foto

Eva Mendes

  • nar. 5.3.1974 (46 let)
    Miami, Florida, USA

Biografie

Eva se narodila v Houstonu a je nejmladší ze čtyř dětí - má dvě sestry a jednoho bratra. Jako malá vyrůstala v Miami a později v Los Angeles. Po střední škole se rozhodla jít studovat na Californskou Státní Univerzitu, obor design interiérů. Mezi semestry si chtěla trochu přivydělat a chodila po různých konkurzech. To ještě netušila, že její život se bude ubírat úplně jiným směrem. Ke slávě jí čirou náhodou dopomohl její soused, který se v té době živil jako fotograf. Udělal s Evou pár snímků, které zařadil do svého portfolia a když se později ucházel o práci, fotek si všiml filmový agent, kterého Eva zaujala natolik, že se s ní chtěl osobně sejít. Nakonec se mu ji podařilo přesvědčit, aby studia odložila a naplno se pustila do kariéry herečky.

Zpočátku se objevovala v reklamách, např. na kreditní kartu American Express, ale i v hudebních klipech skupiny Aerosmith či Willa Smithe. V roce 1998 debutovala v hororu KUKUŘIČNÉ DĚTI 5: POLE TERORU. O svém výkonu řekla, že byl příšerný. Aby neskončila u podobných béčkových propadáků, začala na sobě pracovat a brala lekce herectví. V roce 2001 se dočkala, prorazila s rolí přitelkyně Denzela Washingtona ve snímku TRAINING DAY. Rázem se z ní stala hvězda a od té doby byla vidět ve filmech různých žánrů a pracovala se známými režiséry. O dva roky později hrála v pokračování akčního blockbusteru RYCHLE A ZBĚSILE 2 či ve snímku Roberta Rodrigueze KDYSI DÁVNO V MEXIKU.

Pak se rozhodla změnit žánr a střihla si roli ve filmu BRATŘI JAK SE PATŘÍ po boku Matta Damona nebo v Americe úspěšné komedii HITCH: LÉK PRO MODERNÍHO MUŽE. V budoucnu by si přála spolupracovat se Stevenem Soderberghem a Pedro Almodóvarem. Většinu svého volného času věnuje designérství, baví ji to a částečně si tak kompenzuje že tento obor nestačila dostudovat. Ráda sportuje, mezi její oblíbené aktivity patří turistika, lyžování a horolezectví. K tomu nepohrdne dobrou muzikou - Eviny oblíbené kapely jsou The Strokes a Oasis. Mimo hraní se stala mezinárodní mluvčí Revlon Cosmetics, kde se aktivně zapojuje v jejich kampani na obranu proti rakovině prsu a přidala se tak k řadě celebrit, které v ní již působí.

Hnědooká herečka, která má kořeny na Kubě nabrala solidní tempo a daří se jí prosazovat i vedle hollywoodských jedniček. Ať už ve filmové adaptaci komiksu GHOST RIDER či v krimi WE OWN THE NIGHT, kde se objeví vedle Joaquina Phoenixe.

Goldenhair

Režijní filmografie

Filmy

2011 California Romanza

Host

TV pořady

2019 The Kelly Clarkson Show (TV pořad)
2013 The Queen Latifah Show (TV pořad)
2010 Conan (TV pořad)
2009 Zlatý Glóbus 2009 (TV pořad)
2008 Warren Beatty - pocta za celoživotní dílo (TV pořad)
2006 2006 MTV Movie Awards (TV pořad)
T'empêches tout le monde de dormir (TV pořad)
2005 2005 MTV Movie Awards (TV pořad)
Teen Choice Awards 2005, The (TV pořad)
2004 At the Movies (TV pořad)
2003 Osbourne Family Christmas Special, The (TV pořad)
Show Ellen DeGeneresové (TV pořad)
1985 Larry King Live (TV pořad)
1981 Entertainment Tonight (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(1 578)