Hele vole, kde mám káru?

Dude, Where's My Car?

Kámo, kde mám fáro?

Komedie / Sci-Fi / Akční / Mysteriózní

USA, 2000, 83 min

• ChewieDC

Teenagerské komedie mám rád. A to docela hodně. Ale co bylo tohle? Zasmál jsem se pouze jednou a to navíc z donucení. Nebylo to vtipné, bylo to děsně trapné a kvůli tomuhle filmu bych se klidně naučil Seana Williama Scotta nenávidět. Dějová linka s postupným odhalováním pravdy co se dělo minulou noc by mohla být zajímavá, kdyby ony události dávaly alespoň nějaký smysl a nezvrhly se do absurdní frašky. Herecké výkony byly to nejtrapnější, co lze ve filmu vidět. Tenhle film je prostě typickým příkladem "odpadu!".(6.2.2003)

Při sledování tohoto snímku jsem nepožil žádné drogy, alkohol ani steak z lamy a přesto jsem se bavil parádně. Důvod jsem ani po důkladném pátrání neodhalil, protože filmy o debilech obvykle pohrdám, ale dva sjetí kreténi s megaoknem mi tentokrát připadali zábavní. Důvodem patrně bude onen převaděč spojitosti, který všem těm jogurtům v ledničce, pštrosím atakům, striptérkám s penisem i homofrancouzákům dával smysl. Že to není možné? Tak si složte rubikovu kostku a uvěříte v Zoltána.(27.1.2014)

• sud

Jedna z těch komedií, jejíž zábava mě míjí dost velkým obloukem.(19.2.2006)

Johny Tráva a Šlukař MC´Prásk ve svém nekončícím pátrání po Převaděči spojitosti. 60 %(15.2.2009)

• Renton

Scénář: Philip Stark .. Poctivá teenagerská kravina o ujeté dvojici mladíků (Sweet & Dude), které se „náhodou“ vykouřil včerejší večer z hlavy. To by ještě šlo, ale bohužel to, co vzápětí zjišťují je jen minimálně zábavné a nakonec dosti tragické.. 25%.(12.6.2005)

• - Původní námět filmu byl napsán pro film s Beavisem a Butt-headem, byl ale zamítnut a nikdy se nenatočil. (DareDeer)

• - Ve filmu zazní dialog: "Dude, where's your car?"/"Where's my car, dude?", který byl použit v komedii Big Lebowski. (Pumiiix)

• - Kára, o kterou v tomhle filmu kráčí, je Renault 5. (Bauer)