Perverzáci

Little Deaths

Horor / Thriller / Mysteriózní / Povídkový

Velká Británie, 2011, 90 min

Tři krátké skicy na téma Nestojí-li samo od sebe, pomáhejte raději s nádobím:-)) Jinak ovšem oceňuji výtvarnou stránku a silný pocit déja vu, který jsem záhy identifikoval jako vzpomínku na své mládí a bouřlivé dny, kdy jsem si sotva pamatoval, jak jsem se dostal do hospody.(20.7.2011)

Woody Allen, autor známého bonmotu, že mozek je jeho druhý nejoblíbenější orgán, vyjádřil kdysi svůj vztah k sexuální revoluci natočením rozverného povídkového filmu Vše, co jste chtěli vědět o sexu, a báli jste se zeptat. Díval se přitom na sexualitu z té komediální, odlehčené stránky. Autoři snímku, který naši distributoři odbyli zjednodušujícím bulvárním titulem Perverzáci, na to jdou z druhé strany a zobrazují svět temných sexuálních fantazií tak či onak spojených s násilím a plným negativních lidských emocí od strachu, touhy po pomstě až po nejpřízemnější nenávist. Řadu známých a úspěšných hororových titulů posílám do filmového suterénu, ale tenhle morbidní výlet za hranice obecně tolerovaného a známého světa mi kupodivu sedl, jakkoliv ani jedna z povídek není bez kazu - všude něco přebývá, schází nebo je aspoň o kousek posunuto oproti tomu, jak bych si pointy příběhů představoval já. V konečném výčtu jde přesto o poměrně zábavnou a originální hříčku, ovšem s upozorněním, že opravdu není pro každého, a umím si docela dobře představit i kategorický odpad. Za sebe můžu říct, že jako pejskař jsem nejvíc ocenil třetí příběh o svérázném příteli němých tváří a něžných psích zoubcích v akci. Celkový dojem: 70 %.(11.12.2013)

• Tuax

Řekl bych, že téma povídek bylo než jen sex a smrt hodně taky teda úchylky. První příběh byl slabý, mockrát ohrané téma, které trochu vybočuje svým závěrem, protože nevolí nejčastější druh konce a trochu to obrátí. Ale dalo se na to dívat, bylo to ucházející. Prostřední příběh měl v sobě asi nejvíce originality, ale taky hnusu. Přijde mi z těchto tří povídek nejlépe zpracovaná, natočená. Ona v zásadě zvyšuje to mé hodnocení u tohoto filmu. Protože třetí příběh, to je nulová záležitost, která je hrozně blbě odvyprávěná, tedy špatně natočená, navíc mě jako jediné charaktery ze všech povídek tyhle vyloženě vadily. To jejich stupidní chování, ty dialogy. A závěr už jsem jen čekal na nějakou tu smrt, když se mělo dodržet předchozí téma dané dvěma povídkami před tou poslední. Bylo to hodně natahované, autor neměl co vyprávět, minimální obsahovost, zábavnost, cokoliv. A to finále bylo ještě větší zklamání, moc mi to nepřišlo uvěřitelné, že by se ti pejsci zakousli. Být to větší snaha o horor, tak by to nenechali snad jen na fantazii polsuchače, protože vidět nic není. Prostě hovadinka. Celkově mě toto britské dílo moc neoslovilo, hororovost je zde spíše v nechutnostech, hraje si to se zvrhlostmi a český název to celkem vystihuje. Tohle se bude líbit asi jen podobně laděným lidem, mě se to spíše hnusilo, nic pro mě. 4/10(23.10.2012)

Pokud v ložnici postrádáte pestřejší erotické hrátky, mohl by být tenhle film přesně pro vás coby zdroj případné inspirace. Tři zdejší hororové příběhy ale nejsou jen o perverznosti a pudech bez hranic, ale i o pomstě, nenávisti a čistém zlu uvnitř každého z nás. Všechny povídky mají něco do sebe, chvílemi je to docela síla, ale na to, aby tahle britská záležitost v dnešní době šokovala, má moc malý koule. Ale bavil jsem se výborně, takže určitě doporučuju. Na jinak těžce moralistické Angličany nečekaně odvážný počin.(26.7.2011)

DŮM A DOMOV - CITÁT - Každej jsme jinej a někteří prostě mají jiný vkus........... Co vše se dá dělat jménem Ježíše Krista? No, někdy se ta hranice překročí moc rychle a není návratu zpět. Čekal jsem, co z toho vyleze a byl jsem překvapen. Škoda jen, že to zpracování není tak kvalitní, jak by horor vyžadoval. CITÁT - Tak si s tou čubičkou pohraj.......... NÁDOBÍČKO MUTANTŮ - CITÁT - Ten člověk visí ve vzduchu a chce umřít............ Druhý příběh je trochu horší než ten první a má mnoho vad. Ta nejdůležitější je délka a zbytečné prodlužování některými dialogy a záběry. Konec je klišé a čekaný. CITÁT - Mám chuť na sex, jako bych byla hladová.......... MRCHA - CITÁT - Do mého šuplíku se spodním prádlem se nechčije!!!!!......... Rozhodně nejlepší příběh a nejperverznější z těch tří. Jen škoda, že kameraman nevymyslel nic pořádnýho, s kamerou divně cukal a barvy okolí jsou také divné. To šedomodré pozadí se mi nelíbilo. Jako celek je to tak na 50%(17.11.2014)