Hele vole, kde mám káru?

Dude, Where's My Car?

Kámo, kde mám fáro?

Komedie / Sci-Fi / Akční / Mysteriózní

USA, 2000, 83 min

• ajuska

Myslela jsem s, že to bude další z těch teenagerovskejch komedií, který sice nejsou žádným skvostem, ale když není zrovna co dělat, tak celkem pobaví. To jsem se opravdu hodně spletla. Z Hele, vole, kde mám káru? se vyklubala neskutečně trapná fraška na téma: jak jsme se děsně ožrali a nepamatujeme si, kde máme "káru" ani to, že jsme zničili dům, schovávali kradený prachy od transsexuální striptérky a potkali podivnou sektu a mimozemšťany. Měla jsem co dělat, abych vůbec vydržela do konce, protože koukat hodinu a půl na dva úplný idioty, kteří se buď přiblble tlemí nebo přiblbe zírají, je celkem náročný. Navíc všechny scény, které by snad měly jistý potenciál vtipnosti jsou pohřbený tím, že jsou hrozně prodlužovaný a natahovaný, takže původní vtip je doveden do naprosté trapnosti. A pes, co kouří dýmku? Tohle vážně není můj šálek kávy.(17.1.2006)

Úlet. Naprostý a geniální. Hlášky, které bych tesal do kamene!(20.5.2007)

Tohle je tak naprosto vymastena uchylarna, az je diky tomu paradne vtipna a 90% scenek jsou fakt nezapomenutelny masakry. Navic hlavni hrdinove v podani Kutchera a Scotta sou tak vylizany hovada, ze film naprosto paradne tahnou. Uz jsem to videl hodnekrat a pokazdy me film pobavi.(13.5.2008)

• Renton

Scénář: Philip Stark .. Poctivá teenagerská kravina o ujeté dvojici mladíků (Sweet & Dude), které se „náhodou“ vykouřil včerejší večer z hlavy. To by ještě šlo, ale bohužel to, co vzápětí zjišťují je jen minimálně zábavné a nakonec dosti tragické.. 25%.(12.6.2005)

• Nevada

Jen zřídka hodnotím filmy, které jsem neviděla celé. U tohoto filmu jsem prostě nevydržela. A viděný úsek byl jedním slovem příšerný. Něco tak stupidního jsem už dlouho neviděla.(29.3.2008)

• - DVD obsahuje množství scén, které byly upraveny anebo zmírněny, aby se zabránilo ratingu R. Mezi ně patří převážně "hulení trávy". (Cheeker)

• - Kára, o kterou v tomhle filmu kráčí, je Renault 5. (Bauer)

• - Ve filmu říkal Mark Jessemu a Chesterovi ať mu napíši na jeho webovou stránku, která se jmenovala www.freakincage.com (ve filmu byla přeložena jako www.magorvkleci.com). Stránka byla funkční a na webu byla fotka Marka v kleci. Nyní už není stránka v provozu. (Pumiiix)