Na dřeň

• Česko Pachuť krve (více)

Alimu (Matthias Schoenaerts) byl do péče svěřen jeho pětiletý syn, ale se Samem (Armand Verdure) se sotva znají a ocitají se bez domova, bez peněz a bez přátel. A tak se Ali uchýlí ke své sestře Anně (Corinne Masiero) do jihofrancouzského města Antibes. Tam najednou život vypadá snadnější a zalitý sluncem. Ali, muž impozantní velikosti a síly, dostane práci jako vyhazovač v nočním klubu a Sam začne chodit do školy. V klubu se Ali seznámí s rezervovanou Stephanie (Marion Cotillard), která ve vodním parku vystupuje s kosatkami. Ani Stephanie, ani Ali zatím netuší, že každému z nich se vlastní svět již brzy zhroutí a jediné, co je může zachránit, je vzájemná blízkost. (oficiální text distributora)

Hanys_

Bez nějakých násilně dolovaných emocí vyprávěný příběh o dvou lidech, kteří toho na první pohled společného moc nemají, ale protože Audiard umí párovat zdánlivě neslučitelné hlavní postavy jako málokdo, je z toho zase stylová podívaná. Romantika až na kost.. 7/10 ()

patrikus

Tak tohle je velmi silné, není třeba se o tom rozepisovat. ( jen mě trochu bolí oči z té roztřesené kamery ) Rozhodně všem zaručuji, že během sledování filmu budete mít více a více pocit hořkosti a lítosti. VHODNÉ ZVLÁŠŤ PRO LIDI, KTEŘÍ SI POŘÁD NA NĚCO STĚŽUJÍ !!! ()

Gogo333

Moc pěkný příběh. Film mě velice překvapil a získal si mě během chvíle. Chudák Ali zažívá trable, které se na něj bortí, ale vše ustojí a bojuje dál. Stephanie se musí taky poprat s vlastními problémy a nakonec díky Alimu se jí to daří. Moc jim to spolu slušelo a držel jsem jim palce. 80% ()

dopita

Jestliže je hlavní hrdina primitiv kterým pohrdám, mám s filmem problém. Marion Cotillardová hodně zachraňuje (hvězdička navíc), ale i ona hraje dosti zvláštní postavu. Divnej film. ()

kolemjdouc

Příběh který se vám dostane až na dřeň.Tihle dva dostali opravdu od života naloženo ! Někde na internetu jsem se dočetla že Cotillard během natáčení s odhalenýma nohama nosila zelené punčochy s bílými puntíky.Ty byly poté postprodukcí smazány a pomocí grafických triků bylo uděláno zakončení nohou u kolen....Jak jsem koupila tak prodávám. ()

valasek.m

Musím souhlasit, že náš hlavní hrdina je naprosto nesympatický, ale když se tam připlete jeho krásná herecká partnerka, tak spolu tvoří hezký pár ne? Krásný film pro mě 85%. ()

DannyBoy80

MINIKINOKavarna Ostrava, 30.3.2013: Tak to je docela dost drsna romance, rozhodně nedoporučuju jako nějakou romantickou oddychovku. Herecky ok, a z toho typka ještě něco bude. Marion hodně zestárla. Každopádně by mě zajímalo jak to točili. ()

dormouse

Takový francouzský Bohdan Sláma, neboki film o lidech, co mají prostě v životě smůlu. Na rozdíl od české kotliny na jejich straně ale stojí zdravotní pojišťovna. Jak ale, proboha, vyrobili ty záběry zmrzačených končetin? ()

Milodar

Zpomalovačky, detaily, hra se světlem a zvuky. Supersugestivní scény, až z toho jednoho rozbolí pahýl. Dobrý příběh, i když některé věci v poslední desetině filmu už mi připomněly desítky zázraků v jednom filmu od Spielberga. Tím chci říct, že všechno v tomto filmu je uvěřitelné, ale tak nějak málo pravděpodobné. Tak například nevěřím tomu, že by někdo rozbíjel led holými pěstmi. Marion Cotillard chytne už od počátku a Matthias Schoenaerts pobaví díky své nižší sociální inteligenci. Děvčata určitě zaplesají nad jeho přímočarou mužností a pěstmi, které má silnější než nohy (proto s nimi rozbíjí led). ()

iampatrik

70% Těžko se hodnotící drama o mezilidských vztazích a s nimi spojenými životními událostmi není vůbec špatné, pěkně natočené, dobře zahrané a závěr filmů se silnými dojmy, ale v těch spoustě jiných dramat, čím je tenhle snímek něčím lepším, něčím, čím si ho zapamatuju a nezapadne mezi ostatní podobné? Pokud jste milovníci tohoto typu dramat, určitě stojí za to a klidně si jednu hvězdičku přidejte. ()

Disease

Velmi působivé romanticko-rodino-sociální drama, ze kterého by na Severu udělali totální depku, ale na Jihu, stejně jako v tomto případě má film optimistické, ale ne kýčovité vyznění. ()

lucijelucije

Francie, Belgie to jsou filmy s velkým syrovým nádechem. Tyhle filmy mají příběh a je to většiniou příběh vzejitý ze života. Trošku ponuré místy, ale i tak De rouile et d´os vzal za své a věřím, že pro příznivce tohoto žánru, to musela být jednohubečka. Pro mě mohlo být tohle drama trochu šťavnatější a rychlejší, protože já moc pomalým záběrům neholduju. Neumím v nich ocenit tu opravdovost. Proto zůstávám u 3* ()

merit1

Mohla to byť srdcervúca dráma o žene bez nôh a chlapíkovi, ktorý jej napriek vlastným problémom pomáha. A bolo by to trochu sériové a zabudnuteľné. Tu však scenár pracuje s oveľa širším množstvom informácií a dáva priestor nielen analýze obmedzení spojených s invaliditou. Prostredníctvom vzťahu, ktorý je napriek svojej neobyčajnosti obyčajný, ukazuje, že nezáleží na okolnostiach, ale na ľuďoch a momentoch, ktoré by sa dali nazvať osudovými. A ak by toto všetko bolo málo, herecký koncert oboch hlavných protagonistov nedovoľuje skĺznuť do patetickosti a dokonale približuje stav, v ktorom sa ich postavy nachádzajú. Kamera sa nikam neponáhľa a dáva možnosť precítiť okamihy. Najsilnejšie scény sú napokon tie, ktoré sa týkajú bežných činností – relaxu pri mori, sexu, zarábaniu peňazí, otcovstva. ()

Darth Maul

Ali a Stephanie. Dve opustené, stratené a životom vytrápené duše sa snažia nájsť pokoj vo vzájomnom objatí. Cesta za šťastím je však tŕnistá a kľukatá... Francúzsky film De rouille et d'os (Rust and Bone) sa s divákom nemazná. Životné osudy ústrednej dvojice predkladá surovým a krutým spôsobom. Krásne myšlienky ukrýva v mori sĺz, krvi, beznádeje a utrpenia. Protikladné svety hlavných hrdinov nakoniec spojí vnútorná sila, chuť bojovať a potreba vzájomnej lásky. ()

sona123

Výtečný film. Sice nedávno jsme měli možnost vidět Nedotknutelné, ale jsou to jiné filmy, byť mají podobný motiv. Moc se mi líbilo, jak se ve filmu povedlo mít dvě hlavní postavy, zcela rovnoměrně a obě mě zajímaly. Marion byla famózní, je to úžasná herečka a nádherná ženská. Soundtrack taky stál za to. No a ten příběh, to stupňování napětí, ale především poetika, byť vykřesaná ze surových záběrů, to se málokdy vidí. Byla to lahůdka, jakých je skutečně málo. ()

Milky.

Abych se uvedl na pravou míru, vůbec to není špatný nebo nekvalitní film. Natočený je dobře, pár silných momentů má a u JEJÍ dějové linky jsem hodně přemýšlel o životě alespoň v první půlce. Ale jinak se přiznám, že film tak nějak šel mimo mě. Zápletka s kosatkami mi přišla jako hodně účelová shoda okolností a osudy tupého-hovada Aliho mě opravdu nezajímaly (navíc když neustále více a více dokazoval jaký je bezohledný **rák), protože ten člověk byl kokot od začátku do konce a nevěřím, že se na konci trvale nějak změnil díky "téměř-tragédii". Obdivuju ale herectví a ňadra Marion Cotillard, ve filmu předvedla perfektní výkon. Nakonec se ale musím shodnout s kolegou: nejspíš tento film už nechci vidět. A upřímně...příští týden nebudu ani vědět, že jsem jej viděl. ()

Audiard prozkoumává francouzskou společnost

Audiard prozkoumává francouzskou společnost

19.10.2014

V současnosti není ve Francii uznávanějšího aktivně tvořícího režiséra než je Jacques Audiard. V posledních letech nám představil strhující vězeňské drama Prorok a poté nabídl netypickou vztahovku Na… (více)