Příběh dvou teenagerů, spřízněných duších, které společně hledají únik před traumatizujícími životními událostmi ve vlastním světě „svého lesa". Silné vzájemné pouto je přitom tak křehké a návrat do reality tak bolestivý. Dokumentarista Dom Rotheroe chtěl ve svém hraném debutu zachytit intenzitu a intimitu vztahu hlavních hrdinů, proto se rozhodl pro ruční digitální kameru, kterou vedl Robby Müller, zkušený holandský kameraman, jenž točil s režiséry, jako jsou Jim Jarmusch, Wim Wenders nebo Lars von Trier. (Fresh Film Fest)

Maryo

Z toho filmu jsem zmaten, možná jsem nepochopil úplně přesně myšlenku. Prvně jsem čekal, že půjde čistě o přátelství, nakonec se teda spolu vyspali. V prvé řadě je to tedy o sexualitě, kdy na jedné straně je zneužívání obou hlavních hrdinů a na druhé straně sex z čisté lásky nebo přátelství? Některé lesní scény byly dost řekněme překvapující. Tyto lesní scény měly naznačit návrat k přírodě a její čistotě a únik do jiné reality, což je prezentováno v kontrastu s temnou stránkou světa, kterému jsou postavy vystaveny. Ještě jsem tam zaznamenal pocity zmatení, nejistoty. Na hodnocení si netroufám, protože mám z toho filmu hodně rozporuplné pocity. ()

Pashowski

Není to žádné klasické dojemné drama, ale opatrně vytvořený příběh o zneužívání, o pevném poutu mezi dvěma mladými lidmi a o velké lásce k přírodě. První třetinu jsem si na film nemohl zvyknout, protože mě něčím štval a víc než na tři hvězdičky to nevypadalo. Pak se to zlomilo a mě se tenhle krutý pohled na to, co může dospělý napáchat v životě dítěte a kam až to může dojít, dostal hluboko pod kůži. Není to rozhodně odpočinkový film, ale je něčím magicky přitažlivý. ()