poster

Sahara (TV film)

 • Austrálie

  Sahara

 • Slovensko

  Sahara

Válečný / Akční

Austrálie / USA, 1995, 106 min

 • dobytek
  ***

  Je mi celkem jedno, že film neodpovídá historii. Ten film neni až tak moc o válce, ale spíš o osudech několika vojáků, co se ocitnou uprostřed pouště a dochází jim voda. Neni to žádný válečný velkofilm, kde má divák možnost vidět plno efektních explozí a záběrů z boje. Spíš je to docela minimalistický dílko s nepříliš známými herci (kromě Belushiho) a asi dost nízkym rozpočtem. Akorát je to zbytečně zdlouhavý. Ten film moh mít rozhodně kratší stopáž.(17.11.2006)

 • iamek
  ***

  Sahara je kvalitním direct-to-dvd válečným akčním filmem s cool Belushim. To je tak vše. Akční scény mi připadali trošku amatérské na tehdejší dobu a ne příliš dobře zahrané, ale oproti tomu co točí Smith teď to bylo zlaté.(9.10.2011)

 • Enšpígl
  ****

  Když jdu na výlet a vidím vyschlou studnu, okamžitě buduji zákopy a hodlám ji bránit i za cenu vlastního života. Mám prostě rád, když se chlap chová jako James Belushi.(9.5.2007)

 • Carlossss
  ****

  Když jsem na začátku filmu zahlédl jméno James Belushi, měl jsem sto chutí přehodit výhybku na nějakou jinou výživnější hovadinu. Vydržel jsem a byl jsem příjemně překvapen. Začalo to slibně, každou chvilku jsem čekal nějakou blbost, která mě nadobro odradí, ale věřte nebo ne, ono to mělo i příběh!! A ten mě natolik vtáhl, že jsem si zbytek snímku plně užil a Belushi si u mě mírně napravil reputaci. Byl to velice nadprůměrný televizní film...(5.1.2008)

 • monolog
  *****

  Je to sice především o lidech, ale ani válka a boj není zanedbán. A rozhodně to není žádnou akční formou jako ve válečných filmech poslední doby. Spíš syrový a skutečný. Nechápu, proč to nepustili do kin, protože TOHLE by se do kina hodilo. A Jim Belushi ukazuje, že není jen otylým nejapným gagistou, ale i hercem. Ale sranda je, že já ho mám jako otylýho nejapnýho gagistu mnohem radši, i když i tahle role mu sakra sekla. Jindy Tak jsem právě zjistil, že je to jenom remake. Tak aby to nebylo skvělý, když v tom původním hrál Humphrey Bogart, že? To ale nic nemění na tom, že se mi tento film líbil.(16.1.2006)

 • - Tambul (Robert Wisdom) si pred bojom pri modlitbe nevyzul topánky, čo je v Islame prikázané. (Lukoh)

 • - Téměř všichni komparzisté byli příslušníky australských armádních složek. Těm kvůli zvýšení autenticity režisér nařídil oholit si vousy, které v německé armádě během druhé světové války nebyly tolerovány. (oje)

 • - Tank seržanta Gunna (James Belushi) je M3 Lee. (G3niu5)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace