Perverzáci

Little Deaths

Horor / Thriller / Mysteriózní / Povídkový

Velká Británie, 2011, 90 min

• akisha

No takže jsem čekala hororové povídky, ano, přišla ujetina nejvyššího rázu, ve který si můžou libovat snad jen úchylové, nebo individua, který oceňujou takovouhle úžasnou tvůrčí invenci a přehršel "perfektních" nápadů. Což o to, taky bych oceňovala, ale byla jsem většinou buď zhnusená nebo znuděná. Pár povídek jsem zapomněla snad hned, jak to skončilo (ta upírka či co), pak tam byla nějaká ta zdařilejší (sic bizarní, leč zábavná psí), vrcholem pak byla povídka centrovaná okolo pokusů na lidech s přirozením visícím po zem, to už jsem si musela pěkně pěstičkama protřít oči. Viděla jsem už kdejakou chujovinu, ale tohle se řadí k největším mnou zhlédnutým úletům.(7.12.2011)

Povídkový film, ve kterém strach nehraje primární roli. Ani napětí není to hlavní, povídky spíše vypráví zvláštní lidské příběhy s různou mírou úchylnosti a někdy se špetkou mysteriózní příchutě. Rozčlenění filmu do nedlouhých a nezávislých úseků zaručuje absenci zbytečných průtahů a nudných, slepých uliček. Podivné příběhy nebyly můj šálek kávy a v průměru zklamání na poli horrorového žánru odčinila více méně jediná povídka, paradoxně čistě dramatická.(4.2.2012)

• Gilmour93

Jsou ve vaší ložnici rutina, všednost, šeď a manželka? Inspirujte se praktikami z "la petite mort" a zůstanete v ní sám.. Orgasmus č.1: poslední večeře služebníků Páně, bondage, pissing a pak už jen maso bez -chismu. Bon Apetit! Orgasmus č.2: uspávací zápletka kolem penisu o průměru požární hadice a nadpřirozeném efektu farmaceutik z jeho výměšku. Zív. Orgasmus č.3: submisivita, dominance a nezodpovězená otázka, jestli si lízl i Zdeněk Srstka. Haf! Délkou jednotlivých epizod zvýrazněný nedostatek invence mohla hasit snad jedině explicita, díky které by se Little Deaths dostaly (podobně jako Srbský film) do podvědomí diváků, nicméně autoři se rozhodli vydat jinou cestou - cestou trošku ostřejšího křesťanského týdeníku, co se snaží polaskat citlivé duše poetikou perverzity..(7.9.2012)

Pseudo soft zvrátenosť. Nevyrovnánosť trojdielov tu bije do očí. A hneď sa začína tým najlepším, ktorá sa pri začiatočnej nevinnej jazde otočí na megazverstvo a svojim sposobom koniec je fakt geniálny. Pri polovici druhým dielom sa to zasekne a spadne to znova do slabšieho priemeru. Pointa je zaujimavá, ale je to neskutočná gýčovina. A posledným diel to znova nadvihne. Koniec je fakt neskutočne silná vec.(29.10.2012)

Tři splatter punkové povídky, které se (jak napovídá název) nějak točí kolem sexuálního ukájení. Být to natočeno před dvaceti lety, máme tu dnes menší kult. V roce 2011 sice žádná revoluce, ale určitě zajímavý a svěží příspěvek anglických úchyláků do současného horrorového pandemonia.(17.6.2011)

• - Natáčení probíhalo v Anglii v Londýně. (Terva)

• - Snímek byl v listopadu roku 2011 promítán na Mezinárodním filmovém festivalu v Leedsu jako plná nesestříhaná režisérská verze. (Verka13)

• - Režisér a producent Sean Hogan měl na začátku natáčení problémy s některými herci, kteří po přečtení scénáře odmítali zahrát své role. (Terva)