Za černou duhou

(festivalový název)
  • Kanada Beyond the Black Rainbow
všechny plakáty

Hlboko v tajomnom ústave Arboria je zajatá narušená a krásna dievčina (Eva Allan), ktorej myseľ je kontrolovaná zlovesntou technológiou. Ticho čaká na ďalšie sedenie s terapeutom doktorom Barrym Nyleom (Michal Rogers). Ak dúfa v útek, musí podniknúť cestu cez najtemnejšie kúty inštitútu Arboria. (Cappuccino)

Jurkodak1

Je to nudný, z 60 % rozostřený a furt tam někdo vzdychá (tak moc že je z toho skoro kýč). Ale i tak se mi to líbilo, vůbec nevím proč. ()

misbos

Kožený oblek může být životu nebezpečný - aneb - Jak demiurg pánaboha herákem předávkoval, ale Sofie mu stejně zdrhla (zase ta gnóze voe, né). Doporučení pro Panose: Kupte si hodně moc pastelek. Filmy už, prosím, netočte....eééeééé.... oprava: Takovýhle filmy už netočte. Mandy byla skvělá! ()

elimS

10% - komentář 20ti slovy: Jděte do prd*le! Kdo dal 5* ať jde na léčení! Jenom díky dvojnásobné rychlosti přehrávání jsem nedal 5%. Totální a absolutní "umělecké" hovno. ()

Kortexo

Na prvotinu solidní pokus, ale filmů chybí zvraty, které by děj spojovali.Spíš působí, jako cvičení na filmové akademii... ()

Lurtz37

Snaha o audiovizuální orgie, která na mě dost fungovala. Zfilmovat to jen jako kraťas by byla hrozná škoda. edit: ujíždím na zvukové stopě, musím dát těch 5 hvězd.. ()

Mukade

taká snová zlátanina :) ,treba na to nesmiernu trpezlivosť, ale najlepšie to pozerať na počítači apod a poposúvať, uchránia sa tak nervy (: . Najlepšia na tom filme bola hudba, za ňu hviezda naviac. A ten úplný záver, vyvrcholenie, trapas trápny, ježžiši LOL ()

Hounsis

Film ,který jsem nedávno shlédla a který mne velice zaujal. I přes negativní ohlasy ,nemohu říci ( sama za sebe ) než skvělé ! Děj byl poněkud zdlouhavý to ano ,ale magie tohoto filmu mne natolik dostala,že mi to nekonečné prodlužování nikterak nevadilo.Hudební kulisa dokonalá a proto si myslím ,nebýt skvělého herce v hlavní roli a dobrého hudebního doprovodu, ubere to filmu ještě více procent. ()

cozek

Na výletě v Arborii byla vynikající atmosféra. Audiovizuální stránka je za 100%... možná ještě to tempo mohlo být trošku rychlejší....no a ten konec byl docela nečekanej :)....co ale chtít od experimentální hororové sci-fi. Těším se na další Cosmatosův film ()

melo.d

Tak jedna hvězda za parádní vizuál a druhá za vynikající hudbu. Dál už se dá jenom ubírat. Když budu fakt moc hodný, tak za děj ani nepřidám, ani neuberu (kde nic není, že...), ale stejně musím strhnout za katastrofální herecké výkony, neboť co mají ty kreace představovat jsem se dozvěděl až z wikipedie. Takže celkově jedna a to jsem ještě dostal vynadané, že je to moc. ()

zbynek.poliv

Tenhle snímek rozhodně plnit kasy v kinech nebude, přesto bych byl asi jeden z mála, kdo by si na něj šel smlsnout před plátno. Experimentální vyznění filmu, mu dává značné možnosti exprese a režisér i kameraman toho do sytosti využívají. Celková vizualizace je fantastická, práce s kamerou je naprosto špičková, hudba a zvukový doprovod je opět na velmi vysoké úrovni. Jako celek je film precizně zpracovaný a všechny jeho součásti zapadají jako ozubená kola. Zvláště tedy kamera, tu musím "vypíchnout", protože práce se světlem, filtry, ostřením, úhly a natočením objektivu, to je prostě fantazie. Příběh, pokud se tomu tak dá nazvat, je vlastně podobný nedávno uvedenému Ex Machina. Zahrnuje testovací subjekt Elena, který je podrobován testům, což se však zvrtne a vydá se na cestu lékařským komplexem... Velká škoda poslední třetiny, kdy se film přesune z parádních kulis výzkumného centra ven, kde již nedokáže fungovat, kde nedokáže podat tísnivou atmosféru vnitřních prostor. A za ty dva "pankáče", ty se tam vyloženě nehodili. Pokud by film končil ještě v komplexu, klidně uprostřed děje, experiment pro to má prostor, dal bych plný počet. Bohužel poslední scény výrazně tlačí hodnocení dolů, ale i tak jsou to 4* a zaslouženě. Pro příznivce doporučuji soundtrack, skvělá 80´s záležitost. ()

TinaMar

Hodně zvláštní film, líbil se mi soundtrack, ale teda asi jsem úplně nepochopila o čem to vlastně bylo, jestli to vůbec jde úplně pochopit. ()

RoyBatty444

Audiovizuál v tomto poradí je tri štvrtiny filmu veľmi dobrých ako náhle prejde rozprávanie do reality pohltenie atmosférou ochabuje. Príbeh je skoro zanedbateľný lebo je slabý a nevie zaujať. ()

90125

Experimentálny, super pomalý, halucinačný trip za Čiernu Dúhu isto nie je vec pre bežného filmového konzumenta. O nejakej jasnej a zrozumitelnej zápletke, ktorá by film hýbala dopredu, možno hovoriť len ťažko. Vedec hľadá spojenie vedy a duchovna, hľada pre ľudí akési novoveké ultimatívne štastie. Jeho následovník sa vďaka dobrovoľne podniknutému experimentu transcendencie - odpútania sa od fyzického sveta, stáva psychopatom a vrahom. Vezní dievčinu s telepatickými a telekinetickými schopnosťami, ktorá... Dalo by sa povedať, že príbeh akoby nebol pre tvorcov až tak dôležitý, čo je škoda. Prial by som si keby bol väčší dôraz kladený na vysvetlenia. Tento film je o vizuálnom koncepte a celkovej atmosfére. A tá je skutočne  príťažlivá, uhrančivá až desivá. Pomalé, sfetované tempo, prevalené farebné filtre (nie digitálne triky) a perfektne pasujúca psychotická synťáková hudba, pretnutá blackmetalovým Venomom v závere. Hororový inštitút, v ktorom sa pohybujú daľšie zrejme nevydarené a hrôzu naháňajúce experimenty a akýsi sluhovia, "sentionauti", nemá chybu. Estetika interieru aj farebným tónovaním sympaticky pripomína Kubrickovu vesmírnu loď. Ken Russelove Altered States, alebo Carpenterove Dark Star tiež nechávajú pozdravovať. Záver je nevydarený a neuspokojivý, ale rozhodne je fajn vidieť film, ktorý nemá atribúty súčasného, štandartného hollywoodskeho akčáku. Veľmi sľubné, ale trošku nedotiahnuté. 74 % ()

Nicek

Po stránce audiovizuální jde o snímek krásný až nádherný. Dlouhé až statické záběry, surovost střihu a pulzující hudba velice přidávají na celkové atmosféře opravdu zvláštního sci-fi filmu. Avšak to samé nemohu říci o scénáři, který je děravý a do samotného konce dost neúplný. Spoustu opravdu zajímavých dějových zvratů, které končí dřív než vůbec začnou. Rád bych viděl verzi ve které se režisér nebude tolik soustředit na kameru ale na scénář. ()

Kecuz

Tento film je na vizuálně vysoké úrovni. Děj se odhaluje velmi pomalu, což může publikum odradit. Ovšem pro ty, kteří vydrží až do konce, probudí hluboké myšlenky a nenechají vás spát. Ve filmu se nenaskýtá mnoho místa pro dialogy. Je to spíše film, který musíte cítit. Musíte ho nechat pohltit svou duši a teprve pak odhalíte skrytou krásu tohoto díla. Jak už jsem řekl, film není pro každého, ale vyskytnou se někteří (jako například já), kteří si ho pustí vícekrát. ()

pvt.Davids

Když jsem si k tomu představil že to je pokračování Carrie (1976) tak se ten děj dal zvládnout - Úžasnej Visuál - Ještě lepší Soundtrack ()

Dalajlada

Na jednu stránku je to totáně dokonalé. Umělecké až na půdu a kousek dál. Kamera, hudba, pomalost... Na druhou stránku je to totální blbost, protože se tam nic neděje. No a teď hodnoť. Hodnotit nebudu, protože se to ohodnotit, dle mého názoru, moc dobře nedá. ()

kriplozoik

Za mě to spíš vypadá jako nějaké testovací záběry pro přípravu než samotný film. Příběh tak rozpatlaný, že vlastně není. Scény téměř nic nepřinášejí. Dialogy jsou o hovnu, nefungují. Hudba ve stylu osmdesátkového new retro/synthwave je průměrná relativně vůči tomu, co v tomto stylu již existuje. Co mě extrémně, ale extrémně sralo, byla nepochopitelně otřesná kvalita zvuku u mluveného slova - hodně často, když někdo něco vypustil z úst, jsem musel zastavovat a pouštět si to znovu, protože tomu nebylo rozumět. Je-li hlasitost hudby normální, pak postavy na sebe většinou šeptají, tak, že se nemohou navzájem slyšet, a následně daná zvuková stopa nějakým způsobem zkreslená, aby záměrně nebyla pro diváky srozumitelná (zdá se). Naopak, každé vzdychnutí a vydechnutí je zesílené. Výprava téhle mazanice je ale pěkná, laboratoř vypadá přesvědčivě. Rozplizlost této inkoherentní vizuální sračky byla přesně tak průjmovitá, abych to jen tak tak vydržel. ()