Hele vole, kde mám káru?

Dude, Where's My Car?

Kámo, kde mám fáro?

Komedie / Sci-Fi / Akční / Mysteriózní

USA, 2000, 83 min

Kterak dva děsně styloví týpci zahulili a uviděli, že neviděli svoji káru. Jenže v káře byly dárky pro jejich přítelkyně, slibující za ně „překvapení“. „Takže vole, kde je sakra kára?“ „Vím já, vole? Včera jsem se tak ztřískali, že by o naší kocovině mohli natočit fakt hustej biják.“ A natočili... . Předchůdce Zahulíme, uvidíme dějově spíš navazuje na novější film, protože vidíme, jak se Ashton Kutcher a Sean William Scott seznamují s následky jedné – asi fatálně divoké – noci. Potkávají sadu drsně jetých zjevů, jenž jim postupně odkrývají tajemství včerejší noci. A půjde o víc než o zběsilou párty. Snad až o zbytečně moc, neboť konec je tak odtržený od reality, až přestává být vtipným. Ale jinak pohoda, lebeda vole! Plno fajn koček ochotných oddat se „tělesné rozkoši“, agresivní lamy, vlastně pštrosi, kámoš ochcávající akvárium, psychopatický čínský fastfoodový automat nebo společenství uctívačů velkého Zoltora navlečených ve velmi vtipných „vesmírných skafandrech“. Je toho hodně, často je to sranda k puknutí (tetování „dude“ a „sweet“), často trochu primitivní sranda, ale skoro vůbec nuda. Přesto - huliči vedou. 70% Zajímavé komentáře: Visáč, JohnnyD, Eldrick(22.1.2006)

Při sledování tohoto snímku jsem nepožil žádné drogy, alkohol ani steak z lamy a přesto jsem se bavil parádně. Důvod jsem ani po důkladném pátrání neodhalil, protože filmy o debilech obvykle pohrdám, ale dva sjetí kreténi s megaoknem mi tentokrát připadali zábavní. Důvodem patrně bude onen převaděč spojitosti, který všem těm jogurtům v ledničce, pštrosím atakům, striptérkám s penisem i homofrancouzákům dával smysl. Že to není možné? Tak si složte rubikovu kostku a uvěříte v Zoltána.(27.1.2014)

KONTINUALNY TRANSFUNKCIONER najlepsi!(14.10.2012)

„Ešte raz a zmlátime vás.“ – „Hej?“ – „Hej.“ – „Okej.“ Svižná, originálna a pôvabná bláznivá komédia, ktorá sa ku koncu mení na úplne iný žáner – ale sranda je to stále. Úžasne jednoduchý nápad (o dvojici mladých prefetovaných magoroch, ktorí si z predchádzajúcej noci NIČ nepamätajú a teraz sa ich každý pýta na ´prevádzač spojitosti´) funguje takmer na jednotku. Ashton Kutcher a Sean William „Stifler“ Scott sú obsadení do úloh, ktoré im nerobia problémy (najmä Kutcher v podstate iba reprízuje hlúpeho fešáka Kelsa zo sitkomu "Tie roky sedemdesiate"). Mnohé komédie obsahujú väčšinu vtipov v traileri. Tentokrát je ale výsledný 83-minútový film rovnako vtipný, ako (podľa mňa zábavný) trailer. Feťácky pes Jekyll, ázijské občerstvenie, „Nepôjdeme radšej peši?“, slepé deti, pukanie skafandrov... Režisér neskôr nakrútil podobne podarené POFAJČÍME, UVIDÍME.(18.1.2009)

Tak u nas na vesnici se tahle hovadinka stala ze dne na den kultem... A daaaaal? Dal bysme si pro to dosli :))))) Jeste odhalit prevadec spojitosti.. :o)(20.5.2004)