Druhá šance

• USA Hope Springs (více)

Kay (Meryl Streep) a Arnold (Tommy Lee Jones) jsou manželé již 31 let. Po tak dlouhé době není divu, že se z jejich vztahu vytratila ona pověstná jiskra a manželství se propadlo do šedivého stereotypu. Arnold je v manželství celkem spokojený a neřeší, zda by se na jejich vztahu dalo něco změnit k lepšímu. Kay je ovšem nešťastná a chtěla by se s manželem více sblížit, prohloubit vzájemné pouto a mít zase opravdové manželství. Jednoho dne Kay náhodou narazí na knihu renomovaného manželského poradce doktora Felda (Steve Carell), který vede v malém městečku Hope Springs manželskou poradnu. Ačkoliv je to Arnoldovi proti srsti, nakonec přistoupí na Kayin plán a usedne spolu s ní do letadla směr Hope Springs, aby se pokusil vzkřísit vyhasínající manželství. Nastává řada zábavných situací, ve kterých se postarší manželé snaží držet rad manželského poradce, jehož neortodoxní styl je nutí dělat věci, které jim nejsou vždy po chuti, ale podle něj prý pomáhají. Po nějaké době si Kay a Arnold začínají vést docela dobře a tak jim doktor Feld nastavuje další laťku, kterou je třeba překročit - obnovení manželského sexu. Druhá šance je zábavným příběhem nejen Kay a Arnolda, ale opravdovým obrazem většiny manželství ve středních letech. (oficiální text distributora)

Kopite

Úspechom filmu je viac než z polovice výber hercov pre hlavné postavy, ktorý sa nadovšetko podaril. Tommy Lee Jones a Meryl Streep fungujú ako jedinci perfektne ale čo je dôležitejšie, funguje im to hlavne spoločne. Hrajú to výborne, na plátne im to klape a vo svojich rolách vyzerajú maximálne uveriteľne. Samotný storyline neponúka nič výnimočné ale ani to nie je potreba. Napokon, je to komédia a piplať ju niečím komplikovaným... to by asi nešlo. Výborná zábava, miestami som sa musel pozerať do tmavej zeme aby som nedostal mierny záchvat smiechu. ()

Asdas

Tak ako po čase Tommy Lee Jones vo filme precitlivie tak aj tento film ide do sračiek a stred filmu je priam nudne bolestný .Sledovať manželský pár po 30 rokov manželstva a riešiť ich manželskú krízu zo všetkým čo k tomu patrí to jednoducho nie je film pre moje osobné pobavenie. ()

Dashiella

3,5. Štyri však už nie. Na to sa mi zdá ten potenciál málo využitý. Občas ani ryba ani rak; keď sa niečo dobre rozbehlo, neviedlo to veľmi nikam. A nikdy som si nepotrpela na Meryl, no Tommy Lee Jones je tu fakt něco! Kvôli nemu som aj dýchať prestávala. A Steve je zlatíčko už dlhodobo. ()

ratpile

Skvěle zahrané, místy milé, místy smutné, emotivní dle toho, kolik máte s ústřední dvojicí společného. Vyzněním jinak tuctové a po čase zapomenutelné. ()

MaxForValue

Sklamanie, na celej čiare. Vzťahová konverzačka s minimom potrebného odstupu, priveľmi depresívnym pohľadom,, s nejasnou špecifikáciou voči diváckej skupine (mladým to nič nepovie, starší to už prežili). Nevýrazná dvojica Streep, Tommy Lee Jones a úplne neviditeľný Carell. Film, ktorý sa tvári maximálne civilne, zo života, no vo výsledku nepovie absolútne nič, na čo by človek neprišiel aj sám. Hlavná pointa filmu, rovnako ako celý film, pôsobí tak nejako zmätene. Byť na pozícii Jonesa pôvodný Jeff Bridges, šlo by to možno lepšie. ()

Alca

Perfektní hlavní představitelé, již tradičně. Perfektní režie, po Marley a já se Druhou šancí z Davida Frankela stává můj (skoro) nejoblíbenější režisér. Perfektní vývoj. A Tommy Lee Jones je super, když je nabručený. Hvězdičky dolů dávám spíš kvůli drobnostem: půlku proto, že jejich poradce pořád sedí jako na fotbale, druhou půlku kvůli tomu, že mě tenhle film rozesmutnil. A jednu celou hvězdičku proto, že hudba mi neseděla. Sice obsahově odpovídala, ale myslím, že by bylo ku prospěchu, kdyby to nebyly tak "profláklé" písničky. ()

Honsik

Viděl jsem to s dabingem, za což se filmu omlouvám. Chemii mezi hlavními postavami jsem bohužel nepostřehl, byla to pro mě ukrutná nuda, neustále jsem sledoval stopáž, kdy už bude konec. Ve 30. minutě jsem usnul, posléze si to vrátil, abych vydržel sotva do 60. minuty.....a opět zářez. Nakonec dokoukáno, ale film mě vůbec nebavil. Sorry, slabé dvě hvězdy:-( ()

Mr.nachos

Moje srdíčko se tetelí nad Meryl Streep a Tommy Lee Jonesem. Chci víc takových pohodových, odpočinkových filmů u kterých se můžu těšit z bravurního obsazení a jejich výkonů. Co do příběhu, je to milé, pravděpodobně se v tom hodně lidí najde (samozřejmě jiná věková kategorie), ale styl, jakým je to vedené, je nenásilný i přes hodně otevřené dialogy o sexu. Rozhodně si to dle mého zaslouží více pozornosti, protože ne každý z nás je schopen se se situacemi poprat s takovou grácií jako hlavní představitelka. A ruku na srdce, kdo z nás by takového chlapa doma snesl? ()

Berry0153

Rozhodně nedoporučuju shlédnout někomu, kdo čeká jen zábavu. Je to film o životě, takže se dočkáte i spousty nudných a táhlých scén. Ale o tom to je. Nikdy člověk není jen nahoře. A i když jsem právě podle traileru čekala víc srandy, nakonec jsem dostala příjemný pocit z toho, že v životě není nikdy nic úplně ztracené. 70% ()

saolin

Velmi podařený film, který velmi výstižně vystihuje problém letitých manželství. Výborné herecké výkony jak Meryl tak Tommyho. ()

jafuska

Meryl Streep zaválela jako obvykle, neustále dokazuje, že i když je na ní vidět stárnutí, přesto jako herečka je stále velmi kvalitní je zde přesně ukázáno, když nefunguje manželství dát se do rukou odborníků a ono to může vyjít, vrátit se o kousek nazpět a poznat sám sebe, kde jsem udělal chybu a snažit se vše napravit, i když cesta nemusí být lehká, ale stojí to za to, a ve filmu je hezky ukázané, že člověk se nemusí bát a stydět vyhledat odbornou pomoc, když je šance zachránit manželství, jako tomto filmu, ()

gicous

Spousta upřímných a pravdivých dialogů o manželství vyřčených ústy třech výborných herců. Hope Springs vyjevuje ve své ryzí podstatě pravdu o manželském svazku a tou jest, že je to někdy až neskutečně těžká práce udržet vztah dvou lidí neustále v chodu. Je to film intimní, nekomediální a pro mně lehce depresivní, ale neustále velice otevřený, odvážný a upřímný. Myslím, že se vám bude líbit v závislosti na vašem věku a délce manželství. Pro ty starší může sloužit jako nástroj účinné sebereflexe. Naopak pro ty mladší jako návod, čeho se vyvarovat a nebo ještě hůře proč do manželství vůbec nevstupovat. ()

mirkath1

Tak přemýšlím, že T.Jonesovi věk vůbec neubral na sexapílu a Meryl je super jako vždy. Tahle dvojka nemůže zklamat :) ()

zuzzuli

3 hvězdičky dávám možná, i tím, že tenhle film není pro moji věkovou kategorii. Začátek byl svižný, vtipný, ale prostředek filmu byl alespoň pro mě celkem nezáživný a nudný. Meryl Streep a Tommy Lee Jones jsou, ale skvělý herci, kteří tomuto filmu dali svůj šarm a tak se i přes nudné části dalo na film koukat. ()

Zadri

Herecký koncert Streepové a Jonese orámovaný pro mnohé aktuálním tématem. Takovéhle filmy mají smysl, protože pokud máte někoho, komu byste chtěli nebo měli prokázat lásku, pak je tento film skvělým apelem k tomu, abyste nelenili a své lásce život zpříjemnili. ()

Syna.1990

Možná je to věkem, ale Druhá šance s Brucem Willisem mi byla mnohem blíž. Třeba časem najdu nějaké zalíbení i v tomto filmu, ale zatím mohu říct, že Hope Springs je pro mě jen průměrným snímkem. 65% ()

Blenny

Nenáročná, snesitelná oddychovka pro starší a pokročilé, lepší ve vážných momentech, než v těch odlehčených. Bylo by to na dvě, ale jednu musím přidat za excelentní výkon Meryl Streep. Ta je k sežrání každou vteřinu. Značná vada na kráse, ale to je můj osobní problém, je Steve Carell v roli manželského poradce, protože ten člověk mě sere kdekoliv a kdykoli. Tady se alespoň dementně nepitvořil. Mohlo být i podstatně hůře. ()

subic

Moji rodičové jsou sice trochu mladší, ale tyhle 2 bych za rodiče klidně bral. Tyhle 2 mám prostě rád a proto nejspíš nemůžu být objektivní. V US se řeší spousta věcí jinak než u nás na východě. Otázkou je, jestli tento snímek náhodou nerozmluví vstoupit do chomoutu dosud nesezdaným párům. Snad ne. V každém případě to stojí za zhlédnutí, protože v tomhle se najde snad každý, ať už je ve vztahu 7 let nebo 31 let. 70% ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012