Mladý sokol Kai se přes zákazy svého otce vydá na dobrodružnou výpravu do bájného ptačího města Zambezia, aby se stal členem prestižní letky chránící město před útoky nepřátel. Jeho otec se ho snaží zadržet, ale je lapen podlým ještěrem, který kuje pikle na přepadení Zambezie. Kai a jeho spřízněná duše Zoe budou muset použít všechny své síly, aby před ním toto jedinečné místo zachránili. (oficiální text distributora)

Wancohoff

Nevyrazny animak v ktorom nebola jedna jedina postava s ktorou by som sucitil, ktoru by som si oblubil, ktora by ma bavila.a hlavne dej ktory nudil.ledva som to dopozeral.nemastne neslane.... 40% ()

merigieren

vtipný byl jen úvodní lov ještěrky, no a pak asi líbání země na konci. Jinak jde o strohé odvyprávění příběhu o světovém míru v ptačím podání. Hlavní postavy k srdci nepřirostou a bez vtipu to občas i nudí, o hláškách typu, bude to bavit malé děti bych docela pochyboval. No ale na druhou stranu, ke konci mě trochu překvapili, netušil jsem k čemu ty přerostlé ještěrky potřebují otroky :-) asi dám 3* se zavřenýma očima a tušením, že to není správný, 2 by byly správnější... po 4 letech sem to vážně na 2* posunul. ()

BOURQUE

Jednoduchý a nenáročný animák, ktorý by nikoho nemal uraziť. Síce je to pre najmenších, ale sú tam ukryté aj odpovede na otázky od dospelých. PS: Go Hurricans!!!! Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Kingjiri

Když vemu v potaz, že jde o africkou produkci, je výsledek uspokojující. V porovnání s americkou konkurencí už Zambezia poněkud kulhá. Libíl se mi dabing a hudba. Zklamala kvalita animací a až moc strohej příběh (na to, že ho psali čtyři lidi). Nicméně si dovedu představit, že příběh u skupiny nejmenších diváků nejspíš sklidí úspěch. A pohodová atmosféra se nedá filmu rozhodně upřít, žánrovej průměr. ()

IPajule

Na konci sem si v duchu řekla "Nesmí mi slzet oči". Také, že neslzely. Udržela jsem se. Pěkný animák, se správným koncem. Co jiného čekat. Je mi líto, že tento film vidělo tolik málo lidí, protože většina sem dávala v průměru 3*. Jen více lidí a film sám o sobě chytne o hodně vyšší hodnocení. ()

Franc1s

Nějak jsem očekával, že nic nového a světoborného to nebude, ale až tak:D Ano asi 4krát jsem se z plna hrdla zasmál, dál už nic. Naopak jsem se začínal nudit. Líbila se mi ale ta pestrobarevná grafika - to se musí nechat a občas i ta africká hudba, bohužel chybělo více vtipu.. Jinak pro děcka jako dělaný, na kino bych určitě nešel, ale doma by jim to šlo pustit :) 5/10 ()

BDMarty007

Takový žánrový průměr. Nic tam není blbě, příběh je přímočarý, animace a hudba hezké. Prospěl by tomu ale tu a tam humorný moment. Nějaký vtípek by to celé trochu nakopnul. Takhle je 83 minut opravdu dlouhých. Jednou se to vidět dá, ale podruhé už by to byla příšerná nuda. ()

sWONDER

V jednoduchosti je krása. Obyčajný príbeh v neobyčajnom svete vtákov. Podarená animácia, aj hudba pasovala. Prijemné. ()

Zombiepod

Snaživo vytvorený vtáčí animák, ktorý však so súčasnou tvorbou len ťažko drží krok. Animácia i grafická stránka je pomerne slabá, čo by sa dalo vynahradiť originálnejším príbehom. To ale nie je tento prípad. Napriek tomu je Zambezia vtipná a v závere veľmi napínavá rozprávka s fakt skvelou hudbou (asi najlepšia zložka filmu), ktorú ocenia výhradne mladší diváci. ()

jadran90

Legenda o sokolích strážcích v rytmu Ria. Tři hvězdy od dospělého člověka by byly s odřenými křídly, ne-li zlomenými. Na začátku jsem tomu celkem dával šance - tématická africká hudba, oslava krás přírody a příběh o sounáležitosti ras. Ale s humorem jsem se rychle rozloučil, jen se polidšťoval ptačí svět. Těch ptáků na mě bylo trochu moc. Známý příběh, nedotažená animace pozadí a rušivý český dabing. Bohužel, i dnešní fotbal byl zábavnější. A to hráli Italové. ()

george82

Už jsem zažil lepší. Po stránce grafiky je to pěkné, ale to je asi tak vše. Jít na to do kina, tak ale lituji vyhozených peněz. Žádný vtip skoro a prostředí ptactva je docela nudné jako takové. ()

M1R3K

Jestli to nakonec nebylo lepší než ICE AGE 4, od kterého jsem očekával podstatně více. Od tohoto jsem žádné očekávání neměl a naopak z toho bylo příjemné podívání... ()

SheldonShamy

Rodinná komedie plná touhy malého sokola dosáhnout svého snu. Dobrodružství, láska, rodina, přátelé. Všechno, co si malý i větší divák může od veselé oddechovky slibovat. Nakonec všechno dobře dopadne a tak to má být. ()