Prášek je malé práškovací letadlo s bohatou fantazií a velkými cíly. Chce se zúčastnit slavného závodu Letem světem, a proto pilně trénuje rychlé přelety nad kukuřičnými poli i kličkování mezi stromy. Díky přetěžování motoru mu pravidelně shoří těsnění ložisek motoru. Práškova kamarádka ho varuje, že dlouhodobé přepínání motoru může mít tragické následky. Prášek by rád zdokonalil své dovednosti, jeho kamarád mu proto doporučí, aby požádal o pomoc bývalého leteckého instruktora a válečného hrdinu, Skippera. Ten však odmítne s tím, že Prášek nemá v závodě žádnou šanci. Závod se blíží a Prášek musí projevit obrovskou odvahu a vystoupat do výšek, o nichž se mu nikdy ani nesnilo. (TV Nova)

ESNYR

Chabý pokus o napravení pokažené reputace z Aut 2. Letadla jsou sice co se animace týká dokonalou podívanou, ale ten příběh je tak hloupý že to nejde nijak popsat. Všichni přece víme že jsou tyhle ty animáky dělány pro ty odrostlejší děti, takže proč je příběh dělán pro věkovou skupinu do 5 let ? ()

blondboss

Tento animovaný snímok v podstate len kopíruje animácie, príbeh, charaktery postáv a vtipy z animáku Autá. Preto už v zásade Lietadlá museli padnúť do vôd priemernosti, nakoľko tu nebolo vytvorené nič nové okrem sveta lietadiel. Pridanú hodnotu tu nehľadajte, aj keď cieľové detské publikum to zrejme vizuálne naozaj poteší. Skvelá hudba od Mancina to nezachránila. Za mňa je to čistý priemer a slabé tri hviezdy. 50 % ()

blazma

Je to skvělý. k animákům se těžko vyjadřuje. Za mě vypadají všechny pokaždé dobře obzvláště když se do nich pustí pixar nebo Disney. Dabing je famózní a je jedno jestli se jedná o známou celebritu nebo ne. Prostě tohle je fajn animák na zabavení těch nejmenších a i ti starší se nebudou nudit. ()

wick

Super animák...po nepodařených druhých Autech je tu návrat k zábavě, jednoduché akci a hezkému příběhu. Nic jiného než špičkovou animaci asi nikdo nečeká, a nízké hodnocení vůbec nechápu. ()

SMilan

Námet, ktorý sa dá donekonečna omieľať, niekedy lepšie, niekedy horšie. Lietadlá teda za veľa nestoja. Ani 3D tomu veľmi nepomohlo. ()

Georgeton

Možno nápad nie je originálny, lebo kopíruje trošku Auta, ale keby to bolo len o nápade tak by sa to nevolalo film. Takto podľa mňa má vyzerať novodobá rozprávka pre deti aj dospelých, ktorá dáva znovu do popredia pre mňa to úžasné americké klišé. "Nikdy nie je neskoro začať veriť a plniť si svoje sny". To je dôležité pre mládež, ale aj pre dospelích, aby neboli obmedzovaní myšlienkou, že niečo sa nedá urobiť. ()

dereksmart

Když už nastavovat kaši, tak ne směsí pilin a obsahem žumpy - vypadat to může sice přibližně stejně, ale chutnat to bude málokomu.. ()

Muf911

Autům nesahá ani po blatníky . Sice je stejná grafika a stejné prostředí, ale kde jsou všechny ty vtipné narážky a gagy. Tenhle příběh je pro malé děti. Je to totální klišé, mlaďoch chce závodit, najde si starého zkušeného učitele, jako totální outsider se seznámí s ostatními závodníky, některí jsou křiváci, jiní jsou přátelští. Nakonec vyhraje. Nic víc. Bída, totální bída. Navíc bez nadhledu a natočené z provinční americké perspektivy. Totálně promarněná šance. ()

Popinodan

Letadla.....? proč ne. Ale Auta jsou auta. Původně jsem dal hvězdičky tři,ale když jsem koukal při sledování Letadel svého syna,který se moc bavil,musím hvězdičku přidat. Prášek je dobrej,ale není to Blesk Mcqeen. ()

Kizermen

no, :D je to úplně stejný jak Auta s rozdílem že v autech závodí auta a v letadlech letadla :D :D :D, ale myslím že i tak stojí za to podívat se na tenhle příjemný film :) ()

MiniRecenze

I když to sice asi tak nevypadá,tak se nejedná o tvorbu studia Pixar,ale o jemu podobné studio,které taky spadá pod Disney.Co můžu k tomuto animovanému snímku říct je to,že animace je velice zdařila.Ovšem co se týče příběhu a námětu...pokud jste viděli Auta1,2 ,tak se opravdu dívat nemusíte,vše je stejné,jen místo cesty je nebe.Disney chtěl ještě vytěžit o něco více a s třetím pokračováním aut jim bylo trapné přijít.Pro dospělé poslouží jako kulisa ke klidu k dětem.Jsem zvědavý,kdy se natočí lodě :)) SHODA!!! ()

BalbiJirka

Skvělá nedělní oddechovka. Nejvíc mě tam bavili komentátoři, hned jsem si připadal jak u sledování nějakého zápasu, skvělý výběr. ()

misacvrk

Tohle je dost podobné filmu "Auta". Pokud jste ho viděli, myslím, že když tento film vynecháte, o nic nepříjdete. Uvidíme, co přinese 2. díl. ()

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

20.03.2014

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013

Disney posílá do kin letadla a velký mráz