Kapitán Whip Whitaker (Denzel Washington) je velezkušený pilot, kterému sebeprudší turbulence ani nestojí za zvýšení hlasu či adrenalinu v krvi. Když během rutinního letu jím pilotované dopravní letadlo vlétne do mohutné bouře, chladnokrevně ho vyvede do bezpečí, za což si vyslouží potlesk 96 cestujících a šesti členů posádky. Radost je předčasná, letadlu postupně začnou vynechávat funkce, je čím dál neovladatelnější a Whip se odhodlá k šílenému činu – otočí ho vzhůru nohama, což ho má déle udržet ve vzduchu a mezitím se pokusí najít co nejvhodnější místo k přistání. Před rovným pásem louky ho znovu otočí a ve dvousetkilometrové rychlosti sedne na zem. Jako zázrakem přežije 96 lidí. Když se Whip posléze probudí v nemocnici, dozví se, že se stal národním hrdinou. Adorace ale trvá jen do chvíle, než padne klíčová otázka: Co dělal kapitán před osudným letem? V tu chvíli pro něj začíná nový boj. Boj, který nakonec bude těžší než ten, který svedl se živly a neovladatelným letadlem. (oficiální text distributora)

Brain-D

Nic jsem si nezjíšťoval, nic jsme si nepřečetl. Věděl jsem pouze o režii a hlavní roli. Dopadlo to neočekávaně dobře a Danzel Washington si zahrál jednu z nejlepších rolí ve svém životě. ()

zdenny

Jako vždy charismatický Denzel Washington v roli pilota, který se potýká s nadměrným pitím alkoholu. Záměrně nepíši to, co je napsáno v oficiálním textu, protože si myslím, že zde nejde o samotný nosný příběh – tedy o havárii dopravního letadla a následném vyšetřování. Zde jde především o to, jak člověku alkohol dokáže zničit život. Jak ale sám Denzel říká: „Já s alkoholem problém nemám, já mám alkohol rád…“. Někdy ale člověk zajde až příliš daleko. Myslím si, že člověk by neměl dopustit, aby si tahal alkohol i do zaměstnání. To je potom opravdu nezvratný konec. Co se týče závěru filmu, myslím si, že zde to mohl Denzel pojmout trochu politicky. SPOILER: Na otázku vyšetřovatele, zda zesnulá letuška během letu pila, mohl klidně říct, že neví, že do nitra nikomu nevidí, ale že je to možné. Že to prostě nemůže potvrdit ani vyvrátit. KONEC SPOILERU. Jenže závěr prostě musel být takový, aby přišlo (zřejmě nezvratné) morální ponaučení. Film obsahoval i jednu pasáž, o které se nebojím říct, že se vylíhla v hlavě některého z tvůrců krimikomedií. Tou byla pasáž, kterak dávali kluci dokupy namol zdecimovaného Denzela, aby ho mohli přivést k vyšetřování ve stavu, aby nikdo nepoznal, že v noci totálně vybrakoval bar v hotelovém pokoji. ()

dANo

Nebyť tej nadpriemernej (a zbytočnej) stopáži, tak je to fakt skvelý film, ktorý by mohol u mňa ašpirovať aj na plné hodnotenie. Netvrdím, že som sa nudil, ale je treba priznať, že stredná časť filmu je až príliš naťahovaná a nemyslím, že divák potrebuje až toľko času na to, aby si uvedomil, aký má hlavný hrdina vlastne problém... ()

sskrblik

Po technicky zajímavě zpracovaném pádu letadla se dostáváme k jádru pudla. Pudla, kterej není zrovna poslušnej a dělá si co se mu zlíbí. Pokud má takový zdivočelý "pudl" zálibu v láhvi whiskey jen těžko se mu dá odepřít, musí si ji odepřít sám. To se v jistém slova smyslu skutečně stane. Film o hrdinském činu na pozadí obrovského štěstí, ale i zkušeností. Příjemné pokoukání. ()

Unnamed

“Remember, if they ask you anything about your drinking, it's totally acceptable to say 'I don't recall'. - Hey, don't tell me how to lie about my drinking, okay? I know how to lie about my drinking. I've been lying about my drinking my whole life.” Nuda, předvídatelnost a scénář nalezený někde na smetišti. Denzel hrál dobře a bylo tam i pár vtipných scén, ale jinak mě film dost zklamal. 3* ()

svobik

Čekal jsem víc. Let je takový žánrový mišmaš, chvilku je to akční film, chvilku komedie, chvilku drama, chvilku romantika, jako celek ale nepůsobí zrovna soudržně. Spousta postav je vyloženě zbytečných a jejich motivy pouze film natahují na prakticky neúnosnou stopáž. Zkrátit o 40 minut, polovinu věcí vyškrtat a mohlo z toho být super drama. Je to velká škoda, protože Zemeckis v klíčových okamžicích ukazuje, že to v ruce pořád má. 6/10 ()

ghatos

Všechno to stojí na Denzelovi. Dalším pozitivem je výborně natočená scéna v letadle. Zbytek je nevýrazná vata. Občas jsou tam vidět problesky zašlé Zemeckisovy slávy. 55%. ()

Killda

Kvalitní scénář, skvělá kamera, ale bohužel herecky a režijně nedokonalé. Denzel i Zameckis tomu mohli přidat na dramatičnosti, a tak v mých očích tenhle film zůstává průměrným dramatem s velkým, ale bohužel zabitým potenciálem. ()

L_A_D_A_S

Strašně dlouhý, roztahaný film s vynikající první půlhodinkou. Washington hraje dobře ale chová se jak idiot, což by se jeho postavě ještě dalo uvěřit vzhledem k tomu že během filmu asi 100x přestane pít a pak znovu začne.. Okolí se chová divně.. nebo spíš nechová.. Pokud druhý den nepřistáli v Los Angeles mimozemšťani tak nevím proč tisk tak nějak vůbec nereaguje jak bych si na pravděpodobně největší a nejzajimavější událost která se v USA asi stala představoval.. Kapitán si pochoduje po městě a chodí si po návštěvách aniž by ho kdokoliv poznal. Opilej že sotva chodí, tak radši řídí, alkohol v ruce furt, kokain u nosu taky od rána do večera, přítelkyně známá narkomanka, navštěvuje si anonymní alkoholiky a všem je to fuk ačkoliv jeho obličej musí být denodenně ve všech médiích.. Plus naprosto absurdní a komická postava Johna Goodmana která spolehlivě zabije napětí či snahu o dramatičnost.. Na druhou stranu jsem to dokoukal aniž bych se viditelně nudil takže průměrné 3* ()

Myrreczech

Snad první film, na který jsem se těšil od recenze a dal mi přesně to, co jsem chtěl vidět. Velmi silné drama se skvělými herci a výborným scénářem. A jednou sakra epickou scénou s malou lahvičkou na lednici. ()

blackJag

Když si to beru kolem a kolem, jsou mi jasné dvě věci: (1) ve Whipově situaci bych na tuty lhal a (2) je škoda, že Zemeckis za posledních 12 let nenatočil žádný hraný film. 80% ()

Kosmik 1

Největší akce celého filmu přijde hned ze začátku, pak už je to neskutečné drama až do samotného konce. Musím říct, že mi tam malinko něco chybělo. Čekal jsem třeba druhý let práškovacím letadlem (opět pod vlivem) nebo něco jiného, co by film více oživilo. Bohužel jsem i předpokládal, jak to celé dopadne, trefil jsem se přesně a tudíž mé překvapení nebylo na místě. Ale Denzela Washingtona mám rád a opět mě nezklamal. Roli připitého pilota zvládl dokonale a věřil jsem mu každé slovo i každičký pohyb na scéně. A když dá soudruh verbal jen jednu hvězdičku, je mi jasné, že to film musí být nadmíru dobrý. Takže rozhodně ve finále dávám palec nahoru. 75% ()

V.Silver

Začátek příjemně naladil a konec příjemně unudil. Z poměrně slibného dramatu se vyklubala bezpohlavní nuda, která se dala úplně krásně předvídat a její morální resumé bych shrnul do slov "Chlast je svině, děcka, tak si na to dejte pozor - protože opilí sice všechno přežijou a zachrání 96 lidí, které by nikdo jiný zachránit nedokázal, ale pak z toho budete mít ledvá morální dilema. Fakt." 60% ()

Bagr_007

No, jako v Zemeckisův návrat mezi hrané filmy jsem doufal dlouho, ale výsledek je docela rozpačitý. Vlastně bych neměl nic proti nějakému dobrému filmu o alkoholicích, ale tenhle na mě moc nefunguje. ()

Autogram

Film je naozaj iba o jednom lete. Ten je skvostný, tá príprava, sebavedomie pilota, zmätenosť druhého pilota, aj akrobatické kúsky. A bez trochu životabudiča alebo dvoch by to asi nedopadlo dobre. No to je len polhodina a ďalej sa už nedeje skoro nič. Zápletka s feťáčkou na heroíne v prekvapivo dobrom stave je slabá a záver úplne neuspokojivý. Ako dovetok sa dalo čakať len oznámenie o legalizácii kokaínu, ale nič také neprišlo. –––– Silná turbulence, pěkně silná turbulence! Dnes se jídlo podávat nebude. Je mi fajn, je mi fajn, je mi hrozně fajn! ()

JančiBači

Na začiatku to vyzerá na silnú drámu ale je to len plytké a z každej strany moralizujúce. Lietadlo má technickú chybu a hrozí že sa zrúti. Washingtonovi sa síce s lietadlom podarí pristáť (aj keď za cenu 6 -tich životov ale kludne mohli zomrieť aj všetci). No a keďže jeho postava je alkoholik a pije aj počas letu je samozrejmé že má problém a je potrebné si to uvedomiť. A vy sledujete prepálenú stopáž od výborne nakrútenej havárie (napriek obmedzenému rozpočtu si s tým Zemeckis poradil bravúrne) až po Denzelove uvedomenie sa že je naozaj alkoholik.Ak by to bolo ešte dlhšie asi začnem piť aj ja :) ()

lofa

Podle hodnocení zde, mi přijde film drobně podhodnocený. Ačkoliv se může zdát, že film místy působí jako reklama na různé druhy whiskey, vodky či bourbonu, má určitě, co nabídnout. Denzel Washington je neustále v lihu, občas přikrášlený ještě nějakou tou lajničkou, ale role se zhostil mistrně. Navíc když se na scéně objevil jeho osobní "lékař" v podání Johnna Goodmana, musel jsem se smát. Nejtěžší pro alkoholika je, přiznat si, že už je opravdu na konci cesty a pokud chce skončit jednou provždy, musí jít cestou odvykačky,...ano, má to happy end, ale co je na tom špatného. Music: Alan Silvestri, Soundtrack: 1.Barenaked Ladies - Alcohol, 2.Joe Cocker - Feelin' Alright, 3.Red Hot Chili Peppers - Under the Bridge, 4.Cowboy Junkies - Sweet Jane, 5.The Rolling Stones - Sympathy for the Devil, 6.The Rolling Stones - Gimme Shelter, 7.Bill Withers - Ain't No Sunshine, 8.John Lee Hooker fea. Van Morrison - Never Get Out of These Blues Alive, 9.Marvin Gaye - What's Going On, 10.Jeff Beck Group - Going Down, 11.The Beatles - With a Little Help From My Friends, 12.Traffic - Feelin' Alright, Hodnocení: 80% ()

milancecil

Tak to byl vážení opravdu dramatický let, hodně dramatický, tedy, jestli lze takový vzdušný zápas v krajních mezích přežití ještě takto označit, ano, až tak děsivě se vyvinul rychlým sledem nešťastných událostí let vnitrostátní linkou do Atlanty, ale kapitán letadla Whip Whitaker téměř nevyhnutelnou katastrofou hrozící situaci naprosto bravůrně zvládne a dokáže v souboji se stále méně ovladatelným strojem zvítězit, sice za cenu jeho úplného zničení, ale přivede ho zpět na zem, povede se mu alespoň nouzově přistát a zachránit tak život nejen sobě a posádce, ale především pasažérům, sice ne bez řady i těžkých zranění, ale především s tím tak důležitým zachováním jejich životů, ano, stačilo opravdu již jen velmi málo a zprávy toho dne mohly být naplněny výčtem mrtvých, naopak mají důvod stále znovu a znovu oslavovat to těžko uvěřitelné hrdinství jednoho muže, bohužel ale jen do chvíle, než vyjdou najevo i stinné skutečnosti pojící se s postavou toho, tak velmi obdivovaného zachránce, ukazuje se, že to je spíše velmi problematický člověk, v podstatě hazardér, který si váží právě života patrně ze všeho nejméně a tak nám divákům v následujících událostech zpodobňuje velmi přesvědčivě, věrohodně, výborný Denzel Washington v mnoha rozdílných hereckých polohách postavu muže, který prožívá náhle svůj strmý pád jakoby až anděla spásy, z nebes až do pekla zatracení. Opravdu velmi působivě vystavěný příběh pro hlubší zamyšlení, jak vlastně bychom měli vůbec život takového člověka hodnotit, vždyť ač statečný zachránce lidských životů, tak svou povahou vlastně nejen sobě velmi nebezpečný člověk, opravdu vynikající dílo, které mohu jen dalším doporučit, tedy i přes to velmi rozporuplné hodnocení zdejšími uživateli, ale to už je spíše kolorit, než něco, co mne může překvapit. ()

Hollohlaway

Výborný výkon Denzela Washingtona v hlavní roli, kdy je vám až nesympatický, jak realisticky ztvárňuje pilota-alkoholika. Taktéž první část s letadlem je výborná. Bohužel nadměrné zahlcení moralistickým závěrem dost otráví. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

Kdo si zalétá s Denzelem?

Kdo si zalétá s Denzelem?

29.09.2011

Robert Zemeckis konečně učinil rozhodnutí. Věděli jsme, že se po rozpačitých reakcích na své animované pokusy nakonec vrátí k „živé akci“. Byl spojován se spoustou projektů, ale nakonec definitivně… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011