Příběh dvou teenagerů, spřízněných duších, které společně hledají únik před traumatizujícími životními událostmi ve vlastním světě „svého lesa". Silné vzájemné pouto je přitom tak křehké a návrat do reality tak bolestivý. Dokumentarista Dom Rotheroe chtěl ve svém hraném debutu zachytit intenzitu a intimitu vztahu hlavních hrdinů, proto se rozhodl pro ruční digitální kameru, kterou vedl Robby Müller, zkušený holandský kameraman, jenž točil s režiséry, jako jsou Jim Jarmusch, Wim Wenders nebo Lars von Trier. (Fresh Film Fest)

jondzavid

Osobitá love story dvojice, s ktorou sa život nehrá. Únik do ich vlastného sveta, ktorého poetika a hravosť kontrastuje s krutým návratom do reality je zobrazený celkom pôsobivo, k tej štvrtej* som sa však priklonil najmä vďaka zaujímavým výkonom hlavných predstaviteľov. ()

anniehall

Unconditional love? Weird and pervert hallucination? A touch of intimacy and humanity? Don´t know what it was, but it was so fucking strong! ()

easaque

hodně příjemný a hlavně přirozený film plný citlivého porozumění. Příběh je smutný, hodně působivý a především přesvědčivý. Sice jsem si delší dobu zvykal na ruční kameru, ale výsledek za to stál. Herecký výkon byl velmi dobrý a hlavní představitelé do svých rolí zapadli ideálně a vytvořili moderního Romea a Julii. Čtyři zářivější hvězdy jsou snad dostatečně silné ohodnocení. [ PŘÍBĚH: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 2 /// STYL: 2 /// CASTING: 3+ (3*MAX) ] ()

Marqta

Tolik bolesti. Tolik opravdovosti, jednoduchosti a intenzity citu, jakoukoli má podobu. Dokonalá kamera, syrovost pojetí, nádherně vystižené prostředí a kouzlo opravdovosti-vědomí že s vámi někdo je- jen tak s vámi je. Nádherně vystihuje samotnou podstatu základních lidských pocitů. (Jen bych možná vynechala kus prostřední pasáže- to mi ne úplně sedlo do kontextu celkového děje.) Pět i když slabších hvězdiček. -Racionálně se moje hodnocení pohybuje někde mezi pěti a čtyřmi hvězdičkami, ale proto, že tenhle snímek mě prostě a hluboce zasáhl dávám pět. ()

honajz2

Jsou prostě filmy, u kterých vám stačí vidět pár minut a je vám naprosto jasné, že vám vůbec nesednou. Občas se tak prostě stane a nedá se s tím nic dělat, možná jen doufat, že si vás to získá nějak zpětně, ale ta šance je téměř nulová. Takovým druhem filmů pro mě je i tenhle, jenže o to horší je, že je ve svém průběhu stále více a více špatný, až se divím, že výkony herců tomu pro mě zachránily aspoň jednu hvězdičku. Můj bratr Tom je nezávislá teen romance, natočená v tehdy tolik populárním stylu Dogmy 95 a který nedokáže předvést víc, než jen vykalkulovaný příběh, postavy bez žádného hlubšího představení a nesmírně otravnou a naprosto hloupou hru na těžký art, poetický film a pocitovku. A tak nějak to doufá, že to divákům bude stačit a světě div se - ono fakt jo! Já osobně s tím ale mám problém (a zvlášť, když to chce být art), protože mi to předvedlo jen vynucený blábol, který mě má donutit cítit jeho emoce jen proto, že to tak s postavami PROSTĚ JE a do toho všeho párkrát popře jejich naznačené charaktery (třeba Tomův na párty). Veškerá témata a "myšlenky" to podává dost pateticky a nefunkčně, jakákoli jejich sdělení mě kvůli podání vůbec neoslovovala a hlavně je to opravdu tak vykalkulované ve všech směrech, že jsem tomu nedokázal věřit absolutně nic. Dost o tom vypovídá už jen to, že každá křesťansky založená postava tu je automaticky pedofil... A do toho je to ještě celé natočené mizernou rozklepanou kamerou, která u mě už z principu ničí jakoukoli šanci vyvolat atmosféru (čest výjimkám) a mezi scénami jsou agresivní bílé prostřihy, u kterých ani moc nechápu, proč tam jsou, asi na probuzení spících diváků v kině, jinak fakt nevím. Tomu vysokému hodnocení tady fakt nerozumím, tohle prostě není dobrý film ani omylem... 1* ()

1frida2

Moc smutný, ale poutavý příběh, natočený "po anglicku". Drsně, s propletencem tvrdé reality a něžné romance. Výborný výkon herce B. Whishawa. Divák úplně cítí jeho bolest, také jeho touhu po vřelé lásce, čisté důvěře, porozumění. Měl to těžké hoch. ()

C0r0ner

Takoví Králové léta pro milovníky nezávislých, artových a neobvyklých filmů, což přesně já nejsem. Od toho se samozřejmě odvíjí i hodnocení, které nedokázal zachránit ani můj oblíbený Ben Whishaw. Tohle na mě prostě bylo strašně divné a nefilmové, alespoň tak, jak já kinematografii vnímám. 20% ()

asirtes

Emocionálne na cucky ma trhajúci príbeh vzťahu Toma a Jessicy úspešne odoláva smetisku spoločenských banalít, agresií, recesií a povrchných flirtov anglických teens. Celé to akoby tiahne do nejakého postmoderného poňatia shakespearovského kopanca do zadku. No proste naprostá filmová mágia. Paralela nejakého mystického zákona Love story a poriadnej milovačky prekladanej traumatizujúcimi životnými udalosťami, nastavenej až halucinogénne (najmä keď v kine čerstvo nalakovali parkety). Dom Rotheroe vykresluje tým najrealistickejším spôsobom maximálne introspektívne pôsobiaci svet. Bez srandy píšem, že tu ide o jedno z najgeniálnejších, najosobnejších a najemotívnejších diel modernej kinematografie! Howk (viac info o filme tu) ()

hanagi

Velice silný zážitek a film, který mi bude ještě dlouho vrtat v hlavě. Jediný problém je u mě to, že roztřesená kamera mi způsobuje závrať, což mě prostě ruší a musím se pekelně soustředit, abych ten nepříjemný pocit potlačila. To, že jsem i přes tento problém dokázala vnímat tu nádheru, je jasným důkazem, jak moc mě to zasáhlo. Pár klidných, statických záběrů v pravou chvíli a jdu nepochybně do plných. Viděno během Season Challenge tour 2015. ()

dANo

Silný a emotívne ladený film o 2 mladých ľuďoch, ktorí pred svetom, ale aj pred sebou niečo taja... dostávajú sa tak na okraj spoločnosti - do ich dobrého lesa. Pochvalu si zaslúžia hlavne herci, ale tiež zaujímavý príbeh. ()

Fony

Uplynulo už mnoho vody od chvíle, kdy jsem tenhle nezávislý film viděl. Přesto i po tak dlouhé době mě při vzpomínce na něj zamrazí v zádech. Emocionální příběh dvou mladých lidí z okraje společnosti a jejich tragické lásky. Výborně zvládnutá digitální kamera, výborní herci, výborný film. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...můj velmi, velmi, velmi, osobní film...vůbec nevím co o něm napsat, je tááák zvláštní...Raději se podívejte sami - bude to stát za to. ()

noctambule

Už je to pár hodin, co jsem My brother Tom dokoukala a pořád to nemůžu dostat z hlavy. Je to ten typ filmu, na který nezapomenete. Řekla bych, že to není pro každého, ale jelikož si ho po mě vyžádala moje spolubydlící, která si rozhodně nepotrpí na zvláštní filmy, tak nevim. Na začátku snímku jsem si řikala, že na takové dva exoty se nevydržim koukat. Jenže brzy jsem pochopila, jak se celá věc má a film mě dostal. Je podivný, už ta kamera, která ale podle mě celému příběhu pomohla. Prostě silný zážitek. Nevim, jestli je to tím sněhem v květnu nebo tím filmem, ale veselá nálada mě na nějaký čas opustila. ()

noby

Krásný film o dospívání a vyrovnávání se s pravidly světa, do kterého se máme zařadit, a hledání správné cesty mezi extrémy. Slabší film o vyrovnávání se se znevýhodněním oproti očekáváním. Slabší forma, příliš suplující emoce protagonistů a příliš je distancující od normy, na druhou stranu silná v intimitě. Zato množství opravdu silných momentů. Celkově film, který určitě stojí za zhlédnutí. ()

jakeer odpad!

Ešte nikdy som nedal odpad s takou hrdosťou, ako v tomto prípade. Ja mám rád (aj) alternatívu, ale čo je veľa, to je veľa. Film nudný, útrpný, bez dramatických kvalít. V postavách nebol žiadny rozpor, v príbehu žiadny zvrat. Niečo viac v tomto filme nájdu snáď len ľudia, ktorých sa táto téma týka (prosím bez urážky). ()