Sahara (TV film)

Sahara

Sahara

Válečný / Akční

Austrálie / USA, 1995, 106 min

Je mi celkem jedno, že film neodpovídá historii. Ten film neni až tak moc o válce, ale spíš o osudech několika vojáků, co se ocitnou uprostřed pouště a dochází jim voda. Neni to žádný válečný velkofilm, kde má divák možnost vidět plno efektních explozí a záběrů z boje. Spíš je to docela minimalistický dílko s nepříliš známými herci (kromě Belushiho) a asi dost nízkym rozpočtem. Akorát je to zbytečně zdlouhavý. Ten film moh mít rozhodně kratší stopáž.(17.11.2006)

• flanker.27

Autoři se snažili do filmu nacpat co nejvíc národností, které se války v Africe účastnily. Jinak je to strašná ptákovina, asi jako když jsme si hráli na válku s klukama (aneb "představujou si to jako Hurvínek válku"). Klascký výtvor Briana Trencharda-Smithe (jen se podívejte na jeho tvorbu). Jedna hvězda za interiér tanku M3 Lee.(17.9.2006)

• kagemush

A jéje,-parta žíznivých wermachťáků cupitá v písku a je na nich až moc vidět,jak levný kompars to je. Ve spojenecké grupě už chybí jen rus,čech,polák a žid,-a měli bychom tu komplet protiněměckou alianci.Belushi jako vopravdickej dvrďák všech tvrďáků natvrdlík.Fakt zlej a záludnej německej pilot.Jedna laciná srdcervoucí scéna za druhou. Laciný všecko,scénarista idiot,příběh debil a označení Tv film to taky nezachrání. Ještě že tam měli ten geniální tank Lulubelku(??!!),jenž dokázal tu hrstku statečných vojínů smrtí pohrdajících povozit po Sahaře při spotřebě asi tak deset litrů nafty na sto kilometrů a ani jednou nezapadnout. Ještě že tak! (větší žánrovou zhovadilost jsem od dob Zelených baretů, a Zachraňtě matláka Ryana neviděl!)(30.9.2009)

U tohohle snímku vyloženě byla a je škoda televizní produkce, protože dostat slušnější rozpočet a slušnější kabát, vznikl by z mého pohledu pětihvězdičkový válečný snímek. Takhle jen 80%.(23.4.2009)

Průměrný válečný snímek. Nic víc nic míň. Ale sympatické herecké obsazení a povedené bitevní scény rozhodně potěší.(11.7.2007)