Hele vole, kde mám káru?

Dude, Where's My Car?

Kámo, kde mám fáro?

Komedie / Sci-Fi / Akční / Mysteriózní

USA, 2000, 83 min

• Djkoma

Kravina o dvojci, která zapoměla vše co se dělo. Dva kluci co choděj s dvojčatama, za záadama mají zvláštní krasavice v latexu a před sebou dpoivýny, kteří od nich chtěj něco co prý nemají. Pak je tu jedna sekta, neznámý původ tetování a další kraviny. Pubertální film o ničem.(4.2.2005)

Je to humorné, i když nic světoborného. I když hlašky: Zoltan ... a dál? Jsou minimalně zabavné.(17.12.2009)

• Nevada

Jen zřídka hodnotím filmy, které jsem neviděla celé. U tohoto filmu jsem prostě nevydržela. A viděný úsek byl jedním slovem příšerný. Něco tak stupidního jsem už dlouho neviděla.(29.3.2008)

Při sledování tohoto snímku jsem nepožil žádné drogy, alkohol ani steak z lamy a přesto jsem se bavil parádně. Důvod jsem ani po důkladném pátrání neodhalil, protože filmy o debilech obvykle pohrdám, ale dva sjetí kreténi s megaoknem mi tentokrát připadali zábavní. Důvodem patrně bude onen převaděč spojitosti, který všem těm jogurtům v ledničce, pštrosím atakům, striptérkám s penisem i homofrancouzákům dával smysl. Že to není možné? Tak si složte rubikovu kostku a uvěříte v Zoltána.(27.1.2014)

Nejdříve jsem k filmu přistupoval s jakousi skepsí. Po pravdě řečeno, irealistické huličské komedie a vůbec filmy o nějaké pařbě se mi hnusí (vyjma obou Hangoverů). Mladí ambiciózní Američané prostě neumějí hulit a chlastat a už vůbec to pak převést na filmové plátno. Navíc se mi vždycky vybaví partička už téměř vygumovaných huličů, jak se v záchvatu poslední křeče smějou u takového filmu úplně všemu, včetně titulků a reklam na Nově. Přesně ti, kteří mi i tento film i doporučili. Nakonec jsem ale byl překvapen. Gagy většinou fungovali, a když přistoupíte (musím to tak říct, nedá se svítit) na jejich hru, objevíte docela sympatickou, přitom opravdicky ztřeštěnou, komedii.(3.1.2012)