Báječný hotel Marigold

• Slovensko Báječný hotel Marigold (více)

Evelynin muž zemřel poměrně nedávno na infarkt. Evelyn mluví se synem o tom, že je nutné prodat dům a splatit otcovy dluhy, nechce k synovi na dožití. Graham nesnáší večírky a je pozván na rozlučkovou party za zesnulého soudce. Graham z večírku odejde s tím, že přišel jeho den. Douglas a Jean kupují nový dům, při tom se pohádají. Norman má rande naslepo s Judith. Ona lhala o svém věku, on také – jemu je ale hodně přes šedesát, zatímco jí zhruba čtyřicet. Madge se pohádá se synem a odjíždí – hledá muže a neustálé hlídání vnoučat jí v tom brání. Muriel se v nemocnici odmítá nechat ošetřit od černošského lékaře. Sestra jí přivede lékaře indické národnosti. Muriel potřebuje novou kyčel. Lékař jí nabídne možnost operace v Indii v rámci pilotního programu péče – v Anglii by musela na operaci čekat i déle než půl roku. Muriel je naštvaná, že musí do Indie, nemá ráda Indy ani jiné menšiny. A tihle všichni odlétají do Indie. Po cestě se seznámí. Návazný let do Djaipuru je ale zrušen, tak hledají na letišti autobus a chtějí se dostat na místo určení sami. Po příjezdu do hotelu Marigold nic nevypadá tak jako na letáku. Hotel je, mírně řečeno, lehce zanedbaný. V některých pokojích jsou dokonce ptáci, chybí dveře, telefony nefungují. Majitel je ale na hotel nicméně patřičně pyšný. Zvláštní pobyt pro tuto poněkud nesourodou společnost začíná... (TV Prima)

Slahy94

Herecké obsazení a exotika samy o sobě nestačí, když máte jednoduchý a docela nudný příběh. Nenáročný film, nejspíše cílený na starší generaci. ()

Essechiel

Po dlouhé době jsem narazila na pěkný pozitivní film navíc s úžasným obsazením. Není to ani extrémně hluboké, ani extrémně vtipné, ale po skončení filmu, jsem měla pěkný pocit z dobře stráveného času. Podle mého perfetkně zvolené obsazení a dobrá katarze, že život nabízí druhou šanci i když už v ní člověk nedoufá. ()

Kodousek

Byla jsem nadšená, nezměnila bych vůbec nic, skvělé herecké obsazení v čele s mojí oblíbenou Judi Dench. Aromatická a opojná atmosféra dnešní Indie, propojení kultur, dojemné, krásné, smutné ... shlédla jsem to jedním dechem, rozhodně skvěle zainvestovaná dvouhodinka. Nechyběl roztomilý Bollywoodský konec s tanci :-) super ()

pichta

Stretnutie rôznych ľudí na silnom mieste. Každý to zobral po svojom. Takto si predstavujem Indiu, ten chaos a ležérnosť okolo. Dej takmer žiadny, suchý britský humor, no i tak to bolo príjemné pozeranie. ()

Pythonator

To bylo tak strašně vtipné, až jsem se za břicho popadal. Nebýt tam Bill Nighy, tak je to o ničem. Jo a ještě ta pěkná Indka to držela nad hranicí snesitelnosti. Jediný opravdu komediální prvek měla na starosti ta rasistická babka. Prostě takové nudné důchodcovské drama, kde nesmí chybět ani dědek buzerant, aby si to získalo patřičnou masu diváků. ()

J.Bonnie

Roztomilý film pro nedělní odpoledne s mými milovanými B. Nighym, M. Smith a J. Dench. Díky nim jsem schopna odpustit i klišoidní milostnou zápletku a naprosto kýčovitý happyend. ()

Choucas

Byl sem v kině suveréně nejmladší divák tohoto filmu, smál sem se jindy než zbytek publika, a spousta věcí mi narozdíl od zbytku nepřišla vtipná. Hmmmm, třeba do toho eště dospěju. Ale jinak je to super film, bavil sem se. ()

vikiii

Hvězdy britského nebe se sletěly do (neuvěřitelně přebarvené a přelidněné) Indie a zde chtěli prožít podzim svých životů, noblesně, zajímavě a daleko od studené Anglie. Každý z nich měl svůj problém a svůj sen, nikdo z nich neskončil, aniž by nezměnil svůj život. Dostatek prostoru umožnil, aby se postava rozvinula a všichni toho využili, zda odkryli i skutečnou část sebe, můžeme jen hádat, každopádně k tomu měli vynikající podmínky. The Best Exotic Marigold Hotel - 75% ()

Montmorency

I když je film plný klišé, s průhledným dějem a happyendem (ani omylem si nemyslím, že by skupinka anglických důchodců, zvyklých na veškerý západní komfort, vydržela v Indii - navíc v polorozpadlém hotelu - déle než jednu noc :-)...... přesto hodnotím vysoko, kvůli hereckému ansámblu, co se tu sešel (Nighy je opravdu výborný!), kvůli pozitivnímu nadhledu, humoru a vůbec optimismu......jenom víc takových filmů! ()

vixina

Tak toto ma dostalo. Sprvu mi vadila chaotičnosť nemála zvolených príbehov, ale akonáhle sa začali vzájomne ovplyvňovať a prepletať v krásnej indickej krajine, nebolo o čom. Skutočne musím pochváliť strihača, pretože to dokázal ukočírovať presne do tej správnej roviny. Okrem trojice Nighy, Dench a Smith, mi nedá nespomenúť Patela. Môj ty bože, svojim prejavom odohral rolu popleteného, rotomilého snílka tak dokonale, že som až nevedela uveriť tomu, že to on bol svojho času Milionárom z chatrče. V jeho vlastnej dejovej linke som si ho obľúbila rovnako ako zvyšok postarších protagonistov, čo by sa mi asi ani nesnívalo. Jedná sa o taký ten "feeling-good movie", aký som potrebovala (a to nie som asi ani ich cieľová skupina), že sa mu nehanbím dať 4*. PS: Odporúčam vidieť v originálnom znení, tá indická angličtina robí svoje. ()

Ollivander

Příjemný film s velmi příjemným hereckým obsazením a indická exotika a Thomas Newman na pozadí k tomu. Hudba (Thomas Newman): 4z5 (80%). ()

JARDAHONDA

Skvělá herecká sestava září v chytré romantické komedii od režiséra filmu zamilovaný Shakespeare.. Film nabídne noblesní zábavu, vtipné dialogy a svěží děj.. Osobně jsem byl spokojen **** ()

Upswing

Osobne mi je bližší typ aktívneho dôchodku a lá "Harry Brown", ale ani táto penzia na indický spôsob nie je špatná. Celkom dobrý oddycháč, Výborná Judi Dench a potešila aj Maggie Smith, ktorú som si dosť obľúbil pri sledovaní "Panství Dowton". Mama bola samozrejme spokojná ... Pre mňa príjemná jednohubka a teraz hor sa na dáky thriller ... :-) ()

vnimat_Krasu

Prudký sešup z hereckého opojení a řady skvělých suchých hlášek do dějového bezčasí, které přespříliš spoléhá na lokace. Chování postav je často k nechtěnému smíchu a režisér jakoby snad do Indie za herci ani nepřijel. Dvě hvězdy se vzhledem k hereckým ikonám zdráhám udělit, ale čistě za scénář a koncepci by si je Marigold zasloužil. ()

Minoka

Velmi dobře zpracovaný indický pokus na restart na sklonku života. Herecké osazenstvo, prostředí filmu, barvy filmu, hudba, charaktery postav - to vše zapadalo. Mladý ředitel, provozní, 1/3 majitel hotelu svým kukučem i darem (slovem pozlatit i staré koště) si dokázal získat ubytované. Samozřejmě, že by to nedokázal bez celkově silného indického prostředí, ale jeho podíl je zcela jistě nezanedbatelný. Milý, příjemný film se silnou atmosférou. Dneska za 4* ()

Katsiki

Kdo dokáže takhle zmršit dabing?? Film solidní, ale prosím zákaz dabingu....hlasy se k postavám absolutně nehodí....kde jsou ty časy, kdy český dabing byl lepší verzí originálu. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson