Procitnutí

• USA Awake
Drama / Mysteriózní / Krimi / Fantasy / Sci-Fi
USA, 2012, 9 h 19 min (Minutáž: 43 min)

Tvůrci:

Kyle Killen

Jason Isaacs, Laura Allen, Steve Harris, Dylan Minnette, BD Wong, Michaela McManus, Wilmer Valderrama, Cherry Jones, Laura Innes, Daniela Bobadilla (více)

Epizody(13)

Po těžké automobilové nehodě, která vzala život jednomu členu z jeho rodiny, žije policejní detektiv Michael Britten (Jason Isaacs) střídavě ve dvou alternativních realitách. V jedné z nich zemřel jeho syn, ve druhé manželka.
V obou realitách řeší jiné případy, v každé z nich nachází jiné stopy. V momentě, kdy z toho má v hlavě parádní nepořádek, kdy se mu oba světy začnou slévat v jeden, zjišťuje, že některé stopy z jedné reality se mu hodí v realitě druhé. (joehot)

hroubek

Procitnutí operuje s dosti originální zápletkou, kterou se snaží ve všech svých 13 dílech pořádně vytěžit.Ne káždá epizoda je skvělá a nezapomenutelná, ale rozhodně to není ztráta času.Občas se stane, že zápletká některých epizod ztráci v jedné rovině tempo a musí to dohánět v té druhé.Naštěstí je v hlavní roli naprosto boží Jason Isaacs jehož výkon s originální zápletkou táhnou seriál do nadprůměrných vod.Bohužel nemůžu opomenout urychlené ukončení seriálu, které nebylo přesně podle mých představ a navíc si takovéto rozloučení seriál nezasloužil.Velká škoda, která zamrzí všechny fanoušky něčeho jiného. ()

L_A_D_A_S

To lepší z letošní seriálové úrody. První díl mi hodně navnadil, i svou trochu komiksovou atmosférou. Kvalita dalších dílů bohužel kolísá od výborných až k průměrným, nikdy ale neklesne do podprůměru. Ve srovnání s Alcatrazem a podobnými bláboly které tento rok také přinesl se ale stále jedná o skvělý seriál. Trochu mi ale mrzí nenávaznost jednotlivých epizod. Tu a tam se něco velmi zajimavého (a zásadního) nakousne a dál se tomu buď nikdo nevěnuje nebo je věc zmíněna až za dalších 5 dílů. *Doplnění: Po zhlédnutí všech 13ti dílů mi mrzí že seriál utli tak brzo, finále bylo perfektně zvládnuté a napínavé. Ve spleti všech blbostí co televize vytvoří byl tenhle skvělý. ()

ghatos

Po čtyřech dílech to vidím tak na 60%. Kriminálka říznutá psychologickým otazníkem má 13 dílů, což je dost vzhledem k tomu, že autor závěr vůbec nepořešil. Vyčetl jsem, o co mu šlo a je to dost alibistické a jednoduché. Žádnou vědu v tom nehledejte. ()

MI-380

Přírůstky do mého seriálového sci-fi top podezřele často nacházím mezi těmi předčasně ukončenými (Firefly, FlashForward, Cestovatel, Procitnutí)... 85% (1287 hodnotících přede mnou je na 77%). ()

Roseinka

Tak jsem si udělala Awake maratón a jsem nadšená. Strašně jsem se bála posledního dílů, který není moc dobře hodnocený, v nejhorším případě jsem totiž očekávala vysvětlení pomocí mimozemšťanů. Seriál ale skončil přesně tak, jak jsem si přála, aby skončil a to se moc často nestává. I když celou dobu jsem se bála přesnýho opaku. Seriál má skvělou psychologii, ta mě na tom bavila snad nejvíc. Hlavního představitele mám ráda ze spousty filmů, takže mě jeho excelentní výkon nepřekvapil. Propletení případů i samotné případy byly hodně zajímavé, nenudilo mě to ani chvíli. Super seriál se skvělou myšlenkou a výborným obsazením. Doporučuju. 8/10 ()

Lenulinka

Hodnocení po posledním díle - "Na tohle že jsem čekala celých 13 dílů? Ale no tak...." Mohla to být klidně pěti hvězdičková záležitost... ()

Arkanoid

Hodnotím za prvých 5 epizód. Seriál, ktorý svoj potenciál paralelných svetov a psychického narušenia hlavnej postavy zahodil v prospech epizódneho riešenia prípadov, ktoré s hlavnou (a nepozeranou) dejovou linkou nesúvisia a venuje sa jej len pramálo priestoru. ()

Prcek008

Po epizodě "Say hello to my little friend" jsem nucen dorovnat hodnocení na plných 5. Seriál, který kombinuje kriminálku s prvky mysteriózna, psychologie a sociálního dramatu si mě naprosto omotal kolem prstu. ()

tom.nosek

První a jediná řada: Zvláštně pojatý krimi seriál se sympatickou hlavní postavou, ač nemám příliš v lásce krimi seriály, k Awake se rád vracím, protože má poutavou hlavní zápletku, chytře se propojující případy a celkově je určený k troše přemýšlení a ne jen k obyčejné konzumaci obsahu. Konec série pak nabírá velký spád, kdy poslední tři díly jsou opravdu parádní. ()

Hanys_

Awake je další důkaz, že i za mořem mají diváci problémy rozpoznat kvalitní materiál, a tak nízká sledovanost poslala ke dnu jeden z nejzajímavějších seriálů posledních let už během první série. Velká škoda - Jason Isaacs si tady střihl šíleného sympaťáka a hlavně poslední 4 díly jedou ve zběsilém tempu (to ale asi hlavně díky tomu, že tvůrci chtěli seriál nějak se ctí ukončit). 8.5/10 ()

Paity

Tohle je zase jednou korunovaná spatlanina. Tohle asi vymýšlel někdo hodně dlouho. Snaha vyrobit za každou snahu nějaký mysteriózní seriál tady dostala dost na frak. ()

showxman

Další vynikající mysteriózní seriál, který se bohužel nedočkal pokračování a byl záhy ukončen hned po první sérii podobně jako FlashForward. ()

SHit4U

Skvělý nápad, skvělá kamera, David Slade je tu hodně znát a samozřejmě všemi chválený Isaacs. Plus obrovská pochvala hudebním skladatelům Klimek&Heil (např. Parfém: Příbeh vraha). Obrovská škoda, že tenhle seriál musel skončit už po 13 dílech. Epizody, kde hlavní hrdina začíná blouznit a odkrývat spiknutí, jsou neskutečně atmosférické - drsná detektivka, až horové halucinace, úzkost, beznaděj.... Proto mi v závěru seriálu proběhlo hlavou: Co kdyby Slade a Isaacs spolu točili Max Paynea? ()

tokyno

Skoro jsem se po shlédnutí prvních dílů nechal odradit od sledování dalšího pokračování tohoto seriálu. Nakonec jsem tento seriál dokoukal a vůbec toho nelituju. Takže pokud máte po prvních dílech stejný pocit jako já, doporučuji tento ze začátku slabší seriál dokoukat. ()