Perverzáci

Little Deaths

Horor / Thriller / Mysteriózní / Povídkový

Velká Británie, 2011, 90 min

Tento snímek doporučuji „podávat nalačno“ a zapíjet něčím ostřejším. Jedincům se slabší náturou by se totiž klidně mohlo stát, že veškerý obsah obědu (resp. večeře) půjde rychle ven a přijde vniveč. A to by byla škoda. Je to taková (britská) večerní chvilka poezie, ovšem nic pro romantické duše. Za to (pro nás „lehké domácí perverzáky a úchyláky“) laskomina. Na romantický večer při svíčkách (popř. první rande) bych přeci jenom volil něco poklidnějšího (nabízí se třeba Texaský masakr…. ). Pokud ovšem již máte s partnerkou (přítelem) „něco málo za sebou“, hrozí stereotyp a nebojíte se experimentů (popř. exkrementů), potom Little Deaths je tou správnou volbou. První povídka: House and Home je pro těžce věřící, kterým není cizí pomoc bližnímu svému, která je následně (po zásluze) stejnou mincí oplacena. Druhá povídka: Mutant Tool bude zajímat především lékaře. Nikoliv však obyčejné obvoďáky, nýbrž skutečné kapacity s vědeckými ambicemi. Na své si přijdou i milovníci nevinných tváří (koní), takže s klidným srdcem bych povídku doporučil i p. J.Váňovi a může přizvat i Tiumena. Třetí povídka: Bitch je jako stvořená pro milovníky domácích přítulných (psích) jazíčků (pardon mazlíčků). Pravdou ovšem zůstává, že bych raději zůstával u snímku Marley&Me. Zde totiž může hrozit jistý návyk (závislost). P.s. páni scénáristé budou zřejmě labužnící a echt úchyláci, takže…..uctivá poklona :o) Přičemž, (jak už zmiňuje uživ. DaViD´82) min pro zdařilé pointy se snímek oplatí shlédnout. Co řící závěrem? Snad… „Bon appétit“ 70%(13.10.2011)

Třeba taková první povídka mě celkem zaujala, ale ten její konec jí celkem pokazil.(21.7.2013)

Tři krátké skicy na téma Nestojí-li samo od sebe, pomáhejte raději s nádobím:-)) Jinak ovšem oceňuji výtvarnou stránku a silný pocit déja vu, který jsem záhy identifikoval jako vzpomínku na své mládí a bouřlivé dny, kdy jsem si sotva pamatoval, jak jsem se dostal do hospody.(20.7.2011)

Tři splatter punkové povídky, které se (jak napovídá název) nějak točí kolem sexuálního ukájení. Být to natočeno před dvaceti lety, máme tu dnes menší kult. V roce 2011 sice žádná revoluce, ale určitě zajímavý a svěží příspěvek anglických úchyláků do současného horrorového pandemonia.(17.6.2011)

Svatá prostoto, jaké choré mysli tohle vymyslely? U závěru třetí povídky jsem kvůli své fóbii ze psů málem umřel. Little Deaths je zajímavý žánrový přírůstek, ale s klidným svědomím jej doporučit nemůžu. V podstatě odpovídá stylu a náladě předchozích filmů Simona Rumleyho (Red, White and Blue; The Living and the Dead), což jsem přesně čekal - a tak trochu jsem se toho i bál, neboť to ani zdaleka není má krevní skupina.(23.6.2011)

• - Natáčení probíhalo v Anglii v Londýně. (Terva)

• - Režisér a producent Sean Hogan měl na začátku natáčení problémy s některými herci, kteří po přečtení scénáře odmítali zahrát své role. (Terva)

• - Snímek byl v listopadu roku 2011 promítán na Mezinárodním filmovém festivalu v Leedsu jako plná nesestříhaná režisérská verze. (Verka13)