Dovedu si úplně dobře představit, jak by tuhle záležitost zmákli Američané. Nasraný gangster by otevřel svou tajnou skrýš, kterou se dá vybavit půl divize, nacpal by ty kvéry do kufru svý velký káry a přímým tahem na branku by voddělal tři sta vostrejch chlapů až k samýmu šéfovi. Od začátku by mu bylo všecko jasný a neudělal by jedinou chybu. Kámoši by ho podrželi a nejmíň pětkrát by mu v akci zachránili život. Nakonec by na tom ještě vydělali všici tak 20 milionů dolarů. Tak na tohle v tomto filmu můžeme s klidem zapomenout. Je to Francie, takže úplně jinak. A jak? No to je třeba vidět...70%(1.10.2012)

"Pokud někdy vyhrají levičáci,tak lidi jako my se záznamem, skončí v táborech jako židé.Oni se tomu snaží zabránit.Najdou pro nás loupeže, my to uděláme a rozdělíme si kořist.A ty peníze částečně financují boj proti levičákům." -Tak nejak to asi funguje i u nas.:) Syrove gangsterske drama o pravych hodnotach a pratelstvi, az do konce.Ikdyz zestarly,stale schopen si stat za svym.Jednou gangster,navzdy gangster.(26.11.2012)

Opäť zjavný rukopis režiséra v príbehu, ktorý sa líši azda ani nie tak pohľadom z opačnej strany zákona, ale skôr divácky atraktívnou biografickou mapou vzostupu šéfa francúzskeho gangu. Marchal si je dobre vedomý, v čom spočíva jeho sila a tak dáva dôraz na početné, výborne napísané dialógy. Zároveň však neponecháva nič na náhode a zvyšok neodbíja, práve naopak - zaobaľuje ho do efektného háva západného štýlu (gradované napätie a presné časovanie dramatickej hudby, kvázi hollywoodsky nádych) a elegantného európskeho rozprávania s prídomkom 18+. Takže nechýba ani vulgárnejší jazyk a brutalita. Charakterní, presne typovo obsadení herci a neskutočne štýlové pasáže zo 70. rokov tiež robia svoje. Veľmi solídna záležitosť. 80%(23.5.2014)

• gudaulin

Bezkonkurenčně nejslabší Marchal, který možná chtěl natočit velkolepou zločineckou ságu po vzoru úspěšných zámořských gangsterek, jenže scénář je uspěchaný, postavy bez charisma, příběh drhne a střídání časových rovin rozhodně není ku prospěchu věci. Celé to navíc nebezpečně směřuje do přehnaně melodramatických poloh, filmová hudba zní jak z argentinské telenovely. Polarizace charakterů na hodné gangstery, kteří důsledně dodržují zločinecký kodex cti a milují svou rodinu, a na ty zlé bez morálky, kteří udávají své kolegy policii a paktují se se zkorumpovanými politiky, je jako ze šestákového románu. Marchal, který má cenné zkušenosti z práce u policie, musí moc dobře vědět, že tak trapně zromantizované vztahy v podsvětí nikdy nefungovaly. Určité gangy fungovaly skutečně na bázi rodinných vztahů, ale to nemělo se zde předvedeným nic společného. Každý kriminalista by se tomu vysmál. Celkový dojem: 35 %.(11.1.2013)

Normálně bych dala nádhernou čtyřku jako vyšitou, ale copak můžu, když je tam charismatický Lanvin? Je jako Connery, zraje jako víno a potkat tohohle chlapa na ulici, otočím se...to je málo, dál to nebudeme rozebírat:-) Takže skvělá gangsterka inspirovaná skutečným životním příběhem Edmonda Vidala. Lidé, jdoucí přes mrtvoly doslova, ale přitom věří na chlapskou čest a přátelství.Lupiči, vrazi, ale i milující manželé a otcové, to vše v jedné osobě. Doplácí na to nevinní, ale i ti se jimi můžou stát....tudíž tomuhle snímku dávám pět hvězd ,protože vzpomínkové retrospektivy mě vůbec nevadily a hudba skvěle sedla, Tchèky Karyo odehrál co měl a cikánské písničky, to je nádhera.Jen si dávejte pozor na přátele, třeba vás také osudově zradí.(21.9.2013)

• - Približne v 56. minúte filmu sa za Edmondom Vidalom (Gérard Lanvin), čítajúcim noviny na ulici, objavia v pozadí dva plagáty k snímkam Splice (2009) a 600 kilo zlata (2010). (fefee)