Druhá šance

• USA Hope Springs (více)

Kay (Meryl Streep) a Arnold (Tommy Lee Jones) jsou manželé již 31 let. Po tak dlouhé době není divu, že se z jejich vztahu vytratila ona pověstná jiskra a manželství se propadlo do šedivého stereotypu. Arnold je v manželství celkem spokojený a neřeší, zda by se na jejich vztahu dalo něco změnit k lepšímu. Kay je ovšem nešťastná a chtěla by se s manželem více sblížit, prohloubit vzájemné pouto a mít zase opravdové manželství. Jednoho dne Kay náhodou narazí na knihu renomovaného manželského poradce doktora Felda (Steve Carell), který vede v malém městečku Hope Springs manželskou poradnu. Ačkoliv je to Arnoldovi proti srsti, nakonec přistoupí na Kayin plán a usedne spolu s ní do letadla směr Hope Springs, aby se pokusil vzkřísit vyhasínající manželství. Nastává řada zábavných situací, ve kterých se postarší manželé snaží držet rad manželského poradce, jehož neortodoxní styl je nutí dělat věci, které jim nejsou vždy po chuti, ale podle něj prý pomáhají. Po nějaké době si Kay a Arnold začínají vést docela dobře a tak jim doktor Feld nastavuje další laťku, kterou je třeba překročit - obnovení manželského sexu. Druhá šance je zábavným příběhem nejen Kay a Arnolda, ale opravdovým obrazem většiny manželství ve středních letech. (oficiální text distributora)

kverula

Intimní pohled do života šedesátníků. Velice otevřený scénář, při kterém jsem se dokázala začervenat. Oba herci hráli úžasně, Meryl tentokrát v rolu domácí puťky, která pro manžela (a manželství) udělá cokoliv a Tommy Lee Jones v roli klasického "chlapa-manžela". Ačkoliv přeji happy-endům, nevěřím jim. A zde se zas ukázala Amerika se vší parádou. O komedii bych nemluvila, v kině nás bylo pět a půl a z toho většinu tvořili senioři, kteří brali téma velice vážně. Pochopila jsem. ()

Stuck

Ostatní v komentářích již vše napsali, ale mě přišla zbytečná délka..a hlavně ten vrchol kdy TM Jones dojde k vlastnímu přeměnění- nelze poznat jak k tomu dospěl. Co ho přimělo opět milovat svoji ženu a jak si poručil, aby ho fyz. přitahovala..co se v něm zlomilo? Škoda.Takže film jen mluví, ale žádný návod vám nedá... Přesto to za 4 hvězdy stojí ()

Akyno

Nudne, nezazivne, zbytocne. Citil som sa trapne ked som mal sledovat pokusy ludi v takmer dochodkovom veku o sex. Sledovat nejaku nestastnu prestarnutu pani s nechutnou fistulovou, ktora je totalne dojata z gicovych darov, sperkov, vecere, drahej hotelovej izby. A cela pointa jej nestastia tkvie v tom ze sa nudi, neznasa stereotyp a caka kedy ju jej stary poriadne ... Sorry, nic zabavne som tam nenasiel....BOHUZIAL to sa nedalo povedat asi o 15 pipindach v kinosale, ktore sa rehotali a chichuuuuuuunali uz od 10 sekundy filmu az dokonca....a presne takou nechutnou fistulou ako Meryl Streep v tom filme....chel som si vyskriabat oci a do usi si narvat stuple. Nieco tak zbytocne som uz dlho nevidel. Ak divakom pripada zabavne sledovat stereotypny zivot dvoch heterosexualnych manzelov budiz...ja som lutoval kazdy cent za vstupne. ()

Rodriguess

Povinny film pre pari co to myslia vazne. Ja som si to s priatelkou pozrel a sme sa aj nasmiali aj poučili. Streep a Jones boli vo svojich rolach neskutocne paradny, obcas som mal aj nervi na Jonesa ako sa spraval :) ()

fafejt001

VÝBORNÍ OBA HLAVNÍ PŘEDSTAVITELÉ ZTVÁRNILI ASI 80% MANŽELSTVÍ V TOMTO VĚKU . SKORO KAŽDÝ SE TAM NAJDE . V ŽELEZNÉ LADY BYLA VINIKAJÍCÍ A ZDE Z JINÉHO SOUDKU ROVNĚŽ SKVĚLÁ . TAKŽE MOHU JEN DOPORUČIT . ()

Nicole32

Skvelá herecká trojka. Meryl je úžasná, Tommyho občasné xichty stoja za to a Steva vždy poteší vidieť aj v nejakej inej ako čisto komediálnej úlohe. Tento film je špeciálny preto, lebo aj napriek tomu akej téme sa poväčšine venuje tak nikdy nepôsobí vulgárne a to sa mohlo veľmi ľahko stať. ()

Hookins86

Tommy byl neskutečnej bručoun, to musím uznat a to jsem chlap a občas jsem si říkal, že doufám, že takovejhle nikdy nebudu. Někdo se v tom může vidět a nic s tím nedělat (a ztratit svou lásku), někdo se v tom může vidět a něco s tím dělat ( a zlepšit tak vztah) a někdo to může vidět tak, že takovej nikdy nebude. Zbývá si odpovědět, co je lepší... ()

david666

Sice už nejsem nejmladší ale totuto filmu jsem asi ještě nedorostl. Bez skvělých herců by tou mě totiž nebyl ani průměr. Ale Meryl s Tommym si tady střihli starý pár excelentně. ()

Ricko

Jako zas tak jsem z toho nadšenej nebyl. Je to koncert tří herců: Tommy Lee Jonese, Meryl Streep a Steva Carella. Nejlepší z nich bezkonkurenčně první jmenovaný :) ()

jopal

Myslim ze s tymto problemom zapasi viac-menej kazde dlhsie manzelstvo, ale popasovat sa s nim po 60, to chce riadnu davku odvahy. Zabava a vykony neskutocne. ()

rigby

Velmi příjemný komorní film o pokusu obnovit vyhaslé manželství. Mezi oběma představiteli hlavních rolí to jiskří, a ačkoli nefunguje, tak po herecké stránce to úžasně funguje. Jen závěr se mi zdál až moc optimistický, ale vlastně to byla ta pravá tečka za tímto pozitivním filmem. ()

CaptNemo

Starší brácha této komedie, který šel u nás pod názvem "Nějak se to komplikuje" dostal ode mě jasnou 5 - Meryl mezi Alecem Baldwinem a Stevem Martinem září jako drahokam. S omšelejším Tommy Lee Jonesem je i celý film takový omšelejší. Setkání těch dvou určitě stojí za to, jen by si od scénáristky zasloužili víc situací, které si bude divák pamatovat. Tohle nějak tak proletělo... Příjemných 70 %. ()

ariari

za 3 hviezdy.... ja neviem, asi odboj práve pre to podsúvanie , že takto to medzi manželmi vyzerá...ale ani náhodou, možno je to skôr zobrazenie akejsi štatistickej priemernosti. U nás doma aj po rockoch ..humor, paradoxy, priateľstvo ., znova humor, doprajú nám ho hojne naše mladé vystrelené šípy, dobrodružstvo..výborne to nazývajú Gréci...oni tvrdia, že v manželstve "robia lásku" po celý život a nemyslia tým erotiku. AK sa "nudíte" skúste trebárs geocaching :-), a byť jednoducho priateľom komukoľvek, manželku, manžela nevynímajúc- ()

zodiak217

Nuž čakal som podstatne viac. Maryl Street v hlavnej úlohe moderného filmu kde podľa mňa mala pôsobiť viac sexy a zvádzavo ako keď ju obsadili k Alec Baldwinovi, nepamätám si už názov tej snímky, no viem že na mňa pôsobil o level vyššie ako tento počin. Celý čas som čakal, že to pôjde úrovňou, vtipom, šarmom a zvodmi Maryl hore, no ono to nejako tak stagnovalo. Chápem, že celý príbeh bol postavený na manželskom páre v strednom veku, ktorý prežíva krízu, ale až takto staticky, no neviem, neviem. Pre mňa to bol len priemer i keď by som veľmi rád dal vyššie hodnotenie, pretože mám Maryl rád a viem, že vie byť poriadne divoká a sexy zvodkyňa, pôsobiť šarmantne no pritom nie tak lacno. Buď to tak dobre hrala alebo jej úloha nesadla. Čo už niekedy má človek väčšie očakávania ako samotný film prinesie. ()

`barocco

Skusenost je neprenosna, povedal mi onehda raz moj dobry kamarat. O niektorych veciach si jednoducho clovek mysli ze im rozumie a potom ked ich sam zazije zrazu pochopi ze im vobec, ale vobec nerozumel ... Pre manzelov nielen v rokoch tento film povinna jazda. A kto sa chce poucit, ten sa pouci.. ()

Stormerians

Pro nejmladší generaci to asi zrovna nebude, ale je to krásný film. Pohladil na duši, trošku rozesmál, trošku rozesmutnil. A tak to má být. ()

kolodej1

pro mě dost průměrný film, na který hned po shlédnutí zapomenu. Sledovat Streep, jak v pokročilém věku představuje ženu, která se učí základní sexuální úkony, to bylo dost útrpné. Vůbec mě dost překvapilo, že celý film byl prakticky jen na téma sex. Ano, herci v hlavních rolích byli výborní, ale to samo o sobě nestačí. A taky se domnívám, že ve skutečném životě by to bylo poněkud složitější než ukazoval film ()

kolly13

Jones v romantickém dramatu? Jsem příjemně překvapen. Jones ve dvojici se Streep řešící sexuální obtíže? Skoro nemožné. Leč, funguje to. Efektem je zde vykreslení předlouhého vztahu a vcítit se do něj posouvá diváka do vyšší perspektivy. PS: zbaví se Carell někdy jha Kanclu? ()

bonovox

Príjemné prekvapenie. Meryl s Tommym sú perfektní a celkové vyznenie z filmu je tiež veľmi poučné do života. ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012