MINDHUNTER: Lovci myšlenek

• USA Mindhunter
USA, (2017–2019), 17 h 1 min (Minutáž: 34–74 min)

Tvůrci:

Joe Penhall

Předloha:

Mark Olshaker (kniha), John Douglas (kniha)

Hudba:

Jason Hill

Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv, Stacey Roca, Hannah Gross, Joe Tuttle, Cotter Smith, Albert Jones, Lauren Glazier, Michael Cerveris, June Carryl (více)

Série(2) / Epizody(19)

S oběma hlavními hrdiny, agenty FBI, se vracíme v čase do roku 1979. Společně s mladým agentem Holdenem Fordem (Jonathan Groff) a jeho zkušeným kolegou Billim Tenchem (Holt McCallany) se podíváme nejen do věznice, kde jsou vězněni ti nejhorší a nejbrutálnější sérioví vrazi, ale především do jejich hlav – s cílem dopadnout ty násilníky, kteří stále běhají po svobodě. (geklon)

Recenze uživatele janesX k tomuto seriálu (8)

Epizoda 1 (2017) (S01E01)

Bežne seriály nepozerám a pri predstave, že je predomnov devätnásť epizód, dosť trpím hrôzou. Táto prvá časť je podľa hodnotení najslabšia zo série a všetky ďalšie by už mali byť lepšie. To ma celkom povzbudzuje, aby som pokračoval, nakoniec ani táto časť nebola zlá. Zoznámil som sa s postavami. Dvaja pracovníci FBI (školiteľ Holden Ford a agent Bill Tench) začínajú pracovať spolu. Obaja majú čosi spoločné: obaja si prácu nosia domov a všade mimo pracovisko, do baru a možno aj do postele. Takže s postavami som sa zoznámil a zčasti aj s tým, o čom to asi celé bude. A bude to asi dosť ukecané, zatial ma tie keci až tak nenudili (treba len pozorne počúvať) a tá hodinka bola rýchla. 67,5%. ()

Epizoda 2 (2017) (S01E02)

Zdá sa, že veľkým kladom a devízou seriálu bude použitie skutočných mien a skutočných postáv z kriminálneho prostredia a z prostredia sériových a iných vrahov. Holden a Bill dostanú povolenie popri ich turné s prednáškami po Spojených Štátoch navštevovať zvláštnych psycho- a socio -patických väzňov. A tak sme sa stretli s Edom Kemperom a bolo to zaujímavé stretnutie. Ale bavia ma aj psychologické dialógy Holdena s jeho peknou frajerkou, ktorá ho zbalila ešte na začiatku prvej epizódy. Tak ideme ďalej. ()

Epizoda 5 (2017) (S01E05)

Ešte kým sa tu objavoval Kemper a ďalší psychopati, tak ma to ako tak bavilo, no posledné tri diely (hlavne tie dva posledné) mi pripadajú ako vata. Holden s Billom pomáhajú niekde v zapadákove vyriešiť jednu obyčajnú, zdanlivo zamotanú vraždu s presahom na tri epizódy, potom ale jedna postava začne spievať a prípad je vyšetrený a objasnený - čo to teda je, ak nie vata? Už by sa tu hodila jedna hlavná línia, ktorá by držala seriál pokope, trebárs jeden sériový vrah, no neverím, že niečo také začne až v šiestej epizóde. Ale skúsim ešte pokračovať, aj keď nadšený, ako vravím, nie som. ()

Epizoda 7 (2017) (S01E07)

Konečne sa odložilo vyšetrovanie nudného prípadu nabok a vrátili sme sa k tomu, o čom tento seriál má byť - k výskumu myslenia sériových vrahov. No aj tak, dve krátke stretnutia vo väznici s vrahom je stále len čosi exkluzívne a zvyšok vyplňuje vata, tentokrát je ňou rodinný život jedného z agentov. Dávam tri a pol. ()

Epizoda 8 (2017) (S01E08)

Konečne jedna epizóda, s ktorou som bol  spokojný od začiatku po koniec. Dosť psychologická časť, možno preto. Jeden z agentov, Holden, má ťažšie dni v práci a ešte aj v súkromí, očakávam, že v najbližších dieloch príde satisfakcia. Mohlo by to byť ešte zaujímavé, len škoda, že až teraz. Ešte včera (po šiestej časti) som musel sám seba presviedčať, že aspoň tú jednu sériu by som dopozerať mal, keď som došiel až sem. Tak ešte dva diely. ()

Epizoda 9 (2017) (S01E09)

Seriál pred koncom série mierne zvyšuje na obrátkach a dokonca sa ďalej rozvetvuje (to je ale trúfalosť). Zaujímavý rozhovor s ďalším zabijákom. Posledná časť bude musieť byť sakra dobrá, ak bude chcieť všetky vetvy dotiahnuť, tak dúfam, že nič neostane nedopovedané. A mám rád mačky, dúfam, že sa jej nič nestalo. ()

Epizoda 10 (2017) (S01E10)

Pozor, spoilery Hmm.. najhlavnejšia postava Holden sa až narcisticky predvedie, keď pri vypočúvaní psychicky zlomí podozrivého a objasní vraždu. To mu ale nechutne zdvihne sebavedomie tak, že sa ho nepodarí schladiť ani jeho frajerke (mojej obľúbenej postave). Hrebienok jeho pýchy mu pristrihne (povedal by som že úplne odstrihne) až veľký Ed Kemper. Nečakaná scéna. Pre mňa asi najlepšie dialógy série. Čo ale nechápem, sú všetky tie nedopovedané vetvy a vetvyčky. Má to byť nejaký psychologický ťah, aby som začal hneď s druhou sériou? A dopovie sa to tam, alebo sa opäť nechám oklamať? ()

Epizoda 1 (2019) (S02E01)

Asi najslabší diel z doterajších jedenástich. Snaží sa to byť za každú cenu cool, oukej .. ale väčšina dialógov pri tom pôsobí veľmi neprirodzene, jak keby vám doslova čítali každú vetu z knižky (nie každá kapitola v každej knihe sa stopercentne vydarí). Ďalšia vec je, že za 50 minút sa nestalo nič, celý čas sa prešľapovalo na jednom mieste, len samé blá blá blá.. Tento diel by sa vošiel do desiatich minút, aj to by už nudilo. Dávam si definitívne pauzu, možno a asi (a zrejme) takú, nenávratnú. 45%. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

23.02.2023

David Fincher dotočil svůj nový film

David Fincher dotočil svůj nový film

31.03.2022

Tradičně si režisér David Fincher (Sedm, Zodiac) mezi svými filmy nechává pár let rozestup, oblíbený tvůrce teď ale naštěstí fanoušky na svůj další projekt po poněkud úzce zaměřeném Mankovi nenechá… (více)

David Fincher odhalil nový projekt

David Fincher odhalil nový projekt

14.10.2021

Tajemný tweet stránky Netflix Film tento týden nalákal filmové fanoušky na nové oznámení od režiséra Davida Finchera (Sedm, Zmizelá). Spekulovalo se o třetí řadě Mindhuntera, případně filmovém… (více)