Sahara (TV film)

Sahara

Sahara

Válečný / Akční

Austrálie / USA, 1995, 106 min

U tohohle snímku vyloženě byla a je škoda televizní produkce, protože dostat slušnější rozpočet a slušnější kabát, vznikl by z mého pohledu pětihvězdičkový válečný snímek. Takhle jen 80%.(23.4.2009)

Průměrný válečný snímek. Nic víc nic míň. Ale sympatické herecké obsazení a povedené bitevní scény rozhodně potěší.(11.7.2007)

• kagemush

A jéje,-parta žíznivých wermachťáků cupitá v písku a je na nich až moc vidět,jak levný kompars to je. Ve spojenecké grupě už chybí jen rus,čech,polák a žid,-a měli bychom tu komplet protiněměckou alianci.Belushi jako vopravdickej dvrďák všech tvrďáků natvrdlík.Fakt zlej a záludnej německej pilot.Jedna laciná srdcervoucí scéna za druhou. Laciný všecko,scénarista idiot,příběh debil a označení Tv film to taky nezachrání. Ještě že tam měli ten geniální tank Lulubelku(??!!),jenž dokázal tu hrstku statečných vojínů smrtí pohrdajících povozit po Sahaře při spotřebě asi tak deset litrů nafty na sto kilometrů a ani jednou nezapadnout. Ještě že tak! (větší žánrovou zhovadilost jsem od dob Zelených baretů, a Zachraňtě matláka Ryana neviděl!)(30.9.2009)

Sice je na filmu trochu vidět nižší rozpočet a takový ten trochu "komický" styl starších válečných snímků, ale to neznamená, že se nejedná o dobré dílo. Právě naopak, Sahara je jeden z těch originálnějších filmů z druhé světové, navíc dost dobře zahranej a po celou dobu sledování jsem hlavním hrdinům fandil až do samotného finále.(28.8.2012)

Slušný komorní válečný film z atraktivního prostředí Africké pouště. Nenudí, ale historickou přesnost či realističnost v tom, proboha, nehledejte. 60%.(9.11.2008)

• - Tambul (Robert Wisdom) si pred bojom pri modlitbe nevyzul topánky, čo je v Islame prikázané. (Lukoh)

• - Téměř všichni komparzisté byli příslušníky australských armádních složek. Těm kvůli zvýšení autenticity režisér nařídil oholit si vousy, které v německé armádě během druhé světové války nebyly tolerovány. (oje)

• - Tank seržanta Gunna (James Belushi) je M3 Lee. (G3niu5)