Perverzáci

Little Deaths

Horor / Thriller / Mysteriózní / Povídkový

Velká Británie, 2011, 90 min

Tři naprosto úchylné, rádoby hororové povídky nesoucí špetku atmosféry, pričemž první koresponduje s jednou z letošního V/H/S. Vlastně celkově jsou si tyto filmy docela podobné. Jsem chorá, úchylná mysl, takže mně se to líbílo. 70%(7.12.2012)

Povídkový film, ve kterém strach nehraje primární roli. Ani napětí není to hlavní, povídky spíše vypráví zvláštní lidské příběhy s různou mírou úchylnosti a někdy se špetkou mysteriózní příchutě. Rozčlenění filmu do nedlouhých a nezávislých úseků zaručuje absenci zbytečných průtahů a nudných, slepých uliček. Podivné příběhy nebyly můj šálek kávy a v průměru zklamání na poli horrorového žánru odčinila více méně jediná povídka, paradoxně čistě dramatická.(4.2.2012)

Tento snímek doporučuji „podávat nalačno“ a zapíjet něčím ostřejším. Jedincům se slabší náturou by se totiž klidně mohlo stát, že veškerý obsah obědu (resp. večeře) půjde rychle ven a přijde vniveč. A to by byla škoda. Je to taková (britská) večerní chvilka poezie, ovšem nic pro romantické duše. Za to (pro nás „lehké domácí perverzáky a úchyláky“) laskomina. Na romantický večer při svíčkách (popř. první rande) bych přeci jenom volil něco poklidnějšího (nabízí se třeba Texaský masakr…. ). Pokud ovšem již máte s partnerkou (přítelem) „něco málo za sebou“, hrozí stereotyp a nebojíte se experimentů (popř. exkrementů), potom Little Deaths je tou správnou volbou. První povídka: House and Home je pro těžce věřící, kterým není cizí pomoc bližnímu svému, která je následně (po zásluze) stejnou mincí oplacena. Druhá povídka: Mutant Tool bude zajímat především lékaře. Nikoliv však obyčejné obvoďáky, nýbrž skutečné kapacity s vědeckými ambicemi. Na své si přijdou i milovníci nevinných tváří (koní), takže s klidným srdcem bych povídku doporučil i p. J.Váňovi a může přizvat i Tiumena. Třetí povídka: Bitch je jako stvořená pro milovníky domácích přítulných (psích) jazíčků (pardon mazlíčků). Pravdou ovšem zůstává, že bych raději zůstával u snímku Marley&Me. Zde totiž může hrozit jistý návyk (závislost). P.s. páni scénáristé budou zřejmě labužnící a echt úchyláci, takže…..uctivá poklona :o) Přičemž, (jak už zmiňuje uživ. DaViD´82) min pro zdařilé pointy se snímek oplatí shlédnout. Co řící závěrem? Snad… „Bon appétit“ 70%(13.10.2011)

1. House and Home: 5* , 2. Mutant Tool: 3* , 3. Bitch: 4*(17.2.2012)

Prosím, nevykladajte si moje hodnotenie ako súhlas s niektorou z postáv. Iba som sa dobre bavil, nič viac ;-)(26.2.2015)

• - Natáčení probíhalo v Anglii v Londýně. (Terva)

• - Originální název, v překladu "malá smrt", pochází z francouzského "la petite mort", což je idiom a metafora pro výraz "orgasmus". (Verka13)

• - Snímek byl v listopadu roku 2011 promítán na Mezinárodním filmovém festivalu v Leedsu jako plná nesestříhaná režisérská verze. (Verka13)