Druhá šance

• USA Hope Springs (více)

Kay (Meryl Streep) a Arnold (Tommy Lee Jones) jsou manželé již 31 let. Po tak dlouhé době není divu, že se z jejich vztahu vytratila ona pověstná jiskra a manželství se propadlo do šedivého stereotypu. Arnold je v manželství celkem spokojený a neřeší, zda by se na jejich vztahu dalo něco změnit k lepšímu. Kay je ovšem nešťastná a chtěla by se s manželem více sblížit, prohloubit vzájemné pouto a mít zase opravdové manželství. Jednoho dne Kay náhodou narazí na knihu renomovaného manželského poradce doktora Felda (Steve Carell), který vede v malém městečku Hope Springs manželskou poradnu. Ačkoliv je to Arnoldovi proti srsti, nakonec přistoupí na Kayin plán a usedne spolu s ní do letadla směr Hope Springs, aby se pokusil vzkřísit vyhasínající manželství. Nastává řada zábavných situací, ve kterých se postarší manželé snaží držet rad manželského poradce, jehož neortodoxní styl je nutí dělat věci, které jim nejsou vždy po chuti, ale podle něj prý pomáhají. Po nějaké době si Kay a Arnold začínají vést docela dobře a tak jim doktor Feld nastavuje další laťku, kterou je třeba překročit - obnovení manželského sexu. Druhá šance je zábavným příběhem nejen Kay a Arnolda, ale opravdovým obrazem většiny manželství ve středních letech. (oficiální text distributora)

blackJag

Nevím co za debila dělal k tomuto filmu trailer, ale stává se to evidentně nějakou normou - z dramatu dělat komedii. Je to dobře zahrané, bez debaty, ale téma filmu pro mě nebude minimálně 30 let aktuální, takže mě to ani moc nebavilo. Po uplynutí expirační doby svého tělesného chrámu přijdu svůj názor třeba zrevidovat. 60% ()

Killda

Nic víc než trapné a nudné důchodcovské porno. Žádné výrazné herecké výkony a nenechte se zmást obsazením. Půlku filmu strávíte s hrdiny v léčebně a zbytek materiálu je tak ubrečený a pesimistický, že ze stárnutí mám teď větší mindrák než kdy předtím. Ale obdivuji se za to, že jsem film dokoukal do konce. ()

Casablanca

Oba aktéři působí přirozeně, kino se bavilo... Žádné vyumělkované stáří, žena, co by si hrála na mladici nebo muž, co by běhal za milenkami a dokazoval si svou mužnost a sexuální výkonnost. ()

Hollohlaway

Vynikající Tommy Lee Jones ve filmu o roztomile starosvětském páru, řešícím manželské problémy. Komedie plná úsměvných situací, a vysloveně milých trapasů postarší dvojice. Bohužel děj je průhledně konstruován, a části neřešící vztah a něžnosti, ale vysloveně sexuální problémy včetně poloh a orgasmů, jsou místy až trapné. ()

MichelSmith

Príbeh o manželoch v pokročilejšom ,ale stále produktívnom veku, ktorý sa tolerujú,nehádajú sa,manželka chystá každý deň vajíčka zo slaninou,ale predsa tam niečo chýba... žeby zalúbenosť? Ano presne tak a Kay(M.Streep) to tuší a chce opäť rozdúchať ten zhasnutý plamienok,ktorý ich hrial v mladosti... Problém je v tom že Arnold(T.L.Jones) je už na oko unavený,stereotipom otupený...skrátka tipický muž v jeho veku. No Kay má stále rád a tak nemá to srdce ju nechať ísť samú za doktorom Feldom známim manželským poradcom aj ked zväčšej časti asi sexuologom a tu sa začína sranda! Ako sa ukáže vzťah môže zachrániť iba sex,takže vznikajú vtipné situácie,ktoré obohacujú štavnaté a intímne dialogy... Bavil som sa aj ked priznám,že neustále bavenie sa o sexe a jeho potrebe v tomto veku my prišlo trochu prehnané a miestami,ale len miestami sa objavili náznaky trapnosti,no film ako celok zanechal vo mňe pozitívny dojem a to hlavne pre tú nehu a pocit že ked chcete a máte sa radi nikdy neni neskoro vrátiť veci späť , byť opäť štastný,naplnený ,znovu si vážit život a srat na všetko! ()

jenik71

Vynikající ! Ne sice film jako celek, ale herecký výkon obou hlavních představitelů. Těm dvěma bych klidně zbaštil, že spolu opravdu žijí a prožívají manželskou krizi. Meryl a Tommy jako kdyby k sobě patřili. Jak já jim fandil, aby po tolika letech manželství zase k sobě našli cestu ... I přes bezchybné herce mi tam ale chybělo ještě cosi víc. Nevím přesně co, ale lepší hodnocení neudělím. Možná bych tento film ocenil jinak, kdybych byl o nějaký ten rok starší. To bych možná jednu hvězdičku přidal. ()

upson

Tommy Lee Jones by si za tento herecký výkon zasloužil Oscara. Jeho role jezevce se ztracenými city je velmi zábavná :-D 75% ()

netahlo

Zklamani a ne maly. Meryl hrala presne ten typ, ktery nesnasim a jeste k tomu na jeji pomery nic moc. Tommy Lee byl klasicky dobrej, ale scenar byl natolik debilini, ze to ani on nezachranil. Film uplne o nicem, nuda a nic nez nuda. Manzelska krize je tak ohrane tema, ze to ani jinak nemohlo dopadnout. Holt Valka Roseovych je jen jedna ()

Michelle75

Ne,že by to nebylo ze života,ale nějak mě to neoslovilo. Do pocitů odstrčené a manželem trochu odbývané manželky se člověk dostane docela lehce.:) Jenomže způsob,kterým se to řeší mi moc blízký nebyl. Nejde o to,co Ti dva spolu absolvují,ale spíše o to,že Kay podle mě tlačí až příliš na pilu a jde na to z té špatné strany. To co mě tady ale opravdu baví, je hraní Tommy Lee Jonese,podle mě převálcoval Meryl Streep na plné čáře. Nebaví mě poslouchat ten ukňouraný, přehrávající hlas téhle paní herečky. Kdyby mluvila svým přirozeným hlasem,tak by mě možná ten film ani tak nes.al a soucítila bych s hlavní hrdinkou mnohem více. ()

DavidS.

Tři dekády snídat denně plátek slaniny a jedno volské oko jednomu opravdu zhasí sexuální jiskru, ale protože do prvního infarktu ještě nějaký ten měsíc zbývá, tak proč nevyrazit do půvabné Nové Anglie a nesvěřit se profíkovi na vztahy se svou touhou blowjobu pod stolem při účetní uzávěrce...Pravdivé, ale zároveň tak strašně otravné a nefilmové...Všichni držitelé stříbrných manželských plaket a dražších kovů si klidně jednu až dvě viagry mohou přidat... ()

velkyvezir

Nechápu zdejší průměrné hodnocení, protože ten film je úžasný a Streepová a Lee Jones... no herecký koncert, do kterého zapadne i Steve Carell. Těch 100 minut uteklo jak voda, fakt bomba... a ten závěr v kuchyni... ()

klukluka

Tak tohle fakt nebyl šálek mýho čaje. :( Aniž bych chtěl bagatelizovat problémy stárnoucích Američanů, dějí se i zajímavější věci. V životě, natož ve filmech. ()

Kanca

Jsem si jistá, že toto téma je do budoucna pro každého velmi užitečné. Ovšem nebejt opět skvělé Meryl Streep a stejně skvělého Tommy Lee Jonese asi by mě ten film moc nezaujal. Oni dělají ten film filmem...dobrým a vtipným filmem. ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012