Příběh dvou teenagerů, spřízněných duších, které společně hledají únik před traumatizujícími životními událostmi ve vlastním světě „svého lesa". Silné vzájemné pouto je přitom tak křehké a návrat do reality tak bolestivý. Dokumentarista Dom Rotheroe chtěl ve svém hraném debutu zachytit intenzitu a intimitu vztahu hlavních hrdinů, proto se rozhodl pro ruční digitální kameru, kterou vedl Robby Müller, zkušený holandský kameraman, jenž točil s režiséry, jako jsou Jim Jarmusch, Wim Wenders nebo Lars von Trier. (Fresh Film Fest)

Antonius

POMO, jakou verzi jsi viděl? Nějaký sestřih pro nedělní školu? Já na tom byl v kině a v sex to přerostlo... A pořádně. ()

NewManicK

Som vďačný ČSFD za prehľad filmov, ktoré idú v TV, lebo inak by mi asi ušlo veľa skvelých kúskov. Tento je jeden z prirodzene až naturalisticky natočených klenotov svojho žánru. Je o vzťahu dvoch mladých ľudí, unikajúcich do lesa, ktorý im pomáha prekonávať rozčarovanie a nespokojnosť s vlastným svetom, preto unikajú do toho svojho. Stretli sa, stvorení pre seba, aby sa nakoniec museli navždy rozlúčiť. Filmová nádhera.........BTW: POMO s tým sexom ti to trochu ušlo, skús si to kuknúť ešte raz :P ()

Erichy

Snímek pěkný, emotivní. Ale ta kamera, kterou mnoho uživatelů ve svých komentech vychvaluje, mě šíleně vadila. ()

milanko8

Nevadí mi, že je snímak natočen jakoby "nízkorozpočtově", ale místy je to až moc velký úlet a film mě prostě nedostal.... ()

Marchellonzo

Tento typ kinematografie prostě můžu. Surový, nekompromisní a drsný snímek, tak jako sám život. I když je film natočený na digitální kameře, je natočen velmi dobře a navíc přidává filmu autentičnost. Tou ovšem příběh moc neoplývá. Myšlenka filmu a námětu je sice krásná, ale méně reálná. Když už se film snaží být reálný, tak by měl být se vším všudy. Konec je ovšem velice pohlcující a snímek rozhodně stojí za shlédnutí. Ale podívat se na něj ještě jednou už bych asi kvůli jeho síle nezvládl. ()

whimsy

Tak na tento film som sa chystala niekoľko rokov (akosi mi neustále unikal) a skutočne je to výnimočná vec. (tá všetkými tu spomínaná kamera musí byť osobitá, keď za ňou stál Robby Müller. A Robby Müller je génius, bez ohľadu na to, čo práve robí - asi ťažko nájdete obrazovo tak odlišné veci ako Dead Man; Paris, Texas a My Brother Tom, ale všetky sú tým svojim vlastným spôsobom krásne. Navyše Ben Whishaw je pre mňa týmto filmom definitívne najlepší britský herec súčasnosti, ktorý dodá každej svojej postave dušu.) Tak skoro na tento film nezabudnete. ()

Willynka

sugestivní a dojemný snímek, který mě v mých 13 letech naučil, jak vypadá a bolí pravá láska, a po těch letech mě stále neuvěřitelně baví ()

Arehanah

Velmi silný příběh. Další psychodrama, které jen tak nepustím z hlavy. Co mi ale hodně vadilo, byla nepříjemná a vyskákaná kamera. Téměř celý film jsem měla mžitky před očima. Nicméně i tak si My Brother Tom zaslouží 4*. ()

PeteBuck

Ťažká to téma spracovaná asi najlepšie, ako sa len dalo. Nemôžem si pomôcť, ale tieto filmy s takýmto námetom sú pre mňa trochu veľkým sústom. Ale tak aj o tomto je svet. Nie je to zrovna oddychový film. Mne nesadla hlavne tá téma. ()

buchannon

Když jsem asi v dvaadvaceti poprvé viděl film "Můj bratr Tom", byl jsem absolutně unešen, dostal mě tak moc, že jsem pak hodinu stál, koukal do zrcadla a přemýšlel. Přemýšlel o tom, jaký je můj život a co od něj chci. Tenkrát to byly těžké pubertální roky. Nějakou dobu to byl můj nejoblíbenější film, než jsem ovšem zhlédl trilogii "Pán prstenů". Ačkoli to jsou zcela rozdílné žánry a nedají se moc srovnávat, ale před Pánem Prstenů jsem na "bratra Toma" nedal dopustit. Je to film o obrovském trápení, fyzickém i psychickém, a hlavně o nekonečné lásce, která i smrt překoná. Tenkrát jsem si přál něco takového zažít dle motta: "Lepší je žít naplno než jen napůl." Doporučuji všem (zejména mladým), kteří více přemýšlejí o životě. Ale nedoporučuji verbalovi, který by zde jistě dle svého zvyku zanechal šťavnatý dementář. Film se líbil i jistému DaviDovi, což je co říct. A také musím poznamenat, že Ben Whishaw získal za svou roli britské ocenění coby "Nejslibnější nováček", no a nyní všichni víme, že se jeho talent rozvinul správným směrem např. ve filmech "Parfém: Příběh vraha" nebo "V kruhu koruny: Richard II.". ()

borifield

Nezávislejší film, který mne oslovil mnohem více než jakýkoli jiný film s rozpočtem 10 krát a více větším (sice trochu přeháním, ale v jádru je to tak). Nevytýkal bych mu ani ony "klišé", které se ve filmu objevují, to vůbec ne. Rozhodně zajímavý snímek, který by neměl ujít pozornosti filmového diváka, jehož namlsaný jazýček si o tohle představení přímo koleduje. V moři digitálních nahrávek se možná ztratí, ale těm co ho viděli, uvízne dlouho v myšlenkách. ()

aheka

,,Co se stalo Tobě, stalo se i mně. Jsme jedno tělo. Dvojčenství." Nádherný příběh jedné duše, která putuje světem ve dvou tělech, jež mají to štěstí, že se setkají a opět se spojí v jedno universum. Vše je přirozené, pudové, naturalistické. Kontrast lesu, který poskytuje duši útočiště a možnost svobodného projevu versus lidská společnost vyžadující určitý řád, špinavou morálku a klamství. Odlesk čistého světla zapadající v hnijící roklině. Kam se chceme dostat? Není spíše návrat k prapůvodním lidským pudům a smyslům tou jedinou šancí, jak dosáhnout opravdového štěstí a svobody? Protože i když postavíme ten nejvyšší mrakodrap z nejvyšších, stejně nikdy nedosáhneme do nebe... Tam vede jiná cesta... ()

90125

Všetko to, čo perfektne funguje v neskoršom Broken, v tomto filme nefunguje. Neprekvapuje ma, že film natočil dokumentarista. Možno práve preto je cítiť nedokonalosť dejovej linky a hlavne nedotiahnutosť postáv. Anticvilizačný protest dvoch mladých ľudí, ktorí sa (hlavne dievčina) z mne dosť nejasných príčin nevedeli vysporiadať s násilím na nich páchanom. Ani jeden z nich sa mi nezdal byť dementný, ani neschopný potrebnej akcie. 15-16 ročná dievčina, hoci aj s katolíckej školy, buď chce alebo kope do gúl. Keď chceš, tak to bolí. Možno sa mi to tu teraz ľahko hovorí, ale ak to bolo nejak inak, tak som to z toho filmu, tak ako bol podaný, nezachytil. Všetky ostatné postavy, rodičia, sestra, učiteľ, farár, otec chlapca, bolo veľmi potrebné viac do príbehu zainteresovať. Všetko nevyužitý potencial. No a keď nefunguje príbeh a jeho postavy, nemôže fungovať ani emócia. A dramatické finále je nasilu, len aby bolo. Slabé. 53 % ()

Severus007 odpad!

Tak tohle si připíšu na svůj seznam WTF filmů, které jsem kdy viděl. Ještěže existuje možnost zrychleného přehrávání. ()

tomkat

Dva lidi-jedno srdce, spojení životů i mysli, tragédie nevyřčené, láska navzdory... zní vám to jako klišé? Tak tímhle filmem tu máte úderný protiargument. Vysoce doporučeno jako doprovod k dospívání! ()