Mýtický motocyklový kaskadér Luke (Ryan Gosling) se rozhodne opustit svět karnevalu a hry se smrtí. Dozvěděl se totiž, že jeho bývalá milenka Romina (Eva Mendes) nedávno porodila syna. Chce je oba najít a postarat se o rodinu. Aby je finančně zajistil, spáchá na svém motocyklu řadu bankovních loupeží. Jeho dokonalé zločiny ale přilákají zájem ambiciózního detektiva policie Avery Crosse (Bradley Cooper) a zkorumpovaného šéfa místního policejního oddělení Delucu (Ray Liotta). Začíná nemilosrdný boj, ve kterém neexistují žádná pravidla. Drama přesahuje i po patnácti letech do života dvou středoškoláků, kteří zápasí s dědictvím, jehož se jim dostalo. Jediným útočištěm se pro ně stalo místo za borovicovým hájem. (JOJ Cinema)

Jafes

O otcích a synech. O činech a jejich následcích. O tom, že za špatným činem se může schovávat dobrý úmysl anebo naopak za zdánlivě dobrým činem je úmysl špatný. Režijně i herecky je tenhle film vybroušen do té největší dokonalosti. Gosling snad ve všech scénách, ve kterých se objeví, strhává pozornost na sebe (ale tomu už jsem se přestal divit). Cooper, jehož hereckému projevu jsem osobně nikdy nepřišel na chuť, se tady do své role rozporuplného ,,hrdiny" ponořil s takovou vervou, že nezbývá než mu vysmeknout zaslouženou poklonu. A jejich synové? Rozhodně se svými staršími a zkušenějšími kolegy nenechali herecky zastínit a to hlavně z toho důvodu,že jim byl dopřán řádný prostor, díky kterému mohli ukázat co v nich doopravdy je. Nicméně film jako celek má pomalejší, leckdo by řekl, že až brutálně utahané, tempo, což může ne jednoho diváka odradit. Dle mého názoru právě to loudavé tempo není vůbec na škodu, jelikož prohlubuje už tak ponurou a syrovou atmosféru. 90% ()

Shitonit

Vcelku snadná dějová linka, okořeněná takovým psychobordelem, kterej mi škebli chvílemi hodně zaměstnával, a následně donutil k přemýšlení o osudu, o životě, o takovejch píčovinách, že se mi z toho až kukadla protáčely. V zásadě je to chudák kluk, kterej jde odnikud nikam, nese si sebou skoro nic, a jediná jeho hodnota je super lítání na motorce dokola v kleci. Jak se tak náhodně dozví, že má mimíka s kočkou, která je trochu kráva, páč krom toho, že mu opoměla říct o mimíkovi, tak si ještě nabrnkla černýho kofího, aby měla kde bydlet,... no blbka, ale budiž, vše odpuštěno, tzn Luke (tak se jmenuje náš geroj) Luke si vezme do hlavy, že dá rodinu dokupy, no a potřebuje ty prachy, žejo, Takže se spolčí s takovým přizdisráčem, vlítne párkrát do banky, a šup, je na policejním bleklistu, no kdo by se divil,že, ale jinak je to fak fajn kluk.. No a tak si tak chvilku jezdí, rozjímá o životě až ho nečekaně při zásahu sejme ten připosranej polda. Tím to trochu končí, a zároveň se to celý překlápí do roviny, kdy hlavní hrdinec je ten polda, kterýmu narostou křidélka, později i křídla, a jak bájný Fénix vstal z postele, pošlapal zkorumpovaný kolegy a stal se vzorňákem... tímto se to opět překlápí do roviny další, závěrečné, kdy hlavním hrdiníkem je poldův nezbedný synek, který jak na potvoru chodí do školy s tím mimíkem ze začátku tohoto díla. Ve věku ..teď nevim, asi 15? se ty borci zhulej, sem tam tohle a tamto, až musí zakročit ten polda, páč má furt takový ty výčitky, a jako celek, je ten film fakt super, akurát ho musíte dočumět do konce, páč jinák nepochopíte tu polentu. Doufám že vám to takle stačilo, a já si jdu koupit nový prsty. ()

Duke90

Tak nakonec docela rozporuplný film ve kterém hrají největší roli hlavně emoce. Ztotožním se s většinou zdejších uživatelů, že první dějová linie s Ryanem Goslingem je jednoznačně to nejlepší z celého filmu a už dlouho se mi nestalo, že by mě tolik naštval jakoby "velmi předčasný konec" toho, co mělo ještě nějakou dobu pokračovat. Tím nechci Bradleyho nějak shazovat, ale Ryan měl prostě dostat daleko více prostoru. Zase ale musím uznat, že vše do sebe krásně zapadlo a část s nezbednými potomky stavěla právě na dramatičnosti z předchozích událostí. Drama je to velice silné a smutné zároveň, ani ten zmiňovaný happy end jsem tady moc neviděl, protože prostě jeden zoufalej chlap hrozně rychle ztratil příležitost "postarat se" o svou rodinu a pak už tu z něj zbylo jen spousta smutných odkazů a tím nejsmutnějším byl právě jeho syn - konečná scéna se znovuobjevenou motorkou mě obměkčila jako Evu Mendes její "ztráta".... ()

J.e.r.e.c

Velká americká tragédie o třech dějstvích a zároveň nejhvězdněji obsazený film, který nikdo nezná. Přitom je to parádně zahrané a ještě lépe napsané, jen málokdy se vidí tak dobře trefené a živé charaktery, jejichž příběh si prožijete a protrpíte od začátku do konce. Chybí mi tu snad jen krapet údernější závěr, který by dokázal výborný snímek povýšit na nezapomenutelný. 80 % ()

Ewík

20.01.21-Po doporučení jsem od filmu asi čekala trochu víc...takže to mé následné hodnocení asi trochu ovlivnilo, ale i tak to pro mě není počin pro nadprůměrné hodnocení. Po zběžném prolétnutí komentářů musím souhlasit s J*A*S*Mem...snaha o všeříkající indie sociální drama, které ale není přesvědčivé. Přesně takový pocit jsem z toho na konci měla. Sice se to snaží zabrat větší časový rámec a ukázat spojitosti a jít tak nějak do hloubky (i když popravdě spíš do dálky - jak dalekosáhlé důsledky naše rozhodnutí mohou mít - a ne do hloubky - jak to mění a působí na postavy a s čím se uvnitř potýkají). Navíc tohle je třetí film s Ryanem Goslingem, který jsem viděla a pardon, ale připadá mi jako Ben Affleck - má jen jeden výraz 90% času a jediné dvě věci, které jsou lepší, jsou jeho doopravdy sladký úsměv, který roztopí všechny Miňonky v místnosti, a to, že je na pohled atraktivnější než Ben. Ale dobrá, jeho postava asi tento přístup vyžadovala, to chápu... Na druhou stranu jsem ale ráda po dlouhé době viděla Raye věčně zkorumpovaného poldu Liottu. Ten to prostě v té své tvářičce nezakryje :-D ()

wege

Bohužel čím více filmů s Ryanem Goslingem vidím, tím více mám pocit, že on má jen jednu polohu. Tvářit se jak zraněné kotě. Ať je to tady, v Blade Runnerovi, v La La Landu nebo i v prehistorii v Titánech. Netvrdím, že to je špatně, někdy to tam prostě musí být. Nicméně třeba to ve mně Bardie a další filmy, co jsem neviděl a uvidím, zlomí. Nechápejte mě špatně, pořád ho mám v oblíbených hercích a zatím nevidím nikoho, kdo by ho vystrnadil z mé top 10. Zpět k filmu, Bradley je asi lepší, taky možná proto, že jeho role nabízí více rozmanitosti. Ta poslední třetina filmu je taková nemastná neslaná, chybí jí ta ráznost, co tam byla předtím. ()

DoubleJo

Fajn príbeh ako aj herecké výkony (Ryan jednoznačne najlepší, Cooperovi som ale slzy neveril ani na chvíľu). Čo trochu sklamalo, bola až privysoká predvídateľnosť deja v druhej polovici filmu. Neznalosť matematiky tvorcov ma pobavila (1-ročné dieťa má o 15 rokov neskôr 17 rokov). Napriek tomu spokojnosť. ()

RoninNiro

Zo začiatku sqely film, od ktorého som očakával, že ma v závere bude niečim šokovať. Žial nestalo sa tak. Výborne prepracovane dva akty uzavrel tretí, predvídateľný a podľa mňa dosť nudný akt. Ryana Goslinga podľa všetkého čaká hviedna budúcnosť. Jeho výraz nasadzuje korunu všetkým filmom, v ktorých hrá. ()

Bobris

Velké zklamání. Čekal jsem trošku něco jiného. Čekal jsem jakýsi thriller ve kterém hlavní roli bude hrát Ryan Gosling a Bradley Cooper, čili dva moji oblíbenci. Dostal jsem příběh o zkompurované polici, který sem viděl stokrát a v lepší formě a dostal jsem příběh o dvou dětech, kteří prakticky vyrůstali bez otce. Navíc ti dva borci byli tak hnusní a nesympatičtí, že sem prostě film musel vypnout 20 minut před koncem. Vůbec mě totiž nezajímalo jak to skončí. Film ve mě nezanechal ani špetku emocí a stále nevím co si mám o filmu, na který jsem se 2 roky těšil, myslet. Ryan Gosling samozřejmě parádní, Bradley Cooper jakoby ve filmu ani nebyl. Smůla a promarněný potenciál. ** ()

Nightmare89

Za borovicovým hájom rozhodne nenájdete žiaden zmysluplný záver. Musíte sa len skrátka po ňom poriadne poprechádzať a až potom pochopíte, čo v ňom vlastne hľadáte. ()

gicous

Akční sleva - koupíte jeden film a dostanete v něm zabalené tři. Jako všechny akční slevy, ale nečekejte kdovíjakou pecku. Každý z nich ma necelou hodinu. V tom prvním uvidíte šileně potetovaného Ryana Goslinga. Ty kerky vypadají, jako že je maloval nějaký vyšinutý blázen. K tomu sestřih ala kastrol. Ve druhém budete sledovat Bradleyho Coopera v roli policajta bojujícího s korupci. Tam, kde jiné filmy popisují podobný boj přes dvě hodiny, tu si Derek Clanfrance vystačí s třemi desitkami minut. Šup, šup a ti špatní jdou za katr. Třetí příběh by měl uzavírat celý film. Místo toho ústí do ničeho. Kdyby skončil aspoň mezi těmi borovicemi, udělal by lépe. Za borovicovým hájem je nesmírně rozporuplný film. Zároveň by chtěl popsat nesmírně mnoho témat a situací a v tom stejném okamžiku se nesoustředí na žádné z nich. Jen klouže po povrchu. Lítá z květu na květ, aniž by opravdu posbíral sladký nektar, který se skrývá uprostřed. K tomu naprosto selhává casting. Hrozně přestylizovaný Gosling hrající nejlépe, když má na hlavě helmu, špatná Mendes a nechtěně směšný Cooper. Tohle je velké zklamání. ()

Ivi.Stewie

V skratke, je to film, ktorý nám ponúka 3 úplne odlišné príbehy. A pravdupovediac, tvorcovia urobili dobre, že prvá časť patrila Ryanovi Goslingovi, pretože to asi bola jediná zaujímavá pasáž, potom už film začínal byť nudný a celkom predvídateľný. Ja osobne som zápletku i koniec "prekukla" už niekde v prvých minútach a tak som len čakala či ma niečo prekvapí... nestalo sa. Moje hodnotenie 4* sa teda týka Ryana Goslinga a Evičky, ktorí svoj part zvládli skvele. Môj dojem z filmu ako z celku je už ale trochu slabší... ()

lucky.loo

Dereka Cianfrance neznám, jelikož jsem Blue Valentine neviděl, ale budu si muset dát na tohohle chlapíka pozor (míněno samozřejmě v pozitivním slova smyslu). Musim totiž zkonstatovat, že atmosféru dokáže vytvořit ve filmu opravdu hustou (bude to i hodně tim, že si vybral Mike Pattona, který hubou atmosféru filmu výborně dokreslil). Propletenec tří příběhů se mu taky povedl. Já můžu bejt u tohohle filmu těžko nestranej, protože mam rád Bradleyho i Ryana. Co mě ale vážně vytočilo, že z báječný sexy Evy Mendez udělal Derek vynervovanou ustaranou mamču , ale chápu, že scénář si to žádal . Hodnocení: 83% ()

miki68cz

Film, který se trefil u nás doma do černého. Báječné dílo, bez nadsázky jeden z nejlepších kousků dosavadního filmového roku. Fantastický borec všech borců Gosling, výborný Bradley Cooper, klasicky slizce odporný Liotta, perfektní scénář i zpracování, muzika fantastická. Děkuji, přikovali jste mne do křesla. DOPORUČUJI ()

Queendom

Kombinace režiséra Blue Valentine a scénáře ála Iñárritu mě v očekáváních přiváděla k extázi. Orgasmus se nakonec nekonal. Narozdíl od ostatních jsem se prvním příběhem prozívala a u každý pauzy si byla čím dál jistější, že už se dál dívat nechci. Pak jsem se rozhodla počkat na Coopera a prostřední povídka mě chytla. Kupodivu mě herecky Bradley Cooper bavil víc, než milovanej Gosling, jehož postavu jsem prostě nějak nepobrala. Odbarvenej, pokérovanej blbeček bez cíle, kterej zahodí pohodlnej kočovnej život prodejnýho cirkusáka a "slávu" proto, aby živil dítě, který nikdy neviděl a ženskou, jejíž rozkrok viděl jednou před rokem, ale pamatuje si její jméno. Bullshit. Proti tomu ty malý epizodky v životě lokálního fízla mi přivodily morální šok, což mám ráda, a druhou povídku jsem zhtla jak jednohubku. A že byl Cooper k sežrání, film od filmu se lepší.Třetí část šla kvalitou zas dolu jak herecky, tak předvídatelnym, nesmyslným a podivně překombinovanym příběhem v utahanym tempu. Závěr filmu se pak bohužel kvalitativně dostal na úroveň první části - byla jsem ráda, že je konec. Jo ale Eva Mendes byla skvělá! ()

MyrnaAlec

Zvláštní kousek. Rozdělení filmu na tři kapitoly je ke konci už mírně únavné navzdory kvalitnímu zpracování. Ovšem nejlepší je stejně začátek, než si Ryan natáhne tričko. ()

Sutiman

Celý film si hovoríte, nech len ten inak geniálne nahodený dramatický oblúk neskončí takto...a on presne tak skončí. A neverím, že by Ryan Goslin a Eva Mendes mali také škaredé dieťa. ()

vinc_vega

Dve za to, že vám film dáva priestor kedykoľvek ho vypnúť a nikdy sa k nemu viac nevrátiť - bez čo len najmenšej výčitky! ()

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper