Trans

Historik umění Simon (James McAvoy) pracuje v aukční síni, kde se draží umělecká díla. Spolčí se zločineckým gangem a dohromady ukradnou Goyův obraz v ceně milionů dolarů. Po ráně do hlavy, kterou během loupeže utrží, však zjistí, že si nevzpomíná, kam cenné dílo ukryl. Když k nalezení odpovědi nepomůžou fyzické výhrůžky ani mučení, rozhodne se vůdce gangu (Vincent Cassel) k netradičnímu řešení. Najme hypnoterapeutku (Rosario Dawson), která se ponoří do nejtemnějších koutů Simonova podvědomí. Čím hlouběji postupuje do jeho narušené mysli, tím více je v sázce. Hranice mezi touhou, skutečností a hypnotickou sugescí se smazávají a mizí... (oficiální text distributora)

PavkaHu

Chvílemi jsem se ztrácela víc, chvílemi méně. Jasno jsem neměla ani po dokoukání filmu. Možná druhé zhlédnutí by pomohlo. Uvidím... ()

NagatoPein

Wow. Lepšie než Počiatok. Nie svojou veľkoleposťou, pretože tou tento žánrovo podobný film Inception neprekoná, ale niečím odlišným. Na nič sa nehrá, herecké role podané poctivo,zápletka zapletá v neskutočných dimenziách. Ako veľmi sa dá človek hypnózou ovládať? ()

jarkametelka

Vizualne bezchybny snimek.Trochu obcas zadrhne prvni hodina filmu,protoze jakmile se dostane do hry Rosaria,snimek sice nepostrada smrnc,uz kvuli jeji zivocisnemu sex-appealu,ale hypnoticka sezeni pusobi trochu natazene a zdlouhave,nejsou totiz az tak propracovane zakomponovana do deje,na ktery se v prvni hodine trochu zapomina...To se vsak neda rici o posledni pulhodine,ktera je opravdu strhujici a fanouskum sokujicich point prinese to opravdove blaho,ktere maji u filmu tohoto typu,tak radi.Kdyby snimek byl kratsi tak aspon o 20 minut,byla by to idealni jednohubka. p.s. me se Rosario jako vyholena moc nelibi,mam radeji,kdyz zustane nejaky ten chloupek. ()

Tobias_Sin

Uznale mručím.. velmi nepředvídatené, otevřené, psychologické drama o krádeži obrazu.. Jakmile se do toho však vloží psycholožka, začne se to dostávat do jiné úrovně.. Dávám rozhodně palec nahoru! ()

Angus250

Zacalo to dobre, ale potom sa to zvrhlo na mis-mas typu kazdy ojebme a dojebme kazdeho, hlavna kurva spi s kazdym... McAvoy-rysavy trulo. Nuda. Zbytocny film. Aspon ze Dawson ukazala holu pindu...A fajcive pery...Za to jedna hviezda... ()

Martyrium

Opäť výborný Danny Boyle. Na jeho tvorbe mám veľmi rád jeho bezprostrednosť a fakt, že je vidieť ako sa pri filmovaní baví a dokáže to pretaviť aj do samotného diela. Trance je zvláštnym filmom, ťažko jasne žánrovo kategorizovateľným, čo mnohí zrejme nedocenia, ale mne to vyhovovalo. Tak isto aj fakt, že film ponúka viacero emocionálnych, až lyrických momentov, no počas sledovania som si nedokázal vytvoriť ku žiadnej z postáv ani len minimálny vzťah. Bolo mi jedno ako dopadne na konci a čo sa s ňou práve deje. Veľmi zaujímavá filmová skúsenosť. Silný moment: Schyľovanie sa k milostnému aktu medzi Simonom a Elizabeth za doprovodu Mobyho "The Day" bolo jednoducho dokonalé. (V mnohom mi to pripomenulo scénu z Lynchovho "Lost Highway", keď Pete prvý krát uvidel Alice - This Magic Moment :) ()

vilis_11

Jak by to mohlo fungovat, když by si někdo dokázal hrát s naší myslí? Také jsem nevěděl čemu a komu ještě věřit, ale jestli mi někdo vybere podobnou psycholožku, jdu. Hlavně když mi nakonec zůstane na výběr kouzelné tlačítko restart. ()

mad.dog

Neskutečný film! Já mám jen superlativy na to, jak se Boyle vypořádal s tak nadupaným a opravdu zvratovým filmem, kde divák musí fakt dávat pozor na to, aby se v hypnotických rovinách neztratil. Bomba! ()

Chucky96

Lehce předvídatelný konec, i když příjemně doplněný hlubší zápletkou. Sem tam bych našel nedostatek, ale jinak velice příjemný a zajímavý film od samého začátku! ()

Sof Raven

Tranz je taktiež jeden z tých filmov, ktorý vás donúti premýšľať o tom, či by sa súhrn tak bizarných udalostí mohol skutočne udiať, no v závere vlastne prídete na to, že to je tak povediac trochu pritiahnuté za vlasy. Celkový dojem z filmu však nie je taký zlý a rozuzlenie je svojim spôsobom zaujímavé. ()

Sejkorka

Skoro 4* , 70%, 3,5 * Výborný scénář, krásně zamotaný, chvílemi člověk pochopitelně nerozená, co je skutečnost a co hypnóza. Je mrtvej, není mrtvej (mluví s ustřelenou půlkou hlavy) , utopil se , neutopil se. Rosario Dawson ukáže vše, tedy ze svých hereckých kvalit, pochopitelně. Hodně si jí pletu s Hillary Swank, která je mnohem úspěšnější (2 Oscary). No a ta mrtvola v kufru to je taky pro fajnšmekry. Vytahovali byste odtamtud ten srolovanej obraz ? Já ne !! ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

08.10.2013

Žádný strach, neplánuje se další stupidní remake komediální klasiky s Peterem Sellersem. Jak si ale jistě vzpomenete, Růžový panter bylo původně jméno vzácného drahokamu. A o třpytivé a zatraceně… (více)