Edmond Vidal známý také jako Momon, vyrůstal v chudé cikánské osadě, odkud si odnesl smysl pro rodinu, neochvějnou loajalitu a hrdost na svůj původ. Nejvíce ho ale posílilo přátelství se Sergem Suttelem, s nímž poprvé okusil vězeňský život, navíc pro něco tak banálního, jako je krádež třešní. Oba se nevyhnutelně zapojí do organizovaného zločinu, a tak vznikl gang Lyonnais. Stávají se nejznámější ozbrojení lupiči počátku 70. let minulého století. Jejich nezadržitelný vzestup skončil až v roce 1974 velkolepým zatčením. Dnes je Momonovi takřka šedesát a rád by na tuto část svého života zapomněl a žil jen pro děti, vnoučata a svou ženu, ale jak sám ve filmu říká: „Člověk vězí ve svém těle a ve své duši svou minulostí, a ona nás stravuje, až nás zničí…“ (Česká televize)

Bragi66

Cikánský gangster osvobodí z vězení starého přítele, ale ukáže se, že to byla několikanásobná chyba. Dobrá gangsterka, kterou lze směle přiřadit k tomu lepšímu, v tomto žánru bylo natočeno. Akorát že to šup do minulosti, šup do současnosti a pak šup do dětství tady poněkud nekoncepčně trhá děj a nepřináší mnoho nového. Přesto je to řízná dobře natočená gangsterka. ()

Hombre8

Drsný a nechutný. Tahle posedlost násilím je fakt úchylná. Dvě hvězdy za filmové řemeslo. Jinak se na to dívat nedá. ()

Miskindoma

Můj komentář opět nebude pro některé erudované milovníky filmu objektivní, ale já prostě Olivierovi fandím, jeho filmy mám rád a dávám mu pět hvězdiček. Takže výše uvedení, neblinkejte mi do pošty, nebudu oťukávat klávesnici abych se vám snažil vysvětlit, že si každý může hodnotit jak chce. Marchal opět použil své oblíbené ,,založeno na skutečném příběhu,, doplnil to skvělým obsazením a přeskočil příběhem na druhou stranu zákona. I když v jeho filmech je asi jedno jestli je hlavní hrdina lump nebo polda. Dík za titulky topr harley. ()

Major776

Skvělý gangsterský film se všemi zásadními atributy, které patří do světa zločinu. Atmosféra filmu i děj je opravdu vyjímečně dobře zpracován. Střídání časů minulých i současných je velmi precizně namícháno a tak se divák může nechat unášet dějem a "kochat" světem gangu. ()

BREDKA

Dlouho ( 3 dny ) jsem uvažoval jestli 3 nebo 4 hvězdičky a je to tak napůl. Nakonec volím variantu lepšího ohodnocení ... a vlastně pro to nemám ani žádné racionální vysvětlení. ;-) ()

Upswing

Absolútna spokojnosť. Gangsterka s guľami aj keď cigánskymi. Francúzi proste "umí". Škoda že si vo filme nestihol zahrať skvelý Bernard Giraudeau, ktorý prehral v roku 2010 boj s rakovinou ... film mu je aspoň venovaný. ()