Příběh dvou teenagerů, spřízněných duších, které společně hledají únik před traumatizujícími životními událostmi ve vlastním světě „svého lesa". Silné vzájemné pouto je přitom tak křehké a návrat do reality tak bolestivý. Dokumentarista Dom Rotheroe chtěl ve svém hraném debutu zachytit intenzitu a intimitu vztahu hlavních hrdinů, proto se rozhodl pro ruční digitální kameru, kterou vedl Robby Müller, zkušený holandský kameraman, jenž točil s režiséry, jako jsou Jim Jarmusch, Wim Wenders nebo Lars von Trier. (Fresh Film Fest)

aquiver

Opravdu originálně zpracovaný film o dvou mladých lidech, kteří unikají před bolestivými životními událostmi. Velmi krásné, silné a hluboké... malý velký film! 90 % ()

lucijelucije

Jak neobyčejně mohou být osudy dvou lidí spřízněné..jak hluboko může člověk sáhnout do svého niterného Já? Tento příběh spojuje dva životy, které nejsou vůbec spjaty náhodou..dovede tedy osud těchto dvou lidí zasáhnout, překvapit a vše zvrátit?Kam až musí sáhnout lidské dno, aby člověk poznal s kým a proč vlastně chce být, jaké hodnoty jsou pro vás v takovou chvíli nejcennější.?Mě tento bizarní příběh upoutal..ač se pocity mísí u různých snímků, tenhle mě svou obyčejnou-neobyčejností zasáhl až na pokraj neočekávanosti, a to nejen svou výbornou stylizaci hereckých výkonů, ale také způsobem natočení kamery..když jste měli být..tak jste uprostřed toho pohádkového lesa opravdu stáli.. ()

Ixbalanke

Typ filmu, kdy máte pocit, že se díváte na život někoho jiného a ne na film. Bez hudby, natočen ruční kamerou a úžasnými hereckými výkony a totálně nepředvídatelným dějem. Náhled do psychiky mladých lidí, kteří se setkali se sexuálním zneužíváním a jak se s tím snažili vyrovnávat po svém, spolu. Film mě totálně pohltil a teď se z něj nějak nemůžu dostat... ()

peetriss

Když je k vám svět krutý, vytvoříte si svůj vlastní - krásný, dokonalý, bezstarostný, osvobozující. A když se v tom svém světě setkají dva lidé, získává náboj mnohem krásnější a snovější. Takové setkání se poštěstilo dospívajícím Tomovi a Jessice, které bolavost životů dovedla do krásného lesního světa daleko od lidí, kde se mohou oddávat ničím nerušené symbióze s přírodou i se sebou samými, ve které se zrodí krásné, čisté přátelství přirozeně jiskřící v něco většího, sladšího a krásnějšího. Použití ruční kamery bylo dobré rozhodnutí, protože hlavní dvojici dokáže divákovi přiblížit detailněji, intimněji a přirozeněji, jako bychom byli toho všeho součástí. Domu Rotheroeovi se podařilo natočit emocemi nabitý depresivní indie film, který v divákovi na dlouho zanechá stopy. ()

Rozjimatel

Dramatický príbeh Toma, poriadne švihnutého týpka a Jessicy, jemnej krásky, ktorá to tiež nemá v hlave celkom upratané, takže nečudo, že sa tieto dve spriaznené duše spojili do akéhosi súrodenecko-mileneckého puta, ktoré naberá až osudové rozmery. A v druhom slede je to aj film o úchyloch a o traumách, ktoré svojim konaním spôsobujú. Tomov príbeh má istú paralelu s príbehom Tarzana, keď sa kvôli láske snaží vymeniť divočinu za civilizáciu, lenže tá divočina v ňom samom je veľmi mocná. Film má ľahší erotický náboj, výborne pracuje s dramatickým napätím a silný je aj po hereckej stránke. Pôvabná Jenna Harrison (Jessica) tu pôsobí veľmi nádejne, ale ako tak pozerám, jej filmová kariéra išla potom do žumpy. Úplne iný prípad je ale výborný Ben Whishaw (Tom), ktorý sa výrazne presadil aj v ďalších filmoch. Za zmienku ešte stojí aj presvedčivý Adrian Rawlins (alias James Potter). Kamera je, ako sa na prelom tisícročí "patrí", ručná a roztrasená, ale v tomto prípade ma to rušilo iba v menšej miere (strata tak pol hviezdičky), keďže inak je obrazová stránka celkom pôsobivá. ()

1945

Bohužel jsem v sobě nenašel dostatek morální síly, abych vydržel více než cca 30 minut sledování. Na můj vkus se jedná o přílišné PSYCHO, na které nemám nikdy pomyšlení. Herci jsou možná opravdu kvalitní, ale na tento film se už asi nikdy nedodívám... ()

IvcaSammet

My Brother Tom je film s velmi zajímavým, i když velmi temným námětem, který ale bohužel není úplně dokonale zpracován. Ben Whishaw i Jenna Harrison byli ve svých rolích naprosto skvělí a samotný námět mě naprosto dostal do kolen. To je ale do výčtu pozitiv bohužel všechno. Kamera byla naprosto příšerná, šíleně zdlouhavé nic neříkající scény, které se s postupem času stávaly víc a víc nudné a podivný skok v nejdůležitějším bodě příběhu mě naopak vcelku štvaly. Závěr se dal sice logicky předpokládat, přece jenom mi ale nějak úplně nesedl. Nebýt "zbytečné" omáčky okolo, kdy je půlka filmu o tom, jak se ti dva vyslékají a chovají jak dva psychopati, měl by film určitě na víc než jen obyčejný průměr. ()

adriane9

"Ať naživu, nebo v hrobě, ty mě, já tebe, nosíme v sobě.." Když se ptáte, co je to láska, odpovědět se dá mnoha způsoby, ale tenhle film vám dá nadpozemský pocit, že láska má mnohdy takový rozměr o kterém je lepší raději jen snít. Depresivní,silně emoční snímek, na který doporučuji vyrovnanou náladu jelikož umí dost stáhnout a přiškrtit divákovu duši. ()

Kochanski

Krasa. Film dycha atmosferou Snu noci svatojanske a herci jsou take vyborni. Okouzli vas! Chvilemi trochu prekonstruovane ale.. nemohu jinak ! ()

merigieren

kluk a holka utíkají do lesa a chovají se tam jako zvířátka, pak se pomalu ukazuje proč utíkají, nedobrovolný sex se staršími je mnění a tak se nějak sblíží až se pomilují a kluk se zabije, protože z principu všechno zničí. I když s tím ježkem je to 1:1. Určitě je to zvláštní film, ale základ na kterém stojí jejich chování je za hranicemi mého chápaní. ()

galiyosha

Tak pekný film som nevidel snáď od Breaking the Waves. Ak máte radi romantické snímky podobného ladenia, bude sa vám My Brother Tom páčiť. Len mu musíte prepáčiť miestami až nepríjemnú (no nevynuteľnú) afektovanosť a motívy, ktoré sa už medzičasom stali vrámci "žánru" klišé. ()

derewi

Sugestivní, emoční děj. Perfektní herecké výkony. Tíživá a citlivá atmosféra. Pohlcující láska, naděje, umírání. ()

D.Sleeper

Nádherný a bezprostřední film. Škoda, že si jej nepustil Pawel Pawlikowski... Dříve, než "natočil" Moje léto lásky. ()

junxi91

Zvláštní film se spoustou nostalgie a melancholie, zabývající se nevšedním vztahem dvou teenagerů, velice pěkné holky Jessicy a podivného "lesního muže" Toma, který umí skákat z vysokých větví. Jessica je věřící panna a žije v relativně spořádané rodině, ale obtěžuje jí její učitel Jack, který jí také jednoho hnusného dne znásilní. Tom zase žije sám se svým otcem a jak vyjde najevo, musí mu nahrazovat zesnulou matku v tom nejhorším slova smyslu. Tyto dvě existence se nejprve potkají v lese v přítomnosti party výrostků, a poté začne být Tom neodbytný a neustále pronásleduje Jessicu. Ta se mu nakonec podvolí a oba se spolu vydají k rybníku, kde se vykoupou v oblečení a pak spolu tančí nazí. Později se spolu sbližují v jakémsi týpí a říkají si, jak jim vzájemně patří jejich tělesné tekutiny. Jsou spolu nazí, ale k sexu nejspíše nedojde, jsou spíše něco jako neoddělitelná dvojčata. Za Jessicou pálí také její spolužák, se kterým si vymění pár polibků a přistihne je Tom, který je z toho nepříčetný a dojde k bitce. Jejich vztah to však nenaruší a oba nadále utíkají do "jejich lesa" před nepříjemnou realitou a traumaty z jejich reálného života. Nízkorozpočtový film, roztřesená kamera jsou nahrazeny skvělými hereckými výkony, dojemným příběhem a také jistou nevinností a čistotou Jessicy a Toma. Samozřejmě, u nevinnosti a čistoty to nezůstane a jejich vztah se také stane velice intimním. Bohužel, místo aby to Toma hodilo do klidu (že si konečně zapíchal), tak začne dělat neskutečné krávoviny a tím si tento film vyslouží tragický konec. ()

BuchtiCZ

Moc pěkný snímek. Divně zajímavý vztah chlapce a dívky někde v Anglii opět potvrzující freudovskou myšlenku, že za spoustou problémů psychických a sociálních je nějakým způsobem pohlavní pud. Ač jsem fanda tohohle druhu filmů, tak mě roztřesená forma chvílema trochu rušila, a proto ne plný počet. ()

Petike

Kruté a ponuré, ale pod tou krutosťou a ponurosťou sa skrýva veľa ľudskosti a neprikrášleného utrpenia. ()

Suomi

Zajimavý příběh dvou osob, mezi kterýma se vytvoří dost silný vztah, který čím víc poznávají tohu druhýho se upevnuje,každý má své tajemství a postupně se je dovídají.Kluk mě připadá divný když se nechá zneužívat otcem, měl sním skoncovat už dalekoé dřív, ale to asi patří k příběhu ()

han.ci

No nevím. Tady má zřejmě vítězit obsah nad formou, protože ta kamera.. to si snad ten film nezasloužil. Kvůli pár šokujícím momentům nemůžu film blahořečit, bylo to takové divné, dvojice se chová v lese jako divá zvěř:) Před herci ale smekám, do tak šíleného scénáře by nešel každý a nezahrál to tak přesvědčivě. ()

jafuska

bohužel mě tento film moc nezaujal, je to hodně zvláštní film, s problémy mladé dívky, ale chybělo k tomu hodně emocí dramatu, trošku podprůměr, ale kdo je na zvláštní filmy, tomu se to bude líbit. ()