Antiviral

• USA Antiviral (více)

Satira na současnou společnost a její posedlost slávou sleduje Syda Marche (Caleb Landry Jones), který pracuje jako pašerák nemocí pro lékařskou kliniku zprostředkovávající posedlým fanouškům patogenní viry a bakterie svých glorifikovaných celebrit. Když je Syd nakažen neznámou formou nemoci, na kterou později umírá jedna z populárních hvězd Hannah Geist (Sarah Gadon), mění se jeho tělo v časovanou bombu, jejíž tikot musí Syd zastavit, než ho dožene nevyhnutelná smrt. (Brousitch)

Pitryx odpad!

Já to přeskákal až do konce. Vydržel jsem to půl hodiny a pak už jsem to jel jak se dalo. Nevím co na tom bylo hororového, asi jsem to někde nechtíc přeskočil. Navíc mi byl hlavní hrdina přímo protivný. Nenašel jsem vůbec nic, co bych mohl dát do krabičky plus. ()

adamix

Námet zaujímavo bizarný ale ako celok film nefunguje a snaží sa zaujať pár nechutnosťami a tou všadeprítomnou bielou. Caleb Landry Jones je pre túto rolu dobrý herec ale po čase už ma ten jeho vyziabnutý feťák Syd nebavil a skôr znechucoval. Cronenberg ml. ide po šlapajách tatka ale vybočuje z cesty možno viac ako on sám za svoju režisérsku kariéru. Vizuálny hnis, pri ktorom si znechutíte skôr ten chabý dej a postavy než tú ich obsesiu voči chorobám celebrít. Za mňa slabota. ()

Facerr

Taaak to byl teda humáč. Taková dekadence, že jsem si u toho málem ukroutil hlavu. Tohle je přitom úplně nová forma zaujmutí diváka. Aniž by se tady odehrával nějakej záživnej děj, koukáte jak přikovaný a říkáte si, jak mohlo tohle vůbec někoho napadnout....no, napadlo a bylo to celý tak nemocný, že jsem z toho málem dostal chřipku i přes monitor. ()

CrazymanM

Bohužel,tohle mě příliš neoslovilo,velmi divné,skoro až úchylné,což jsem pochopil až při titulcích,když jsem narazil na režisérovo jméno!!!Samozřejmě netvrdím,že tom nemělo vůbec žádnou atmosféru,námět zajímavý,jen mi to prostě vůbec nesedlo. ()

wick

Je vidět, že jablko nepadlo daleko od stromu. Brandonův film připomíná 80. léta jeho otce (např. Videodrome), a jestli se něco nedá upřít, tak to je originalita zdařilého námětu a scénáře a snaha odlišit se od mainstreamu, což se mu s Antiviralem celkem podařilo. Jsem zvědavý, jak se Brandon natočí příště, docela se na to těším. ()

ludena

Len jediné ma napadá k tomuto dielu a to "nechutné".Každopádne, má to niečo do seba, psycho filmy ako tento celkom obľubujem, toto ma však až moc zaskočilo . Zvedá se mi z toho žaludek. ()

Yamatosan

Cronenberg - jiný než starý Cronenberg, ale přesto stále Cronenberg. Vizuálně je to velmi výrazně jiné, ale ten typický dojem zvrácenosti, nechutnosti, bizarnosti, je velmi podobný - a velmi podobně dobrý! ()

lui2 odpad!

na CSFD chodím už roky a nikdy jsem neměl potřebu nějaký film komentovat, protože jsem vždy našel komentář se kterým jsem se tak nějak ztotožnil. Ale tento film? to je katastrofa! tady už se musím vyjádřit, protože něco tak úchylného, depresivního, nudného a dlouhého v jednom filmu jsem snad ještě neviděl. Už jenom ten nápad by zasloužil návštěvu nějakého specialisty. Jak někoho může napadnout pěstovat lidské maso celebrit a podávat jej v restauracích? pěstovat nemoci celebrit a prodávat je s tím že si naordinujete třeba opar někoho slavného? ( doufám, že jsem správně pochopil) Když už pominu nápad, tak zpracování je 100x horší. Film mě neskutečně nudil a když ne to, tak při pohledu na hlavního aktéra ( toho opravdu hledali až našli) jsem měl pocit, že na mě jde chřipka nebo podobná sranda. Tento film už určitě nechci nikdy vidět, ale pamatovat si ho musím, abych třeba za 20 let nezapoměl a nedopatřením se na něj znovu podíval! - odpad!!!!! ()

Googooplexer

Celkom dobrý začiatok, ale potom to už išlo všetko dokola a dolu vodou. Vďaka ospalým pohybom a flegmatickému výrazu hlavnej postavykt, oré mali byť spôsobené chorobou, nemali ani dôležité prekvapujúce momenty filmu potrebnú rýchlosť a tak som bol ospalý a flegmatický počas celého filmu aj ja. Ešte veľa vírusov zmutuje, kým Brandon natočí niečo naozaj poriadneho. Nápad sa mi však nadmieru pozdáva, určite by si zaslúžil lepšie spracovanie (Ivan Trojan, Pavel Liška, je to výzva čo poviete?) ()

Rattlanake odpad!

Ani jsem to nedokoukal, takový nesmysl a slátaninu natočit, že se nestydí. Vůbec se na to nedalo koukat, herci, tak to byla filmová katastrofa, děj filmu absolutně o ničem. Obchod s nemocemi možná existuje, ale to co dělo do té padesáté minuty filmu (pak jsem to už vypnul) to nemělo obdoby. Lidé kupovali nějaké buňky s lidma, chřipku, no vůbec to nedávalo smysl, jestli někomu chcete zkazit filmový večer nebo jinou část dne, tak vřele doporučuji. ()

Šíma2

To je dosti úchylný film o masochistickém fetišismu a trochu taky o fetišistickém kanibalismu. Zároveň to všechno zdánlivě neatakuje život a osobní integritu objektů touhy - zdánlivě. To všechno v zásadě s technologiemi, které jsou již dnes k dispozici. Lidé bez vlastní kloudné identity se "přisávají" na identity celebrit, celé je to bezhraniční, živelné a spirála násilí se stupňuje stejně jako šílenost celého filmu. I kamera nezná drobné odstíny, pouze černá a bílá nebo saturovaná barva - hlavně ta krvavě rudá. Je to krvavé ve všech podobách, kterých může krvavost nabývat. A masité je to zrovna tak. Jablko, Brandone, nepadá daleko od stromu. Proč mi to ale připadá méně hravé, než jaké byly Davidovy začátky? ()

RathuVSoak

Kam až může zajít nadhodnocování laciných výplodů pop kultury je zde vygradovaná pro někoho možná až do extrémů, i když už jsem viděl větší s**čky, co mi hnuly žaludkem. Ale mysl, která vyprodukovala takový dekadentní námět, je hodna mého obdivu. Vizuálně je film povedený, ale jeho sledovatelnost pro mne bylo jako jíst štěrk a v určitých momentech jsem se rozhodoval zda film dokoukat či ne. Ale overall to fakt stálo za to. ()

BigJohn02

70 minut by bylo tak akorát. Nápad dobrý, zajímavé interiéry kliniky, ale vleče se to hrozně. Koukat takovou dobu na takovýho hnusáka, to je fakt horor. ()

entokr odpad!

U filmu jsem jedla a měla jsem co dělat, abych to v sobě udržela. Konstantně se mi chtělo blít. Nic tak pošahaného perverzního úchylného nechutného a maximálně nudného zdlouhavého a ubíjejícího jsem neviděla. Nejdřív jsem furt čekala, že se to nějak rozjede ta zápletka nebo jak se to dá nazvat a když už bylo do konce filmu 15 minut, uvědomila jsem si, že už se asi nic, co by to zachránilo nestane a nestalo. Takže proč film vidět? Trpíte paranoidní schizofrenií, nebo milujete pohled na nemocné lidi chrchlající krev? Patláte rádi krev po zdech a sajete krev od někoho cizího, protože jste se právě uzdravili ze smrtelné nemoci a chcete se jí nakazit od dotyčného znova? Pak je to film právě pro Vás. ()

Falanx

40%. Pár dobrých nápadů, ve kterých bych se možná rád babral v psycho sci-fi povídkách minulého století. Film? Jako kinotyjátr je to taková ulepená slizka. Přijdete na to až za pár desítek minut sledování, chtěli byste ho vypnout, ale kapesník v koši a ten sušeň polosuchý se vás drží a nepouští a nepouští...Inu, pár dobrých nápadů. ()