poster

Em a On

 • Česko

  Baumaxa

Dokumentární / Hudební

Česko, 2011, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • giblma
  *****

  Baumaxu mám ráda. Zpaměti vysolím na počkání takovou dobrou desítku jeho textů. Asi čtyřikrát jsem ho viděla naživo. Se slzou v oku vzpomínám, jak mi kdysi dávno, po koncertě v hradišťském Míru, ukazoval starou občanku, na které je jakožto sedmnáctiletý chlapec a já žila v blažené představě, že sem jedna z mála, která zná jeho pravé jméno (do kruté reality jsem byla uvedena hned během dalšího piva). Em Rudénka si jednou za čas citujeme s mými podobně postiženými kamarády. Dokument šlape. Díky častému rámování v detailech, člověk skoro cítí smrad piva. Dynamický střih háže jednu vtipnou momentku za druhou a vůbec sem si říkala, jak by bylo fajn, kdyby tu Xavi zrovna měl koncert a mohla bych mu po koncertě koupit pivo. Osobně jsem se ani minutu nenudila, ale chápu, že nefanouškovi tohle asi nic neřekne.(MFDF Jihlava 2011)(29.10.2011)

 • kagemush
  ****

  Luboše znám deset let,ale určitě bych nemohl říct,že ho znám.Ani tenhle dokument není o panu Tichém,ánžto nýbrž o talentovaném zjevu Baumaxovi.Což samozřejmě nemusí být jedna (půlitrová) nádoba.To zřejmě pochopil i pan Michálek a byl natolik rozumný (a schopný) ,že nám nenacpal pod nos vyčerpávající mix tichého domova a bouřlivého bau. Zvolenou formou (která sice není nějak kór originální,ale von ten Michálek bude spíš slušný filmař než hyenovitý dokumentarista /třeštíkovci už vědí../ ) skvěle nahodil o čem že ta baumaxstory vlastně je-sranda,sem tam hovno,kecy,kumšt a práce (i když střihačovi jsem občas nerozuměl). A co nám nezprostředkoval rejža (a občas moc hezká kamera),to už obstaral ON (a em). - U mě dobrý,vole.(14.1.2012)

 • Wbcko
  ***

  Jsem zklamaný. Šel jsem na dokument věnovaný Xavieru Baumaxovi, mému oblíbenému zpěvákovi. Místo toho jsem sledoval 87 minut zběsile sestříhaných úseků z koncertů, záběrů na čelní sklo automobilu, doprovázených monologem Em Rudénka a šotů kterak Xavi venčí své čtyřnohé miláčky, respektive turisty (kamarády ze zahraničí? Who knows) - Momenty kdy popisuje svou klasickou angličtinou okolní scenérie patří (bohužel) k tomu nejlepšímu co celý film nabízí. Abych to shrnul, o zpěvákovi jsem se nedozvěděl zhola nic Em sice občas něco povypráví, ale kdo ví co z toho je pravda a co čirá mystifikace. Celkově tedy zklamání. Kdyby byl film točený tímto stylem o komukoli jiném, šel bych s hodnocením asi ještě níže a téměř jistě film nedokoukal.(20.11.2011)

 • snaked
  ****

  Do 23. září ke zhlédnutí zadarmo na dafilms.com.(17.9.2012)

 • blueskin

  vypnul jsem to v momentu, kdy baumaxa s rudenkem jedou autem a rudenko vypráví, kterak jejich přátelství vyrašilo z toho, že si navzájem strkali prsty do zadku a teprve posléze přesedlali na děvčata. v tom okamžiku jsem pochopil, že mi tenhle dokument o skutečném baumaxovi nic neřekne a o sebemystifikační mlhu, kterou kolem sebe vytváří, nestojím.(23.9.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace