Antiviral

• USA Antiviral (více)

Satira na současnou společnost a její posedlost slávou sleduje Syda Marche (Caleb Landry Jones), který pracuje jako pašerák nemocí pro lékařskou kliniku zprostředkovávající posedlým fanouškům patogenní viry a bakterie svých glorifikovaných celebrit. Když je Syd nakažen neznámou formou nemoci, na kterou později umírá jedna z populárních hvězd Hannah Geist (Sarah Gadon), mění se jeho tělo v časovanou bombu, jejíž tikot musí Syd zastavit, než ho dožene nevyhnutelná smrt. (Brousitch)

Pedestrian

Úchylné to zůstalo jen na papíře. Což je škoda, protože snímek je až moc ambiciózní na to, jaká je to píčovina. Námět filmu zní zajímavě, ale film je to až pohříchu nezajímavý. ()

eLeR

Priznám sa bez mučenia ihlou, že od začiatku do konca ma bavilo pozerať sa na Caleba Landryho Jonesa. Neskutočná tvár, výborný výber herca. Vizuál bol tiež výborný. Sterilné prostredie, kopec bielej, čiernej, sem - tam červená, zelenomodré steny, tmavý nábytok - nádherné. Nápad tiež nebol zlý, aj keď ja by som nikdy nechcela herpes od Matthiasa, alebo čínsku chrípku od Javiera. Ani zadarmo. Stačili mi v detstve kiahne od sestry. Rannú tvorbu Cronenberga staršieho nepoznám, takže porovnať nemám s čím a je mi vlastne úplne jedno kto je koho syn. Na prvotinu slušné. ()

Chrustyn

Jablko nepadlo daleko od stromu. Kdybych nevěděl, kdo to režíroval, řekl bych si, že to je hodně podivný pokus o raného Cronenberga, ale je vidět, že Cronenberg mladší asi dostal od tatínka velice slušnou a řádně úchylnou školu. Podivné, ale kult z toho nebude. ()

heyda

Na režisérský debut to opravdu není špatné, dokonce to má i solidní technické zpracování a takovou podivně nepříjemnou atmosféru, přesto to postrádá jednu velmi důležitou věc a to tempo. Antiviral je založený hlavně na atmosféře, dobré kameře a barevných kontrastech (krev x bílá, černá x bílá), bohužel doplácí na nudnost. Včera jsem u toho i usnul, takže hodnotím pouze za 2 hvězdy. I tak ale myslím, že má tenhle rejža budoucnost. Příště bych mu doporučoval trochu ubrat stopáže, přidat scénáře, napětí a myšlenku filmu podat více polopaticky. ()

honajz odpad!

Jak tu někdo napsal, hodně úchylné, hodně nedivácké a hodně cronenbergovské. Žel, doby, kdy mi David Cronenberg strašil ve snech, už je pryč, a tahle forma strašení se mi prostě ekluje i od jeho syna. Satiru v tom rozhodně necítím, jen patologickou snahu ospravedlnit nějakou svoji úchylku. Celý film se možná může stát kultovním, ale ne každý kultovní film stojí za nové podívání se, nebo může přinést něco pozitivního do života. ()

SOLOM.

Po hororové stránce je to velmi chabé, ale fandové scifi-fantasy žánru by si snad mohli přijít na své. Atmosféra je tu místy opravdu na dobré úrovni a přestože nejsem zrovna velkým milovníkem podobně laděných filmů, tak zde lze nalézt i několik originálních prvků. První věcí co musím začínajícímu režisérovi vytknout je výběr hlavního „hrdiny“, který mi byl krajně nesympatický a zhruba od poloviny filmu jsem se těšil, že umře opravdu krutou smrtí, leč marně. Nápad s pícháním virů a kupováním „masa“ z buněk celebrit vypadal zprvu slibně (peníze bych do toho určitě nevrazil), jenže postupem času až na pár světlejších okamžiků, jsem se začal dost nudit, protože tempo nabylo opravdu hlemýždích rozměrů.50% ()

JASON_X

Jako žáka ZŠ mě kdosi obalamutil zaručenou informací, že v západním Německu se prý v obchodech prodávají v konzervách hovna slavných osobností, protože někteří lidé zkrátka považují za čest mít doma lejno nějakého slavného umělce, sportovce apod. Dost jsem se tenkrát napřemýšlel nad tím, jak by asi výroba takových konzerv probíhala, jak by probíhalo získávání oné suroviny, jejího transportu do konzervárny, manipulace s ní, ale pak jsem tuhle ptákovinu pochopitelně pustil z hlavy. Až tenhle mile deviantní film mi tu vzpomínku oživil. Cronenberg II. sice nepracuje s fekáliemi, ale s viry a svalovou tkání (tedy masem). Tento jeho film je taková úchylně fetišistická vize z trochu alternativní reality, ve které obdiv lidského stáda k tzv.celebritám dospěl tak daleko, že lidé houfně konzumují maso své oblíbené hvězdy uměle vypěstované díky technologii klonování buněk, a dokonce se nechávají dobrovolně ba nadšeně nakazit jakýmkoliv virem, který prošel organismem jejich idolu. Čekal jsem minimalistickou nízkorozpočtovou šílenost typu Human Centipede, ale Antiviral je aspoň po výpravné a herecké stránce mnohem dál. Bohužel kvůli špatnému scénáři a nesmyslně dlouhé stopáži je to hodně nudný a mdle rozvláčný film, i když se zajímavým a originálním námětem. A byl by to film ještě nudnější a nezajímavější, nebýt zrůdně zajímavého zjevu Caleba Jonese. Už v Byzantiu vypadal ten chlapec tak velmi nezdravě, že by mu divák tu jeho leukémii skutečně uvěřil. No a tady už je spíš než člověku podoben nějakému nepodařenému lidskému klonu, který chybou při zápisu genetické informace začíná postupně chátrat, degenerovat, rozpadat se... Tři hvězdy - 1. za Jonese 2. za námět 3. za místy působivou nechutnost. ()

Morholt

Jméno Cronenberg mě mělo varovat, ale nějak jsem doufal, že jablko se od stromu odkutálelo daleko. Bohužel ono ještě ani nespadlo z větve, takže tu máme nedospělého Cronenberga prznícího jinak vynikající nápad. Tohle je omyl. 10% za myšlenku. ()

ScarPoul

Chcel by som dať viac, ale posledná tretina sa zbytočne ťahá. Zároveň mi bol Landry Jones vždy nesympatický a celý čas tu pôsobí creepy as fuck. Cronenberg má ale svet vymyslený. Pôsobí uveriteľne, je správne nepríjemný a nechutný a oceňujem množstvo detailov ( kamera schovaná za mrežou). Hudba pekne vtieravá a umocňujúca celú atmosféru. Tá je parádna, sterilná a predsa plná detailov ( kvetiny). Preto v zásade zamrzí sterilnosť postáv. Hoci v určitom momente konaniu každej jednej porozumieme. Na konci je to v zásade funkčná, nepríjemná satira na súčasnú spoločnosť, ktorá určite zarezonuje na dlhšie. Ale zároveň jej chýba jedna úderná, pamätnejšia scéna. Keby tam bola zdvihol by som hodnotenie. Koniec samotný sa mi ale páčil. ()

Litsarch

Dobrý psychologické thriller, jehož děj je z těch těžších na pochopení. Nemohu souhlasit s výtkami na stopáž, jelikož podle mě by kratší stopáž filmu uškodila. Takto jsem byl osobně velmi nadšen a posledních 30 min bylo až místy dechberoucí. Caleb Landry Jones svou roli zahrál až excelentně. ()

Padme_Anakin

Do dnešního večera jsem si nikdy neuvědomila, jak vypadá kombinace bílé a červené barvy, očima Brandona Cronenberga fakt děsivě.. Caleb Landry Jones je zvláštní týpek a hlavní roli zvládl na výbornou, já mu to jeho bolestivé chrchlání krve uvěřila.. No a jako bizarní výsměch dnešní zvrácené společnosti to beru, u mě dobrý.. ()

Hoyt

V první řadě je hrozně těžké ohodnotit tento snímek ale spíše zůstanu u toho průměru i když to vůbec nezačalo špatně. Hned první záběr mě velice nadchnul a já si říkal, že budu sledovat něco nadprůměrného. Úchylný scénář je sice originální a obsahuje mnoho zajímavých nápadů ale na můj vkus je až moc překombinovaný a chvílemi i zmatený. Sarah Gadon mi připadalo, že ve filmu sloužila spíše jako takový vizuál ale s tím jsem byl víc než spokojen a pěkně se na ní koukalo. Caleb Landry Jones předvedl určitě přesvědčivý výkon ale já bych si na místě jeho postavy představil o trochu staršího herce. Film není dokonalý ale na to, že to byl Cronenbergův první celovečerní film špatný také ne a jsem velmi zvědavý co bude následovat dál. Hodnocení zde budu asi často měnit. ()

Haluzz

Trpí to stejnými neduhy jako většina ranného Cronenberga staršího, co se posunu děje i informací týče, ale jestli rádi čtete Ballarda a Burroughse (což jsou jména vždycky málo skloňovaná) tak se vám to bude líbit. ()

ledzepfan

Nápad je to parání, originální a osobitý. Bylo mi celý film dost blivno což je v tomto případě známka úspěchu. Tempo mi sice vyhovovalo ale vzhledem k jednoduchosti(přesněji řečeno stručnosti)zápletky, je ta minutáž přecejenom kapku přepálená. Něják výrazně odvařený z toho sice nejsem ale těch 108min.nadčasové myšlenky jsem si užil. Brandon rozhodně zaujal, udělal dobrý dojem a těším se co mu(a odkud) vyhřezne příště. ()

LV.Helter

Neskutočne premarnená iniciatíva. Tento rok už tretí hororový wtf?!, radoby sick thriller. Tento je s nich určite najslabší a najprimočiarejší. Na rozpočet sa tu v žiadnom prípade nedá sťažovať. Je to len chýba, scenáru a nie réžie. Hypnotický vizuál a hrátky s kamerou sú bizárno nádherne. Horšie je to už len z obsahom, pretože to celý čas vsádza iba na predchadzajúce faktory. Dokonca je to zbytočne prepalené, tým pádom neskutočne nudné. Pritom je to tak pomali film, že som mal pár krát tendenciu rozbiť si hlavu o stenu. Len pre fanúšikov ranej tvorby Cronenberga a surealistických bizárov , ostatný ruky preč. ()

Popluh

Brandon se potatil. Vizuálně chladné a podmanivé psychologické drama které rozhodně není myšlenkově prázdné. Jediné, co mě ale trošku zaráží (a možná i zklamává) je fakt, že Antiviral působivou psychologickou stránku nedoplňuje fyziologickou nepříjemností. Což by Cronenbergovi staršímu (a že se Brandon ani srovnání vyhnout nemůže) na začátku kariéry rozhodně problém nedělalo. I tak ale podařený film a velký příslib do budoucna, zvlášť poté co se tatínek pomalu ale jistě přesunul spíše na akademické pole. ()

slunicko2

Perverzní téma a trocha psychologie. 1) Mimořádně nechutný námět je zpracován stylově, ale bohužel také dosti nepřehledně a nudně. 2) 32letý Brandon Cronenberg ve svém celovečerním režisérském a scénáristickém debutu dokazuje, že jablko nepadá daleko od stromu a inspirace jeho otcem, Davidem Cronenbergem, je patrná. 3) Zaujal mě 23letý Caleb Landry Jones (Hlavní postava Syd). Nejenže je to pěkný kluk, ale taky muzikant (kytara, bubny, harmonika) a zpěvák. ()

GrungeChild

Přestože patřím mezi ten typ lidí, kteří se v ordinaci raději "nekoukají na jehlu", a se zatnutými zuby a výrazem nakrojeného citrónu v duši putují po prosluněných údolích, širých pouštních pláních či divokých deštných pralesích, prostě někde daleko od injekcí, krve, zápachu dezinfekce a bílých plášťů, pohled na tenhle vizuální skvost jsem si opravdu užil. Lví podíl na tom rozhodně nese Caleb Landry Jones, jehož zrzavé vlasy kontrastují s bílou stejně zajímavě, jako temně rudá životadárná tekutina. Trošku mi to připomnělo pro mě nepříliš povedenou Gattacu, ovšem v daleko více sexy indie kabátku a se zajímavým aktuálním tématem. Občasná hluchá místa Antiviral dohání skvostnou kamerou a perfektními hereckými výkony (zrzek mi skoro až připomněl Michaela Pitta), za mě nelze než rozhodně doporučit divákům s jakýmikoli úchylkami bez rozdílu. 4 a půl* ()

easaque

úchylná a zvrhlá satira na posedlost celebritami, která mě sice svým obsahem extra nezaujala, ale vizuál měla zajímavý - svou sterilitou a depresí mi to vzdáleně připomínalo Mechanický pomeranč. Jako poučný příběh ze seriálu Černé zrcadlo by to patřilo k těm slabším, ale ještě by to mělo smysl - samostatně to na mě nezapůsobilo a nemůžu dát ani 3 hvězdy. Ve výsledku mi to přišlo utahané a nijak zvlášť záživné. Navíc bez humoru či nadsázky, jen s důrazem na artovost [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 2 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

roorybacky

Na jednu stranu zbytečně překombinované, mnohdy ubíjející svou nedějovostí a svým trailerem vzbuzující v divácích falešná očekávání brutálního nářezu. Na druhou stranu vizuálně působivé, vhodně psychoticky ozvučené a extrémně znepokojivé a varovné. Svět, ve kterém bezpáteřní svině parazitují na úzkostech a povrchnostech ostatních pro vlastní obohacení, je tomu našemu poměrně blízký. A Caleb Landry Jones gives me the Shivers. ()