Sahara (TV film)

Sahara

Válečný / Akční

Austrálie / USA, 1995, 106 min

• kagemush

A jéje,-parta žíznivých wermachťáků cupitá v písku a je na nich až moc vidět,jak levný kompars to je. Ve spojenecké grupě už chybí jen rus,čech,polák a žid,-a měli bychom tu komplet protiněměckou alianci.Belushi jako vopravdickej dvrďák všech tvrďáků natvrdlík.Fakt zlej a záludnej německej pilot.Jedna laciná srdcervoucí scéna za druhou. Laciný všecko,scénarista idiot,příběh debil a označení Tv film to taky nezachrání. Ještě že tam měli ten geniální tank Lulubelku(??!!),jenž dokázal tu hrstku statečných vojínů smrtí pohrdajících povozit po Sahaře při spotřebě asi tak deset litrů nafty na sto kilometrů a ani jednou nezapadnout. Ještě že tak! (větší žánrovou zhovadilost jsem od dob Zelených baretů, a Zachraňtě matláka Ryana neviděl!)(30.9.2009)

celkom slusne becko...(4.8.2004)

• flanker.27

Autoři se snažili do filmu nacpat co nejvíc národností, které se války v Africe účastnily. Jinak je to strašná ptákovina, asi jako když jsme si hráli na válku s klukama (aneb "představujou si to jako Hurvínek válku"). Klascký výtvor Briana Trencharda-Smithe (jen se podívejte na jeho tvorbu). Jedna hvězda za interiér tanku M3 Lee.(17.9.2006)

Jako TV film úplně OK. Takový malý tématický filmek, který si nehraje na historický velkofilm, ale do situace vtáhnout dokáže. Mně se to líbilo. 75%(18.12.2015)

Ten film nedosahuje nějakých velkých kvalit, ale já prostě musím dát maximum hvězdiček, protože jsem si tento film oblíbil včetně všech hlavních postav (především seržant v podání Jamese Belushiho). Je to tak trochu na způsob Sedmi statečných, ale v jiném kabátě a mě tenhle film fakt baví.(18.9.2009)