavět postýlku pro dítě. Negr se vrátí domů, má hloupé kecy, tak ho Luke přetáhne přes tlamu hasákem. Good job! Následují další vykrádačky. Při jedné není Luke dost rychlý a začíná ho pronásledovat policie. Nejlepší motorkář, ale nedokáže policii setřást, protože neustále musí jet po silnici, i když všude je tolik cest, kde projede jen motorka, ale auto ne. Když se vybourá a uteče do cizího domu s policajtem v patách, je jasné, že nastane dramatická chvilka. Luke se zavře v pokojíčku, poklidně volá své ženě, když do pokoje vlétne dementní policista a Luka střelí tak nešťastně, že Luke vypadne z okna a UMÍRÁ! Jak je možné v půlce filmu zabít Ryana?? V tento moment jsem měl chuť televizi vypnout vyhodit ji z okna a poté si někde v tmavé uličce s bandou plešatejch zmrdů počkat na toho troufalého režiséra, který takhle jednoduše zabil mého hrdinu. Napočítal jsem do deseti, televizi vyhodil z okna a zbytek filmu jsem si pustil na PC. Zbytek filmu se posouvá v dějí o 15 let dopředu, kde se zajímavým způsobem prolnou osudy synů obou hlavních protagonistů. Lukův syn se snaží zjistit, kdo je jeho skutečný táta a postupně odhaluje podrobnosti o jeho smrti. Ke konci filmu najde vraha svého otce a s namířenou zbraní ho donutí dojet do lesa daleko za město. Když už to vypadá, že by mohlo dojít ke šťastné tragédii, tak policajt řekne, že je mu to líto, což kloučka odradí a odejde domů hrát si s panenkama. Film hodně dobrý, především první část, neodpustitelná je smrt Ryana (zvláště po hodině filmu). 4* ()

Mikino00

Přiznám se, těšil jsem se hodně, možná i proto jsem byl ve výsledku docela zklamán. Pokud můžu rozdělit film na třetiny, pak ta první je naprosto podmanivá, diváka vtáhne, má skvělé hudební podkreslení i zápletku, druhá třetina pak sklouzne do stagnace a předvídatelnosti, taková jiná normálnější část a nakonec závěrečná třetina, která v sobě nezapře americký konec a hlavně zbytečně propojení postav, které nevyznívá moc realisticky. Po první třetině jsem navíc postrádal věrohodnost pohnutek postav, nebylo to ono. Gosling je ale neskutečný, opravdu jako J. Dean, stačí jeden pohled a vyvstane otázka, proč ještě nemá doma pár zlatých sošek od akademie. ()

peto580

Je to dobré, je to fajn, je tam Ryan a dokonca je tam aj láska môjho života Eva Mendes ktorá je od filmu k filmu čoraz krajšia a krajšia a korunka na torte je Bradley Cooper ktorý si to hraje jak pán po Rainovi. Pre mňa ako diváka bolo však náročné proste preskočiť od jedného ťahúňa k druhému a potom na záver vlastne k nikomu. Ono nie aby to gradovalo ale ono to nabralo geniálny rozmer a pak už len pomalšie, pomalšie, pomalšie až to zastalo asi polhodinu prd koncom kedy bolo už jasné čo sa asi stane. A ak to je jasné tak sa to má stať s nejakým leskom or whatewer ale ono to proste vyšumelo. Sice to začalo byť znova zaujímave priznávam ale už bolo hodne neskoro.Ono tadlžka zbehla ale ja ti nevím Karle. Ono na plný počet to u mňa s odstupom času nemá. A dať to kvôli Eve takému filmu mi proste nepríde fér. ()

janeke

taká epopeja o vine a rôznych druhoch zločinu. prvá časť bola okej, aj keď Ryan vyzeral akoby ho vystrihli aj s vetrovkou z Drive. scény so zbesilou jazdou na motoroke po lese a po cintoríne - na nezaplatenie. záver sa naozaj "poupratoval" do schém, aby nám bolo konečne jasné, komu máme držať palce a s kým súcitiť. veľmi pekne to zmákli Ben Mendelsohn a obidvaja synáčikovia: Dane Dehaan a Emory Cohen. počas pozerania filmu nie je potrebné vypínať polievku, kľudne môžete odbehávať, polovica scén je tam totiž zbytočne. ()

aLPaC

Trošku lituju, že se Cooper a Gosling potkají na plátně všeho všudy na pár sekund, ale i tak si tohle dílko nemůžu vynachválit. Nejlepší je první dějství s vynikajícím Goslingem, který hraje ve stylu Drive a má to ten správnej drajv. Druhý dějství ve stylu Pride and Glory bylo také výborné, hlavně díky Cooperovi a jeho vyvijejícímu se charakteru, kdy Cooper neni vyloženě svatoušek, ale určitý práh "slušnosti" prostě nepřekročí a nakonec se vydá na "správnou cestu". Třetí příběh už trochu drhne a oba hlavní představitelé nedosahují ani píď charismatu jejich starších a slavnějších kolegů, přesto, i když konec uhodne i filmový análfabet, výsledný dojem to pokazit nemůže. ()

22matelko

Začiatok skvelý, potom cele na hovno a nakoniec docela zaujimavý koniec aj keď očakávaný. Jediné čo ma mrzelo je že to čo držalo celý film na výslní bol Ryan Gosling a jeho skvelý herecký výkon. S ním mal ten film ako takú šťavu. Ale ked skapal. celý film stratil na zaujímavosti. Už to potom bola len jeda obyčajná scénka za druhou ktoré náhodou na seba nadvezovaji a spravili z tohto filmu ako taký zaujímavý snímok. Škoda dalo sa toho vytrieskať viac. ()

geimz

Tri životné príbehy umne pospájané do celistvého celku? Nie tak celkom. Výtku mám k poslednej časti, kde sa dvaja synovia stanú veľkými kamarátmi. Toto je priveľká náhodička, no som ju ochotný odpustiť, čo by som u iného filmu neurobil. Prečo? Pretože je to moja jediná výtka, a pretože sa jedná o nádherný kus filmárčiny s takmer bezchybným scenárom. ()

Oralfabet

Teda dlouho jsem neviděl tak emocionálně silný závěr. A ten způsob, jakým se k němu film dostal... Fakt moc dobře napsaná záležitost. Jo a zahraná! A zrežírovaná. Hrozně jsem si užil tu nepředvídatelnost, zvlášť když jsem si to pustil, aniž bych o ději věděl cokoliv. 8/10 ()

Wancohoff

prva tretina vyborna, vyborny gosling, druha menej zazivna, a tretia tretina dost predvidatelna a pravdupovediac cakal som dramatickejsi koniec filmu. u mna 60% ()

Florfila

S Derekem Cianfrancem rozhodně kamarádi nebudeme. Jak už mi jednou ukázal u zcela neskousnutelného Blue Valentine, jeho snímky jsou zcela nesourodé a neuvěřitelně nudné. Tentokrát tomu nepomohlo ani obsazení Gosling, Cooper, Mendes. S hrdiny jsem necítila žádné sympatie a celkově to na mě působilo jako plácání páté přes deváté. Urputná snaha o hloubku vyznívá do prázdna. To co by mělo nějakým způsobem navazovat a příčiny ústit v následky mi přišlo jako naprosto absurdní. Každému je snad jasné, že do služeb zákona se hrnou gauneři, že děti se občas nepovedou... ()

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper